Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 12

  • 41 933
  • 753
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 751
Ако правилно си спомням, когато ФСХ е толкова висок в тези дни, Е2 е нисък (вероятно е доста нисък в случая). Естрофем е естроген, а естрогените нали би трябвало да се повишават (или да преобладават) до овулацията, изграждайки и лигавицата през тази фаза. Тя на мен едва ли ще ми трябва още в този цикъл, но явно ми трябва естрадиол. Четох и стари мнения на Денис, че естрофем не пречи на развиващите се фоликули по никакъв начин. Не ги стимулира и явно ще разчитаме напълно на естествените ми способности да развия доминантен Grinning А овулацията нали ще е предизвикана. Отново казвам, това са логическите ми разсъждения на незапознат с материята човек и дано не ми се смеете. А как ви се струват 6-7 антрални? Успех на всички ни Flowers Four Leaf Clover

# 46
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз на 5 ден съм започвала цетротид.
Мандария 6 или 7 антрални са ок спрямо годините. Аз съм на 41 и при последният ми преглед се видяха 6 на 7 ден от МЦ, докторката каза, че е добре.

# 47
  • Мнения: 1 278
След пункцията ми преди 15 дни с двете яйцеклетки, които не се оплодиха, в четвъртък на 3ти ден от цикъла, имах два фоликула, във всеки яйчник по един 18 и 19 мм, естрадиол 166, Лх 1.12, Фсх 4.33. Д-р Стаменов искаше да провери естрадиола и днес (беше 231) без преглед, защото в четвъртък беше нисък за два Ф. Та пункция в понеделник на 7ми ден, днес цетротид и хориомон.... Това е остатъчен ефект от стимулацията, каза, че понякога така се получавало. Astonished
Mandaria, 6-7 антрални е чудесно за мен, но естрофем потиска растежа им, нали го дават по схема при ЗЕТ, за да не се стига до ову. Не разбрах какво цели твоят док, освен ниско фсх. Сиси да каже за Турция, доколкото съм коментирала с други момичета, там почти не изследват хормони.... Как преценяват само от прегледа, не знам, техниката ли им е космическа, окото ли...

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 15:49 от Малага

# 48
  • Мнения: 2 901
Използват все пак естрофема за да тръгнат фоликули мисля.Моя скромен опит:на 8-ден няма нищо...започнат естрофем за 14 дни.На преглегледа 2*20 см.и Е 331.Не ги извадиха/по причини които не ми се коментират/ и продължих с утрогестан.Резултат закъснял цикъл с 20 дни сле дспирането на утрог.и 1 задържан 2 дни преди да ми дойде.Сега се надявам да се е спукал.Но явно тръгват и растат от естрофем ..

# 49
  • Мнения: 2 673
mandaria, няма да ти вдигне Естрадиола Естрофема.
Да, така е, Малага, изписва се за ЗЕТ, да потисне ову., както и за лигавицата,
потиска растежа на ф., за да не настъпи ову. и да се вдигне Прогестерона.
Понякога Естрофема не успява да потисне ову. и тогава отменят трансфера.
Това знам аз. Сега в Чехия пак с такава цел ми го изписаха.
Всъщност в ТР много лекари следят хормони.
Моят док. не ги следи, има доста точна преценка,
той с това е известен, че постига по-добри резултати от колегите си,
които ги следят, не знам как го постига, но е факт. Blush
При него няма презрели я., както и случаите със спукани ф.,
са голяма рядкост. Съумява да ги запази докрай.
В ТР ЛХ не следят, много рядко, преудоляват го.
И в Мемориал д-р Емре ми каза, че не му трябва.
Освен техниката е важен и професионализмът.
На всички желая много късмет! Heart

Последна редакция: сб, 08 юни 2019, 17:23 от sisi345

# 50
  • Мнения: 1 433
Важно е какво се вижда на видеозона, хормоните нищо не показват категорично. А още по-важно е този който гледа да РАЗБИРА. Имала съм Е2 стойности до небето и никакви яйцеклетки и Е2 за срамотиите нисък и извадиха 4 яйчица.

