Косопад Тема 16

  • 51 505
  • 754
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 174
Всичко казано е мн вярно. Аз пия Берберин 2х500. Дали ще има ефект, времето ще покаже. Бързам да споделя, наскоро разбрах за девойка, която е била в сериозна ИР и косата и е капала+ изтъняване. Имала е и наднормено тегло. Започнала е лечение с Метформин и дотам с косопада, разбира се и отслабнала.
Фсх по мое некомпетентно мнение е намален яйчников резерв, но все пак това се доказва след няколко поредни месеца, възможно е да е момемтно.
За желязото бих ти препоръчала чай от коприва, със сигурност ще повишиш желязото. Железен препарат не ти трябва, ще намали б12.
Работи върху ИР, правилна диета, разгледай храните с различния гликемичен индекс.
Мн ми е любопитно, ако има някой да пие Метформин с какво мнение е за продукта? Струва ли си да губим време с добавки, ако метформина ще свали инсулина по-бързо!?! Освен това прочетох, че в нн случаи помага при поликистоза(какъвто е и моя) и в 30-40% води до подобрение на щитовидните хормони. Така че моля споделяйте😊😁

# 211
  • София
  • Мнения: 592
Последните 3 г. започнах да качвам кг. При ръст 160см бях стигнала 62кг. От една година съм на ВМ-НВХ, но не съвсем строг. За 4месеца станах 55кг и след това не съм сваляла повече. Имам едни 5кг още за сваляне, но това води ли се затлъстяване? В големите жеги започна да ми се подува единия глезен затова изследвах пикочната киселина, която е добре.
Това за ИР от къде става ясно, от резултатът на 120 мин ли ? Много ли е зле?

# 212
  • Мнения: 419
Да споделя, че продължавам да се ровя за естрогена и намерих подробна статия, по-скоро голямо научно изследване, че слагането на естроген върху косата спира нейния растеж, освен че води до косопад (it suppresses the anagen phase). Пише, че всички продукти на пазара са насочени към причинения от андрогени косопад, а не от естроген. Ето линк, ако някой иска да види:
https://academic.oup.com/edrv/article/27/6/677/2355194

Разучих и етеричните масла и доста от тях са силно естрогенни, особено лавандуловото и от чаено дърво. А аз се чудя защо миналата зима за пръв път не ми се сгъсти косата. От престараване си купих био шампоан от Зоя с много масла и най-вече лавандулово и с алое вера. Сега, след като вече 1 месец се мия със сапун от Алепо и използвам упорито масло от ему имам много, ама много нови растежи и редуциране на косопада. Не е спрял, но е наполовина, в сравнение с юни и юли.

# 213
  • Мнения: 1 412
Да споделя, че продължавам да се ровя за естрогена и намерих подробна статия, по-скоро голямо научно изследване, че слагането на естроген върху косата спира нейния растеж, освен че води до косопад (it suppresses the anagen phase). Пише, че всички продукти на пазара са насочени към причинения от андрогени косопад, а не от естроген. Ето линк, ако някой иска да види:
https://academic.oup.com/edrv/article/27/6/677/2355194

Разучих и етеричните масла и доста от тях са силно естрогенни, особено лавандуловото и от чаено дърво. А аз се чудя защо миналата зима за пръв път не ми се сгъсти косата. От престараване си купих био шампоан от Зоя с много масла и най-вече лавандулово и с алое вера. Сега, след като вече 1 месец се мия със сапун от Алепо и използвам упорито масло от ему имам много, ама много нови растежи и редуциране на косопада. Не е спрял, но е наполовина, в сравнение с юни и юли.
Сподели за сапуна и маслото от къде се закупуват?

# 214
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Радвам се много за всимки вас. Станахте ми като семейство Kissing Heart . Аз искам да попитам дамите, които са ползвали Миноксидила как се нанася и ползва?! И как се справихте с това че още повече омазнява косата си някакви продукти използвахте ли по време на него или след като го спряхте постепенно използвахте друго, за да преборите себума? Постепенно ли преминавахте от 2 към 5% или директно на 5%? И кога и как го спряхте? И той ли е като лекарствата или не? 
Благодаря на запознатите. 
Аз започвам  от края на месеца. Cry
 Хубава вечер и лято на всички.

