Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 620
  • 738
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 478
Нашето столче е икейско и съм много доволна. Не е скъпо, лесно се почиства, удобно ми е да си седна пред него като го храня.

За цитонамазката не съм чувала, че може да се повлияе от кърменето или хормони. Моята лекарка ми пусна веднага след раждането и продължава да си ме следи през няколко месеца. При мен има защо, с две конизации съм, но дори и да е просто профилактично, следете се момичета, не е шега работа. Има си и други методи при прегледа освен цитонамазката, ако се усъмни в нещо вашия лекар като колпоскопия или биопсия, по-добре на време да се хващат нещата.

Джилиан, ел-тироксина постепенно го намалявах и накрая го пиех по 25 и след като хормона беше в норма при няколко поредни изследвания, просто го спрях на своя глава. Като споделих обаче на моята лекарка, тя ме посъветва да се изследвам отново в лаборатория, където обработват пробите на място, защото пренасянето им оказвало голямо влияние. Сподели ми, че при нея лично е давало разминаване с две единици. Препоръча ми ендокринологията в Майчин дом, защото там уредите им са калибрирани специално за работа с хормони или също може в централата на някоя лаборатория. Аз планирам и преглед скоро, за да проследи специалист как са нещата.

# 616
  • Мнения: 3 274
Днес изписаха желязо за малката. Хемоглобинът и е точно 100. 2 месеца ще и давам капки и пак ще пуснем изследвания.

# 617
  • Мнения: 1 331
Днес и аз съм на преглед при моята аг. Ще пусна цитонамазка и мб. Надявам се да са наред нещата. Имам епизиотомия от раждането и още усещам дискомфорт в областта. Не знам дали е нормално.
За захранването - въвела съм картоф, морков, тиквичка и днес пащърнак. Дребният изяжда 130-140гр пюре, като след това май само по навик само си дръпва мляко от шишето и го бута. Самото ядене обаче....е все така голям ужас. Рев, крясъци, нерви. Направо мразя момента, в който трябва да давам пюре. Вече стигнахме до етап, в който го нося из стаята или пред огледалото и така му давам с лъжицата да яде. Само така не беснее. В чудо се виждам с това хранене. Днес опитах да го сложа в люлката, пуснах Baby tv и уж по-лесно да яде. До средата на пюрето гледа с интерес, отваря устата и яде, но после..пак пощуря. Взе да се мята, ще се обърне целия с люлката, пищи, ръмжи Unamused Дали изобщо ще свикне да се храни нормално някога в близко бъдеще? Остават ми тиква и сладък картоф и мисля да включа и месо - заешко навярно. Че после и следобедното хранене да мъчим да изместим. Той е със седем хранения, кое е сутрешно, кое следобедно, си е малко под въпрос.

# 618
  • Мнения: 478
M0n17y, как хем пищи и реве, хем изяжда цели 140 гр пюре? Не иска да яде, но ти настояваш или иска, но има някакъв друг проблем?

# 619
  • Мнения: 1 331
Аз, че съм настоятелна е едно на ръка. Половината пюре долу-горе го изяжда нормално, но оттам нататък настава ужасът. Аз се правя на клоун, давам играчки, пея, дрънкам.с нещо, така той се разсейва отваря уста, яде, после пак почва рев. Но той е от много ревливите, по цял ден за нещо се хленчи, реве, ръмжи Confused Мисля, че проблемът с храненето идва от това, че трябва да стои на едно място по-дълго време. Много много активен е, не се спира, постоянно иска внимание и забавление и покрай рефлукса, който при него е доста тежък, свикна да е много обгрижван и носен (най-вече). Та така...яде и реве, но и аз не се отказвам, защото ще караме само на мляко до 1г. иначе.

# 620
  • София
  • Мнения: 1 635
И при нас е трудно храненето. Не иска човекът и това си е. Лъжа го там за малко и колкото изяде - толкова. Понякога давам остатъка следобед или когато преценя, че е гладен. Повече от 60 гр. наведнъж не е изяждал. Поне установих, че предпочита по-рядка консистенция. Ако пюрето е по-гъсто му става гадно и има позиви за повръщане. А, да... и в стола не иска да седи повече от 3 минути. Гушкам го, клати ми се в ръцете, пюре лети навсякъде. Добре, че е лято и можем да се захранваме по без дрехи.Joy

Обаче, така се е насвинил последния месец, че храната не ми е тревога. Беше позаслабнал след морето, а сега такова шкембенце е пуснал, че на мини Буда го докарва.

Днес успя да докопа една салфетка и да си хапне от нея. Доста солидно. Повърна цялото парченце за късмет.

Дара, благодаря! Значи съм на прав път. Сега остава само да се наканя за изследванията.
Неви, дано се отразят добре капките.

# 621
  • Мнения: 3 274
Хахаха, Джилиън, нашият татко доста често я нарича Буда. То къдраво, къдраво. И аз голям зор виждам със захранването. Но имам рекорд от 60 грама пюре със сирене и масълце обаче, след позволение от нейната лекарка. Аз се колебая за капките с желязо. Мисля да и добава зелени храни, вдигащи хемоглобина. Знам, че желязото запича. Лекарката каза, че кърмата е супер храна, но е бедна на желязо. Затова е това изследване на 6 м. Имало връзка и с това дали майката е имала нисък хемоглобин през последните 3м. Е, аз имах и ми вкараха 2 банки желязо ден преди да родя.

# 622
  • Мнения: 983
Ние с бебка изкарахме кошмарна нощ почти не съм мигнала и ми беше на гърдата през час-час и половина.Зъб ли е тормози що ли.Иначе храненето е добре при нас на обяд стабилно си хапва следобяд по малко и вечер същото.Детската кухня и харесва понякога има супички които и давам с шишето толкова рядки.

Джилиян и моята беба е с тумбаче ама не се сетих за Буда и като те прочетох веднага си представих как изглежда.Баща и казва,че е дебела тя е 8450 гр.на 70см добре си е пък.

# 623
  • Мнения: 396
Здравейте мамчета , ние също си имаме голямо бебче , височко и дебеличко , става ми трудно да го нося. Яде си яденето само млякото не иска много много.
Исках да ви попитам какво мажехте за млечницата , понеже сега ни излезна , попитах в аптеката дадоха ми фунгостатин (лек антибиотик) за гъбички . Но почиствам с сода и марля вчера излязоха , не ми се дава антибиотик исках и вас да попитам , който има инф. моля да сподели ? 💙

# 624
  • Мнения: 478
Моя беб е на настроения с храненето, а и проявява предпочитания към определени храни. Аз гледам да не го насилвам да яде, ако не иска. Знам, че така може да върви по-бавно захранването, но не искам да си прави неприятни асоциации с процеса. Мисля, че в дългосрочен план това ще се изплати. Често се случваше да не хареса това, което аз съм му приготвила. Предлагам му няколко пъти и ако отказва, имам резервно купешко пюре. Или хапва него, или му давам да суче, не го насилвам. С времето започва да яде все по-лесно, дори от няколко дена одобрява и моите буламачи Grinning Често и злоядите деца си имат нещо любимо, вариант е да го предлагате, докато не пожелаят да разнообразят. Приятелка си отгледа бебчето с кисело мляко, така и не прояде пюрета, а е на годинка и половина вече, направо мина на твърда храна, когато се почувства готов и сега как сладко си похапва супички, боб, салата, месце...

И нас ни мъчи зъбче, второто, прозира, но не иска да избие. Вече си спим с беб в едно легло, защото се успокоява само със сукане, през час-два. Мъжа ми спи сам изоставен в другата стая. Вече ми става мъчно за него, едва намираме време по две приказки да си разменим, а откога не сме прекарвали време само двамата...

# 625
  • Мнения: 1 331
Аз не го насилвам, но и не спирам, когато ревне или се изкриви, защото както казах, моят син е от много и за всичко ревящите. И знам, че не прави тези сцени заради самата храна, защото веднага щом разнообразя обстановката или го нося и т.н. отваря устата и яде.
И при нас направо прозира зъбче, но още не избива. Първо е обаче.
Дара, ситуацията и при нас е същата. Аз спя с детето в едната стая, той спи при мен, а мм в другата. И буквално не остава време две думи да обелим. Чудя се докога ли ще е така...
Имам една-две питанки. Как въведохте мазнина и каква. И пустият глутен...голяма въпросителна ми е. Как го въвеждате, колко време, с какво? И колко време след като започнете с него не давате друга нова храна? Ох, нещо много ми е объркано с тоя глутен. Ние сме въвели 4 зеленчука и ориз (от безмлечна каша), а Даниел след 4 дена става на 7мес.

# 626
  • Мнения: 2 109
  Аз мазнина въведох като започнах да давам купени пюрета, в тях има рапично олио. До колкото съм чела за в началото са подходящи рапично и качествено слънчогледово олио. След месец мисля да започна да добавям и масло в пюрето и така да въведа млечни.
  Глутенът го започвам утре, с овесена каша, после спелта(Хумана май имали каша със спелта), ечемик и пшеница. Може би ще ги въвеждам по 5-6 дни всяка.

# 627
  • Мнения: 4 404
Тес, ако намериш каша само със спелта, сподели, моля те.  В чудо съм се видяла да въвеждам поотделно зърната. Не мога и не мога да намеря монокомпонентни глутенови каши, освен овесена. Намерих 3 зърна в ДМ от овес, спелта и май ечемик беше, та ако намериш спелта да взема и аз а я въведа отделно и после взимам тази  с 3-то зърна от ДМ, че зациклих на овесена каша.

# 628
  • Мнения: 2 109
  Позната ми каза, че имало на Хумана. Утре ще ходя до ДМ и ще ги вида, те имат доста.
  Тази, която казваш също звучи добре, може и направо с нея да пробвам след овесената, ако няма спелта. Не държа чак толкова много на еднокомпонентните.

# 629
  • София
  • Мнения: 1 635
Беб е, така да се каже, на смесено спане. По някое време се буди нощем и ако все още съм адекватна го кърмя и връщам в леглото. В един момент вече не мога две и две да вържа и тогава го оставям да се самообслужва и да си доспи до мен. Онзи ден, обаче се събуждам по едно време и го намирам да си спи необезпокояван при мен. Нямам никакъв спомен как или кога съм го взела. А нямаше кой друг да го премести.

Тази сутрин пък, намерих всичките три деца на спалнята го мен. Много бяха сладки. И горе долу помня кой кога мигрира.Stuck Out Tongue Winking Eye

Четох току що за желязото и храните. Рових и за кашите. Мисля, че видях само спелта на Холле и на Лактана.

Общи условия

Активация на акаунт