Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 646
  • 738
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 133
Благодаря @steraki, колко пъти на ден прочистваш нослето? Hug

# 391
  • Мнения: 3 284
Благодаря @steraki, колко пъти на ден прочистваш нослето? Hug
Да, най-добре със стеримар или др. физиологичен разтвор. Аз имам такова устройство за измукване с родителски контрол, но почти не съм го използвала. За каката използвах онези ръчни помпички за 6,7 лв. и са много по-добри. Нашата лекарка каза да стои повече по корем, за да може да се стича от нослето надолу.

# 392
  • Мнения: 2 109
  Аз да се похваля, вчера захраних с месо. Пюре на Хип с картофи, копър и заешко. На мен ми се стори гадничко, но той много го хареса. Ще вземе да прояде това дете, явно зеленчуковите не го впечатляват толкова.
  Излязоха ни и резултатите от изследванията, хемоглобина е 98. Другата седмица ще говоря с ЛЛ какво да правим, че е възможно да не е железен дефицит.

# 393
  • Мнения: 4 418
Благодаря @steraki, колко пъти на ден прочистваш нослето? Hug
Два-три. Колкото е необходимо да й е чисто нослето.  Важното е да не слиза "надолу" хремата.

# 394
  • Мнения: 83
@steraki, понеже на Хип оризовата каша винаги остава на бучки каквото и да правя, затова и намерих цаката. Варя му каша от елда, понеже нещо не съм фенка на тези инстантните, и добавям малко от оризовата за да не я хвърлям след като съм я купила, и след като се вари с брашното от елда не остават никакви бучки.
Сега незнам и аз какво да правя, понеже исках да вкарвам месото, но педито препоръча сега да въвеждам жълтък, глутен, 7месец сирене към попара и чак 8 месец месото, ама на мене не ми се иска още глутена да го вкарвам и незнам 🤔

# 395
  • Мнения: 425
Аз започнах със зеленчуци и след тях направо месо - пилешко. Моя е на 6 месеца.

# 396
  • София
  • Мнения: 9 120
Аз въведох заешко след първите 3-4 зеленчука и 2 плода.
Сега въвеждам и жълтък по 1/4 през ден.
Гледам да въведа и сезонните плодове, докато ги има (круша, праскова, кайсия, слива). А то като се изчаква и по три дни за всяко нещо, си отнема време.

# 397
  • Мнения: 3 284
Аз и давам да си смуче корички от багета. Тя си ги омекотява и ги преглъща. Пюрета и каши е пробвала без никакъв успех. 3 лъжици и упорито затваря устата. Скоро ще въведа млечни и я почвам с попарата.

# 398
  • Мнения: 30
Здравейте, мами. Чета ви още от началото, но до момента не съм писала в групата. Надявам се, че мога да се присъединя:blush: Имам въпрос към вас. Моето бе че става на 7 месеца след почти седмица, давам му по 180мл АМ три пъти на ден и имам подозрение, че му е малко. Интересува ме по колко АМ давате на вашите бебчета?

# 399
  • Мнения: 4 418
Привет и добре дошла! Освен АМ с какво друго се храни? И моята яде по толкова, но яде и пюре, и каша. Като след пюрето пие пак АМ по 40-50-60  мл, колкото й се услади.
Ето една примерна таблица за дневния прием на мляко.  Доколкото съм запозната в общия прием влиза и млякото, с което се приготвят кашите и се разреждат (ако се разреждат) пюретата.
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 29 юли 2019, 11:42 от @steraki

# 400
  • Мнения: 4 991
Tess, значи има надежда. И моят господин не харесва зеленчуковите особено, но още не съм му давала месо. Реших да почна с плодовете, нали сега има доста сезонни.
Иначе изяжда около 160- 180 мл АМ и кърма, но също хапва каши, зеленчукови и плодови пюрета.
Mariyaa, защо имаш такива подозрения? Пък и ако не му стига, давай му Wink

# 401
  • Мнения: 30
Привет и добре дошла! Освен АМ с какво друго се храни? И моята яде по толкова, но яде и пюре, и каша. Като след пюрето пие пак АМ по 40-50-60  мл, колкото й се услади.
Ето една примерна таблица за дневния прием на мляко.  Доколкото съм запозната в общия прием влиза и млякото, с което се приготвят кашите и се разреждат (ако се разреждат) пюретата.
Скрит текст:

Здравей, освен АМ има и две заместени хранения, като редува един ден зеленчуци, а на следващия месо с зеленчуци. Следобяд яде оризова каша с плод. Пюретата са му около 200гр.

# 402
  • Мнения: 4 418
Ами добре като количество. Предполагам кашата я правиш с АМ, така че си набавя дневния прием мляко. Но щом не му стига - давай му още малко.

# 403
  • Мнения: 950
Момичета, как пуснахте изследванията? Преливахте ли в епруветка уривата и лесно ли се получи пробата 😃 разбрах, че при девойките е по-сложно. За кръвта съобразявахте ли хранене?

# 404
  • Мнения: 1 269
Не се прелива урината, самия колектор се пъха в един от големите контейнери за урина, но без да се излива, тъй като пробата би могла да се замърси. Това са съветите на нашите лекарки и така процедирах аз.
Аз също си мислех, че е много сложно вземането на урина, но не беше. Преди да обядва я измихме, подсушихме и залепих един колектор. Сложихме я на столчето за хранене с идеята, че докато обядва ще се изпишка, но беше готова още преди баща и да започне да я храни.
Няма как да бъде взета първа урина, защото същата може да е в 5-6 часа сутринта. Детето трябва да бъде измито и подсушено преди вземане на пробата и да се занесе в лаборатория не по-късно от час след вземането. При вземането на кръв не съм се съобразявала с храненето, всичко е пускано на обяд, тогава беше консултацията.

Общи условия

Активация на акаунт