На море в Турция - тема 61

  • 66 973
  • 765
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 146
Миналата година през септември бяхме в Amara Sealight Elite и мисля, че плажа беше най-големият му недостатък - тесен с камъчета, камъни и във водата имаше. Стаите и храната бяха чудесни Simple Smile

# 106
  • София
  • Мнения: 1 675
Вчера се прибрахме от Кушадасъ, почивахме за първа година в Турция и по мненията на първа страница избрахме Atlantique Holiday Club.
Бяхме с две деца - 4 годишно и бебе на 8 месеца. Нямам забележки към хотела, изкарахме прекрасна седмица там.
Резервирахме с Емералд, пътувахме със самолет, заради бебето, но въпреки 50 минутния полет и час трансфер от Измир, пак си отидоха 5-6 часа в опашки и чакане на всички пътници по летище и т.н.
По договор трябваше да пътуваме с България еър, но 2 дни преди полета ни смениха самолетната компания с някакви Любо еър, които изпълняват чартърни полети. Честно казано беше неприятно, а и самолета беше сигурно мой набор...
Пристигнахме в хотела в 12ч и веднага ни сложиха гривни и ни пратиха на обяд, дадоха ни ключ за стаята.
Стаята ни беше с двойно легло + още едно единично. Чиста и приятно обзаведена. Настаниха ни на трети етаж, трябваше да катерим малко стълби, но нямаше драма, а и ние се прибирахме само за да спим през нощта Grinning
Всеки ден чистеха много старателно, сменяха чаршафите през 2-3 дни, както и кърпите, всеки ден оправяха и декорираха чаршафите, зареждаха вода, кафе, чай.
Има ужасно много персонал в хотела и всички са много приветливи, усмихнати и отзивчиви.
В ресторанта постоянно хвърчаха около масите, когато някое от децата изпуснеше нещо, докато се наведа, вече някой се е спуснал и ми го е подал, носеха ни детски столчета (които бяха изключително чисти, облепени със фолио), наливаха ни вода и т.н.
Храната за мен беше много разнообразна, но имам сравнение само с български 4 и 5 звездни хотели, бие всички по точки Simple Smile Беше и вкусно. На детския бюфет храната беше по-скоро джънк с пържени хапки, салами и т.н., но предполагам това е търсенето Simple Smile)
Имаше безкрайно много видове салати, поне по 6-7 вида сирена и кашкавали, риба, ястия на сач или в гювеч, различна скара всеки ден, десертите бяха много, няма вариант да се опита всичко, аз си залагах на сигурно и винаги си слагах един уникален лимонов кейк Simple Smile
Някои вечери приготвяха Локма, която обожавам, имаше и сладоледени торти. За закуска всеки ден освен редовната блок маса печаха палачинки, омлети, мекици.
За напитките не мога да кажа много, защото не сме пиячи, пиехме основно безалкохолни коктейли, бира и сокове, пепси, фанта, най-вече вода Grinning
Навсякъде в хотела, навън и до басейните имаше хладилници, заредени с вода, както и машини за сок, кафе, чай и т.н.
Веднъж хапвахме междинно хранене в снек бара и там правиха бургери, хот дог и гюзлеми, имаше и бар със салати и сосове.
Сладолед раздаваха на обяд и вечер в сладкарницата, а през останалото време там имаше няколко вида сладкиши, главно кекс, мъфини и пасти.
Имахме хапване в алакарт ресторанта им, избрахме си ципура, лаврак и сьомга, допълнително ни сложиха миди, калмари и разни салати и разядки.
Територията на хотела е обширна и много красива, сенчести местенца с много зеленина и палми, пейки и алеи за разходка. Беше много приятно да обикалям с количката.
Басейните бяха лъснати и водата чиста, спасителите не сваляха поглед от децата.
В Аквапарка имаше също ужасно много персонал, спасители долу, горе имаше също хора на всяка пързалка, които пускаха хората, изобщо мерките за сигурност бяха много затегнати.
В аквапарка имаше и външни посетители тази година, хора без гривни от хотела, но не бяха много и със сигурност имаше много места и свободни шезлонзи.
Не е разрешено вкарването на храна в аквапарка и на вхора преглеждаха чантите. Влиза се с карти многократно през деня.
Аниматорите бяха свежи, забавни, имаха целодневна програма в басейните на хотела и в аквапарка, постоянно подканяха гостите на игри или занимания.
Детски клуба имаше два - единия в хотела, другия в аквапарка. И двата бяха с програма през деня и сина ми много се сближи с аниматорите там, доста време прекарваше с тях.
Имаше стая за кърмене с много удобни кресла, както и детски легълца в единия детски клуб, което много ме изненада и вероятно се ползват за следобедна дрямка Simple Smile
Вечер в 21ч имаше детска дискотека с всички детски аниматори и всички деца много се забавляваха. След това имаше шоу програма с различна тема, всичките вечери беше много забавно.
Гостите бяха основно българи и англичани, имаше няколко семейства руснаци и украинци.
Интернет имаше навсякъде в хотела и аквапарка, ползвахме го нон стоп.
Почивахме от 5ти до 12 юни и времето за всички дни беше страшна жега. Водата в басейните беше много приятна и топла.
Плажът е пясъчен, след поредица от гръцки морета не ме впечатли особено, морето е като нашето по-скоро. Ние прекарвахме повече време на басейните, защото малката искаше да яде пясък Grinning
Имаше игрище за тенис, мини голф, които бяха безплатни, както и фитнес и спа център, в който не успяхме да влезем.
Оцелихме седмицата на Байрама им, нямаше никакви проблеми с това, имаше повече гости турци за 3-4 дни, но си бяха съвсем тихи и възпитани хора.
Три вечери хващахме маршрутката и слизахме в центъра или във молът при Киппа. По време на байрама беше лудница да се пътува, имаше много коли, шофьорът караше като побъркан, но останалите дни беше спокойно и безпроблемно.
Реших да си спестя мъкненето на пюрета от България, но беше голяма грешка, защото почти никъде не се продават бебешки пюрета. В големите магазини от рода на Мигрос и Е-бебек имаше основно плодови пюренца или някакви двукомпонентни зеленчукови, местни изобщо не намерих, та малката го караше основно на ЗВБ от блок масата и ръпаше пилешки бутчета и хляб Grinning Оцеля де, тя си е жилаво бебе Grinning
В самия двор на хотела има магазини за сувенири, храни, чанти и т.н., които бяха с нормални цени, а на 100тина метра от хотела имаше малък Мигрос.
Както казах, впечатленията ми са много добри от хотела, липсва ми вече, бих се върнала отново, но имаме да покоряваме нови дестинации и места. Благодаря ви за полезната тема и определено ще ми бъде в помощ при следващата ни резервация, за това ще ви следя Simple Smile
Ето малко снимки
http://sexita.snimka.bg/other/turciya.5154266

