Сполучливи имитации на маркови парфюми - 28

  • 44 734
  • 714
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 142
Моя приятелка ползва като signature Омния Корал - толкова е траен на кожата й, че не се трае от околните, и то с 2 впръсквания Scream

Може ли да попитам нещо за Рефан... Разглеждам сайта им - и виждам различни видове парфюми - някакви интенс, други Голд...трети са си нормални...някъде пише с колко капки есенция са, на други нищо не пише...
Какво бихте ме посъветвали, да поръчам ли нещо от сайта, или да отида в магазин, и ако е от сайта - как да се ориентирам?

# 286
  • Мнения: 5 732
Момичета, аз отново с въпрос. 🙃
Имитация на какво е това парфюмче:

# 287
  • Мнения: 192
Моя приятелка ползва като signature Омния Корал - толкова е траен на кожата й, че не се трае от околните, и то с 2 впръсквания Scream

И аз съм ползвала оригинала, много е траен наистина, чак го бях намразила по едно време, когато го усетя на някоя дама..

# 288
  • Мнения: 424
Хареса ми Омния Корал на Рефан, о със слабата си трайност ще се придържам към стария си избор- Omnia green jade.
При мен е плътен аромат и се задържа поне половин ден.. 🤭🤭
Другият изключително трен аромат, от последната ми покупка в Рефан е Ralpf Lauren. Много хубав наситен аромат на липа с мед. Само леко става обсебващ в жегата, но се трае. Това е първият аромат, за който ми направиха комплимент. 🤪🤪

# 289
  • Мнения: 5 732
На мен вчера ми направиха комплимент за Версаче Брайт Кристал, който бях сигурна че не се усеща изобщо.
Вече си мисля , че "повредата е в моя телевизор" , явно само аз не ги усещам.

# 290
  • Мнения: 9 142
На мен вчера ми направиха комплимент за Версаче Брайт Кристал, който бях сигурна че не се усеща изобщо.
Вече си мисля , че "повредата е в моя телевизор" , явно само аз не ги усещам.
Хм, сега като казваш...Имах оригинала. Поразително траен при мен. Но...пръскам и след малко спирам да усещам. дали ми изтръпваха сетивата, дали свиквах, но спирах да усещам, а около мен явно се носеше уханието, защото ми казваха, че оставям следа дълго Open Mouth

# 291
  • Мнения: 2 560
Е, то не е до трайност или нетрайност на парфюма това. Просто обонянието свиква с миризмата и спираме сами да си усещаме парфюма. Особено ако е по- лек летен аромат 😊

# 292
  • Габрово
  • Мнения: 1 024
Е, то не е до трайност или нетрайност на парфюма това. Просто обонянието свиква с миризмата и спираме сами да си усещаме парфюма. Особено ако е по- лек летен аромат 😊
Да ,така е...обоянието свиква с аромата осбено, ако е по -лек  ,но все  и пак и трайността е до кожа...

# 293
  • Мнения: 1 091
Можете ли да ми кажете хубав аромат на Хермес на Рефан?

# 294
  • Мнения: 2 032
Ако правилно помня дискусиите в темата, Ермес са най-добре докарани от Парфен, аз не се разбирам с бранда и не съм веща.
Според мен добра алтернатива на Омния Булгари е Elizabeth Arden Untold Legere. В момента тестера в Парфимо е на смешна цена и за мен си заслужава от всякъде парите. Днес пръснах от двата в сгъвките на лактите, още се усещат като не казвам, че са еднакви в никакъв случай, но бих ги сложила в една категория. Гледам фрагрантика и се мъча да я усетя тая свежа ябълка в Арден обаче при мен я няма. Усещам кремести, сладки цветя и лек намек за ориенталски подправки, аз не съм им особен фен, но тук са много добре съчетани и не са главоболни и нахални, тъкмо обратното, чудесно се допълват. А омнията на Заг освен подправкова е и по-осезаемо цветна и съвсем малко сапунена. Трайността при ЕА е доста добра, чак се изненадах! Вчера след обед си взех пратката и разбира се, веднага си пръснах сгъвките и шията и усещах парфюма повече от 6 часа, докато не си взех душ. Страшни обяснения му ударих, извинете ме, но толкова си мога. Grinning Половинката не обича парфюми, каза че му харесва Арден, но вече толкова му е писнало да му навирам блотери и парфюмирани ръце, че вече май машинално отговаря. Trollface
За малко да забравя, 20-ти мина, някой знае ли нещо за новостите на Заг? Дали са ги пуснали вече за продажба?

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 16:13 от ina-mina

# 295
  • Бургас
  • Мнения: 9 405
Мавина,хубав според кого:stuck_out_tongue_winking_eye:,защото според мен Hermes нямат хубави парфюми с изключение на Нилските градини и Еликсира на чудесата/който не нося/ Според други обаче бранда е супер луксозен,та ако аз тр. да ти предложа парфюм на марката ще са двата посочени.Заг имат Еликсира и е много добро копие за мен,а Парфен Нилските,но не е толкова добра имитация.Иначе Рефан предлагат Hermes Jour d'hermes Gardenia,който е много белоцветен  и  има много жасмин и тубероза там и на мен лично ми е ужасен тоя парфюм,страшен и студен като излъчване.Имат и Galop d'Hermes Hermès for women,който също не мога да изтрайвам и можеш да пробваш и Туили на Заг/който преобръща всичко в мен/ хахаха сигурно те наплаших много.Тествай пък може и да ти допадне някой.Bowtie Да не споменавам Kelly Caleche и 24 Faubourg Hermès,които са много,много трудни за носене парфюми/според мен/ Успокоих се,че още някой не се разбира с бранда,да не се чувствам самотна,.Sunglasses

Последна редакция: сб, 22 юни 2019, 16:10 от Bright Crystal

# 296
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
За мен Уоманити на Заг е много траен, оособено ако се пръсне на дреха. Там го усещам и на трети ден. И шлейфа му е добър.

Днес дойде ред на Макс Мара (заг). Намирам го превъзходен. Женствен, лек, и вече три часа го долавям на себе си. На топло не ми изчезва. (влизам в къщи - климатик, излизам - жега, и така много пъти) Утре ще го пробвам за шлейф (върху друг). Щастлива съм, защото от първо пръскане го усещам много мой.

# 297
  • Мнения: 568
Мавина,хубав според кого:stuck_out_tongue_winking_eye:,защото според мен Hermes нямат хубави парфюми с изключение на Нилските градини и Еликсира на чудесата/който не нося/ Според други обаче бранда е супер луксозен,та ако аз тр. да ти предложа парфюм на марката ще са двата посочени.Заг имат Еликсира и е много добро копие за мен,а Парфен Нилските,но не е толкова добра имитация.
+1
Миналото лято тествах всичките градини, които Парфен предлагаха и не бях очарована - само Средиземноморските ги бяха издокарали доста прилично. Нилските и на Мосю Ли - тц.  А Еликсира на Заг много ми хареса, но това лято ми се искаше нещо по-различно от цитруси (които дежурно разносвам в този сезон). Преди дни, когато в Рефан ми наливаха Омнията, исках да помириша номер 358 - Muguet Porcelain /  Hermes от чисто любопитство, защото харесвам момини сълзи (и още не мога да намеря тези от оригиналния Диорисимо, съчетани прекрасно с люляк), но го нямаха. Продавачката ми предложи Галоп от Ермес. Не ме грабна нещо...

# 298
  • Мнения: 1 091
Отказахте ме от Хермеса.
Другото в списъка за проба е ANGE OU DEMON/ GIVENCHY пак на Рефан.
Вземам си на Рефан защото си наливам 10 мл. само за проба.
Когато не ми хареса някой аромат ,го пръскам на обувките или като ароматизатор за банята. 😃

# 299
  • Мнения: 2 032
Вярно, че всичко е въпрос на лично възприятие и предпочитание, но за мен  това Живанши е подходящо за по-студен сезон. Не съм го пробвала в имитация, тъй като майка ми ме удушава периодично с оригинала и не искам да го виждам вече. Grinning
Гиза са премахнали имената на оригиналите, които имитират и малко трудно се ориентирам. Какво ще кажете за Gabrielle на Chanel или Ели Котюр? Стават ли за лятото, или идват тежки? Носи ми се нещо с мандарина, портокал, но да не е като освежител за въздух все пак.

Общи условия

Активация на акаунт