Сполучливи имитации на маркови парфюми - 28

  • 44 588
  • 714
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 5 725
Момичета , знам , че си има тема, но тук сте повече 😁
Разменям Версаче Брайт Кристал на Рефан, почти пълен си е. Ако има любителки на по-слаби аромати Simple Smile

# 256
  • Мнения: 9 099
Привет на всички Simple Smile Записвам се в темичката, след известно четене инкогнито Simple Smile
Последната година развих някаква мания по парфюми...беше страшно Simple Smile Но след много опити и много, ама много похарчени пари, се примирявам с факта, че кожата ми трудно се сработва с аромати...не попаднах на парфюм, без значение колко струва и откъде е купен, който да остане на мен повече от 3-4 часа. Може би Том Форд и Монтал, единични аромати (не всички са мой тип), и...разбира се, задушливото кисело пудрено Chloe, което е единственият аромат, който с 1 пръскане по едната ми китка, успяваше да замъгли сетивата ми (затова и го купих и продадох в рамките на 2 дни:)
Попаднах на темата и ме обзе любопитство! Виждам, че не съм единствената с този проблем. И реших да пробвам, спрях се на Гиза и поръчах 2 аромата, на сляпо, само по описание на пирамидата. Пристигнаха ми днес сутринта. Признавам, че единия мога да си го бленувам само на картинка, цената му е непосилна за мен Simple Smile Та, става въпрос за Satin Oud, Francis Maison Kurkdjian. Имах блаженото щастие да го усетя върху една дама, която твърдеше че се е напръскала предния ден Simple Smile Това, за мен, е любовна поема и секс в едно. Със страхопочитание отворих капачката и направо ми се подкосиха краката и ми се развихри енергията в сърдечната чакра. Ухае както го помня. Дори без да го сложа на кожата си, усетих аромата в ноздрите си да се развива. Сложих капачката обратно, и реших да оставя преживяването за кожата ми за друг момент..И отворих Килиан, Good girl gone bad. Toва го поръчах само по описание, признавам, че не е моето. Първата асоциация, която ми дойде, беше на тийнейджърка в гимназията, тип кифла. Мнооого префърцунен аромат, много наивен, дързък, но въобще не се познах в него. Пръснах веднъж, на едната си китка (и тук реших да се изгавря, като го разнеса по възможно най-омаскаряващия начин по точките си) - мацнах върху другата китка, после с двете китки зад ушите. Това се случи в 10.30 сутринта. На обяд се изкъпах. В момента е 5 следобед и усещам облак ухание около мен. Да, не ми харесва, и това не съм аз, но, Бога ми, за първи път аромат се задържа толкова много време върху кожата ми, и то по този мощен начин! Просто не вярвам!
Определено ще поръчам и други неща, интересно ми е как са се справили с аромати, които познавам (до болка, хаха)
Давам един огрооомен положителен глас за Гиза.
И благодаря, че ви има тук и че ви открих Simple Smile

# 257
  • Мнения: 18 562
Кой е Византията на Трезори? Мярках ги и в Дм тези дни, имаше поне 3-4 вида.
Омния Корал имах мостра от Парфен, трайност 2-3 часа, но много ми хареса аромата. И може би ще си взема. Не познавам оригинала. За мен не е проблем трайността, това са леки и свежи аромати, а и си подновявам с кеф.
Café del Mar, неписан закон е ароматите,които не са наши и не можем да ги траем да се задържат с часове! Добре дошла при нас!

# 258
  • Мнения: 15 350
Кой е Византията на Трезори? ...
Скрит текст:
Аналог на Суит Ориентал Дриймс - Монтал.
Казват, че е едно към едно. Имам го, но не съм душила Монтала.

Едит: Кремест, тежичък, траен, уханен, с добър сияж. Лятото не е неговия сезон.

