ДЕВЕТИ КЛАС 2019/2020 - Реформаторски експеримент на МОН - втора серия

  • 44 346
  • 761
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 12 083
В отделен пост, че стана много дълго:


А за изборите... изборите са мноооого тежки, еле пък за родител🤗 До скоро си пожелавах избори, а сега се чудя какво ще правя с тях 😂😂😂


Остави ги на детето. На тях не им тежи толкова. Wink

# 151
  • София
  • Мнения: 7 074
И при нас БЕЛ се внася със закъснение. Много заети тези българици, бре! Joy
Стана ми интересно, как става изпращането на бележка по дневника? Open Mouth
Да ви кажа, единственото нещо, с което не мога да свикна е мъжкия клас, който се оказаха. Ами, друго си е да има момичета! Сигурно става някоя и друга интрижка покрай тях, но със сигурност по-бързо щеше да се омеша моя! Момичетата са по-инициативни, организаторки са. А може и просто да правя сравнение със стария клас, знам ли...

# 152
  • Мнения: 1 563
Тези дни надничам често в седмокласната, някак ми липсва онази тръпка миналата година, стиховете, разказите за "нашето време" и разни бисери, които и вкъщи използваме често вече:) Колегата въпреки, че е със седмокласничка, никак не му дреме, та чак му се чудя на спокойствието.
И вече не 3 години, ами ми се вижда края вече, Слънце, толкова бързо ми отлетя тази година. Девойката говори вече за кандидатстването след 12 клас.
 Първия срок беше по-лежерен, според детето, защото е била втора смяна, наспивала се е и по-бързо е учела, а втрия срок с ранното ставане голяма мъка, но едва сега я виждах да учи до късна вечер и да се напряга понякога, че има доста неща. Остана само Физиката, надявам се да й дадат шанса, че не й е любима, макар, че ще й трябва и тя един ден.
Като цяло не съм я чула да споделя нещо кофти за класа, доста често им дават проекти на двама трима, което много им допада и виждам, че добре работят заедно и представянето им е отлично. Момчетата не претупват нещата, готвят се наравно с девойките и това ме радва. Но освен дълги разговори с някой момичета от класа, не съм усетила да са ходили някъде заедно, така и не организираха екскурзия тази година, на която да имат желание да отидат всички. Но има време, нормално е, доста деца си пътуват, имат и  на общежитие.
От учителите само един-двама не й допадат, но за мен е важно, че по предметите, които избра като профилни преподавателите са чудесни и се надявам да продължава със същата жар и желание да учи по тях.
Излиза с девойка от класа/ която е от старото й училище/ и няколко от стария клас, щастлива е, доста добре си прекарват заедно, канят се на гости с преспиване.
Доволна съм, определено, след като тя е доволна и щастлива. Само здраве и да е с късмет. Напрягането не е гарант за успех и щастие:)

# 153
  • София
  • Мнения: 8 284
Изпуснах ви с много Blush... Чудя се, защо не се пише, а то нова тема.

Белинда, надявам се скоро да се оплачеш от липса на тишина, а Козуначето да бъде прекръстен на Бърборино.

Равносметката.
Като цяло положително се отразява на младежа нивото училище - приятели, излизания.
С училище вървят криво ляво има
 върхове, има и неравности.
За съжаление обаче ще измрънкам, че съм с горчив вкус след РС в напредничавото ни училище.
Скрит текст:
- Проблемът с математиката остава.
Надявам се догодина да е друг, а аз от днес влизам отново в роля в преподавател по математика. Confused
Родителите бяха разделени по впечатления, но аргументи в посока да остане не бяха дадени.
Учителят е над нещата, това майките срещу МОН са нищо - "... всяка година сменят програмата и да се съобразявам с тях, няма да си купувам всяка година сборници"
Комбинаториката изобщо не е учена. Снощи установих, че не е пипнат последния дял, годишния превод не го броя.
А ако почна да разказвам да последните неща ще самоизпиша темата - "специалното" отноление, вменяване на вина, усетил, че може да се вдигне вълна срещу него започнал е да ги обработва ...
- класната не беше запозната какво се случва с профилите - "нещо ново", но какво са разликите не знае... Резултата е 2 листа за попълване, които можеше и по децата да получим и без това не можеше се да попълни всичко на място.
... и последно математиката им е профилираща, а не вярвам някой като им дава задачите да отчете невзет материал.

# 154
  • София
  • Мнения: 7 074
Десем, какво "ново" имате в профилите?

# 155
  • Мнения: 8 884
Ммммдоообре,равносметки ще правим.Нашият клас си е същият от 5ти клас+2 нови деца.Колектив има,задружни и подкрепящи се,прикриващи се,защитават се.Рожденни дни,екскурзии,ходене на басейн/вече/,всичко е наред.
   Ученето-аз мисля,че още може,някак си не го видях наборът да се натоварва много.Получават му се нещата обаче.Хареса си много госпожата по немски,тя ги увлече сериозно в езика,заобичаха го.Също и с учителката по БЕЛ.Аз съм доволна от избора на училище,защото самият той си го направи.В нашето градче няма кой знае какви варианти.
    Но съм сериозно притеснена какво ще се случва от 9ти клас нагоре-няма достатъчно и добри учители по езика,никакво инфо за профили.

