Как върви захранването - част 8

  • 12 542
  • 307
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 133
teddy - сокове давах на гербер, в началото пииваше, но после нещо не искаше та засега със соковете съм спряла.
а масло и сирене слагай в зеленчуковите - поне от вр на вр. аз бях писала и за варианта - елда със сирене - може да й хареса на малката.

# 46
  • София
  • Мнения: 4 966
 teddy123 ,направи и сок от динята.

# 47
  • Мнения: 422
Динята след кои месец може да се даде?Надявам се в края на лятото да може да опита малкия Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 4 966
Динята след кои месец може да се даде?Надявам се в края на лятото да може да опита малкия Simple Smile
6/7м.

# 49
  • Мнения: 422
isaikova,много благодаря Hug
Значи скоро ще може да пробваме:)

# 50
  • София
  • Мнения: 563
Проблемът е,че е понастинал и се чудя дали мога да въведа глутен /сухар,например/, пуешко, евентуално праскова или да изчакам. Дали ще ги възприеме като нови храни?
Аз знам, че принцип е ако детето е болно да не се въвеждат нови храни през този период  Rolling Eyes. Ама ти  си знаеш колко е настинал...

# 51
  • Мнения: X
Една майка беше споменала преди, че вместо кисел следобед е по-добре царевично нишесте+плод. Купих, ама как да го направя? На него не пише нищо  Sad
Някакви идеи?
2 варианта:
1. кипваш вода
няколко лъжици нишесте в студена вода - размиваш, добавяш малко по малко към врялата вода става густо и дигаш от котлона.
добавяш купешко пюре или пасиран от теб пресен или сварен плод в зависимост от вида му

2. вчера ми дадоха книгата на Лиляна Трифонова и там прочетох обратния вариант:
Слагаш си плодовете на котлона пасирани да кипнат, като кипнат добавяш няколкото лъжици нишесте, размит със студена вода

Това е т.нар. кисел. Аз го редувам с кашата. А кашата правя така: 1/2 доза каша + останалата част от бурканчето допълвам с различно плодово пюре всеки ден.

# 52
  • Мнения: 498
а нещо за фурмите да знаете- откога най-рано може да се дават newsm78

# 53
  • София
  • Мнения: 44 133
хихихи - аз пък щях да питам за маслините от кога....Wink

# 54
  • Мнения: 6 243
хихихи - аз пък щях да питам за маслините от кога....Wink
ами вие сте малки за маслини, повечето маслини на нашия пазар са доволно осолени. Аз предложих доста след годинката именно заради солта. Но преди това съм пускала по една маслина, като варя ориза, за аромат.

# 55
  • Мнения: X
Милички благодариа, ще видиа да не би да има само тиква или пак в комбиназиа с круша или иабалка може понеже тиаь сам ги вавела, но парво ще иа оставиа на карма и еи сега принтирам на маминка от библиотеката и и вравчам да чете , тиа толкова се старае че чак се престарава пониакога та затова
Не съм чела въпроса ти, но тиква чиста пюре има на Сънвал.
Имат и само круша.
Много ги харесвам, защото нямат сол, захар, нишестета.
Бях чела такава информация тука от форума и после като попаднах на тях и се зачетох по етикетите и се оказа вярно.
Горещо ги препоръчвам, на Кристиян му харесват така че всичко е ОК.

# 56
  • София
  • Мнения: 546
Да се включим и ние към вас. След 10 дена Рая става на 6 месеца и ще почваме с пюренцата. Понеже ми пращат от село плодове и зеленчуци мисля сама да си ги забърквам. И искам да питам - какво знаете за тиквичките? Може ли да се захрани с тях?  newsm78 Сега им е сезона, а и са доста вкусни и сладки като се сварят.
И към пасираното пюре освен кърма или АМ слага ли се масълце? Или то се въвежда по-късно?

# 57
  • София
  • Мнения: 4 966
Можеш да даваш тикчивки.Освен кърма,друго не се слага първоначално.Аз даже и кърма не слагам.Все още не замествам хранене понеже.
Относно масло,олио,зехтин-8месец.Спрямо св.стандарти де.Българските педиатри и в 4-сигурно предлагат масълце.

# 58
  • Мнения: 47 996
аз да питам за динята-за дете,склонно към алергии,откога мога да опитам с диня?детето е с АД,алергиите са предполагаеми Wink,захранене е с  картоф,морков,тиква,ябълка,круша,череша,ориз без проблем,ама сега вече има дини,и се чудя дали мога да му давам от време на време? newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 4 966
аз да питам за динята-за дете,склонно към алергии,откога мога да опитам с диня?детето е с АД,алергиите са предполагаеми Wink,захранене е с  картоф,морков,тиква,ябълка,круша,череша,ориз без проблем,ама сега вече има дини,и се чудя дали мога да му давам от време на време? newsm78
давай смело,динята не е алерген./А и щом с череши си захранила.../

Общи условия

Активация на акаунт