Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 12

  • 42 093
  • 753
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 278
При мен отново нищо, но този път още по-голямо нищо. Вчера от 2 Ф извадиха 1 Я и днес ми казаха, че е била дегенерирала и изобщо не са опитвали да оплождат... аз го очаквах, все пак през 2 седмици пункции, как да има добро качество с този остатъчен ефект от стимулацията. Явно ми трябва рестарт на организма, съвсем се е объркала машинката за последните 8 месеца. Въпросът е как да стане, почивка 1-2 месеца най-много мога да си позволя, но може би трябва и медикаменти, за да не продължавам и да задържам Ф. Идеи? Следващата седмица съм на преглед преди цикъл и ще обсъдя и с доктора.
Да вметна, че пожелах пункция без упойка, докторът беше доволен, болката е кратка и пренебрежима Обаче, след това ми беше адски зле няколко часа, дори колабирах. Така че, ако някоя има подобни желания, ми препоръчаха поне система след манипулацията.

# 61
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Малага, съжалявам! Аз за година и нещо успях да замразя 3 ембриончета. Последните ми няколко пункции бяха ужасни -вадим яйцеклетка, оплождаме, стига до стадий морула и спира развитие. Сигурна съм, че почивката помага, стига да не се отдадеш на вредни навици. Аз за себе си си мислех да проуча идеята за митохондриите. Стискам ти палци следващият опит да е успешен!

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
При мен отново нищо, но този път още по-голямо нищо. Вчера от 2 Ф извадиха 1 Я и днес ми казаха, че е била дегенерирала и изобщо не са опитвали да оплождат...


Искам да питам нещо Simple Smile

Така , като не се стига до оплождане - какво хващат като сума ?
Пак ли таксуват цял опит , или как стават нещата?

# 63
  • София
  • Мнения: 23 165
тя е в надежда. там всяко нещо си има цена. плаща се каквото са правили.
ако минеш пункция плащаш нея, ако оплождат я плащаш колкото им е бройката и т.н.
в нейния случай би трябвало да не е плащала друго освен пункцията.

# 64
  • Мнения: 1 278
Аз продължавам с добавките, но попитах ембриолога дали правят нещо с митохондрии. Отговори ми уклончиво и без подробности, каза, че докторът преценява какво да се предприеме и да попитам него. Но все пак, за да приложат каквото и да е, нали първо трябва да има надеждна яйцеклетка.
Вчера платих 370 лв преди пункцията,  имах начислено и съхранение, но аз отказах да го заплатя преди да знам ще има ли какво да съхраняват... Както е отговорила Бамба, тъй като не са оплождали, нямам начислени други суми за плащане във виртуалното приложение. От предишния път ми стои задължение от 450 лв за имси и още нещо.
Отговарям и на въпросът по-долу: имам нормален кариотип, този на мъжа ми е с балансирана транслокация. Обаче, нещата се обърнаха напоследък и сега като допълнение към генетиката, започна да ме измъчва и мисълта за некачествени яйцеклетки. Направо кауза пердута ми се струва вече мечтата за дете...

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 14:17 от Малага

# 65
  • Мнения: 220
При мен отново нищо, но този път още по-голямо нищо. Вчера от 2 Ф извадиха 1 Я и днес ми казаха, че е била дегенерирала и изобщо не са опитвали да оплождат... аз го очаквах, все пак през 2 седмици пункции, как да има добро качество с този остатъчен ефект от стимулацията. Явно ми трябва рестарт на организма, съвсем се е объркала машинката за последните 8 месеца. Въпросът е как да стане, почивка 1-2 месеца най-много мога да си позволя, но може би трябва и медикаменти, за да не продължавам и да задържам Ф. Идеи? Следващата седмица съм на преглед преди цикъл и ще обсъдя и с доктора.
Да вметна, че пожелах пункция без упойка, докторът беше доволен, болката е кратка и пренебрежима Обаче, след това ми беше адски зле няколко часа, дори колабирах. Така че, ако някоя има подобни желания, ми препоръчаха поне система след манипулацията.