Последна редакция: пт, 14 юни 2019, 00:51 от sweetvit

# 107
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Някой пътувал ли е с Караджъ Турс с автобус да сподели впечатления?

Караджъ турс нямат собствени автобусни програми за почивки...Предлагат пакетите на други туристически агенции..

# 108
  • Мнения: 775
За интересуващите се :

Суено Голф 07-14/10 2+1 1750 лв
2+2 същите дати 2150
преди тези дати не ми излизат места..
(вкл. застарховка за анулиране до последните 3 дни, без екстри изисквания)

# 109
  • софия
  • Мнения: 25 392
...Имахме хапване в алакарт ресторанта им, избрахме си ципура, лаврак и сьомга, допълнително ни сложиха миди, калмари и разни салати и разядки.
...
Благодаря за споделеното Hug
Имам питане за а ла карт ресторанта: Колко време предварително направихте резервация? Предполагам се прави на рецепция? В него се заплаща само алкохола, ако се поръча, нали?

# 110
  • София
  • Мнения: 1 272
За интересуващите се :

Суено Голф 07-14/10 2+1 1750 лв
2+2 същите дати 2150
преди тези дати не ми излизат места..
(вкл. застарховка за анулиране до последните 3 дни, без екстри изисквания)

Доста добре звучи! В коя агенция е това?
Интересува ме за 2-ма каква е цената?
7-14 октомври, нали? Има и добри цени с Пегасус...

# 111
  • Мнения: 735
Привет от Суено!
Нямам никакви забележки. Обслужването в ресторантите, на басейна е просто страхотно! С бъгито от Голфа е 1 мин. Само където жегата днес не се търпи вече.
P.s. Ние пътувахме до Истанбул с кола и от там с Търкиш, 50 мин е полетът, от летището до хотела 25 мин с препоръчаната от Роже ella transfers (много добро обслужване и комуникация)

# 112
  • Мнения: 13
Мнение за Клуб Астерия Белек, полезна ми е всякаква информация.Благодаря предварително

# 113
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Как е времето в Мармарис  средата на септември?

# 114
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 215
Момичета, много моля за помощ. Искам да заведа дъщеря ми, която е на 13 г., до Турция на почивка, с полет от Варна. Намирам тези оферти - http://ekvator.bg/category/antalia-pochivki-ot-varna/.
Какво ще ми препоръчате?Държа да има хубав пясъчен плаж. Благодаря!
Периодът ни е началото на септември - от трети.

# 115
  • Мнения: 539
Как е времето в Мармарис  средата на септември?


Идеално:sunny:

# 116
  • Мнения: 67
Някой с впечатления за хотел Lara Hadrianus Hotel в Ески Лара?

# 117
  • София
  • Мнения: 1 675
...Имахме хапване в алакарт ресторанта им, избрахме си ципура, лаврак и сьомга, допълнително ни сложиха миди, калмари и разни салати и разядки.
...
Благодаря за споделеното Hug
Имам питане за а ла карт ресторанта: Колко време предварително направихте резервация? Предполагам се прави на рецепция? В него се заплаща само алкохола, ако се поръча, нали?
В петък резервирахме за неделя, на рецепция, да. Алкохола там се плаща, да.

# 118
  • Пловдив
  • Мнения: 1 879
Как е времето в Мармарис  средата на септември?
Ние ходим само септември и преди две години беше 45 градуса на басейна .
Бяхме в Идеал Прайм .

# 119
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Може ли някой, който е ходил в the land of legents да помогне Hug
Какво е включено в билета, има ли шкафчета за багажа, хавлии безплатни и паркинг? Къде си оставяш багажа?
Нищо от това не откривам като информация в сайта им.

Общи условия

Активация на акаунт