Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - тема 62

  • 51 099
  • 756
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 10 597
С нейните мебели (по-жълтеникави) ще върви повече цикламата. Grinning

Аз да добавя идея за кухненския гръб с балатум, дето. Вместо стъкло, да се ползва плексиглас (лачена пластмаса).

 https://www.praktiker.bg/bg//Stroitelstvo-i-sanitariya/Ploskosti … iglas/c/P13020503

# 661
  • Мнения: 8 062
В една кухня цвят спокойно може да се вкара с електроуредоте и текстила по плота: червена/лайм/фуксия/горчица кана за вода и тостер (стоящи на плота), кърпа за съдове и ръце, дъска за рязане, ръкохватки... (закачени за помощна тръба пред гръбчето)... постелчици на масата или купа за плодове на нея...
ПП: Не цитирам поста на Черна станция, че е дългичък, а от телефона трудно се крие, но подкрепям напълно Hands V все едно аз съм го писала...

# 662
  • Мнения: X
Цикламата е ужасна за стена, хайде ако е светъл нюанс може и да се върже, ама такъв цигански цвят (извинявам се, ама баш с техните дрехи го оприличавам), ще ви омръзне много бързо.

Сладурското синьо е много сладурско, ама кухнята е бяла. Според мен нещо по-светло ще е най-добре, цвета според вкуса.

След време може да се сложи цветен хладилник, че показания ми изглежда сравнително на възраст.

# 663
  • Мнения: 2 895
Не всеки харесва бежово-кафявата гама, има хора които харесват по ярки, свежи и смели цветове. И аз като ходя на гости 9 от 10 човека в домовете си са заложили на тази гама. На мен лично не ми харесва, всеки има право в собственият си дом да боядиса както на него му харесва. И не винаги кафявото е синоним на уют.

# 664
  • Мнения: 873
Ей, мислех че само аз съм консерва Mr. Green То не бяха зелени, не бяха лилави и какво ли не искрящи предложения newsm78 Няма лошо де, за вкусове не се спори, но понеже става дума за съвети искам само да споделя една моя си истина, без да я натрапвам - "уау ефект" и уют не е едно и също. Може да се направи дизайн, при който гостите да "ахнат" и после да разправят колко свежо и смело е всичко, ама да живееш там за постоянно е друга работа и да психясаш от някое агресивно червено или зелено. Та, колежката да си помисли какво точно иска, с уговорката, че за много хора "уау ефектът" и уютът съвпадат, а не се бият Peace

Мен ако питат, само ще сменя плочките, че ми се завива свят от тях. Но пак нещо в гамата ще избера. А може и як черен гръб като плота, на мен ми харесва концентрирано петно в средата. И лампата. Другото си е ОК и не бих се вкарвала във филми с ремонт. Особено пък, ако е качествено и добре направено (подът основно).
Съждението за уюта и ефекта е много точно. Може би трябваше да поясня, че за мен цветно не означава непременно ярко. Но пък понякога изникват интересни предложения и си заслужава да се обсъдят. Всичко това ни е проект, нищо не е изпълнено и сега ги мислим. Единствената ни по-цветна стая е холът, боядисан в едно такова слънчево жълто и по никакъв начин не дразни, в него наистина има повече настроение. Бих го избрала и за кухнята, но се опасявам, че не е добър вариант с тези жълтеещи шкафове.

# 665
  • Мнения: 40 854
Ей, половин пост се обяснявах, че нищо не налагам и пак някой засегнат Joy

НИКОГА плексиглас за гръб. Стъкло иди дойди, ама плексигласът е много мек и се драска - и дълбоки единични драскотини, и много фини като замъгляване.

# 666
  • Мнения: 2 895
Лакобела е много красив за гръб, но няколко човека са споделяли, че им се е напукал около контактите. Като знам колко пъти съм изпускала чаши и чинии и все в гърба се удрят.

# 667
  • Мнения: 10 597
Ми, то тогава и стъклото не става, по тая логика, щото е чуплив материал.

Малко ирония да вкарам в темата ... Виждате ли приликата? Simple Smile

# 668
  • Мнения: 873
Кой се е засегнал??? Аз наистина съм благодарна на всеки, споделил мнение. Още по-полезни са ми различните от моето.

# 669
  • Мнения: 3 067
Да дам и аз моите 2 цента по въпроса с цвета на стените на кухнята. Simple Smile
Така показано на снимката е ок. Но цветово доста се сливат. Много е важно също точно какъв дървесен цвят ще бъдат шкафовете, а ние виждаме само проект. Не ми допадат идеите за лайм, горчица и пр. Поне според мен няма да стои добре. За онова искрящото жълто-зелено и дума не отварям Simple Smile
Ако съм аз и ако кухнята ми е мек дъб, не много жълтеещ, тъмен или друг по-задължаващ нюанс бих сложила за акцент цвят маслина на стените.
Нещо от сорта:



Това го снимах тази година и адски много ми хареса, като тук са съчетани два цвята, вижда се добре /т.е. може едната стена да ви е маслина, другата - в другия по-светъл цвят примерно/



И за по-смелите - сиво-зелен тъмен олив:



# 670
  • Мнения: 873
Тази маслина много ми харесва! Особено на първата снимка. Дали е удачно цялото помещение да се боядиса в един (да речем точно този цвят)? Ето това са вратичките

# 671
  • Мнения: 9 774
Проектът изглежда като снимка на истинска кухня, което ме накара и аз да се зачудя защо ще й се сменят плочките на пода и гръбчето. Сега вече ми е ясно.
Да добавя мнение за един детайл в проекта, който на мен лично не ми харесва, подчертавам, че е лично мнение.
Става дума за борда (не знам дали така се казва), онова черното долу, което закрива крачетата на шкафовете. В това черно ме дразни ужасно много. Може би идеята е била да се върже с плота, но на светлите шкафове и светлия под тази черна "черта" не ми харесва. Според мен би изглеждало много по-добре това нещо да е с цвета на шкафовете.
Сий брийз, аз по принцип не съм любител на дървесните декори, но вратичката ми харесва като цвят и шарка.
С пастелно зелено (приглушено), маслини или нещо в същата гама ще стоят добре. В бъдеще, като ти писне цветът на стените, има и други варианти за цвят на латекса, та да има разнообразие.

# 672
  • Мнения: 3 067
Може и да натежи ако е цялото помещение. И внимавайте много с нюанса, да не стане тъмен.
Лично аз бих боядисала в този цвят двете стени зад шкафовете, комина, а другите две с малко по-светъл цвят.

п.п. И на мен нещо ми боде очите този черен борд долу.

# 673
  • Мнения: 416
Предложете цвят за стените на кухня на която ще направим малък ремонт и освежаване, качвам снимка на цветовете на кухнята и какви са стените сега, както и пода. Искам малко разнообразие

И пода

# 674
  • Мнения: 18 542
Идеи за цвят на стени, под и стенни плочки? Иска ми се нещо по-свежо за стените. Стаята е самостоятелна, площ около 9 кв.м.

Аз също харесвам по ярки цветове, бих боядисала една стена в този цвят https://i.pinimg.com/564x/bd/6d/69/bd6d6919028551ba530fa68566c46e46.jpg
https://i.pinimg.com/564x/55/26/9c/55269c8f9a919cbc122b40514d9d60c8.jpg
https://i.pinimg.com/564x/fa/1d/5c/fa1d5c604646b15cb0f30acccc4a69f1.jpg
https://i.pinimg.com/564x/e6/0c/fe/e60cfe9edbf7cfb6bd0e3752a7ef664f.jpg
а гранитогреса на пода по тъмно сив към графит.
При всички тези показани снимки, цветната стена е акцент, а не е полускрита от високи мебели. Не е удачно за тази кухня. Ще се виждат отделни цветни петна, а няма да е като на снимките така блок цвят, което прави ефекта.

За тази кухня, аз бих боядисала стените в бледо пастелно синьо-сиво тип яйчена черупка, щом се търси цвят, гърбът черен (или в цвета на плота, ако не е съвсем черно) лакобел или плочки, пода бял "мрамор" с черни жилки от плочтки с минимална фуга.

Общи условия

Активация на акаунт