Косопад Тема 16

  • 51 286
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 260
Момичета, имам следното питане: А се разбере, че косопадът се дължи на хормонални проблеми, но ти е противопоказно да приемаш хормони, какво се прави?
Ходих на поредния дерматолог, погледна ми косата, каза че има оредяване и то доста видимо (което си го знам много добре Sad), предписа ми Ревалид за пиене, мазане и къпане, и ми каза, да се мажа с Алпикорт Ф, който ми каза, че бил за мъжки тип косопад и има хормони. Като й казах, че имам фамилна обремененост за рак на гърдата, каза да него използвам. Сега не знам какво да правя. Няма свестен доктор, на който да отида Sad А толкова коса ми пада при цикъл, че е ужас. направо не знам как още не съм останала без коса. Alovera си има коса в сравнение с мен Sad

# 136
  • София
  • Мнения: 615
Mihaela.L, в Алпикорт Ф има естроген, на мен също ми го бяха предписали независимо, че им обясних, че имам миоми и фамилна обремененост за рак на гърдата...Купих го, намазах се 4 или 5 пъти не помня и гърдите щяха буквално да ми се пръснат от подуване и болка..Дали е било съвпадение не знам, но го изхвърлих.Те твърдяха, че няма как от кожата на главата да стигне до гърдите или яйчниците, което е безумно защото кожата е най-големия ни орган и всичко, което нанасяна върху нея се разнася навсякъде...
Пак ви казвам, не си губете времето и парите с дерматолози, те няма да ви помогнат...Няколко поста по-напред съм писала какво изписват, Алпикорт Ф, Дюкре, Миноксидил а напоследък и Ревалид, явно сега тази марка ги спонсорира.

Косопада преди и по време на цикъл може да е свързан с Прогестерона и/или нивата на щитовидните хормони, а при теб и с ниските нива на Феритин.

aloevera_ Миноксидил и minoxidil е едно и също...5% са много...Защо не пробваш първо с ампулите Еукапил и ако не ти помогнат с 2% Миноксидил.

# 137
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Да ето знаех си, защото дерматоложката ми предписа 5% пък ендото само ми каза за него без процент и викам да не са различни но сходни имена.

# 138
  • Мнения: 553
Аз също ползвах 3-4 пъти Алпикорт Ф, но за кръгов косопад. Беше ми предписан от дерматолог всичките пъти за период от 3 мес.

Ефективен е, но се привиква към него и спря да ми действа.

От коментари при употреба на други кортикостероиди върху кожата, съм чувала, че могат да навредят върху друга зона (не третираната) след честа, продължителна ( повече от 6м) употреба и по-голяма от 10см третиране на зона. Разбира се, има по-чувствителни хора или по-силни лекарства и веднага дават отражение.

А от моята гинеколожка знам, че много трябва да се внимава с дозите, ако има или има склонност към хормонозависим рак в тялото. А предвид, че от  рак на гърдата страдат най-много хора ( не само жени), по-добре да не се рискува с някои лекарства, ако не са одобрени от няколко специалиста, напр. дерматолог и мамолог.

Ревалид ползвах 2 пъти- преди 13г и мин година. Атакувах с цялата налична гама. Подобрение имам трайно, след продължителна употреба, но не възвърнах първоначалната си гъстота.

Но...все още търся препарат, от който съм толкова доволна, че с две ръце да препоръчам.

# 139
  • Мнения: 48
Здравейте,момичета!!!Пак се наложи да посетя дерматолог,косопадът ми продължава вече 8 месец.Имаше временно затишие и сега пак отново се започна.Изписаха ми РЕНЕ комплекс 5-мазане преди миене на косата ,с престой 20 мин.
https://epharm.bg/rene-kompleks-5-regenerirasch-rastitelen-ekstrakt.html, и писалка за сгъстяване на косата
https://aptekamedea.bg/biotreyd-sebomaks-gel-vazstanovyavasht-ra … ha-3-h-8-5ml.html
Някоя от вас ползвала ли ги е?Дали ще има ефект от тях?

# 140
  • София
  • Мнения: 601
S. Magnifica, в предната тема пишеш, че си успяла да си вдигнеш феритина. Би ли споделила как?
Моят феритин е 8.33, при норма 4.63-204. Желязото ми е 21.9 , при норма 6-26.
Хемоглобина ми е 130. С Хашимото съм и ТСХ то ми е в норма в момента.

# 141
  • София
  • Мнения: 615
Rouzi, на мен ми помогна Лактоферина, но примерно при Mihaela.L нямаше никакъв резултат от приема му.Индивидуално е.Моят Феритин никога не е бил много нисък, при всяко изследване е бил над 40, а желязото ми се въртеше около 10-12.Хемоглобина ми е 150.
Хубаво е заедно с изследването на желязо и феритин да се изследват, и цинк и мед.Те също са важни за динамиката на желязото и феритина.При мен цинка е към горна граница, а медта на долна граница.Та сега пия мед, но още не съм изследвала, за да видя как се повлиява феритина.

# 142
  • София
  • Мнения: 601
Magnifica, благодаря! Другата седмица ще пускам изследвания на ЩЖ и ще добавя мед и цинк. Освен това мисля и с хематолог да се консултирам.

# 143
  • Близко съм
  • Мнения: 815
Добър вечер, момичета. Тъй като разбрах че с Minoxidil 5% ще ми дойдат много и страшен косопад, тогава ще поръчам с 2% какво ще кажете? Братовчед ми отива в Гърция тези дни и да започна с него? И след това ако косата свикне да премина плавно на 5%?

# 144
  • Мнения: 260
S. Magnifica, в предната тема пишеш, че си успяла да си вдигнеш феритина. Би ли споделила как?
Моят феритин е 8.33, при норма 4.63-204. Желязото ми е 21.9 , при норма 6-26.
Хемоглобина ми е 130. С Хашимото съм и ТСХ то ми е в норма в момента.
Rouzi, сподели после какво ти е предписал докторът. Аэ щях и трябва да отида на доктор, но нещо много раэходи около детето имах теэи два месеца и го оставих эа по-нататъка. Личната докторка не ми дава направление эа такива "неща"
 Sad.

# 145
  • Мнения: 179
Здравейте, от около месец докато се мия ми пада голяма шепа коса, когато косата ми изсъхне обаче не пада много. Забелязах, че падналата коса има нещо , като бяло връхче, там където е корена на косъма. Какво означава това и има ли място за притеснение?

# 146
  • Мнения: 1
Здравейте, мили дами ! Simple Smile

Реших да споделя своя "експириънс" относно методите за поддържане на хубава и здрава ГРИВА. Bowtie
Ще започна с това, че съм си третирала косата по какви ли не начини - ежедневен сешоар и преса, боя ( всякакви цветове ), перхидрол, супра, деколор и т.н. Като цяло косата ми е изключително твърда и суха, защото е много къдрава. След 5те ми години руса ( почти бяло руса ) започнах да се усещам, че ще остана без коса. Почнах с маските - домашни, от аптека, специални балсами, шампоани и .. нищо, абсолютно никакъв ефект. От една позната чух за хапчетата "Ревалит" и реших да пробвам, въпреки че съм много против тези методи за красота, но само това не бях пробвала. Противно на очакванията ми имаше ефект, косата ми започна да расте сравнително бързо и стана доста по - мека и здрава. Нямам за цел да рекламирам, а просто да помогна на някой, тъй като бях стигнала до етап, в който единственото решение беше да РЕЖА. Горещо ги препоръчвам на всеки с изтощена ( ама НАИСТИНА изтощена ) коса. Ще се радвам да съм от полза на някоя от вас.

Здравейте, от около месец докато се мия ми пада голяма шепа коса, когато косата ми изсъхне обаче не пада много. Забелязах, че падналата коса има нещо , като бяло връхче, там където е корена на косъма. Какво означава това и има ли място за притеснение?


Това ти е така наречената " космена луковица " - корена на косъма ти, не е притеснително Simple Smile

Хубав и усмихнат ден ! Flowers Hibiscus

Последна редакция: сб, 03 авг 2019, 12:04 от bubanka

# 147
  • Мнения: 4 428
РевалиД може да ти е помогнал за изтощена коса, но за капеща не помага. Тук сигурно 90% от потребителките сме го ползвали. Не съм прочела на някоя да и е спрял косопада от него.

# 148
  • Мнения: 179
Здравейте, от около месец докато се мия ми пада голяма шепа коса, когато косата ми изсъхне обаче не пада много. Забелязах, че падналата коса има нещо , като бяло връхче, там където е корена на косъма. Какво означава това и има ли място за притеснение?


Това ти е така наречената " космена луковица " - корена на косъма ти, не е притеснително Simple Smile

А нормално ли е след като сложа балсама, да паднат около 50-60 косъма и всичките да са с тази лукувица( мия косата си на 2-3 дена) Такова обилно падане имах след ражадането, но то се оправи от самосебе си.

# 149
  • Мнения: 132
Здравейте,момичета. Само да споделя,че и аз се боря с косопада от 2009 г. Чудя се как ми е останала коса. Вече губя надежда,че ще намеря лек за това чудо. Понякога ми се иска да ми кажат лекарите да ето го проблема. А не всеки път  ,,за вашата възраст показателите ви са повече от прекрасни". Днес ми е едно такова тъжно,като видях колко коса отново падна като се сресвах сутринта. Прекрасен ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт