За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 41 531
  • 739
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 21 455
Някой интересувал ли се е , как ще се смята дипломата в 12- ти клас. - да, даже често се коментира във форума. Общият успех ще е средноаритметично на окончателните оценки, вписани в нея. Окончателните оценки по всеки учебен предмет при завършване на средно образование се формират с точност до 0,01 като средноаритметични от годишните оценки по учебния предмет, изучаван във втория гимназиален етап в задължителните и в избираемите учебни часове, а в спортните училища - и във факултативните учебни часове по учебен предмет от специализираната подготовка. Наред с тези окончателни оценки  в дипломата за средно образование се вписват в точки и в оценки и резултатите от успешно положените държавни зрелостни изпити, но те не участват във формиране на общия успех.

Кои оценки ще се взимат от първи гимназиален етап. - оценките от първи гимназиален етап ще бъдат вписани в дипломата, но няма да участват във формиране на общия успех.

 Това НВО от 10 клас ще влиза ли, като балообразуваща оценка при смятането на дипломата. - резултатите от НВО в 10. клас изобщо няма да присъстват в нея, а само в удостоверението за първи гимназиален етап.

# 496
  • Мнения: 8 029
Някой интересувал ли се е , как ще се смята дипломата в 12- ти клас. Кои оценки ще се взимат от първи гимназиален етап. Това НВО от 10 клас ще влиза ли, като балообразуваща оценка при смятането на дипломата. Това ще е важно за кандидатстващите в чужбина.
Обсъждахме го назад... Има "Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 11 от 2016 г. за оценяване на резултатите от обучението на учениците
(обн. - ДВ, бр. 71 от 10.09.2019 г., в сила от 10.09.2019 г.) (публ. 12.09.2019 г.)", тя коментира какво и как ще се съдържа в дипломите. Ей я на сайта на МОН https://www.mon.bg/upload/20612/izm_nrdb11-2016_ocenjavane_100919.pdf
За кандидатстване в чужбина - никой не може да каже какво ще приемат конкретните университети от така получените от децата ни дипломи Thinking

# 497
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте  Hug
Малко се позагубих,но нещо докато нагласих графика на децата съвсем изкукуригах smile3537
Почити всички учебници успяхме да набавим,само Физика нямаме още,но и учител още не се е вясвал в часовете. Mr. Greenкак може толкова време да не им намерят незнам.Предишната учителка излезе по майчинство и май виждат зор с намирането на даскал за този предмет.
РС само на малкия мина.На наборката ще се състои на 9.10.Надявам се да внесат някаква яснота за тези така интелигентно замислени НВО за проверка на знанията.
Утре ще ходя на Изложението за Световно образование и дано този път вече имат представа тези университети какво точно ще взимат и искат като успех,оценки и диплома.
Засега минаха входните по Математика,БЕЛ и История.Чакаме оценки. Mr. Green Grinning Rolling Eyes
И аз смятам,че упражненията по Мат са до голяма степен мерило за разбиране на предмета и изкарване на оценка.Дори и да не ти е лчбим предмета добиваш рутина и като погледнеш една задача бързо се ориентираш за начина й на решаване.
Дидева благодаря пак за поясненията bouquet

# 498
  • Мнения: 8 029
...Утре ще ходя на Изложението за Световно образование и дано този път вече имат представа тези университети какво точно ще взимат и искат като успех,оценки и диплома...
Аз не бих се надявала... сега започва кампанията за прием на випуск 2020, та "световното образование" изобщо нямат и идея какви дипломи ще имат нашите деца випуск 2022 Smiling Imp

# 499
  • София
  • Мнения: 7 673
Ако за някого представлява интерес:
https://www.dnevnik.bg/detski_dnevnik/2019/10/04/3972481_desetok … cdgHGS_izCztUPqmo

# 500
  • столицата
  • Мнения: 3 791
Някакви отзиви или полезна информация от Изложението за световно образование?

# 501
  • Мнения: 1 079
Някакви отзиви или полезна информация от Изложението за световно образование?

Цитирам щерката: "Нищо интересно, нищо, което не знам".
Аз нямах очаквания и не отидох.