# 51
  • Мнения: 847
Записвам се в новата тема и пожелавам много успех на всички😊

# 52
  • Мнения: 1 842
HeartСиси, мила, за съжаление и аз смятам, че за този ФСХ не са причина противозачатъчните.
За естрофем личните ми предположения са твърде лаишки, затова ще ви ги спестя, да не ми се смеете. Нищо не знам от опит за нито една стимулация.
Мога само да разкажа - предния път започнахме с фемара 5х2. На девети ден явно нещата не бяха както трябва и сменихме с естрофем. Стигнахме до една зряла Я, която изпуснахме и една пунктирана (на 18-ти ден), която доузря при тях.  Реших да инвестирам и в нея и да я замразя, за да добавим към други Я после. Споменавам дните тъй като според мен 18 е късен ден за пункция, т.е. сме се забавили с неподходящата и според док фемара. Опознаваме се (той с моя цикъл и аз с АРТ). Heart
Здравей,
и при мен пункциите са 11-12 ден, но точно предния месец имах сходен опит с твоя. Та на 18 ден извадихме 2 яйцеклетки, които се оплодиха (ИКСИ+ИМСИ+зона) и за първи път имаме бластоцисти, които скоро ще си прибера.
Стискам палци, точно тази Я да ти е късметлийската.

# 53
  • София
  • Мнения: 3 412
Извинявам се, но и аз съм лаик в тези оплождания бихте ли на кратичко обяснили какво е ИКСИ+ИМСИ+ЗОНА и при какви случаи се използват. Аз имах 1ембрион оплоден ИКСИ вчера сутринта стана ранен бластоцист държали са го да стане голям бластоцист, но той не искал и сам започнал да си самоубива клетките и накрая ми звъннаха, че е почти умрял и го унищожават. За първи път ми се случва това, казаха до етап бластоцист е бил без каквито и да е забележки не е имал и фрагментации.

# 54
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Много се чудя защо в толкова много клиники държат за бластоцит при изчерпан резерв и напр финала възраст.

# 55
  • Мнения: 1 842
Извинявам се, но и аз съм лаик в тези оплождания бихте ли на кратичко обяснили какво е ИКСИ+ИМСИ+ЗОНА и при какви случаи се използват. Аз имах 1ембрион оплоден ИКСИ вчера сутринта стана ранен бластоцист държали са го да стане голям бластоцист, но той не искал и сам започнал да си самоубива клетките и накрая ми звъннаха, че е почти умрял и го унищожават. За първи път ми се случва това, казаха до етап бластоцист е бил без каквито и да е забележки не е имал и фрагментации.
Съжалявам за ембриончето ти, но не се отчайвай-следващото ще е твоето-вярвай в това.
Най-кратко казано се използва при мъжки фактор: ИКСИ - е самото инжектиране на избран сперматозоид в яйцеклетката; ИМСИ е т. нар. по-щателна селекция на сперматозоид , а "зоната"-това е селекция на избраните след имси плувци, които се пускат в среда с белтък и тези които се закачат по белтъка се считат за много добри. Аз съм в Надежда и сме с мъжки фактор, но не знам дали в др. клиники практикуват "зоната".

# 56
  • Мнения: 220
Например по презумция, че ако достигне бластоцит е много голяма вероятността да е читав ембриона ,макар че не е гаранция никаква .Така поне се спестяват безмислени трансфери и пари и лекарства .Така мисля аз .На мен ми ги връщаха на 3 ден, и съжелявам ,че не ги изчаках и не настоявах да ги държат до 5 -6 ден .

# 57
  • Мнения: 2 901
Много се чудя защо в толкова много клиники държат за бластоцит при изчерпан резерв и напр финала възраст.


И аз така-още повече,че по-добра среда от матката няма.Чакаха при мен до 5-ти ден...да върнатите 5 бяха чудесни и ..кръгла нула.От 10бр. общо 5 спряха на 4-ти ден.Яд ме е .А имах успех при връщане на 2-ри ден.Сега като дойде ред  ще се боря да ми ги върнат на 3-ти...

# 58
  • София
  • Мнения: 23 156
при мен пък все ги връщаха на трети ден. и аз от прочетеното из форуми се запънах че искам на пети.
доктора тогава ми каза че е все тая, ембрионите са ми добри и на трети и на пети ден, но нещо друго пречи.
явно след петия ден си загиват.
угоди ми де, почакахме до пети ден, от 3 ембриона три идеални бластоциста, на външен вид.
ама само един се закрепи и след неправилно растящщо чхг всичко приключи малко по-късно.
а успешната ми бременност е от тридневен ембрион.
оттогава не настоявам, както преценят.
само за правещите пид се налага да чакат.

# 59
  • Мнения: 220
При всеки е различно .Аз пък съжелявам ,за 5  ден.  Може и да греша може и да не незнам .Но си мисля за мен си ,че е по- добрият вариант.Много вероятно и имплантационният прозорец ,да е различен при различните дами и да оказва голямо влияние .Аз си мисля че е по добре ,но се убедих че не е никаква гаранция при добре изглеждаш бластоцит да е добре генетично има най -различни случай.

Общи условия

Активация на акаунт