Януарски бебета 2019! Тема 3

  • 15 536
  • 738
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 948
https://visvitalisbg.com/selection/rzhena-kasha-za-bebe-hipp

Вече някой попита и го поствах. Тук е много добре заредено с различни видове каши. Има елда, спелта, просо отделно.
При нас приспиването е драматично последните дни. Храненето е като при вас. На ръце, пускам чешмата, почуквам по шкафовете, само и само да нацеля устата. Голямо въртене 😂

Последна редакция: сб, 24 авг 2019, 02:24 от Maria_Mia

# 631
  • Мнения: 133
Здравейте момичета! Днес забелязах, че устните на бебо са бели от вътрешната страна и като че ли леко подпухнали. Дали това е млечница, на езика няма нищо. И знаете ли домашен лек против това. Естествено отново всичко се случва в събота, защо не?

# 632
  • Мнения: 4 400
https://visvitalisbg.com/selection/rzhena-kasha-za-bebe-hipp

Вече някой попита и го поствах. Тук е много добре заредено с различни видове каши. Има елда, спелта, просо отделно.
При нас приспиването е драматично последните дни. Храненето е като при вас. На ръце, пускам чешмата, почуквам по шкафовете, само и само да нацеля устата. Голямо въртене 😂
Сега идвам от Вис Виталис и не я намерих ръжената каша. А и като натисна твой линк ми излиза страница с всички каши, а не само ръжената и не я виждам там в асортимента. Нещо повредата в моя тв ли е... В крайна сметка взех спелта на Topfer.

# 633
  • Мнения: 948
Качвам повече, не конкретен вид, за да си набележите. Явно не е добре зареден при теб.  След спелтата можеш трикомпонентна направо. Аз стоя на оризовата, защото хапва от нея. Овесена дадох два дни по две лъжички и определено не я иска. Чак се чудя да смятам ли глутенът за въведен. 🤔 Изненадващо банан не й понесе, разстрои се.

Последна редакция: пн, 26 авг 2019, 01:40 от Maria_Mia

# 634
  • София
  • Мнения: 9 110
Аз давах само оризова каша до сега, но започнах да давам и една на Слънчо - оризово-царевична и една Елда, за да има разнообразие. Много ги харесва и трите. Правя ги смесени с плодово пюре горе-долу 1:1.
Докато ги изяде, ще стане време и за глутен. Не виждам смисъл да го бързам.
Все още не е ял пуешко и някои от сезонните плодове и зеленчуци. Първо ще въведа тях.

# 635
  • Мнения: 4 400
В овесената слагам пюре от банан или ябълка и се хапва с апетит.

# 636
  • Мнения: 396
Здравейте момичета! Днес забелязах, че устните на бебо са бели от вътрешната страна и като че ли леко подпухнали. Дали това е млечница, на езика няма нищо. И знаете ли домашен лек против това. Естествено отново всичко се случва в събота, защо не?
Предполагам че е млечница , при нас се оказа тя. Макар вече по-големи . Изписаха му дентакорт орал на ден по 2 пъти. Днес почти ням нищо , ще го мажа още докато изчезнат. Домашен лек марличка мокра натопена в сода (обикновена) и бършеш беличкото, но го пробвах и не е толкова ефективно за момента може би да , но поске е същото.

# 637
  • София
  • Мнения: 215
Мамчета един тъп въпрос Grinning кашата реално брашно ли е ? Защото навсякъде чета ,че ако искам домашна каша трябва да се смелят зърната и да се остави през нощта да престои във вода и да се вари на сутринта ? Извинявайте ама не схванах

# 638
  • Мнения: 425
Мамчета един тъп въпрос Grinning кашата реално брашно ли е ? Защото навсякъде чета ,че ако искам домашна каша трябва да се смелят зърната и да се остави през нощта да престои във вода и да се вари на сутринта ? Извинявайте ама не схванах

Да, брашно е.

# 639
  • Мнения: 1 410
Мамчета с юнаци, да ви питам при вас тестисите в торбичките ли им са? При нас явно не са днес сутринт при смяна на памперса реших да опипвам по добре и то те си бяха празни Sad, като се замисля те винаги си бяха толкова малки и явно празни

# 640
  • Мнения: 983
Мамчета с юнаци, да ви питам при вас тестисите в торбичките ли им са? При нас явно не са днес сутринт при смяна на памперса реших да опипвам по добре и то те си бяха празни Sad, като се замисля те винаги си бяха толкова малки и явно празни
Направи консултация с лекар.На моят син от раждането му тестисите си бяха в торбичките.Но не се паникьосвай не е нещо страшно ако не са.🤗

# 641
  • Мнения: 478
Аз съм въвела оризова, царевична и от елда, глутена мисля от другия месец да го почна с овесена. За този месец си бях поставила за цел няколко вида месо, жълтък и кокосово масло. Разбира се и сезонни плодове и зеленчуци, защото скоро ще изчезнат, а са пълни с витамини. Така изпуснахме черешите, но дините и пъпешите как ги обича! Другия месец освен глутена ще продължа с месото и искам и гхи, и зехтин да въведа. Това е плана пък ще видим, че винаги има непредвидени неща, а и аз го карам спокойно без да бързам.

# 642
  • Мнения: 948
Дара, динята как я даваш? И на мен ми се ще пресни плодове, но заради коликите не смея. Още давам био амика при последните за деня две хранения.

# 643
  • Мнения: 758
Момичета, не знам доколко е правилно, но аз нямам намерение да минавам през всичките каши, не че съм започнала де... Още въвеждам плодови пюрета, наред с вече въведените зеленчукови. После мисля да е ред на месата, малко жълтък и чак тогава кашите. Вие през всичките зърнени култури ли ще минавате? Престраших се оня ден и дадох парченце диня, като го държах аз, а тя с охота се наслади на сока. Simple Smile
aya_2012, аз нямам момче, но бих се обърнала към лекар за консултация.

Jillian, усмихнахте ми деня с Вашите малчугани!  През последните години така се размечтах и аз за три...Flowers Four Leaf Clover

# 644
  • Мнения: 1 229
Не съм давала всички каши, не съм спазвала и никакъв определен ред при въвеждането на глутен. Започнах с овес, след това сухари, с които правех попара, но дъщеря ми не я харесва, така че съм давала броени пъти. След това пшенично нишесте, с което приготвях кисел, но тя и на него не е особен фен, та след него и дадох каша от грис. Не мисля, че е задължително да се спазва някакъв строг режим във въвеждането, на която и да било храна, освен, ако детето няма някакъв специфичен проблем, който налага това.
Относно мазнините - педиатърката на дъщеря ми ме посъветва от ден първи на захранването да слагам по малко зехтин, така и правя, но вече редувам с масло, което въведох на по-късен етап.
За желязото и храните - моята дъщеря беше с хемоглобин и желязо на долна граница - изобщо не е ставало дума за даване на капки с желязо, но изрично ми беше казано да въведа жълтък и месо.

Общи условия

Активация на акаунт