# 502
  • София
  • Мнения: 243
Аз ходих,но както Peneva е написала нямат яснота за дипломите.Интересувах се за Холандия конкретно и поне за мен беше новост,че вече за доста специалности искат допълнителни тестове.Пр.Психологията/ограничен брой места имат /-допълнително извън дипломата искат Биология и Статистика тест.Казаха ми ,че е рано все още за нашия набор и че предполагат, ще има още новости в следващите години,затова да следим положението всяка година.
Утре съм на РС най-накрая.Щели да ни изясняват моделите на обучение за 11-12 клас.Били два и който изберем,той щял да бъде.😮🙃
Каквото и да значи това.
Пиша от телефона,та извинете ако нащо не е ок с правописа.Blush

# 503
  • Мнения: 8 029
Ние днес имаме родителска среща, обявена на сайта вечерта в неделя Close (12 клас са имали вчера, обявена е със същото съобщение!) Почвам лееееекичко да избеснявам Imp Не знам за какво ни имат нас, ама това е обявление проформа, ни в електронния дневник го има, че да изскочи на мейла поне, ни на децата са казали в петък. От днес за днес или утре кой точно може да си преподреди графика да е наличен в 18:30 там!?!
Обадих се вчера на класната, че при толкова кратко обявление, нямам никакъв начин да си прибера малкото дете от училище и да стигна навреме, та ако трябва нещо да се подписва да отида със закъснение. Тя ми каза "Промени в правилника нямаме, няма да минават всичките учители... ако имате някаква промяна при вас с адрес, мейл, телефон, нека Калоян да ми предаде, иначе няма никаква нужда да се разкарвате!" Ами мерси, значи няма нищо друго да ни информират за дипломи и т.н.

# 504
  • Русе
  • Мнения: 11 917
И ние имаме родителска среща тази седмица. И при нас така - без съобщение в електронния дневник, а само в страницата от неделя. Нашата класна я няма и съответно можеше и да не разбера за събитието - среща с класните ръководители и ръководството, обща в Аулата на училището.

"В дневния ред на срещата е включен и  подбор на делегати за Общото събрание за избор на нови членове на Обществения съвет към АЕГ „Гео Милев“. Общественият съвет е орган с ключова роля при обсъждането и съгласуването на учебните планове за втори гимназиален етап."
  То значи още няма обществен съвет, каквото и да е туй. Ние не се познаваме чак толкоз, та не знам какво ще се избира. Обаче избраното тепърва ще се включва ключово за съгласуване, с какво не знам, на учебните планове. Много метафизично ми звучи на мен. По слухове - напъните за избор на профили догодина ще са в насока на каквит учители имаме, таквиз профили ще имате. Като например - БЕЛ и философия.

Последна редакция: ср, 09 окт 2019, 06:32 от A m b e r

# 505
  • столицата
  • Мнения: 3 791
и аз очаквам РС, но нищо подобно не се чува. При запитване от моя страна, детето се изненада, че в 10 клас все още съм се интересувала от РС Simple Smile

# 506
  • София
  • Мнения: 15 216
При нас ще е на 17.10. Месец след началото на учебната година. Въвели са нов електронвен дневник - старите регистрации не важат. Никой нищо не казва как можем да получим достъп до новия. Класният ни го няма. Пълна анархия. Simple Smile

# 507
  • София
  • Мнения: 5 122
При нас ще е на 17.10. Месец след началото на учебната година. Въвели са нов електронвен дневник - старите регистрации не важат. Никой нищо не казва как можем да получим достъп до новия. Класният ни го няма. Пълна анархия. Simple Smile
Кой от ЕД ползва училището?

# 508
  • София
  • Мнения: 15 216
Школо.
Преди бяха с някакъв собствено производство, май. Simple Smile

# 509
  • sofia
  • Мнения: 8 933
Виви, правиш си регистрация в Школо, избираш училището и кой клас е детето и името(до колкото си спомням). Школо праща данните ти към училищната администрация, те потвърждават, че ти си родител на това дете и ти дават достъп до неговите данни. Това беше миналата година при малкия ми син. За да получа тази информация звънях в училището.
На набора родителската е на 16. Там електронния дневник е пълна мистерия, но бележник няма. Joy

Общи условия

Активация на акаунт