Семеен бюджет и сметки

  • 1 858
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте, дами,

Пиша Ви във връзка въпрос, който е объркващ за мен. С мъжа ми сме женени от три години, а сме заедно от пет. Родителите му му плащат сметките за телефон, изплащат му телефона и плащат квартирата ни. Аз съм много против това, тъй като според мен трябва да се справяме сами със сметките си. Аз съм отгледана само от баща ми, който откакто съм на 18, се разболя и съм се справяла сама с всички сметки, докато учих и т.н. Карам се с мъжа ми, тъй като аз покривам моите разходи за телефон, общите ни разходи за кабелна и телевизия. Според мен ние трябва и двамата да се справяме с нашите си разходи. Той ме обвинява, че имам комплекси, тъй като на мен нямало кой да ми плаща моите сметки и ме изкарва мен виновна. Само да спомена, че нямаме деца, и сме почти на тридесет години. Моля, за мнение аз ли греша някъде и той ли е прав?

# 1
  • Мнения: 7 949
Ти грешиш. Грешиш в това, че си се омъжила за търтей. Като остареят и си заминат родителите му кой ще му плаща сметките?

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 574
Дори милиардери да са родителите му- пак ми се струва нередно да го обгрижват по този начин. Не му ли е неудобно поне малко?

# 3
  • Мнения: 397
Честно казано не разбирам защо го правиш на проблем. Техните по собствена иниациатива ви помагат,предполагам доста ви облекчава финансово,че не плащате наем. Можете да спестявате,а ти недоволстваш ?!

# 4
  • Мнения: 29 759
Аз лично смятам, че на 30 г. трябва да си покривате сами разходите.

Възможно е да приемете подарък по повод, но не и да ви се плаща квартира и сметки.

Не е луд тоя, дето яде баницата....нали знаеш...?!?

Както каза Ева, след някоя друга година кой ще му плаща?

Имах такъв познат, не му се работеше, понеже баба му в Германия и праща пари, после майка му замина и тя, пак му праща пари, купиха му апартамент....Сега е семеен, с деца, жена му работи, обаче той не иска.

# 5
  • Мнения: 46 565
Не разбрах той работи ли?
Иначе не виждам нищо кой знае колко сташно, че ви плащат наема. Сума ти хора живеят в жилища, купени илинаследени от родители. Ако го правят доброволно и ако той си има свои доходи, изкарани със собствени сили, не виждам драма.

# 6
  • София
  • Мнения: 28 782
Авторке, не грешиш. Мъжът ти е избързал  с играенето на пораснал.

# 7
  • Мнения: 7 421
Така са го научили. Според мен не е редно. Това дава право на родителите му да ви се месят. На мен не би ми харесало.

# 8
  • Мнения: 32 044
Не грешиш.
Но си представи ако утре тези хора ги няма, твоя няма да се вземе в ръце. Той ще чака на теб. Тогава ще разбереш какъв търтей си имаш.

# 9
  • Мнения: 1 468
Не грешиш, разбира се!
Мъжа ти работи ли ? Имате ли възможност сами да се оправяте със всички сметки и консумативи без да е необходимо да се лишавате от нещо друго ( качествена храна напр. или нови дрехи ) ?
Опитай се да го накараш поне само половината наем да ви плащат, като начало, после постепенно си го поемете изцяло вие.
На по 30 години трябва сами да се оправяте, ако нещо не ви достига, в даден момент изпитвате затруднение, може да поискате от родители, но задължително да се върне след време. Лично мнение.

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 3 041
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт