Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 685
  • 738
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 109
 Аз я прелях, защото имах само малък контейнер и нямаше как да набутам колектора вътре. И мен много ме притесняваше това с урината, но стана много лесно. Не съм съобразявала кръвните изследвания с храненето. Аз и моите не съобразявам, за ПКК не влияе.
  Иначе не беше страшно взимането на кръв, той даже не разбра, че го боцнаха.

# 406
  • Мнения: 758
Аз купих колектор и контейнер. Сутринта към 9 часа я измих, подсуших и залепих колектора.   Сложих памперса и я поносих малко правичка. След малко го махнах, изсипах урината в контейнерчето и отидохме до лабораторията. Взеха й кръв, бях я нахранила. За тези изследвания нашата педиатърка каза, че няма никакъв проблем да се прелее урината в контейнер, само да се занесе до час в лаборатория. 

# 407
  • Мнения: 952
Благодаря ви! 😊 дано успеем с всичко утре. 🌺
То не толкова боцването, колкото изстискването после е неприятно.
Иначе, сложиха й последвата ваксина на моята девойка. Нефрологът установи леко срастване при срамните устни. Масово било, ми каза едната лекарка от майчин дом. Едва и час записах. И това го мисля сега...

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 02:51 от Maria_Mia

# 408
  • София
  • Мнения: 1 635
Мария, понеже съм го играла този филм, да те успокоя, че срастването не е нищо особено. Ако е напреднало и има опасност да затвори съвсем леко го отварят отново с тъп инструмент. Бебетата даже не разбират в повечето случаи. Ако е съвсем мъничко може да ти кажат ти да го отваряш. Ако не се лъжа изписваха да се маже с дефламол. Дължи се на ниското ниво на естроген при бебетата. На моята дъщеря й бяха изписали и естрогеново кремче за мазане седмица след процедурата.

# 409
  • Мнения: 952
Благодаря ти,  Jillian. Обясниха ми, че с марля ще го направят. Но, четох, че често има рецидив.
Отложихме кръвта и урината. Акото не беше ок... вчера въведох оризовата каша. Едва ли е от нея...

# 410
  • Мнения: 983
Здравейте,наша бебка не иска плодови пюрета и това си е даже банана който бе любим на брат и сестра и тя се мръщи.За сметка на това с удоволствие си хапва зеленчуковите пюрета и месните също.Похапва си и кашите с удоволствие и попарата също(въведох глутен и сиренето)днес ще и дам и жълтък.
Вие как сте бебчетата само вас ли искат или и баща си,нашата бебка реве когато я гушне и ме търси дори и като звук го изкарва като "мама".Отпуска му по някоя минута сутрин след сън просто тогава е толкова весела и добрудушна,че не и пречи кой ще се занимаяа с нея.

# 411
  • Мнения: 2 109
 Филип изобщо няма претенции кой ще го пипа. И непознати не са проблем. Явно е общителен. 
  Само като е крив и реве иска аз да пея, не минава номера ММ да му пее, но се случва рядко.

# 412
  • Мнения: 983
Филип изобщо няма претенции кой ще го пипа. И непознати не са проблем. Явно е общителен.  
  Само като е крив и реве иска аз да пея, не минава номера ММ да му пее, но се случва рядко.
И моят син беше като бебе така а и сега е доста общителен само да не застане момиче пред него...😂😂
Явно бебка е по труднодостъпна и на кака си прави фасони когато я гушка а да не говорим за непознати за нея личности реве и не им дава да я препарят.

# 413
  • Мнения: 68
При нас първото взимане на урината се оказа неуспешно. Измих, подсуших, не слагах кремче, залепих колектора, сложих памперса и въпреки това пак попаднали власинки в пробата. Отчетоха бактерии в урината. На следващия ден взехме проба с изчишкване- всичко беше наред, изследванията са ОК.
Чудех се, дали слагате бебоците вече на проходилка /паяк/, и кога смятате, че е най- удачно? Малката е на 6 м., но сякаш  ми е рано все още. Каката започнах да я слагам на 5+ /незнам с какъв акъл съм го правила/. Четох, че е нормално около 7 - 8 месеца.

# 414
  • Мнения: 4 421
Ортопедът, при когото ходим, е категорично против проходилките. Не мисля да я слагам.

# 415
  • Мнения: 758
Аз я слагам по малко в бънджи, за паяк рано ми се вижда още.
Steraki, против е с оглед на това, да не прескочи периода на пълзене, или по други причини?

# 416
  • Мнения: 4 421
Защото се учат да ходят на пръсти.

# 417
  • Мнения: 1 333
Влизам за бърз отчет. Днес започнахме официално захранването и ние. Доста закъсняхме, преди няколко дни навърши 6м малкият. Реално днес за първи път яде с лъжичка - оризова каша. Иначе самата каша започнах да я слагам в млякото за сгъстяване преди месец. Продуктът е въведен, но днес за пътви път яде истинска каша. Яде е силно казано де, имаше повече в носа и окото отколкото в устата. Joy Не знам успя ли да изяде 2-3л, беше голямо мазало. Ръце, крака, всичко беше в каша. Не изглеждаше очарован обаче, май консисъенцията не му хареса. Утре ще я направя по-рядка. А иначе започнахме с каша по препоръка на гастрото, заради рефлукса. Странното е, че тя иска да я даваме сутрин като заместим 1 сутрешно хранене с каша и после да започна да замествам и обедното със зеленчуково пюре. Слушам я, пък да видим. Даниел си яде долу-горе на 3ч денонощно и не всеки ден яде в еднакви часове, така че ще видим докъде ще я докараме. Чувствам се дооста гола и боса в тая тема със захранването. Отсега умувам какво да замразя, че след месец то ще е минало лятото вече. Доста ми е объркано. Един път да въведа повечко храни и ще ми олекне.

# 418
  • Мнения: 4 421
Мониту, няма страшно за замразяване- има и късни плодове и зеленчуци, а и есенни,  които също не са за подценяване.
Питай ако можем да помагаме, не че аз не съм боса де, но поне кашите и зеленчуковите пюрета ги минах. Жълтъка също започнах да го давам. Днес въведох и месо. Колко време след това мога да въведа и глутена?

# 419
  • Мнения: 2 109
Аз се чудя колко време след месото да въведа и жълтъка, давам месо за четвърти ден. И всъщност ОК ли е да давам всеки ден месо?

Общи условия

Активация на акаунт