Милата ти !Какво преживяваме  !Като си представя само има хора ,който изобщо не знаят какво е яйцеклетка и какво е оплождане и раждат ли ,раждат .  Изобщо са напълно взели дали .Имаш ли правен кариотип ?Незнам дали не трябва тотална почивка .Организмите ни съвсем се ошашавиха и почват да дават аномалий всякакви ,и зъбите и косата на мен ми се понакъдри  косата и ми ръсте много бързо космите и ноктите .Зъбите ми се развалиха какво ли не .............едната коляна става много ме боли .Тотален срив.

# 66
  • Cobrs
  • Мнения: 791
Да, много е трудно. Да се извади една качествена яйцеклетка може да отнеме и година, а като й се направи ПИД, става още по-сложно. Затова ни препоръчват да опитваме на естествен цикъл, иначе се тровим излишно. Аз пък сега се боря да повиша прогестерона. Вчера бе 24, което е супер. Днес -15. Единствено ме крепи мисълта, че го изследвах в различна част от деня.Дори да успеем да извадим качествена яйцеклетка и достигнем до + тест, ще се тревожим дали можем да износим плода докрай. Малко мрачен пост се получи, но все пак имаме шанс. И надежда. 🤗

# 67
  • Мнения: 1 741
При мен отново нищо, но този път още по-голямо нищо. Вчера от 2 Ф извадиха 1 Я и днес ми казаха, че е била дегенерирала и изобщо не са опитвали да оплождат... аз го очаквах, все пак през 2 седмици пункции, как да има добро качество с този остатъчен ефект от стимулацията. Явно ми трябва рестарт на организма, съвсем се е объркала машинката за последните 8 месеца. Въпросът е как да стане, почивка 1-2 месеца най-много мога да си позволя, но може би трябва и медикаменти, за да не продължавам и да задържам Ф. Идеи? Следващата седмица съм на преглед преди цикъл и ще обсъдя и с доктора.
Да вметна, че пожелах пункция без упойка, докторът беше доволен, болката е кратка и пренебрежима Обаче, след това ми беше адски зле няколко часа, дори колабирах. Така че, ако някоя има подобни желания, ми препоръчаха поне система след манипулацията.

Малага, много съжалявам за поредното разочарование Sad. Аз Ви чета момичета, но какво да пиша, пред нервен срив съм. Не виждам изход никакъв вече. И аз се чувствам така - борбата за дете - mission impossible. Вече незнам кой път да хвана. На мен ми дойде 2 пъти в един месец, очевидно хормоните са тотално объркани. Ще се хвърля в още едно последно приключение с мои Я, но надежда никаква....

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081

[/quote]Какво преживяваме  !Като си представя само има хора ,който изобщо не знаят какво е яйцеклетка и какво е оплождане и раждат ли ,раждат .  Изобщо са напълно взели дали .
[/quote]
А де ? И аз се питам това ?
А какво ще кажете за моя мъж - право, здраво момче на 34г. от 4 години се мъчим да оправим спермграма с подвижност 16 % и морфология 3,5%. Какво ли не изпи милия , къде ли не го бръкнаха Simple Smile
Това от къде на млад човек ? Готвач:) Аз правя 46 г. тази година - АМХ е зле ....няма да смогна да го изчакам да я подобри и кой знае как ще ни се развият нещата.
А същевременно моя близка забременя на 37 г.   от 52  годишен мъж от първи път - естествено. А това какво е ?.
Много се натъжавам.....

# 69
  • Мнения: 1 033
И моя мъж е на 29, аз съм на 40. Всички гледат мен подозрително и никой не е предполагал, че ще се сбъскаме с азооспермия.... Не , че при мен нещата са супер нали, но когато започна всичко бях на 37 и все още е имало шанс. Казват, че за всичко, което се случва си има причина... не я виждам още , но се надявам

# 70
  • София
  • Мнения: 3 412
Момичета много Ви, благодаря за отговорите, желая късмет на всички от сърце Flowers Four Leaf Clover

 Малага не се ядосвай според мен трябва да си почине организма и тогава започни на ново. Незнам с какво те стимулират, но сменете подхода явно това не е твоя и организма не реагира добре - само те тъпчат с какво ли не и накрая вместо да постигнат успех пак нищо. Защо не пробваш 1-2 мес. на ествствен цикъл без абсолютно нищо хем да си почине организма и без това на следващият цикъл ще имаш остатъчен ефект от стимулацията и може да изкарате нещо добро

Bubastet и аз бях като теб след 5 поредни пункции и 1 хистеро и организма ми се побърка, спрях да почине и следващите 3 мес. бяха необходими да се нормализира всичко хормони, цикъл и всичко си дойде на мястото. На това положение няма смисъл да правиш нещо почини.

