Електронни четци - тема 23

  • 40 753
  • 740
  •   1
Отговори
# 585
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
https://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html?nodeId=201733370
Тук има инструкции. Ако има нужда от допълнителна помощ насреща съм.
Весели празници!

# 586
  • Мнения: 4 145
Много благодаря, справих се
Весели празници на всички!

# 587
  • Мнения: 43
Ако конвертирам pdf файл в epub, като стандартна електронна книга ли ще изглежда файлът при четене?
По принцип - не. Първо - много зависи какво съдържа PDF-а. Може да е текст, а може и да са снимки на текст. Можеш да разбереш като се опиташ да селектираш една дума в документа. Ако успееш - това е текст. Ако се селектира цялата страница - това е снимка. В първия случай можеш да конвертираш документа в EPUB или още по-добре - в FB2 и след минимална редакция да имаш пълноценна електронна книга. Във втория случай ще ти трябва OCR (Optical Character Recognition) програма, която да разпознае буквите на снимките и да ги превърне в текст. Действително ABBYY Fine Reader е най-добрата такава. Но след това ще ти е нужно поне 10-20 часа ръчно редактиране, за да изчистиш получения текст от всички грешки и да го форматираш правилно.

# 588
  • Мнения: 94
Здравейте, искам да ви питам нещо за електронната ми книга. Наскоро се сдобих с Kobo Clara. Причината да избера този модел беше, че чете директно epub, тъй като не исках да преформатирам както се налагаше преди това с Киндъла.
Не знам дали аз бъркам някъде, но изобщо не ми харесва как се визуализира текста и като цяло съм доста разочарована. Моля за съвет собствениците на Kobo да кажат ОК ли е всичко с този четец, защото направо се замислям да я сменям. Предварително благодаря и поздрави на всички.

# 589
  • Мнения: 3
Здравейте, знаете ли къде в София има сервиз за поправка на електринни книги - предполагам за смяна на екран ( prestigio per 3764bc) : )))

# 590
  • Мнения: 74
Здравейте, купих си Kindle Paperwhite с реклами от немския амазон. Рекламите са на немски, а насторйките на четеца са за английски език и менютата са на английски. Въпросът ми е - знете ли какво трябва да направя, за да виждам рекламите на аглийски, а не на немски език? Дали трябва да променя някоя настройка в профила си в амазон, например Country/Region Settings?
Скрит текст:
Дали, ако променя тази настройка, това би попречило на безпроблемното ми пазаруване на стоки до адрес в Германия?
След опит да променя тази настройка ми се изведе това съобщение
Скрит текст:
.
Явно това не е вариант.

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 21:29 от bwbwbw

# 591
  • Мнения: 2 886
Здравейте и честита Коледа на всички. Подарихме на дъщеря ми Amazon kindle paperwhite 2019. Наистина ми е тъмна индия как ако свалим книжката на английски да се преведе на български? Моля за помощ и съвет
И ние също, но изобщо не знаем какво да правим, а тя много иска да си свали книга за четене...моля ако някой има време да обясни възможно най-простия начин за сваляне на книги, по възможно най-подробния начин , благодаря !

# 592
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
ani-ali, ако прочетете след мнението, което сте цитирала ще ви стане по-ясно.

# 593
  • София
  • Мнения: 7 808
Скрит текст:
Здравейте и честита Коледа на всички. Подарихме на дъщеря ми Amazon kindle paperwhite 2019. Наистина ми е тъмна индия как ако свалим книжката на английски да се преведе на български? Моля за помощ и съвет
И ние също, но изобщо не знаем какво да правим, а тя много иска да си свали книга за четене...моля ако някой има време да обясни възможно най-простия начин за сваляне на книги, по възможно най-подробния начин , благодаря !
1. отивате в ЧИТАНКА и си избирате книга, която искате да прочетете.
Тук тя се предлага във формати, неподходящи за Kindle, затова:
2. сваляте избраната книга във формат .epub и записвате файла на твърдия си диск
3. отваряте онлайн-конвертора, кликвате на "Choose Files" и избирате от компютъра си файла със свалената книга,  после "Start conversion" и накрая записвате книгата на диска си, но вече във формат .mobi.
4. Свързвате Kindle към компютъра си чрез кабела и копирате файла във формат .mobi на четеца, в папка "Документи"
5. Прекъсвате връзката на четеца с компютъра, отваряте четеца и намирате там книгата, готова за четене.
Има още много начини и може да се направи така, че качването на книги да става много по-лесно и бързо, но затова е нужна помощна програма на компютъра - Calibre, по-нататък може да си я инсталирате и разучите.
Като за първа книга на четеца описания по-горе начин ми се струва най-подходящ.
Успех!

# 594
  • Мнения: 390
Може и по този начин . Не съм сигурен дали се обновява, но все пак може да се има предвид. Пуска се wi-fi, отваря се браузъра и се изписва адреса ( bb.bulexpo-bg.com ). Натиска се на иконката за epub, но книгата, която се сваля си е в mobi.

Kamelkata_222, опитай да смешиш с друг шрифт. Може пък да помогне.

Последна редакция: пн, 30 дек 2019, 23:43 от plm_79

# 595
  • Мнения: 6 171
След опит да променя тази настройка ми се изведе това съобщение
Скрит текст:
.
Явно това не е вариант.
Моят акаунт е правен в amazon.com и пазарувам откъдето искам без проблем.

# 596
  • Мнения: 4 145
Малко глупав въпрос, но как да намеря книгите, които си изпратих на киндл мейла?

# 597
  • Мнения: 19 027
Автоматично се качват, ще ги видиш най-отгоре в списъка.

# 598
  • София
  • Мнения: 316
Здравейте и Честита Нова Година! Купих си електронен четец днес - Kobo Clara HD, и когато търся книги онлайн премигва постоянно, дали някой със същия има този проблем и дали въобще това е проблем, защото това беше последна бройка и се притеснявам да не са ми пробутали нещо счупено.

# 599
  • Мнения: 4 145
Автоматично се качват, ще ги видиш най-отгоре в списъка.
Няма ги
Явно нещо не съм направила както трябва

Общи условия

Активация на акаунт