Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 531
  • 738
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 269
Ivbam, честити зъбки! Браво, цели 2. Моята буболечка пищи или ръмжи - ако сте гледали драконите на Денерис от Гейм ъф троунс. А за излизането, аз съм много неорганизирана сега. 11ч ми е много трудно да се оправя. По едно време чистих нон стоп. Сега даже пропускам някой дни. Но съм на режим за хранене и доста готвя. Такива амбиции имах да чета, но не го правя от мързел. Четох малко покрай изпитите. Написах 5 теми и потънах в изпростяването на макс Simple Smile  Дъщеря ми каза, че е притеснена за мен, че само една книга съм прочела от началото на годината, а тя минимум 20 Simple Smile Ние сме младоженци, само с бебето сме. Каката е на лагер в Гърция. И бебето успя малко да си поспи.

# 121
  • Мнения: 478
А ние вече от час сме на разходка Grinning Той така или иначе става км 6:30, предпочитам да поизлезем сутрин, че и на мен ми е по-свежо. После като се почне едно разнасяне в опити да спра мученето (отглеждаме си кравичка май), а в промеждутъците, докато дреме чистене, готвене и бая се изморявам. Мъжа ми докато се прибереме вечер почти съм колабирала Grinning Добре че поне към 8-9 го приспиваме и имам час-два вечер да гледам в една точка и да правя нищо и айде към 10 по леглата, но не за дълго де, че кърменето на 2-3 часа и нощем си продължава. Това ни е режима общо взето, чудя се има ли живот и след  този период и ще оцелея ли да го видя Grinning

# 122
  • Мнения: 307
Ние имахме период само с ръмжене и сумтене който беше 2седмици и беше точно след като й биха ваксините. Дали има нещо общо не знам,ама беше спряла да дърдори. После нещата се пооправиха. Сега си вика на воля и си дърдори много често, усмисва се, смее се с глас. Голяма е атракция. Пък и аз я подтиквам да вика, почне тя, почвам и аз Grinning блазе им на съседите ни. Вчера ходих да пазарувам за седмицата,прибирам се, спирам колата пред блока, вземам си торбите и чувам ... Ааааа7уаууу.  Ааббуаабаууу... Викам това е моето -разговарят с баща си.
Да ви се оплача. Ядосаха ме. Имаше промоция в един сайт и реших да си поръчам столче за хранене. Знаех кое искам, пускам си поръчката. Уж приета, всичко ок и ми звънят събота да ми кажат че точно това което съм избрала като разцветка го няма. Изброява ми дамата какво имат,като даже не ме изслушва. Казвам не искам розово, следва отговор -а за момченце искате, имаме синьо. Не бе жена имам момиче,ама не искам розово...аман от розово. Както и да е. Разбрахме се да ми изпрати наличните им разцветки и да си избера от тях. Добре ама на мен не ми хареса нищо и ѝ написах че се отказвам от поръчката. Междувременно обаче виждам че в сайта им седи налично същото столче. Обърнах внимание и на това в имейла си. Отговориха ми че щели да го оправят за да не лъжат клиентите. Отварям днес сайта и какво да видя... Столчето си седи налично. Как лъжат... Ей такива неща много ме дразнят.

# 123
  • с. Дълго поле
  • Мнения: 107
Момичета включвам се да ви кажа да внимавате, има някакъв вирус с температура и разтройство. Малкия ми Ники, нищо видимо, но като го пипнех изгаря. Неспокоен беше през предните 2 нощи и се въртя до сутринта. Вече е по-добре, малко шуслерови соли и беладона ни изписа педиатърката. Стана горещо и започнаха да се разпространяват вируси. То не стига, че не знаеш как да го облечеш - горещо, пек, вали, духа, да не говорим за комарите в Пловдив. Дано ми е здравичко вече и всички останали бебочета, че две вечери през 15 минути му меря температурата, да не хукне бързо нагоре. Бъдете здрави мами и бебета и дано лятото е прохладно и пълно със здрави дечица.

# 124
  • Мнения: 110
Здравейте мамита☺️. Искам да попитам тези от вас които вече са пътували до морето как мина пътя бебчетата спаха ли? Доста ми е притеснено за пътуването. бяхме тази събота до Копривщица да видим как ще е на по дълъг път на отиване спа почти през целия път (даже не сме спирали) накрая се събуди, но на връщане беше кошмарно едно мрънкане викане през целия път... Ние започнахме също захранване с тиква вече яде по 50-60 грама дано нямаме проблеми като въведа нов зеленчук. Вие как вкарахте нов зеленчук всеки отделено или микс от вече въведен и нов. Съжалявам ако вече сте обсъждали тези въпроси. 🙂

