Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 534
  • 738
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 215
Започнахте ли да слагате бебчетата в напълно седнало положение ?

# 256
  • Мнения: 86
Каша от елда има на Хумана, безмлечна. Пробвала съм сама да си сваря, но нещо не се хареса.Все още не съм го слагала напълно седнал, на 5м и половина е. От спрея за комари съм доволна, върши си работата. Днес ще водим бебко на планина, да видим ще му се хареса ли Simple Smile

# 257
  • София
  • Мнения: 1 635
На мен на Giorgiana схемата ми се струва най-логична. И аз ще приготвям зеленчуковите с кърма.
Каша от елда съм купувала за каките, но беше преди много време и не помня марката. Ядяха я без проблем, но за мен вкуса на елдата е ужасен и не съм предлагала след като спряха да ядат каши.

# 258
  • Мнения: 2 109
 Слънчо също имат каша от елда. Взех онзи ден, но още не съм я пробвала. Пюретата ги правя с АМ. Пасираните зеленчуци затварям в бурканчета и преди ядене разреждам с млякото.
  Не го слагам седнал, но го оставям да се набира на пръстите ми до седнало положение. Онзи ден от полулегнало се изправи заради кучето, искаше да го хване. Набра се на краката си и седна за момент, после падна. Голяма радост беше, явно му се стори много забавно. Grinning

# 259
  • Мнения: 133
Нашата кръвна картина на 6 мес. излезе и съм много притеснена, 4 показателя не са в норма, два надолу и два нагоре. Disappointed

# 260
  • Мнения: 1 326
Момичета, малко извън темата за захранването ама да попитам все пак. Спрях да кърмя преди месец, кога се очаква да имам цикъл? Още нямам, а не знам дали е нормално.
Иначе за захранването, ние с този рефлукс и съмнения за абкм тотално се омотахме. Може да се каже, че съм въвела ориза като продукт, защото слагам на всяко хранене за сгъстяване на млякото. Но във вид на каша стандартна все още не е опитвал. Мисля да започна тези дни лека полека да му давам и готова каша, освен тази в млякото. Страх ме е само да не се запече с толкова много ориз. След като свикне с кашата вече ще въвеждам и зеленчуци лека полека.
И още нещо да ви питам. Вашите бебоци как се будят от сън? При нас винаги е с рев, ужас. Все си мислих, че като попорастне ще започне по-ведро да се събужда. Но не, буди се и изглежда като в изпаднал в ужас, прави кисела физиономия и за секунди вече реве с цяло гърло.

# 261
  • Мнения: 6 622
Моята се буди много интересно. Отваря очички, прозява се и ако не и обърна внимание започва да драска с нокти по чаршафа. Драска, драска и гледа към мен 😁

# 262
  • Мнения: 4 400
Ив, кое не е в норма? Лекар видя ли ги или според референтните стойности не са в норма?

# 263
  • Мнения: 948
Ив, дали са отчели границите за бебе? Че понякога пропускат.
Има каши с елда, царевица спелта.. за баткото
 взимах от Вис Виталис и бях като химик сутрин с лъжичките 😅😁 овесената много се харесва...а е толкова безвкусна. Мисля да въведа плодови с кашата. При някого има ли проблеми с плодовите. Колики? При малката моркова я обостри..

# 264
  • Мнения: 396
По темата за захранването вече сме заменили две хванения, едното с пюре на обед зеленчуково или месно , другото каша или нещо плодово , скоро мисля да въведа и млечните продукти като масло съм слагала в пюрето или манджата за него 😀 разбирасе много малко , мисля и глутена да го въведа с овесени ядки и банан след обеда предполагам че ще е като му давам малко 1-2 дни и дохранвам с мляко след това цяла порция .
Вече го оставям да сяда като го подпирам или го държа навърши 6 месеца , а и той сам иска да седи пидам ли му пръсти направо се изправя а не сяда даже .
Ние също дадохме кръв и урина дано всичко е наред 🙏 на ехографа всичко беше наред каза че няма проблеми.
От кашите най -много му харесва на Хип с праскова и банан , яде и на слънчо но не ги харесва толкова . Правя ми и бисквити и банан също много обича. 💙 Когато се събуди много рядко плаче повечето гризе чаршафа или си играе с бибата и си мърмори ако е до нас почва да ни чувърка лицата и да ни буди .

# 265
  • Мнения: 478
Случва се да се буди с плач, но по-често през нощния сън. И аз съм се чудила защо, нещо сънува ли, боли ли го...

Ние се върнахме преди малко пт месечната консултация с педиатърката. На кг и ръст почти не е мръднал, но е добавил см на широчина, явно ги редува посоките Grinning

Питах за седенето, че моя много напира. Каза ми, че не само, че може, но и е добре вече да го слагаме седнал, просто трябва да има винаги опора на гръбчето и отстрани. Самостоятелно през 7 месец можело.

Вие сте много напред със захранването, аз за месец реално имам един сладък картоф въведен, всичко остнало беше категорично изплюто. Ще пробвам сега и с каша по съвет на лекарката, коя марка може да ми препоръчате?

Исках да ви попитам и каква вода давате? Преварявате ли още или вече предлагате изворна? Мисля да го пробвам с чаша с мек накрайник, пък ще видим ще го бъде ли.

# 266
  • Мнения: 133
Ив, кое не е в норма? Лекар видя ли ги или според референтните стойности не са в норма?
Лимфоцитите са завишени, а гранулоцитите занижени,хематокрит също занижен. Педиатърката ги видя, уж нямало нищо притеснително. Но преди да отида изчетох такива ужасии, че направо се паникьосах. За всеки случай следващата седмица ще се консултирам и с друг лекар.
Maria_Miaреферентните стойности са отчетени, да, за бебе са.

# 267
  • Мнения: 4 400
Не знам колко са извън нормата, но щом лекарят е потвърдил,  че няма нищо обезпокоително, не се притеснявай. За успокоение консултирай се и с друг, но не чети в нета. Kissing Heart

Дара, преварявам още вода. Не знам към коя трапезна да се насоча,  честно казано.

Последна редакция: пт, 05 юли 2019, 20:33 от @steraki

# 268
  • Мнения: 425
Аз все още не съм започнала със захранването и със даването на вода. Чудя се как да започна да го уча да пие вода? Като го пробвам да му дам се мръщи и не пие.
Със захранването ще изчакам още седмица може би. Мисля да започна със зеленчук , може би картоф. Аз мисля да си му правя пюретата, имам от къде да купувам селски зеленчуци. За сега мисля да въведа няколко зеленчука и след това да започна направо със месото. Малкия след 10-тина дни ще прави 6 месеца. Не ми се иска да замествам хранения , а по -скоро да допълвам кърменето със храна, но ще си покаже. Не знам само дали първо да кърмя и след това да предлагам храна или обратно.

# 269
  • Мнения: 948
Въртят ли се напълно бебоците ви? Моята до настрани само. Нестабилна е и за сядане още.
И моята девойка отказва вода.
Morska, първо препоръчват храната след това млякото.

Общи условия

Активация на акаунт