# 71
  • Мнения: 220
И моя мъж е на 29, аз съм на 40. Всички гледат мен подозрително и никой не е предполагал, че ще се сбъскаме с азооспермия.... Не , че при мен нещата са супер нали, но когато започна всичко бях на 37 и все още е имало шанс. Казват, че за всичко, което се случва си има причина... не я виждам още , но се надявам
Е,аз поне я открих  причината !   Не е никак малко .Дано повечето я открият някак е по- леко .И съжелявам ,че се доверих на сляпо на големите специалисти във великата Турция и не си послушах разума си и това което бях замислила  .Ти няма да го мислиш много 40+ е добре има успяли ,но за съжеление при теб ще е малко по- особено положението .Но е повод за борба ,шанс и успех.

# 72
  • Мнения: 956
Аз продължавам с добавките, но попитах ембриолога дали правят нещо с митохондрии. Отговори ми уклончиво и без подробности, каза, че докторът преценява какво да се предприеме и да попитам него. Но все пак, за да приложат каквото и да е, нали първо трябва да има надеждна яйцеклетка.
Вчера платих 370 лв преди пункцията,  имах начислено и съхранение, но аз отказах да го заплатя преди да знам ще има ли какво да съхраняват... Както е отговорила Бамба, тъй като не са оплождали, нямам начислени други суми за плащане във виртуалното приложение. От предишния път ми стои задължение от 450 лв за имси и още нещо.
Отговарям и на въпросът по-долу: имам нормален кариотип, този на мъжа ми е с балансирана транслокация. Обаче, нещата се обърнаха напоследък и сега като допълнение към генетиката, започна да ме измъчва и мисълта за некачествени яйцеклетки. Направо кауза пердута ми се струва вече мечтата за дете...
Малага, аз успях в Турция на 41 от втори опит. На първия бях с два антрални,  биохимична,  на втория събудиха яйчниците с хормон на растежа и вече имах 7 антрални, 4 бластоцисти и 1 морула на 5 ден. Ако искаш ми пиши.

# 73
  • Мнения: X
И моя мъж е на 29, аз съм на 40. Всички гледат мен подозрително и никой не е предполагал, че ще се сбъскаме с азооспермия.... Не , че при мен нещата са супер нали, но когато започна всичко бях на 37 и все още е имало шанс. Казват, че за всичко, което се случва си има причина... не я виждам още , но се надявам
Е,аз поне я открих  причината !   Не е никак малко .Дано повечето я открият някак е по- леко .И съжелявам ,че се доверих на сляпо на големите специалисти във великата Турция и не си послушах разума си и това което бях замислила  .Ти няма да го мислиш много 40+ е добре има успяли ,но за съжеление при теб ще е малко по- особено положението .Но е повод за борба ,шанс и успех.

d-r Sveta, радвам се че е открита причината за неуспех при теб, но не си ти човека който да определя кой е специалист и кой не. Ясно не си успяла, но има  достатъчно статистки за успеваемост както и повече мнения от пациенти, които твърдят обратно на твоето мнение.Даже в пъти повече. Успех ти пожелавам!

# 74
  • Мнения: 220
Ей, пак почнахте !Аз имам право да си кажа мнението си и след като го казвам имам причина за това .Колко са успялите на толкова много, който правят опити там . .Форумът е да се казва и проблеми и неуспехи .Да доволна съм ,че открих причината ,но след като бях подведена тако го чуствам !Нямам  право на коментар !Да, ако знаех нещо конкретно по- рано щях да предприема друг подход и друг начин на действие за мен си и със сигурност по успешен.Просто когато попитах там отговора беше няма нужда .Да, ама е имало голяма нужда от това изследване и то преобръща всичко .Така ,че имам напълно  основание да недоволствам .Това ,че с мен се е случило не значи ,че ще се случи на друг .Аз съм изтеглила късата клечка .  Да, много ги е страх да изразят каквото и да е мнение ,което не съвпада със на повечето  защото знаят, че ще бъдат обиждани и така т.н.

Последна редакция: вт, 11 юни 2019, 19:09 от d-r Sveta

Общи условия

Активация на акаунт