Американски колеж - седемнадесета тема

  • 43 436
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 271
Мисля, че за осмокласниците беше важно да има всички имунизации.

# 301
  • София
  • Мнения: 5 569
Ох ... като ви чета все повече се притеснявам, че ние ще сме измежду първите изхвърлени от АК... вчера като връчих на сина ми "домашното" по БЕЛ за ваканцията , с което ни изненадаха при записването Simple Smile той ми заяви да отивам и да го отписвам веднага.... щял да си чака СМГ , на 10 класиране може и да стане Simple Smile , а в краен случай каквото и да  е друго.... където нямало да могат да го изхвърлят за лош успех... та ...и пари щял да ми спести ... да не съм се натягала на "Американците" - наглецът малък... искрено Ви завиждам за амбициозните деца...


това малко off topic...  ама се надявам като споделя да ми олекне Simple Smile

Стискам палци АК да успее да изгради различно отношение към ученето у вашето дете. Домашното по БЕЛ за лятото е най-малкото и е само началото на един съвършено различен подход.

И хич не е офф-топик. Даже е много любопитно как ще се развият нещата.

# 302
  • София
  • Мнения: 5 033
https://www.acs.bg/news/admission-2019/

Сетих се да добавя още нещо за поощренията в колежа - memo of commendation. Приятно е да получиш такова нещо.

# 303
  • Мнения: 2 529

Сетих се да добавя още нещо за поощренията в колежа - memo of commendation. Приятно е да получиш такова нещо.

Мдаа, моят син получи такова мемо още в началото и по-късно от същия преподавател и memo of concern...И това се случва Wink

# 304
  • Мнения: 260
Моля за мнение за школата по МАТ на Хасъмска и комбинираната с нея школа по БЕЛ. Интересувам се за девойка учеща се в държавно стандартно училище.Има ли приети такива деца? Доволни ли сте от подготовката там? Или ще ми препоръчате друга такава? Благодаря предварително!

# 305
  • Мнения: 18
Моля за мнение за школата по МАТ на Хасъмска и комбинираната с нея школа по БЕЛ. Интересувам се за девойка учеща се в държавно стандартно училище.Има ли приети такива деца? Доволни ли сте от подготовката там? Или ще ми препоръчате друга такава? Благодаря предварително!

Аз съм от мамите, които четат, но малко пишат въпреки, че се познаваме с някои от форума. Моята дъщеря е от стандартно държавно у-ще и беше в школата на Хасъмска. От септември ще бъде 10 клас в АК. Може би е важно все пак да спомена че в 6ти клас посещаваше Лого 3, за да се запознае с изпита и има база за сравнение. Не искам да правя реклама на никого но за нас школата на Хасъмска беше правилното място. Най-важното според мен е детето да се чувства добре при преподавателите от школата, която изберете, да вижда че работят заедно за една обща кауза и има напредък. Дано съм ви била полезна.

# 306
  • Мнения: 260
Darinao Благодаря!

# 307
  • Мнения: 1 622
Здравейте, децата след 8 клас, кога получават информация във връзка с финансовата помощ.

# 308
  • Мнения: 1 271
Доколкото си спомням, пишеше до 19.09.2019 г., но може и да бъркам датата. Имаше го записано в документите.

# 309
  • Мнения: 1 622
Доколкото си спомням, пишеше до 19.09.2019 г., но може и да бъркам датата. Имаше го записано в документите.

Явно не съм ги прочела внимателно.
Мислех, че ще е преди началото на учебната година. Защото каквото и да си говорим, не е без значение каква ще е таксата.
Благодаря.

# 310
  • Мнения: 5 425
.

Последна редакция: вт, 30 юли 2019, 16:37 от Ezhko

# 311
  • Мнения: 8 106
Доколкото си спомням, пишеше до 19.09.2019 г., но може и да бъркам датата. Имаше го записано в документите.

Явно не съм ги прочела внимателно.
Мислех, че ще е преди началото на учебната година. Защото каквото и да си говорим, не е без значение каква ще е таксата.
Благодаря.

Досега трябва да сте получили писмо, относно предоставеното намаление. Предполагам, че на 19.09 просто ще го формализират с анекс към договора.
Срока за подаване на документи за намаляване на таксата (за бъдещите 9-12 класници) по спомен беше от средата на юли до средата на август, вие кажете какъв е текущия срок. После имат поне седмица за преглеждане на документите и заседаване на комисията... Решението излизаше някъде в края на август за всички... (за подалите първите дни през юли не се разглеждат отделно от подалите през последните дни през август...)

# 312
  • Мнения: 56
И за да разширим тематиката, една убийствено добра книга от препоръчителния списък за четене през лятото:
Samurai rising

Привет Ezhko, да помоля за малко повече инфо относно този препоръчителен списък за четене през лятото. Моят синковец го питах няколко пъти няма ли нещо да чете това лято, а той само вдига рамене...Благодаря предварително!

# 313
  • В офиса
  • Мнения: 4 024
Решението излиза след началото на учебната година. Може би няма да е зле да преразгледат този подход и да излиза преди.

# 314
  • Мнения: 2 298
Според документите срока е "не-по-късно от 19.09".

Общи условия

Активация на акаунт