Градинката пред блока - шумна компания

  • 11 614
  • 120
  •   1
Отговори
# 45
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Предположих, че тях имаш предвид, но те са оператори, не диспечери.
Убеждавам се във факта, че много хора не са наясно как работи тел 112. На него работят оператори, които само и единствено приемат вашите обаждания, като при необходимост ви свързват със ССР. Тези обаждания /сигнали/ едни други хора ги изпращат по електронен път на съответната служба, във Вашия случай полиция. Оттук насетне операторът не носи никаква отговорност или има някаква вина за действието или бездействието на дадената служба, за това дали полиция/пожарна/СП са отишли на посочения адрес или не са. Какво си мислите, че ще направите като крещите на тези хора? Ще дойде полиция по-бързо? И дойде ли? Риторично питам, прочетох, че не е. Не знам дали си давате сметка, че те са по 12 часа със слушалките на ушите, и ако всеки започне да "се кара" и да крещи дали тези хора ще могат да вършат адекватно задълженията си? И то за неща, които изобщо не зависят от тях.
По-горе съфорумка е написала и описала реда, както и мястото, на което да се оплачете от това, че полицията не е реагирала на подаден от Вас сигнал. С крещене и каране нищо няма да постигнете. Освен да демонстрирате едни Ваши качества, които предполагам в НЕядосано състояние не притежавате.
Постът ми е добронамерен. Peace

# 46
  • Мнения: X
Предположих, че тях имаш предвид, но те са оператори, не диспечери.
Убеждавам се във факта, че много хора не са наясно как работи тел 112. На него работят оператори, които само и единствено приемат вашите обаждания, като при необходимост ви свързват със ССР. Тези обаждания /сигнали/ едни други хора ги изпращат по електронен път на съответната служба, във Вашия случай полиция. Оттук насетне операторът не носи никаква отговорност или има някаква вина за действието или бездействието на дадената служба, за това дали полиция/пожарна/СП са отишли на посочения адрес или не са. Какво си мислите, че ще направите като крещите на тези хора? Ще дойде полиция по-бързо? И дойде ли? Риторично питам, прочетох, че не е. Не знам дали си давате сметка, че те са по 12 часа със слушалките на ушите, и ако всеки започне да "се кара" и да крещи дали тези хора ще могат да вършат адекватно задълженията си? И то за неща, които изобщо не зависят от тях.
По-горе съфорумка е написала и описала реда, както и мястото, на което да се оплачете от това, че полицията не е реагирала на подаден от Вас сигнал. С крещене и каране нищо няма да постигнете. Освен да демонстрирате едни Ваши качества, които предполагам в НЕядосано състояние не притежавате.
Постът ми е добронамерен. Peace

Аз съм съфорумката с поста.
Веднъж "операторката" ме попита дали и аз съм била дете и ми обясни, че за нея било нормално децата да играят в тези часове навън. Съжалявам, но когато патрул не дойде за пореден път на подаден сигнал нямаш друг избор освен да се караш. Всъщност имаш. Излизаш с кола и раздаваш правосъдие наред. До такова състояние можеш да изпаднеш след бездействието на институциите.

# 47
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
Да, знам, че си ти.
Ок, карай се, но защо се караш с оператора? Защо не поискаш да те свърже с полицията, с дежурния, и тогава си задай въпросите на него, дори се скарай с него? Защо крещите на хора, които не са виновни за нещото, за което вие сте изнервени и търсите на кого да си го изкарате?
Имаш избор, разбира се. Има директни телефони на дежурните в РУ. Звънете направо там и се карайте. И питайте защо полиция не идва. Крещете на когото трябва. А не на който ви е насреща. Това ми е мисълта.
Иначе сте напълно в правото си да недоволствате и да имате претенции за нечие бездействие. И аз съм била потърпевша от такъв шум, и все още съм отвреме навреме. Прекрасно разбирам какъв е проблема. Peace

# 48
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Има директни телефони на дежурните в РУ. Звънете направо там и се карайте. И питайте защо полиция не идва.

В нашия случай с нашата шумна компания сме звъняли и на дежурните в РУ (което е на 100 метра от мястото) и на дежурен Обществен ред. И от двете места заявяват, че не могат да мръднат, без записан сигнал на 112. Пренасочват ни към него, от там им подават вече официално и тогава уж се задействат. Не знам дали наистина е така, или го казват за да не ги занимаваме.
При нас проблема е, че са непълнолетни. В този случай е голяма занимавка за полицаите явно. В смисъл нищо не могат да кажат на "децата" без родителите предполагам, а е сложно да се намерят или извикат. Не съм наясно как точно е уредено по закон да се прави забележка на непълнолетни лица.

# 49
  • Другата България
  • Мнения: 37 295
 Laughing Абе могат, но не им се занимава.
За другото си напълно права в разсъжденията си.

# 50
  • Мнения: 419
Преди време ми разказваха, че в някоя европейска държава беше, не можеш да се къпеш след 22 часа, защото с шума от водата от душа, пречиш на съседите да си почиват...

# 51
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Преди време ми разказваха, че в някоя европейска държава беше, не можеш да се къпеш след 22 часа, защото с шума от водата от душа, пречиш на съседите да си почиват...
В Испания. Ама зависи от кооперацията, в която се живее де.
Иначе при нас вече писах как разрешиха проблема нецивилизовано и без участие на и без това безучастните институции. Пейките и люлките се намазаха с олио и с грес, тайно демонтираха едни вътрележки, където се правеха сбирки и проблема се разреши от само себе си. Има  цели 3 площадки наблизо  настрани от спалните на хората, ама не, трябва да се пречи и да няма спокойствие.

# 52
  • Мнения: X
Преди време ми разказваха, че в някоя европейска държава беше, не можеш да се къпеш след 22 часа, защото с шума от водата от душа, пречиш на съседите да си почиват...
В Испания. Ама зависи от кооперацията, в която се живее де.
Иначе при нас вече писах как разрешиха проблема нецивилизовано и без участие на и без това безучастните институции. Пейките и люлките се намазаха с олио и с грес, тайно демонтираха едни вътрележки, където се правеха сбирки и проблема се разреши от само себе си. Има  цели 3 площадки наблизо  настрани от спалните на хората, ама не, трябва да се пречи и да няма спокойствие.
При нас не помогна. Преместиха се 5 метра настрани.

# 53
  • София
  • Мнения: 19 249
Лошото на демонтирането е, че така не могат да ги ползват и малките деца, за които са предвидени.

За Швейцария съм чувала също, че има такава забрана за къпане след 22

# 54
  • Мнения: 79
Нищо не можете да направите. Това е до възпитание и до първите 7 години, като са "нямали" родители, които да ги научат и възпитат няма как да стане.



Здравейте Дами!
Извинявам се ако има такава тема,но не успях да намера.
Проблема е градинката до блока ми сега като се позатопли и се събират група младежи, ще си кажете е какво пък толкова събират се да, но като седнат към 23:00 часа до 5-6 часа сутринта и се почва викане, псувни , музика. Няма събота или неделя денонощно е този тормоз. Правя забележки културно отнасям една звучна пусвня до девето коляно... Викам полиция идва укротяват ги за 5-10 минути докато ги проверят и като си тръгнат те си продължават. Другите съседи също викат полиция, но те очевидно нищо не могат да направят. На всичкото отгоре полицията на нас започнаха да ни правят забележки,че сме ги разкарявали за пореден път. 
Не оставяйте с грешно впечатление аз нямам нищо против да се събират,но по тихо защо трябва да държат целият блок буден...Какво мога да направя в този случай?

# 55
  • Мнения: 864
Живея в Бургас, точно до Морската градина.
Това лято нямаше чак толкова фрапиращи случаи, освен че всяка вечер пияни хора, прибирайки се от заведенията, минават точно покрай блока и крещят, говорят силно, смеят се истерично, спират се до колите да си побъбрят - преди да тръгнат и т.н.
Миналото лято се бях побъркала - звънях на 112 няколко пъти - 2 за аларма на кола, която пищеше пронизително часове наред, другите точно за такава шумна компания младежи (ако се съди по гласовете), които се събираха на площадката пред блока, на която има пейки.
Аз по принцип избягвам конфликти и конфронтации, неприятно ми е, а и не искам да звуча като някоя лелка, дето мърмори, обаче наистина беше нетърпимо. Дори да се затворят прозорците, пак се чува, става ти едно тревожно, получаваш сърцебиене, стомахът ти се свива - и без друго лятото едва се спи от жегата...хич не е приятно.

Когато съм се обаждала на 112 не е имало проблем, приемали са сигнала, въпреки че по тона на диспечерката, звучеше сякаш се обаждам да се оплача, че съм си счупила нокътчето.
По принцип при нарушаване на обществения ред, първото наказание е предупреждение, но второто вече би трябвало да е глоба.

Честно да ви кажа, радвам се, че лятото си отива, нямам търпение да стане по-хладно и да се разотидат туристите, че да си отдъхнем вече.

# 56
  • Мнения: 31 669
Нищо не можете да направите. Това е до възпитание и до първите 7 години, като са "нямали" родители, които да ги научат и възпитат няма как да стане.



Ами не е точно така. Възпитанието нямаше да е голям проблем, ако имаше органи на реда, които да съблюдават спазването на законите.
Защото и един простак би схванал забележка от полицай, а като получи и глоба съвсем ще стопли.
Просто простаците имат чувство на безнаказаност.
Иначе и в уредените държави е пълно с такива идиоти, но там знаят, че не могат да си правят каквото искат.

# 57
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Ами не е точно така. Възпитанието нямаше да е голям проблем, ако имаше органи на реда, които да съблюдават спазването на законите.
Защото и един простак би схванал забележка от полицай, а като получи и глоба съвсем ще стопли.
Просто простаците имат чувство на безнаказаност.
Иначе и в уредените държави е пълно с такива идиоти, но там знаят, че не могат да си правят каквото искат.

Лошото е като са непълнолетни и трябва някой да издири мама и татко за глоба...

SnowWhiteBea това ми звучи като същата компания, която тормози нас това лято. Сигурно са се изместили Grin

# 58
  • Мнения: 31 669
Това да се издирят не е лошо, лошото е, че има ли кой да ги издири.
Нали това е работа на полицията.
Би трябвало родителите да бъдат солидно глобени.

# 59
  • Мнения: 8 567
Прибират ги в районното за нарушаване на обществения ред, като не се приберат, мама и тати сами ще ги издирят.
А и не е толкова сложно, нали имат лични карти вече от 14-годишни, там има адрес.

Общи условия

Активация на акаунт