Електронни четци - тема 23

  • 40 556
  • 740
  •   1
Отговори
# 435
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз от моят Pocketbook също съм много доволна. Близо 2 години вече го ползвам без нито един проблем. Също е купуван от немския амазон, ако има значение. Но не би трябвало да е от значение. Аз от там го взех, защото цената беше значително по-добра от офертите в българските магазини.
Кобо лично не съм ползвала, но все добри мнения чувам и чета за моделите им.

# 436
  • Мнения: 213
Здравейте, обмислям полупка на четец и след всичко изчетено назад /само в тази тема разбира се/, като че ли клоня към киндъл. Ще съм много благодарен, ако може да ме насочите към модел, поръчка от къде и как, понеже из амазоните не виждам доставка до Бг. Разбира се искам нещо от последна генерация, задължително с подсветка/надсветка (не знам кое е правилното), бутони за прелистване (вижда ми се по удобно от слайдването). Няма да откажа и някой линк даже. Гледам в немския амазон май има промоционални, но не съм сигурен на кой модел точно да се спра.

# 437
  • Мнения: 5 354
Единственият модел на Киндъл с бутони за прелистване е на Oasis:
https://www.amazon.de/amazon-kindle-oasis-32-gb-tonalita-della-l … 403646&sr=8-2
За доставка до България по-добре момичетата да отговорят, че аз хич не съм компетентна по този въпрос Blush

# 438
  • Мнения: 213
Единственият модел на Киндъл с бутони за прелистване е на Oasis:
https://www.amazon.de/amazon-kindle-oasis-32-gb-tonalita-della-l … 403646&sr=8-2
За доставка до България по-добре момичетата да отговорят, че аз хич не съм компетентна по този въпрос Blush
Това ми е доста над възможностите, може би трябваше и това да включа във въпроса ми. Мога да заделя до към 350 лв и разбира се нищо от гореспоменатите условия не са задължителни. Дори и марката. Доста съм на Вие с е-четците, така че всяка помощ е добре дошла. Благодаря

# 439
  • Мнения: 5 354
Последно ставаше въпрос за PocketBook. Четците имат бутони за прелистване, имат подсветка и могат да се вземат директно от България. В момента PocketBook Touch Lux 4 е на цена от 269 лв в Технополис. Ето я офертата. Мисля, че точно този модел имаше място за слот карта памет, където можеш да си съхраниш книгите при евентуална повреда на четеца, ако случайно не я покрива гаранцията или пък е изтекла и се налага да се плащат луди пари. Освен това чете всякакви формати и няма да се занимаваш да конвертираш книги от един формат в друг, а направо ги качваш директно с кабел. Има упътване на български език, което можеш да си свалиш от официалния сайт, ако се спреш на този модел. Отделно мога да помагам малко, в момента имам четец на тази марка, макар и не същия модел. Успех в търсенето.

# 440
  • Мнения: 213
Последно ставаше въпрос за PocketBook. Четците имат бутони за прелистване, имат подсветка и могат да се вземат директно от България. В момента PocketBook Touch Lux 4 е на цена от 269 лв в Технополис. Ето я офертата. Мисля, че точно този модел имаше място за слот карта памет, където можеш да си съхраниш книгите при евентуална повреда на четеца, ако случайно не я покрива гаранцията или пък е изтекла и се налага да се плащат луди пари. Освен това чете всякакви формати и няма да се занимаваш да конвертираш книги от един формат в друг, а направо ги качваш директно с кабел. Има упътване на български език, което можеш да си свалиш от официалния сайт, ако се спреш на този модел. Отделно мога да помагам малко, в момента имам четец на тази марка, макар и не същия модел. Успех в търсенето.
Благодаря за информацията. Имам позната, която е с pocketbook aqua 2 и е страшно доволна. Може би не трябва да се спирам само на киндъл, ами да разгледам и алтернативите. Както казах много съм куц в тази тематика

# 441
  • Мнения: 5 354
Аз съм със същия модел като на Вашата позната и също съм страшно доволна от него. Година и половина ми служи вярно без нито един дефект или повреда. Може да се допитате и до нея, щом има опит с тази марка, да ви обясни накратко всичко за четците и при въпроси да ви помага. Ние също сме насреща.

# 442
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
а направо ги качваш директно с кабел
1,с кабел...
2,чрез Dropbox Pocketbook
3,чрез mail към Send-to-Pocketbook акаунт

# 443
  • Мнения: 213
А каква е разликата между pocketbook aqua2 и lux4? Освен водоустойчивостта нищо друго не виждам при сравнение, кое е по-добро като изключим факта с водата?

# 444
  • Мнения: 5 354
Touch Lux 4 има слот за карта памет, което е особено важно, ако четецът се развали и няма кой да го оправи. Така ще бъдат запазени книгите, които си качил на него, а може би и прогресът на някоя от тях.

# 445
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз съм с Pocketbook touch lux 4 и съм много доволна. Година и нещо близо две нямам никакви проблеми и забележки. Допълнително съм му инсталирала cool reader, където личните персонализации при четене са доста повече.
Аз също съм насреща за помощ с pocketbook-a.
Също имам и kindle PW (не зная коя година, доста стар). Лично на мен като усещане в ръката и за четене повече ми допада Pocketbook-a.

# 446
  • Варна
  • Мнения: 1 096
Paperwhite в немския Амазон е намален на 89 евро.

# 447
  • Мнения: 213
След още доста ровене, четене и гледане така като претегля везните май повече клоня към kindle paperwhite 32gb. Липсата на бутони ще я приема, форматирането на книги също, предимство пред pocketbook lux4 - водоустойчивост, дизайна повече ми допада като визия поне, липсата на слот за памет не е кой знае какво (не мисля, че ще съхранявам стотици книги, не съм привърженик на повторно четене на книга), но най-вече след изгледани ревюта и клипове pocketbook-a ми направи лошо впечатление, че интерфейса изглежда като на андроидско устройство. А и вътрешно нещо все ме дърпа към киндъла. Та ако реша да поръчам - в английския амазон гледам, че може доставка до Бг, а от немския ми пише, че не може. В английския обаче цената е 120£ срещу 120€ в немския (ако правилно съм разбрал).  Има ли някаква врътка с поръчките. Или направо да дам някой лев отгоре и да си взема от България без излишни разправии?

# 448
  • София
  • Мнения: 6 171
Та ако реша да поръчам - в английския амазон гледам, че може доставка до Бг, а от немския ми пише, че не може. В английския обаче цената е 120£ срещу 120€ в немския (ако правилно съм разбрал).  Има ли някаква врътка с поръчките.
Немците не доставят до България, но има фирми, които го правят. Амазон доставя до техен адрес в Германия, а те до България.  Аз използвам https://www.gabco.org/ Доставката на четец  от Германия до техен склад в София е под 5 лв. А и, както е писала Toni_baraboni, цената в момента е 89 Е.

# 449
  • Мнения: 399
Вчера си взех Кобото и за сега съм много доволна . Само , че моля ви за съвет . С IPhone съм и телефона ми е пълен с книги в ePub формат , които не мога да прехвърля нито ,чрез имейли ,нито чрез Mega . Пробвах и на компа да ги кача ,но не искат да се качва този формат , а всички книги са ми любими и нямам представя как да ги прехвърля . Само pdf файловете се прехвърлят:rage: Ако някой има някаква идея за моя проблем ,ще съм много благодарна да сподели, защото ми идва да си хвърля телефона в стената Smile

Общи условия

Активация на акаунт