За края не мисли, в 10 клас си вече ти

  • 41 995
  • 739
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 5 961
Много ме е срам да призная, обаче за Коледа най-много подаръци купих за себе си Smiley и вече си ги ползвам. Днес за предпоследно си купих една чисто бяла риза, защото нямам и защото естествено реших, че ми трябва.
Наборът е скромен в желанията си, защото с баща си ще ходят в Лондон през януари. На малкия още нищо не съм измислила. За него винаги е трудно.

# 616
  • София
  • Мнения: 4 397
Споделете какво купувате за децата . Моя нищо не иска , всичко си има  ooooh! и е така общо взето и съм се видяла в чудо какво да му вземем, малкото и то нищо не споделя, ама тя е по лесна .

Само на ММ съм взела подарък  Peace
И на свекърите сме го измислили , ама събота и неделя ще го натъкмим подаръка.
Мислим и за брат му и приятелката - никаква идея още.
Най- мразя в псоледния момент да пазарувам, ама тази година просто ударих на камък никакви идеи  Embarassed

Vache с какво си напълнила тези чували, че чак и два за Коледа и за Нова Година си ги измислила  Hug


п.п. забравих, само чорапчетата с лакомствата съм уредила .

# 617
  • София
  • Мнения: 13 206
Vache с какво си напълнила тези чували, че чак и два за Коледа и за Нова Година си ги измислила  Hug
С какво ли не Simple Smile У нас по-чаканият празник е Нова година. На Коледа си подаряваме подаръци само, за да не страдат децата, че другите получават, иначе не бихме Wink Какво подаряваме.. каквото са си написали в писмото, а то е обикновено телескоп, обективи за телескопа, лаптоп, Simple Smile))))) Принципно се съобразяват и не са разточителни. Отделно аз купувам всичко, което ми кареса като книги, парфюмчета, готина шапка, тениска, неща за рисуване, малки бижута и т.н. Ама то при нас се пазарува още от ноември. Хората си слагат елхите от ноември, ние пазаруваме от тогава, а елхата упрасяваме около 20-22 декември Simple Smile И така се събират множество джундурийки, опаковани поотделно. Подаръците винаги се появяват изненадващо под елхата и става веселба.

# 618
  • Мнения: 855
Мина доста време, половината от учебната година мина, а синът ходи на всяка възможна олимпиада,  по математика и химия е първенец на училището. Не помня вече дали бях писала, но класната им, които беше и преподавател по английски език имигрира и бях притеснена за новия им преподавател. Оказа се, че е млад мъж с доста мотивация и опит в чужбина.

Скрит текст:
Моето сърце е свито, защото ми преложиха удължаване на работата по един уж краткосрочен проект като намекнаха, че мога да остана и за постоянно в компанията. От една страна невероятна възможност, която няма как да получа в България, от друга това означава да виждам детето си само през ваканциите или да емигрира в абсолютно непозната страна. И ми е терсене, че изобщо се замислям.

# 619
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Краличке, с такова умно и будно дете хич не бих се замислила. Така не само себе си ще уредиш ами и на него ще дадеш бъдеще.
Произхождам от презумпцията, че след като се установиш ще вземеш и семейството си.

# 620
  • София
  • Мнения: 4 397
Vache Благодаря за предложенията  Hug Ще се възползвам и ще направя някакви такива изненади между Коледа и Нова година  Peace

# 621
  • столицата
  • Мнения: 3 801
lion_queen__, наистина трудно решение ти предстои. И си права да се замислиш. Защото в уравнението/дилемата/ си не само ти и контактът ти с детето, но и евентуално възможностите, които можеш да предоставиш на детето си в по-дългосрочен план. Аз лично, сериозно бих обмислила възможността да приема предложението. Но ти най-добре би могла да прецениш всички  плюсове и минуси - работна атмосфера, срочност на договора, алтернативи в Бг, вариант детето да учи в чужбина и т.н.