# 259
  • Мнения: 18 562
А, да този мисля, че го мирисах, ванилен е нали?

# 260
  • София
  • Мнения: 4 458
Има ванилия в него, да.

# 261
  • Мнения: 1 306
Chloe Nomade EDP...
Историята - на летище пръснах на блотер (EDP), бегло помирисване: не е "уау" и го пъхнах в джоба на якето. Следващото помирисване - в самолета, вече беше любов. От второ помирисване.
Трудно парфюм може да задържи вниманието ми след първите 10 мл и реших да не инвестирам в оригинал. От темата научих за варианта на Zag. Доста похвален и го поръчах. Да, не е лош, няма как да сбъркаш, че е Nomade, но...за разлика от оригинала ми е по-нетраен и някак бездушен, окастрен.
Купих си оригинала и се успокоих. И си го ползвам с огромно удоволствие. Дори сега.
Обаче в темата прочетох как Tesori d'Oriente Thai Spa също бил копие на Номад. Веднага го поръчах, че и в комплект с душ-гел. Голяма грешка. Едно, единствено пръсване върху китката ми докара прилошаване. Това нещо /върху моята кожа/ мирише потресаващо зле. На нещо средно между възрастен соц-одеколон, нещо нечистоплътно и малко от отровния "Zo-zo", с който се полива 76-годишната ми съседка. М/у другото опитах се да й подаря комплекта, но и тя сбърчи нос.
Темата е страхотна и много полезна, но ако имате възможност - тествайте преди покупка.
Да, имитациите не са скъпи, но най-малкото заемат място. На което може да бъде нещо наистина харесвано.
 

# 262
  • Мнения: 2 028
Така и така сме започнали с истории и впечатления, да се включа и аз. Скоро в знак на благодарност ми донесоха цяла торба с домашни "планински" ягоди Grinning , сред които разбира се, имаше доста жертви от транспорта и докато ги изчистя и сортирам се поизцапах. Измих си ръцете, седнах доволно на дивана и неволно си докоснах лицето, когато усетих уникална миризма на истинска, сладка, сочна и в същото време много свежа ягода. И се сетих за Cacharel Yes, I am на Заг. Усещам същата прекрасна и нехимична ягода в него. Малко ме е яд, че изпуснах добрата цена на оригинала в Парфимо, но сега с най-голямо удоволствие ще отида и ще си налея едно по-голямо шишенце. Нещо, което рядко правя с имитации. А иронията е, че преди месеци го обсъждахме в темата и някой попита дали бих вложила в оригинала, но отговорът ми беше не, тъй като този тип аромати не са много мои и ще ми омръзнат бързо. Интересно е как се променят предпочитанията, нали? Blush
След хвалбите на Тесоритата, пробвах наличните в Лили, но и аз не открих прилика между Номада и Тай спа, второто не е мое. Византия по ми допадна, но не достатъчно, че да си го купя, по-скоро от всички останали ми се стори най-носим. Не е за това топло време обаче.

# 263
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 724
Виновата съм, но така се разви върху мен пущината онзи ден! Следващите дни го носих и в началото наистина бие на Bloom, остър и зелен дори, но по-късно усещам пак нещо от Номад. Та пробвайте дами, не се доверявайте на други носове. Поне не е скъп. Simple Smile

# 264
  • Мнения: 18 562
Получавам де жа вю докато четох горния пост за ягодите😉. Снощи ям ягоди в леглото и така хубаво ми замириса на истинска ягода,че си казах-ако намеря такъв парфюм веднага го купувам. И се сетих за 15 мл Заг Yes I am който имам от есента и който много харесах. Мирише на ягода,на компот от ягоди,но по един страхотен начин. Много го харесвам. Сега след баня ще се напръскам малко.😊не знам за вас,но аз ще се сериозно замисля за оригинал,но на есен-зима.

# 265
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Никой няма вина,в парфюмните теми споделяме лични възприятия и въобще не е сигурно,че даден аромат ще се разкрие по същия начин и на друг човек.Много пъти сме ставали свидетели на парфюмни покупки на сляпо в парфюмните теми,докато тук цените са нищожни/за имитации/ при оригиналите не е така и всеки си носи отговорността и тя си е само негова/този,който поръчва само по описания/ Аз вярвам само на себе си и на моя нос,не купувам и не припадам по нечии описания и ги чета единствено за кеф и развлечение. Много пъти са ми писали на лични разни момичета,поръчали много хвалени парфюми/оригинали/ и са ми споделяли,че са прехвалени и съжаляват,че са ги купили заради описанието на някого,това е разочарование,а и парите не са малко,затова трябват лични проби.Аз лично,когато пиша за даден парфюм гледам да съм максимално искрена и винаги съм,макар да оплювам много парфюми и сигурно не е приятно на много хора,но това е форум все пак...Ще помириша обсъждания Tesori d'Oriente Thai Spa от любопитство,интересно ми е как ще се разкрие при мен,дали ще е като Номад,Блуум,или Ели Сааб/тези парфюми са толкова различни за мен в оригинал,та не знам/:bowtie: Номад аз лично харесвам повече версията на Заг,при мен е по-траен от оригинала,който не купих точно заради това,а и по-добре,защото вече сме в обтегнати отношения.Bowtie Café del Мar,добре дошла сред нас.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 10:55 от Bright Crystal

# 266
  • Мнения: 444
Cacharel Yes, I am-имам го в оригинал и при мен са такива божествени малини,карамел….а какъв шлейф влачи....

# 267
  • Мнения: 1 306
Bright, никой никого не е обвинявал. За нищо. Както някой е споделил,  че парфюмът е “уау”, така и аз споделих моите впечатления. За мен не е “уау”, меко казано. Парфюми купувам от хиляда години, наясно съм че възприятия и т.н. и т.н. са различни. Смятам, че всяко мнение е полезно, а кой какво ще реши за себе си -  е негов проблем. Днес съм с оргиналния Nomade. Прекрасен, женствен и с разкошен шлейф. И в пъти по-добър от версията на Заг. За мен.

# 268
  • Мнения: 18 562
Специално отидох за Византията да я видя днес, е и някои неща имах да си взимам. Ами, хубава е наистина, хареса ми. Ще си я взема по-нататък. Много е приятна, ванилията е лека, което ме притеснявмаше, защото много я обичам, но малко трудно се разбирам с нея.
Около 10 лв са. Аюрведата е свежа, но не е моето нещо, аз не си падам по свежи, морски аромати.
Потвърждавам за Розата на Бети Баркли-страхотен, пудрен, божур и рози. От любопитство погледнах и едни гурме аромати-има ягода, малина, трюфел, кокос. Знаете ги със сигурност. От доста време си ги има. sweet candy или нещо подобно, кръгли, тумбести, шарени бутилчета. Никога не им бях обръщала внимание. Ягодата и малината пръснах, ягодата е свежа и зелена, току що откъсната, сладка, но от умерено сладките.
Колкото до парфюмните предпочитания и впечатления-вкусовете са ни толкова различни, възприятията също, става ли дума за парфюм слушаме главно себе си, това е нещо толкова индивидуално. Но на мен ми е интересно да чета мненията за парфюми. Всеки споделя своите.

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 13:34 от Мис Каролин Бингли

# 269
  • Бургас
  • Мнения: 9 401
Всяко мнение е ценно знам,че си наясно.Kissing Heart И аз мразя само да се хвалят парфюми,не може така! Още по-интересен ми стана сега този Thai Spa.Ди,ти си голям фен на Номад като чета,нормално да намираш разлики,аз също като почитател например на Пойзън гърл намирам различия с версията на Заг и тук много съм писала за тях.Обаче пък други пишат,че са напълно идентични,нормално да искаме още и още като близост,но като познаваш в детайли оригинала на съответния парфюм,развитие и т.н е трудна работа.Bowtie Та много любими парфюми си купувам в оригинал.

Общи условия

Активация на акаунт