# 156
  • София
  • Мнения: 1 111
Аз не обичам равносметки,пък и е рано. След 12 клас ще мога да кажа. За сега училището е добър избор. Езикът го учи сам амбициозно и с желание. Иначе оценките са много добри, тук там отлични. Очаквам с нетърпение оценката по физическо. Може да се смеете, но много трудно му беше. Хем тренира плуване и мога да кажа, че е в добра форма. Като разбера оценка ще се похваля.

# 157
  • София
  • Мнения: 1 111
Ако има с какво де:thinking:

# 158
  • Мнения: 1 272
Да се разпиша и аз с равносметката  - повече от доволна съм. Справи се отлично девйката, имайки предвид, че е учила немски и имаше да догонва съучениците си по английски. Стигна ги, а може би има и такива , които е изпреварила. Сега имат срочни изпити , но се надявам и там да се е справила. Малко остане , дето се вика ден , два и хоп 9 клас. На нас само бЕлото ни остава Simple Smile

# 159
  • София
  • Мнения: 12 083
Очаквам с нетърпение оценката по физическо. Може да се смеете, но много трудно му беше.

Няма да се смеем. Учителките по физическо във ФЕГ са пословични. Joy

# 160
  • София
  • Мнения: 1 111
Очаквам с нетърпение оценката по физическо. Може да се смеете, но много трудно му беше.

Няма да се смеем. Учителките по физическо във ФЕГ са пословични. Joy
Аз нямах представа, но вече знам. Шокът ми беше първия срок,когато му беше казала,че е между 2 и 3.🙄

# 161
  • София
  • Мнения: 7 074
Айде, моля ви се!
А знаете ли какво е, учителят по физическо да ви е класен? Строева бойна подготовка! Joy
Поне е симпатяга, но много се срамува на РС. Joy
Ох, започнах и аз, като Санака! Stuck Out Tongue Winking Eye

# 162
  • София
  • Мнения: 12 083
Ей, човек да не сподели нещо - цял живот ще му го натякват! Joy

# 163
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 921
Оооо, и нашият по физическо е страхотия. Той си е спортистче, волейболист, и ги юрка като за бойна тренировка. На първата и единствена родителска среща заяви в прав текст, че изобщо не признава скатаване и очаква от тях най-малкото олимпийски постижения. Бе след като моята, която все пак има немалка спортна подготовка, един ден призна, че е изплезила езика, смятайте. Той пък нея я кара често да прави на останалите показно, което хич не я ласкае, защото означава, че трябва да скача не един път, а да речем 3-4. И на финала е гроги.

Забравих да кажа, че и нашият електронен дневник работи страхотно - уникална комуникация и удобство, но това е защото наистина се води много съвестно от всички.

# 164
  • София
  • Мнения: 3 070
Равносметки викате - ами да се включа и аз Simple Smile Санака е обобщила за училището  (ни), но е хубаво да чета, че в повечето гимназии цари академичен дух - хем изисквания и висока летва, хем някак - учениците не се чувстват задължени да ги покриват, ако го правят е сякаш осъзнато и техен избор. Физическото е всеобщ проблем, явно е било съвсем формално в повечето училища 5-7 клас. Само дето "нашата" по ФВС е жена на възраст Triumph - не можаха един млад, атлетичен срамежливко да намерят, пък  Stuck Out Tongue Winking Eye /майтапя се, да не ме вземете насериозно/ .
От началото на годината се сдобих с тийнейджър, нагазил дълбоко в пуберските си години. Добре, че беше тази година. Демонстрация на пълна незаинтересованост, апатия, неглежиране на целия учебен процес.  От различни учители чувам, как интелигентното му чувство за хумор го отървавало от забележка или двойка за това, че е неподготвен. Да го приема като комплимент или като критика - мой избор Simple Smile Отрази се веднага и на оценките /само математиката вървеше без проблем/. Сега се очовечва, но малко късно за БЕЛ-а например. Надявам се, че поне основите по езика са положени достатъчно стабилно, другото ще се навакса.
Класът е задружен - подкрепят се, защитават се, обсъждат вечер в групата си събитията от деня. Пикниците в Борисовата градина са силно посещавани, иначе с момчетата играят вечер на някакви игра заедно - пазари се "часът за игра" да съвпада с този на съучениците му, иначе "е прецакан" Joy  Дори домашни пишат някак - съвместно, коментират си кой какво получил на едикоя си задача и колко думи му се получил текста - според моя - да не се прецака да пише повече от другите.
С две думи - попадна на място и клас по негов вкус, остава да осъзнае с какво му се заимава в бъдеще. Наскоро си говорихме за бъдещето и реши, че с тези 2 основни и един допълнителен език би могъл да работи като преводач Rolling Eyes така че хич не му трябвали допълнителни профили - ей това е житейската философия на моето дете - винаги намирай най-лесния път и най-малкото съпротивление Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт