Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 559
  • 738
  •   2
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 1 635
Моят чочо прави нощна пауза около 7-8 часа. Вечер като заспи и се събужда към 3-4 часа сутринта за хапване. После пак спи до 6-7 ч. Нямам никакво намерение да будя здраво, наддаващо бебе и да му разбутвам естествения ритъм. През деня изобщо нямам идея колко и кога яде. Ама се вижда, че жегата доста му пречи на апетита. Опитах да му давам вода първите дни на морето заради топлината и си докарах само проблеми, така че още веднъж се уверих, че на поискване е най-добре.

Много му харесва да е седнал, но още не може сам. Катурва се. Не го държа за дълго.

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 12:01 от Jillian

# 196
  • Мнения: 478
Давам отзив за цитронелата - при нас не проработи и то в сериозна доза. Вчера ни нападнаха комари и аз в паниката капнах малко повече масло на количката. После я отмерисвахме цяла нощ! Но комарите изобщо не го отразиха. Явно комарника е най-сигурния вариант.

Бебко доскоро не искаше да пие вода, но вече с нетърпение размахва ръчички като види шишето и плаче като му го дръпна преди да се е напил хубаво. Гледам да предлагам след като съм го налърмила, за да не се отрази, но явно си има нужда детето.

# 197
  • Мнения: 948
Момичета, препоръчайте ми ваничка къпане. Малка й е вече

Последна редакция: сб, 29 юни 2019, 12:41 от Maria_Mia

# 198
  • Мнения: 4 964
Моят днес отказа и пюре, и кърма, и АМ, само вода искаше, както не я поглеждаше до скоро. Ще вадим седналия кош вече, постоянно е потен, изприщен и тн. Дано е по- добре с него.

# 199
  • Мнения: 2 109
  Нашият продължава да не пие вода, а и яде малко. Притеснявам се да не се обезводни.
  С пюрето сме до никъде, изяжда по 5-6 лъжички, но от 3 дни давам оризова каша с АМ и определено му харесва. Май първо ще заместя следобедното хранене с каша.

# 200
  • Мнения: 759
А овесената с какъв ентусиазъм се яде Simple Smile,
Реве като отместя лъжицата Grinning

# 201
  • Мнения: 3 269
А овесената с какъв ентусиазъм се яде Simple Smile,
Реве като отместя лъжицата Grinning
От кой месец е.

# 202
  • Мнения: 759
А овесената с какъв ентусиазъм се яде Simple Smile,
Реве като отместя лъжицата Grinning
От кой месец е.
Навършен 5ти е, но аз започнах след навършен 4ти да захранвам,  първо зеленчукови пюрета, след това и каши Simple Smile
На АМ сме

# 203
  • Мнения: 3 269
А овесената с какъв ентусиазъм се яде Simple Smile,
Реве като отместя лъжицата Grinning
От кой месец е.
Навършен 5ти е, но аз започнах след навършен 4ти да захранвам,  първо зеленчукови пюрета, след това и каши Simple Smile
На АМ сме
  С пюретата не стигнахме до никъде. Яде по 4,5 лъжички. Днес правих домашно от пащърнак, пак точно 3 лъжици, а беше толкова вкусно. Ще и купя овесена каша, но не вярвам, че ще я яде.

# 204
  • Мнения: 2 109
  И аз нямах надежди за кашата, но определено я яде. Дори не оставя за кучето. Grinning

# 205
  • Мнения: 759
А овесената с какъв ентусиазъм се яде Simple Smile,
Реве като отместя лъжицата Grinning
От кой месец е.
Навършен 5ти е, но аз започнах след навършен 4ти да захранвам,  първо зеленчукови пюрета, след това и каши Simple Smile
На АМ сме
 С пюретата не стигнахме до никъде. Яде по 4,5 лъжички. Днес правих домашно от пащърнак, пак точно 3 лъжици, а беше толкова вкусно. Ще и купя овесена каша, но не вярвам, че ще я яде.
Пюретата ги яде смесени с мляко, а да знаете, кашите са по-любими Simple Smile
След въвеждането на разнообразни храни, растат като гъби Simple Smile , подчертавам, че купувам само органични продукти Simple Smile

Последна редакция: чт, 27 юни 2019, 18:29 от D.D

# 206
  • Мнения: 305
Здравейте! Следя ви редовно, но не се включвам, време нямам. Аз да дам отчет и при нас какво се случва. Относно комарите ползваме Занзи и за сега има ефект. Пръскам и баткото даже с него. За зъбите от както сложих кехлибарен гердан и гривна сякаш намаля дразненето и е по- спокойна. Е има някви наченки, но определено са мн по леки. Ако има зор давам Осадент пилули както и дентинокс гел.
Захранването е добре за сега. Въведох пуешко и заешко месо. Направо са й любими с такъв кеф ги хапва. Жълтък започвам от утре през ден каза педи един ден жълтък един месо. Още не може да седи, но иска и се напъва да става, подпирам я на възглавници. Като цяло с яденето вечер имам проблем. Още хапва през ноща има или 2 или 1 ядене. Понякога в 12 И в 4 понякога само в 4 зависи как се падне. Има ли още сред вас такива които хапват. Как да я отуча или да я чакам сама да си спре?

# 207
  • Мнения: 3 269
Моята мома яде към 4,5. Не мисля да я отказвам. Голямата чак след 2 години спря нощното хранене. Тя даже говореше - протягаше ръчички и казваше - макци, макци, дам, дам, дам (превод дай ми млекце). Тогава вече ми беше писнало и реших да устоя на това искане. 3 вечери пях песни по един час, за да я разсейвам от млякото, на четвъртата започна да спи непробудно. Деца, деца, взехте ми акъла хахаха.

# 208
  • Мнения: 759
Аз давам биберон и работи доста добре Simple Smile

# 209
  • Мнения: 948
При нас се върнаха нощните ревове. Дано бързо отмине. Режимът ни си остава нощен 😅 спи, събужда се към 23, храня я към 0.30 и после включваме и съседите в будуването. Слабо се храни напоследък. Вода отказва.

Общи условия

Активация на акаунт