# 125
  • Мнения: 758
Здравейте мамита☺️. Искам да попитам тези от вас които вече са пътували до морето как мина пътя бебчетата спаха ли? Доста ми е притеснено за пътуването. бяхме тази събота до Копривщица да видим как ще е на по дълъг път на отиване спа почти през целия път (даже не сме спирали) накрая се събуди, но на връщане беше кошмарно едно мрънкане викане през целия път... Ние започнахме също захранване с тиква вече яде по 50-60 грама дано нямаме проблеми като въведа нов зеленчук. Вие как вкарахте нов зеленчук всеки отделено или микс от вече въведен и нов. Съжалявам ако вече сте обсъждали тези въпроси. 🙂
Simple Smile Ние  пътуването сме го отработили,  но въпреки всичко решихме да летим София -Варна,  едно е 5 часа, друго са 50 мин.
За пюретата,  първо се дават еднокомпонентни,след което могат да се дават смесени (това е на теория, всеки сам решава), при мен при първо смесено, бебошкин получи запек Simple Smile, така че се опитвам да внимавам, нова храна е за организма и доста по-тежичко от мляко  Simple Smile (трябва да се има предвид,  че някои зеленчуци запичат, други разхлабват), добре е да се знае и след въвеждане на кашите.

Последна редакция: ср, 19 юни 2019, 17:43 от D.D

# 126
  • Мнения: 2 109
  Аз още не съм давала смесени.
  Днес дадох броколи. Зарадва се, като видя купичката, отвори уста и направи най-отвратената физиономия на света Joy
  После все пак изяде 5-6 лъжички, но май не е много очарован.
  Скоро май няма да замести хранене, яде си по 9-10 лъжички и това е.

# 127
  • Мнения: 758
Моля, мамите, които вече дават каши да споделят какви органични каши ползват.
Аз успях да намеря само оризова с доказан произход и нищо друго, за това Моля за помощ Simple Smile

# 128
  • София
  • Мнения: 1 635
За пътя - спа три пъти в рамките на пет часа (влачихме се заради една катастрофа и спирахме веднъж за почивка). Не е мрънкал повече от обикновено. Но се пригответе първия ден от почивката да е малко по-странен, докато свикнат. При нас бебо не можеше да се отпусне да заспи. Спомням си, че едната кака много рева при подобни обстоятелства. Следващите дни вече си е ок.

Тес, много да сладки, така ми става хем мъчно, хем смешно като се разочароват така, милите. И при нас като очаква, че ще го гушна, а пък аз само го местя от някое място на друго - такава тъжна физиономия прави, че чак е смешен.

# 129
  • Мнения: 2 109
  Този път успях и да го снимам, то май откакто захранвам има повече снимки, отколкото за 4 месеца преди това. Grinning
  И аз чакам да кажете за кашите, че ми е много сложно там. Разглеждах ги в Кауфланд и ДМ и нищо не разбирам. Педиатърката каза безглутенова, може да е млечна. Ама те са някакви странни, с някакви плодове... Чувствам се като идиот. Grinning

# 130
  • Мнения: 758
До сега съм давала само оризова , защото нищо друго не намерих (aptamil organic baby rice), но я хареса повече от пюретата

# 131
  • Мнения: 478
Освен оризова като безглутенова каша знам, че може елда, киноа, амарант, цалевица. Аз мислех сама да си ги правя, предполгам само вариш и пасираш като при пюретата.

# 132
  • Мнения: 68
Момичета, да ви се похваля. Днес малката става на 5 месеца и ни зарадва с първо зъбче.  Няколко вечери си беше развалила съня.  Будеше се през 2 часа. А то имало защо.

# 133
  • Мнения: 948
Честити зъбчета! 😊 Аз бавя захранването и се ядосвам. Разстройство, хрема, пак леко разстройство. Днес изтръпнах, везната вкъщи показа надолу. Тя и малко се храни напоследък.

# 134
  • Мнения: 3 269
Banitchka, честито зъбче! И при вас раничко. Аз днес купих Дентокинд капсули и отделно гел. В комбинация действали добре. Мария, моята щерка беше с разстройство първите 2 месеца от живота си. Давах пробиотик. Да не е някаква хранителна алергия? Пробвай с пробиотик. Аз нали ви се похвалих, че е кротка, а тя реши да ме подлуди 2 дни. Не спи и само мрънка и реве. Не я кефи да легна до нея, иска на ръце и да разглежда. Все си мисля, че е от ваксините, но минаха 5 дни. Ние също си запазихме апартамент в Балчик. Ще видим как ще го понесе. Аз от години само със самолет пътувам до Варна, но мъжът ми държи да сме с колата, а си е път.

Общи условия

Активация на акаунт