# 215
  • Мнения: 2 445
Алоевера не се занимавай с този Миноксидил, той дава само временен ефект,докато го ползваш.Освен това като страничен ефект се появява окосмяване по лицето и други части на тялото. Аз ти препоръчвам таблетките на Допелхерц,тези които са с метионин и цистеин,купи си аминокиселини на таблетки и пробиотици. Пий ги редовно и съм сигурна,че ще имаш ефект. Ти в сравнение с мен имаш даже много коса,аз бях доста по-зле. Бретонът ми започваше почти от върша на главата и пак прозираше. С тези неща които ти написах се справих проблема.Веждите ми потъмняха и се сгъстиха,а преди ги мажех с всякакви бои за да имат що годе някакъв вид. А косата,дори и аз не мога да повярвам,расте ми коса дори и на места,на които до сега никога не ми е растяла,по слепоочията,"бакенбардите", и имам едно лизнато място,дори и там.
Много се надявам да ти помогнат,в сравнение с миноксидила,всичките таблетки взети заедно са по-евтини. Успех!

# 216
  • Мнения: 11
Извинявайте, може ли да кажете кои са тези таблетки с метионин и цистеин на Допелхерц, че нещо не мога да се ориентирам..

# 217
  • Мнения: 2 445

За тези става въпрос,аз ги купувам в Германия от ДМ и Кауфланд,но в БГ също ги има предполагам.Преди купувах тези за коса и нокти,но са доста слабички.

# 218
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Извинявайте, може ли да кажете кои са тези таблетки с метионин и цистеин на Допелхерц, че нещо не мога да се ориентирам..

Тези са,но трудно ги намирам в аптеките.

Вариант са и тези,но както пише Ванеса наистина са с по слаб състав.

# 219
  • Мнения: 419
Да споделя, че продължавам да се ровя за естрогена и намерих подробна статия, по-скоро голямо научно изследване, че слагането на естроген върху косата спира нейния растеж, освен че води до косопад (it suppresses the anagen phase). Пише, че всички продукти на пазара са насочени към причинения от андрогени косопад, а не от естроген. Ето линк, ако някой иска да види:
https://academic.oup.com/edrv/article/27/6/677/2355194

Разучих и етеричните масла и доста от тях са силно естрогенни, особено лавандуловото и от чаено дърво. А аз се чудя защо миналата зима за пръв път не ми се сгъсти косата. От престараване си купих био шампоан от Зоя с много масла и най-вече лавандулово и с алое вера. Сега, след като вече 1 месец се мия със сапун от Алепо и използвам упорито масло от ему имам много, ама много нови растежи и редуциране на косопада. Не е спрял, но е наполовина, в сравнение с юни и юли.
Сподели за сапуна и маслото от къде се закупуват?

Ето линкове за:
сапуна https://www.balevbiomarket.com/organichen-siriiski-sapun-ot-alep … ervena-glina.html

маслото от ему https://www.ebay.co.uk/itm/100-Pure-Australian-Emu-Oil-Perfect-F … 57872.m2749.l2649

Маслото от ему го продават и в България, мисля, че е около 24 лв.

Някой друг има ли опит с маслото от ему?

Последна редакция: вт, 20 авг 2019, 13:17 от Vessita13

# 220
  • София
  • Мнения: 495
Звучи интересно, не бях чувала за тези продукти.
Тук открих продукти с масло от ему: http://www.emuoilbg.com/grija-kosa-maslo-ot-emu
Тук има различни видове сапуни от Алепо: http://www.seisabansoap.eu/categories.php?CategoryID=1&page=1

# 221
  • Близко съм
  • Мнения: 816
Ванеса, ти с какви симптоми си? На какво лечение аз съм с алопеция не знам дали била ми помогнали тези витамини. Да сигурно има много странични ефекти този миноксидил и мен ме е страх затова. Ами на снимки така изглежда, но реално е по зле и доста ми се вижда и от пред и мен бретона почти го няма и окооло него Cry

# 222
  • Мнения: 1 412
Възможно ли е косата да капе от киста на яйчника?

# 223
  • София
  • Мнения: 481
Някой друг има ли опит с маслото от ему?
Аз имах много добри резултати с масло от ему (смесено 1:1 с ЧЯРМ + розмариново в 2% концентрация)- мисля, че бях писала в някоя от предишните теми. Започнах отново да ползвам същата смес преди около месец и половина. Косопадът вече понамаля, очаквам видимо сгъстяване след поне половин година употреба (така беше предния път).

# 224
  • Мнения: 4 541
Подсетихте ме, че и аз си купувах преди няколко месеца масло то Ему, тъй като имаше писано в старите теми за него, а и четох и по някои чужди форуми. Тъкмо го изнамерих, още е в срок на годност. Кажете ми обаче, как го ползвате? Маска за определено време ли си правите, или мажете скалпа без отмиване?

Общи условия

Активация на акаунт