Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 678
  • 738
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 421
Ми аз започнах на обратно и ми каза да ги редувам - един ден жълтък, един месо.
Ако искаш изчакай седмица и след това давай жълтък и ги редувай. Това поне е сигурно. А за месото, честно казано само  сега на захранването ще дам месо три последователни дни и после почвам редуването. Даже се чудя дали да не правя ден без нито едно от двете.

# 421
  • Мнения: 5 007
На мен нашата педиатърка ми каза да започна с жълтък и да го въвеждам една седмица през ден, и тогава да започна месото...

# 422
  • Мнения: 983
Аз се чудя колко време след месото да въведа и жълтъка, давам месо за четвърти ден. И всъщност ОК ли е да давам всеки ден месо?
Ние първо въведохме месото преди 3 седмици а днес жълтъка.Според личният ни лекар и всеки ден да яде месо не е проблем.Обаче жълтъкът е по 1/4-нка през ден нали и колко дни преди да стане половин и цял?

# 423
  • Мнения: 4 421
Да, може би не се изразих правилно. И аз започнах с жълтък през ден и 2 седмици по-късно започнах и месото. И сега когато въведа месото, ще започна да ги редувам. Не съм въвеждала жълтък и месо едновременно.
На мен до половинка ми е казала, че трябва да стигнем засега. Може би по-късно цял жълтък.
Скрит текст:

# 424
  • Мнения: 5 007
Извинявам се, не съм разбрала правилно. Още те съм почнала с месото и жълтъка и са ми малко мътни.

# 425
  • Мнения: 2 109
  Значи долу-горе две седмици, като нова група храни си го смятам. До сега всичко през 2 седмици съм въвеждала.
  Тъкмо след жълтъка ще е на 7 месеца и ще въведа и глутен.

# 426
  • Мнения: 4 421
И при мен така ще дойде за глутена, малко преди 7 м. Макар че за него лекарката ми каза да съм по-смела, защото си е генетично заложена глутеновата непоносимост и така или иначе ще се отключи ако я има, независимо рано или късно се въвежда глутена, плавно или по-бързо.

# 427
  • Мнения: 425
И аз се чудя дали да оставя 1 ден без месо и без жълтък. Аз за сега съм въвела 3 зеленчука, пилешко месо и мисля сега да въведа оризовата каша. По колко пъти на ден ядат твърда хеана?

# 428
  • Мнения: 983
И аз се чудя дали да оставя 1 ден без месо и без жълтък. Аз за сега съм въвела 3 зеленчука, пилешко месо и мисля сега да въведа оризовата каша. По колко пъти на ден ядат твърда хеана?
Моето момиче яде три пъти твърда храна.
Сутрин-каша или попара
Обяд-Зеленчуково пюре или Месно
Следобяд-Плодово пюре или каша,но плодовите почти не ги хапва затова ги слагам в кашата и става плодова.

# 429
  • Мнения: 952
Седят ли вече бебоците ви?

# 430
  • Мнения: 5 007
Седи е силно казано. Но от полулегноло положение сяда и се подпира напред с ръчички, но се задържа по минутка две и се прикатурва с главата напред. Много му харесва на малкото магаре.

# 431
  • Мнения: 128
Момичета имаме си зъбче.Не съм добре, но скачам от радост из целият апартамент.Hug

# 432
  • София
  • Мнения: 9 131
При нас изби първото зъбче преди няколко дни и сега избива второто.
Още не седи, не прави и опити, но пък се научи да се върти от корем по гръб най-накрая и спи т 2-3 нощи на където му падне - по корем, на една страна. А до сега беше само по гръб.
Давам плодово пюре към 10-11 и после зеленчуково към 1-2-3 - както се случи. През ден месо. До тук съм въвела само заешко. Започнах и жълтък да въвеждам по четвъртинка в дните без месо. Но понеже направи кожна реакция (предполагам на граха колкото и да е странно), временно ще спра жълтъка, за да изключа вероятността да е от него и ще пробвам след няколко дни.
Мисля да вкарам и кашй, като ще я давам пак сутрин вместо плодовата, като я смсвам с него.
Той наддаваше само по 350 грама последните два месеца, та има мегдан да качва.
Иначе кърмя между храненията  пюре, за приспиване, нощно време и както дойде Stuck Out Tongue Winking Eye .

# 433
  • Мнения: 3 293
А дали е рано за намачкан банан?

# 434
  • Мнения: 983
Бебка все още няма зъбче ама има наченки обаче кога ще избие ще видим.Тя и без зъби ме хапе и боли а със зъбки не ми се мисли.

Общи условия

Активация на акаунт