Обсебена ли съм ,това нормално ли е?

  • 7 126
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 356
Малко,да ти кажа ненормално ми звучиш.Разбирам,искаш семейство,искаш деца,ама преди това най-напред трябва да се влюбиш.Иначе с кой ще ги правиш тия деца,малко самоцелно ми звучиш.
Четеш книги за бременни?!Рано ти е.
Поживей си малко,срещни половинката си ,тогава мечтите са общи.Сега ми звучиш като дете ,което си търси другарче да играе на "майки с деца"

# 16
  • Мнения: 10 681
Ох, милата, сигурно си мислиш, че да гледаш „бебенце” е егати якото...  Не ме разбирай погрешно, то си е хубаво, но бебецето може и да е БЕБИЩЕ, което ще ти стъжни живота, особено на тази твоя крехка възраст (поне според мен). Не ми звучиш като да осъзнаваш сериозността на тези твои желания, ти просто си го искаш. Фокусирай се върху себе си, учи, работи, развивай се, другото ще дойде с времето и когато ти е времето.

# 17
  • Мнения: 7 006
Абе кви бебенца,кви 5лева?
Да си купи куче.
Децата не са коледни подаръци,които можеш да върнеш в магазина,ако нещо не наред.
И имат едно гадно качество..Порастват много бързо.
Та,ако някоя голяма бяла птица иска дете,щото се умилява от представата за блажено спящо пеленаче,да го има предвид.

П.п.Хубавото е,че мъжете не пасат трева и бързо надушват жените,чиято заветна цел е да се възпроизведат..И бягат като дявол от тамян..
Аз също бих избягала от някой,който е с мен,не заради уникалната ми и неповторима същност,а понеже му трябва инкубатор за безценното му семе..

# 18
  • Мнения: 232
Абе, хубаво е че искаш семейство на тея години, за разлика от много други твои връстници.
Ама... На мен ако някой мъж ми скочи с нещо такова, бих си била камшика със скоростта на светлината. Малко е стряскащо.
За това, ако срещнеш ЧОВЕКА, не му казвай това, което описа във форума. Или поне не първите 2 години.
Е, освен ако не си намериш някой, с твоите възгледи. Тогава ще е лесно.

# 19
  • Мнения: 892
Познавам дами, за които да създадат семейство и да бъдат домакини е цел в живота и най-голямото постижение.
Така че колкото и да я съветвате да се развива, да попътува и да избере търпеливо подходящ партньор, тя няма да ви послуша, защото е ясно, че в живота й има липса, която нищо друго освен бебе не може да запълни.
И честно казано този вариант ми е по-симпатичен от варианта: "На 33 съм и ми е твърде рано за деца, искам да си поживея".

# 20
  • София
  • Мнения: 17 711
То ако всички бяха заедно само  заради уникалната си същност, прирастът щеше да е още по- нищожен. Приказно звучи, но на практика хората се събират, за да градят нещо заедно и когато се почувстват готови. Тия с феноменалната същност са единици ирл.

Към авторката- не е нормално да си обсебена, но е нормално да искаш. Не е нормално само това да ти е в главата и да е единствен приоритет, но е нормално да е част от приоритетите ти.
Т.е. някакъв баланс ти трябва. Всичките съвети с игричките ще ги пропусна. Да, не хващай хората, да им разправяш, че искаш бебенца на начален етап, но е абсолютно нормално в един момент да кажеш какви са ги очакванията, вместо да се правиш на незаинтересована, за да не побегне някой. В реалния живот тези неща се обговарят. Но когато връзката вече има основа.

# 21
  • Мнения: 131
Аз се уплаших... учи, развивай се в професия,  пътувам,  опознавай култури и ако междувременно срещнеш някого , с когото се чувстваш добре живейте , радвайте се един на друг и желанието за семейството и дете ще се появи по естествен път.

# 22
  • Мнения: 7 006
То ако всички бяха заедно само  заради уникалната си същност, прирастът щеше да е още по- нищожен. Приказно звучи, но на практика хората се събират, за да градят нещо заедно и когато се почувстват готови. Тия с феноменалната същност са единици ирл.

Към авторката- не е нормално да си обсебена, но е нормално да искаш. Не е нормално само това да ти е в главата и да е единствен приоритет, но е нормално да е част от приоритетите ти.
Т.е. някакъв баланс ти трябва. Всичките съвети с игричките ще ги пропусна. Да, не хващай хората, да им разправяш, че искаш бебенца на начален етап, но е абсолютно нормално в един момент да кажеш какви са ги очакванията, вместо да се правиш на незаинтересована, за да не побегне някой. В реалния живот тези неща се обговарят. Но когато връзката вече има основа.

Самия мотив да "търсиш връзка" ми е кофти
Вярно,че в крайна сметка,всички към това се стремим(партньори/деца/семейство),но обикновено хората започват връзка с някого понеже са привлечени от него и после вече - каквото дойде.
Но да си търсиш някого от когото да бъдеш привлечена,понеже искаш бебе,е тъпо..
Знам,че много двойки всъщност са сформирани именно така,но това не променя мнението ми.
Мисля,че децата трябва да са естествено продължение на любовта между родителите си,а не средство за осмисляне и запълване на празноти в душите ни.
Другото е егоизъм,и цената му обикновено се плаща именно от децата.

# 23
  • София
  • Мнения: 17 711
Разбира се, че трябва да е така. И така е правилно, както си написала. Каквото и да значи "правилно". Peace
Просто масово нещата не стоят точно така, а авторката няма да е от изключенията. Което не пречи да има подобрение и балансиране на личността, но няма да се катурне на 180 гр. Да стане самодостатъчна, да пътува, да прекърши желанието за грижа. Просто нека ги пообере малко тия екстремалности и все с някого ще й се усмихне късметът.
Днес съм песимистично настроена, ама наистина не вярвам в коренната промяна за такива важни неща.

# 24
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 237
Не всеки човек обича да пътува.
И не всеки иска да прави кариера.
За някои хора да имат семейство и деца е предостатъчно.И някаква работа разбира се.
Не може всички да се размотават по света и да седят зад бюрото.
Трябва някой да бачка ,трябва и деца да се раждат в тази държава...

# 25
  • Мнения: 10 681
Аз се зачудих какви липси може да има някой на 24 години, че да е обсебен да има дете. Като се сетя как живях и какво си мислех като бях на 24 Grinning

# 26
  • Мнения: 7 006

Днес съм песимистично настроена, ама наистина не вярвам в коренната промяна за такива важни неща.
Ми не знам за песимизма ти,но сме 7 милиарда,понеже масово се размножаваме  от чисто животински истинкт,през сериозния мотив"Е,как няма да имам дете,нали всички други имат(в превод:Идея нямам защо искам да бъда родител)",надграждайки се до "Децата са смисълът на живота"..Но всъщност иде реч само и единствено за задоволяване на егоизма ни.
Има и хора при които децата са плод на любов,но това  е малката част.
Предполагам касае еволюционата ни фаза като човечество и някой ден ще подхождаме много по-отговорно към размножаването си и най-вече мотивите ни за това.



Като се сетя как живях и какво си мислех като бях на 24 Grinning

Беше лудница на пълни обороти..Как ми липсва онази свобода,съзнанието още необременено от злободневието,морето до колене и пей сърце,светът беше мой..
Сега..котва на едно място,отговорности,грижи.

# 27
  • София
  • Мнения: 38 206
За около 2-3 г бебенцето пораства, проговаря и от устата му започват да излизат собствените ти психични проблеми. Така че добре си помисли...

# 28
  • Мнения: 24 467
Познавам дами, за които да създадат семейство и да бъдат домакини е цел в живота и най-голямото постижение.
Така че колкото и да я съветвате да се развива, да попътува и да избере търпеливо подходящ партньор, тя няма да ви послуша, защото е ясно, че в живота й има липса, която нищо друго освен бебе не може да запълни.
И честно казано този вариант ми е по-симпатичен от варианта: "На 33 съм и ми е твърде рано за деца, искам да си поживея".
И аз познавам такива хора.
Проблемът не е в това, какви са приоритетите на човека, а в наличието на обсебваща мисъл, която ангажира преимуществено съзнанието му. Независимо каква е тя, когато е обсесия, е много неприятно и вредно и човек тлрябва да си пообърне внимание, да си види реалните проблеми, липси, комплекси и ако не може да се справи сам, да си потърси помощ.

# 29
  • Мнения: X
Познавам дами, за които да създадат семейство и да бъдат домакини е цел в живота и най-голямото постижение.
Така че колкото и да я съветвате да се развива, да попътува и да избере търпеливо подходящ партньор, тя няма да ви послуша, защото е ясно, че в живота й има липса, която нищо друго освен бебе не може да запълни.
То това добре, ама ...ако е На всяка цена/мания/обсесия, обикновено и доста бързо се стига до:
"Намерих най-прекрасния мъж (Уж), в началото всичко беше чудесно, обичаме се (Уж), правя всичко за него-чистя мУ, готвя мУ, гледам детето, посветила съм се на него и детето, а що той ми изневери/започна да пие/ходи всеки уикенд на риба и не му виждам очите?".

Общи условия

Активация на акаунт