„Zero waste“ и „Plastic-free“ като начин на живот – струва ли си?

  • 34 064
  • 921
  •   1
Отговори
# 675
  • Германия
  • Мнения: 1 072
В магазин наблизо продават наливно мляко.
Носиш си стъкленото шише и ти наливат.Ура
Такова оферта и аз бих изпробвала и използвала редовно, ако млякото е добро и не много по-скъпо от обикновеното. В по-малки градчета / села в околността има даже "млекомати" за продажба на прясно мляко от директно от фермерите, но за съжаление всички са ми много далече.

# 676
  • Мнения: 6 945
само където ги мият няколко пъти при 100 градуса и измиват етикетите и пр.
Да мият ги, но не загряват вода за всяка бутилка, а една и съща загрята вода измива хиляди бутилки. Първо преминават през гореща, а изплакването е със студена. Производителите ако ги питаш от 10 кладенеца ще ти донесат вода за да те убедят колко неекологични са стъклените бутилки. Хубаво, не искат да се занимават със стъклен амбалаж, да бъдат така добри да си прибират пластмасовите бутилки и да ги рециклират.

# 677
  • София
  • Мнения: 62 595
Така е, гледала съм го на НГ - How it`s made.

# 678
  • Мнения: 3 732
Търся си платнени торби за многократно пазаруване и не мога да си намеря.

Пазарувам рядко, но по много. Ползвам найлонови торби от Фантактико. Тези от Т Маркет, Кауфланд и Била са малки и неудобни. Взимала съм платнена на Фантастико за носене на работни дрехи. Скъса се след месец.
Мразя да давам пари на вятъра. Исках да си купя найлонови торбички от Фантастико, но от 10 ст са станали 25. Късат се от остри ръбове. Ползвах ги многократно.


Какви платнени да си купя? Да са здрави и удобни, ако може без лога и марки по тях?

# 679
  • Мнения: X
Пазарувам рядко, но по много. Ползвам найлонови торби от Фантактико. Тези от Т Маркет, Кауфланд и Била са малки и неудобни. Взимала съм платнена на Фантастико за носене на работни дрехи. Скъса се след месец.
Мразя да давам пари на вятъра. Исках да си купя найлонови торбички от Фантастико, но от 10 ст са станали 25. Късат се от остри ръбове. Ползвах ги многократно.

Какви платнени да си купя? Да са здрави и удобни, ако може без лога и марки по тях?

Аз използвам ето такива торби за многократна употреба. Тук в Швеция ги продават във всеки хранителен магазин на касите, заедно с останалите торбички. Имам около 10 броя в багажника и ако забравя някоя торба вкъщи, винаги имам налични в колата за пазар. Тези 10 торби ги въртя от години и нямат късане, защото са от сезал, а и са направени от рециклирани материали. По-големи са като размер от обикновените найлонови торби и по удобни за подреждане на продуктите. Също така се сгъват и могат да се носят и в дамска чанта, не заемат място.






# 680
  • Мнения: 667
Как може въобще да стои въпросът "Струва ли си?"?! Ако си го задаваме, значи не осъзнаваме и 1/100 от реалността около нас.
Някой умен човек беше казал, за съжаление ми убягва кой, ще се радвам да ме подсетите с точност за цитата, но в същината си:
" Един човек не може да промени нищо - казаха 6 млрд. души!"

# 681
  • София
  • Мнения: 1 544
Пазарувам рядко, но по много. Ползвам найлонови торби от Фантактико. Тези от Т Маркет, Кауфланд и Била са малки и неудобни. Взимала съм платнена на Фантастико за носене на работни дрехи. Скъса се след месец.
Мразя да давам пари на вятъра. Исках да си купя найлонови торбички от Фантастико, но от 10 ст са станали 25. Късат се от остри ръбове. Ползвах ги многократно.

Какви платнени да си купя? Да са здрави и удобни, ако може без лога и марки по тях?

Аз използвам ето такива торби за многократна употреба. Тук в Швеция ги продават във всеки хранителен магазин на касите, заедно с останалите торбички. Имам около 10 броя в багажника и ако забравя някоя торба вкъщи, винаги имам налични в колата за пазар. Тези 10 торби ги въртя от години и нямат късане, защото са от сезал, а и са направени от рециклирани материали. По-големи са като размер от обикновените найлонови торби и по удобни за подреждане на продуктите. Също така се сгъват и могат да се носят и в дамска чанта, не заемат място.








Аз имам подобни от ДМ- 2лв. Големи, здрави и удобни и красиви. Има и по- малки по 1,50 лв.

# 682
  • Мнения: 13 440
Такъв тип торби продават на много места и различни размери. От плат също, но са доста по-малки, с платнени торби съм се напълнила от разни промоции купи продукт и подарък торба.

# 683
  • Мнения: 1 782
Търся си платнени торби за многократно пазаруване и не мога да си намеря.
Пазарувам рядко, но по много.
Бих ти препоръчала тези на Jysk. Имат 2 размера и голямата е много удобна за седмичното пазаруване.

# 684
  • Мнения: 13 440
Мисля, че платнени торби се има предвид, торби от някакъв естествен материал. Платно-платнен, а не по-здрав найлон или както е точното име на този материал.

# 685
  • Мнения: X
Мисля, че платнени торби се има предвид, торби от някакъв естествен материал. Платно-платнен, а не по-здрав найлон или както е точното име на този материал.

Съфорумката написа, че търси "здрави" и "удобни" торби за "голям" пазар и че платнените, които е закупила са се скъсали след месец ползване. Та ѝ даваме идеи, ако не си намери здрави платнени торби, да пробва със сезаловите - според мен са много по-удобни за подреждане на продуктите от платнените  и нямат скъсване.

# 686
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 468
Като супер удобни за пазар мога да добавя и тези на ИКЕА от магазинчето за шведска храна...
Като размер ги харесвам много повече от тези в ДМ и другите вериги...
Не са толкова дълги и са по-стабилни за носене.
Намерих снимка:

Само че тук нашите са червени.

Последна редакция: чт, 16 яну 2020, 20:40 от Butterfly_Lovehunter

# 687
  • Мнения: X
Butterfly_Lovehunter, да точно тези икейските са с идеален размер за пазарска чанта. Тук в Швеция ги продават във всеки хранителен магазин наред с останалите пластмасови и хартиени торби.

# 688
  • Мнения: 1 681
Пазарувам рядко, но по много. Ползвам найлонови торби от Фантактико. Тези от Т Маркет, Кауфланд и Била са малки и неудобни. Взимала съм платнена на Фантастико за носене на работни дрехи. Скъса се след месец.
Мразя да давам пари на вятъра. Исках да си купя найлонови торбички от Фантастико, но от 10 ст са станали 25. Късат се от остри ръбове. Ползвах ги многократно.

Какви платнени да си купя? Да са здрави и удобни, ако може без лога и марки по тях?

Аз използвам ето такива торби за многократна употреба. Тук в Швеция ги продават във всеки хранителен магазин на касите, заедно с останалите торбички. Имам около 10 броя в багажника и ако забравя някоя торба вкъщи, винаги имам налични в колата за пазар. Тези 10 торби ги въртя от години и нямат късане, защото са от сезал, а и са направени от рециклирани материали. По-големи са като размер от обикновените найлонови торби и по удобни за подреждане на продуктите. Също така се сгъват и могат да се носят и в дамска чанта, не заемат място.








Аз имам подобни от ДМ- 2лв. Големи, здрави и удобни и красиви. Има и по- малки по 1,50 лв.

Мисля че даже има опция като ти се скъса торбата да идеш в ДМ и да я замениш с нова.

# 689
  • София
  • Мнения: 2 505
По този повод-вчера видях прясно мляко в стъклена бутилка и мн се зарадвах. После видях цената, близо 6 лв.Е как да стане? Кой ще го купи?

Има на млечна планета, около 3лв е . Но и аз съм скептична спрямо стъклото.

Общи условия

Активация на акаунт