Момичета, издирвам примерни олимпиади по немски от ниво общински и областен кръг. В нета само  на национални попадам, а не искам да стресирам наборката и без това е "на  кантар" да ходи или не.

# 622
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
lion_queen__ браво на детето!  Чудесен е!
За другото не знам, всеки преценява според ситуацията. Ако си в европейска страна, не е толкова далеч, може и през уокендите да се виждате докато завърши, пък после може да дойде при теб.  Ако се чувстваш добре там където си и би желала да останеш, разбира се. Понякога нещата се нареждат без много мислене. Дано вземеш правилното за вас решение. Нали знаеш - най-големият риск е непоетия риск и обикновено съжаляваме точно за непоетите рискове.

Най-после ваканция. Първият срок за Дени свърши. Добре се представи, като се има предвид, че не си даваше много зор този срок.
Днес отидаха да карат сноуборд с Лъчи. Дени ги закара на един хълм в съседния щат, на около час и половина път от нас. Голяма свобода й е, че може да кара вече, а за мен е голямо притеснение да ги гледам постоянно дали са стигнали и дали всичко е наред, ама ще свикна, къде ще ходя.

# 623
  • Русе
  • Мнения: 11 920
lion_queen_, не го мисли толкова. Ако работата е интересна и ти допада. Детето ти се справя чудесно,  имаш доверие на преподавателите. Не мисля, че ще има проблем.
  Аз съм доста изморена. Развивам поизостанали проекти и идеи. Той е безкрайно разсеян . Налага се да му помагам. Още не съм се настроила на празници. Само дето днес не станах рано. Напоследък и съботата и неделята не е почивен ден на нашето семейство.
  Взела съм някакви подаръци от разни спортин магазини, пък ще видим кой доволен и кой не. Напоследък той си купува сам по-скъпите неща. Ще видим до кога.

# 624
  • София
  • Мнения: 4 043
  Младежът онзи ден писа писмо до Дядо Коледа.  Joy Много сладко! Сгъна един лист на 3, ръбовете на външната част подгъна и стана като плик за писма. Надписа:
   До: Дядо Коледа
   От: X
   Тема: Коледа
Нарисува и марка с елхичка!
В самото писмо описа, че не е бил много послучен и не смята, че заслужава нещо голямо, затова ако може само едни слушалки. Добре структурирано и закачливо, почти страница и само с 2 правописни грешки.
Много се забавлявах! Joy Joy Joy

# 625
  • столицата
  • Мнения: 3 801
Весела Коледа!Здраве,разбирателство и топлина във всеки дом!А на наборите желая разумно тийнейджърство и дано всеки открие своята подходяща среда и приятели,където едновременно да се чувства добре, но и да е мотивиран да се развива и върви напред!

# 626
  • Русе
  • Мнения: 11 920
aunt Ogg, върнах се назад във времето, с тези радости, които пазим дълго. Снощи ме покани да гледаме заедно филми. Обичам го този момент, въпреки че той избира и то такива, които аз по-скоро бих прескочила.
     За добро или лошо децата ни се променят в метоморфозата на порастването.Такива зрънца от детсвото са много мили и живителни. Усещам как все повече съм наблюдател ,отколкото създател или модулатор. Не че нямаме контакт. Но е толкоз устремен към света на големите, че понякога няма търпение да премине през всички етапи. Радвам се че е позитивен и има интереси. Тревожа се за същото.Дали няма да се предовери, дали няма да се задълбае в неподходящо. Защото светът не е толкоз дружелюбен и безопасен. Но майката е затова - да се тревожи.

# 627
  • София
  • Мнения: 13 206
Честита Нова Година! Simple Smile Много здраве и късмет през Новата 2020-та!

# 628
  • Мнения: 1 230
За много години, момичета!!
Здраве, спокойствие и обич пожелавам!!

# 629
  • Русе
  • Мнения: 7 796
За много години  Hug

Здраве, щастие, късмет  Peace

Общи условия

Активация на акаунт