Сполучливи имитации на маркови парфюми - 28

  • 44 646
  • 714
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 029
И на мен ми е интересно да чета различни мнения особено за едни и същи парфюми, защото някак си успявам да ги наредя като парчета на пъзел и да си съставя някаква представа за парфюма, ако ми е непознат. После запознанството с него е много забавно. Grinning
Имитацията на Заг и при мен е по-трайна от оригинала и ми харесва повече. Може би, защото е по-объл, по-лек, не толкова натрапчив, намирам го за по-малко зелен, с хубави и леко сладки виолетки. Оригиналът след час, два започва да ми бие към кофти одеколон.

# 271
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 325
Привет на всички Simple Smile Записвам се в темичката, след известно четене инкогнито Simple Smile
Последната година развих някаква мания по парфюми...беше страшно Simple Smile Но след много опити и много, ама много похарчени пари, се примирявам с факта, че кожата ми трудно се сработва с аромати...не попаднах на парфюм, без значение колко струва и откъде е купен, който да остане на мен повече от 3-4 часа. Може би Том Форд и Монтал, единични аромати (не всички са мой тип), и...разбира се, задушливото кисело пудрено Chloe, което е единственият аромат, който с 1 пръскане по едната ми китка, успяваше да замъгли сетивата ми (затова и го купих и продадох в рамките на 2 дни:)
Попаднах на темата и ме обзе любопитство! Виждам, че не съм единствената с този проблем. И реших да пробвам, спрях се на Гиза и поръчах 2 аромата, на сляпо, само по описание на пирамидата. Пристигнаха ми днес сутринта. Признавам, че единия мога да си го бленувам само на картинка, цената му е непосилна за мен Simple Smile Та, става въпрос за Satin Oud, Francis Maison Kurkdjian. Имах блаженото щастие да го усетя върху една дама, която твърдеше че се е напръскала предния ден Simple Smile Това, за мен, е любовна поема и секс в едно. Със страхопочитание отворих капачката и направо ми се подкосиха краката и ми се развихри енергията в сърдечната чакра. Ухае както го помня. Дори без да го сложа на кожата си, усетих аромата в ноздрите си да се развива. Сложих капачката обратно, и реших да оставя преживяването за кожата ми за друг момент..И отворих Килиан, Good girl gone bad. Toва го поръчах само по описание, признавам, че не е моето. Първата асоциация, която ми дойде, беше на тийнейджърка в гимназията, тип кифла. Мнооого префърцунен аромат, много наивен, дързък, но въобще не се познах в него. Пръснах веднъж, на едната си китка (и тук реших да се изгавря, като го разнеса по възможно най-омаскаряващия начин по точките си) - мацнах върху другата китка, после с двете китки зад ушите. Това се случи в 10.30 сутринта. На обяд се изкъпах. В момента е 5 следобед и усещам облак ухание около мен. Да, не ми харесва, и това не съм аз, но, Бога ми, за първи път аромат се задържа толкова много време върху кожата ми, и то по този мощен начин! Просто не вярвам!
Определено ще поръчам и други неща, интересно ми е как са се справили с аромати, които познавам (до болка, хаха)
Давам един огрооомен положителен глас за Гиза.
И благодаря, че ви има тук и че ви открих Simple Smile
Здравей и добре дошла, Café del Мar, аз също съм нова тук, но се чувствам прекрасно и добре приета от тази малка, но сплотена общност. Да общувам с толкова интелигентни и добронамерени момичетата е истинско удоволствие, смело мога да кажа, че това е най-добре прекараното ми време! Аз също /като много други тук/ съм фен на Гиза и на нишовите аромати, така, че моля те сподели впечатленията си от имитацията на Satin Oud, Francis Maison Kurkdjian. Моята кожа е хладна, светла и определено не нося леки миризми /не се проектират добре върху мен/. От много години нося аромати от "тежката артилерия", горепосочения не познавам в оригинал и както вече бях писала трудно бих инвестирала в непознати и прехвалени "компотчета" отново. Откакто открих имитационната парфюмерия съм в добра кондиция със себе си и с финансите си, така, че моля те, пиши! Purple Heart

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 13:27 от kolevaangela

# 272
  • Мнения: 192
Някой да препоръча добра имитация на Womanity? Вчера взех Рефан с двойни капки, ама не го усещам Sad

# 273
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 782
Някой да препоръча добра имитация на Womanity? Вчера взех Рефан с двойни капки, ама не го усещам Sad
Парфен Hands Thumbsup

# 274
  • София
  • Мнения: 1 884
Моя приятелка си взе от Рефан Womanity преди три месеца, с двойни капки, и беше невероятен парфюм - с шлейф и дълбоко и много трайно ухание. Вчера отишла да си налее отново, и - греда! Ароматът почти не се усеща и няма никаква трайност. Все едно е разреден с нещо...

Последна редакция: пт, 21 юни 2019, 15:11 от Mari_qana

# 275
  • Мнения: 192
Моя приятелка си взе от Рефан преди три месеца, с двойни капки, и беше невероятен парфюм - с шлейф и дълбоко и много трайно ухание. Вчера отишла да си налее отново, и - греда! Ароматът почти не се усеща и няма никаква трайност. Все едно е разреден с нещо...

За Уоманити ли говорим?
И аз го помня преди 5-6 години рефанския беше страхотен, а сега 10 минути и го нЕма. 🤪

# 276
  • Мнения: 5 728
Точно това си говорихме с приятелка онзи ден.
В различните магазини на Рефан, качеството е различно.

# 277
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 541
Аз за трайността и шлейфа разчитам само на страничните си впечатления - пръскам върху дъщеря ми, като на себе си не слагам абсолютно нищо.
Върху себе си в началото усещах ароматите за половин час. С времето сякаш носа ми се научи да ги улавя. Но пак свиквам, докато странично мога да преценя по-добре. Особено за шлейф.
Ако и себе си парфюмирам, дори и с друго - носа ми пак губи способността си да усети.

# 278
  • Мнения: 192
Ъпдейт за въпросния Wonanity... колега ме пита какъв е, явно се усеща на къса дистанция 😂 но днес доста обилно се поливах на няклко пъти хаха

# 279
  • Габрово
  • Мнения: 1 023

Колкото до парфюмните предпочитания и впечатления-вкусовете са ни толкова различни, възприятията също, става ли дума за парфюм слушаме главно себе си, това е нещо толкова индивидуално. Но на мен ми е интересно да чета мненията за парфюми. Всеки споделя своите.

Много правилно...трябва да слушаме себе си...различни сме, възприятията  ни също
-

# 280
  • Мнения: 1 091
Съншайн ,и аз си мисля че има нещо такова.
Имаме специализиран магазин на Рефан и като че ли по- различно миришат парфюмчетата.
И в още едно магазинче си пълня и съм доволна.

# 281
  • Мнения: 3 420
А Манифесто къде е най-добре пипнат?

# 282
  • Мнения: 568
Ами, взех Омнията Корал, за която ви питах, момичета. От Рефан.
Много хубав е, обаче мнооого ми е нетраен, много! 50мл. със 100 капки и...максимум час го усещам. Обаче, той и оригиналния не е много траен, мисля...Както и да е - ще го изпръскам, но май това ще е.  Ще видя и на Заг  варианта как ще се държи. Но имам чувството, че летните парфюми на Булгари не са от най-трайните. Любов са ми  белия и червения чай, но и те не са много трайни върху мен, а са прекрасни летни композиции.
Скрит текст:
Преди време яко бях залитнала по Булгари и съм имала още няколко оригинални, но после ги изоставих, именно заради трайността им върху мен.

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 13:05 от Mrs. Tiggi-M.

# 283
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
А Манифесто къде е най-добре пипнат?
За мен Манифесто на Роксан е страшно готин близък,траен при мен,ммм бижу! Булгари въобще не се славят с трайност аз не харесвам нищо от тях.

# 284
  • Мнения: 2 029
На Заг трае повече от 3 часа Булгари Омния.

Общи условия

Активация на акаунт