На море в Турция - тема 61

  • 67 069
  • 765
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 839
Може ли някой, който е ходил в the land of legents да помогне Hug
Какво е включено в билета, има ли шкафчета за багажа, хавлии безплатни и паркинг? Къде си оставяш багажа?
Нищо от това не откривам като информация в сайта им.
ican, ето ти съвсем нова информация за Легендите- от вчера☺️
Цената на билета за възрастен е 60 долара или 347 ТЛ ( към четвъртък 13 юни) .
В цената на билета е включен вход, ползване на атракциите в двата парка, шоуто на делфините и моржа, 5Д кино.
Хавлии няма. Трябва да си носите или да си купите.
Касети за багажа има на входовете- 25ТЛ, но трябва да отидете първо до пунктовете за зареждане на гривни, които Ви слагат на входа, да заредите сума в тях и да се върнете до касетите за багаж.
Ние ползвахме по-малки касети, които са при шезлонгите на двата плажа - с жетони от по 15 лири са, които се купуват от барчето до джакузита срещу инфинити басейна.
Навсякъде плащаш само с гривната.
Неизползваната сума ти я връщат.
Но трябва да е преди 18часа. Самият парк работи до 18.30 и нито минута повече. Паркинги има бол☺️
Можете да внесете вода, на входа проверяват чантите за напитки и храна.
Досега сме ходили на доста от най-големите тематични паркове в Европа- Порт Авентура в Испания и Сиам парк в Тенерифе, и в Азия- в Дубай, Абу Даби и Сингапур и за нас като атракции Легендите е най-слаб.
Очаквахме много повече. Слайдовете в Аква парка са елементарни, a при скоростните влакчета само Hiper Coaster е мега, мега яко и разбиващо.
За сметка на това вечерното шоу от 22 часа е най-доброто от всички, които сме гледали в подобни паркове и си заслужава. Ние три вечери го гледаме вече и все ни е интересно.
Много е красиво ☺️

# 121
  • Мнения: 1 715
искам да кажа 4е в Бодрум самия град няма голямо разнообразие с хотели и не е мн добър вариант
освен живия и ултра скъпия му нощен живот нема нищо интересно в града..
през деня града спи.. Simple Smile




Ходихме до града за разходка, но в хотелския комплекс е много по-приятно, луксозно, с по-хубава музика, няма досадни търговци, които се държат обидно, ... и т.н. и бързах да се приберем.
K.Hristova, ако не си ходила, грешиш, като търсиш града, вместо комплексите наоколо.

# 122
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Може ли някой, който е ходил в the land of legents да помогне Hug
Какво е включено в билета, има ли шкафчета за багажа, хавлии безплатни и паркинг? Къде си оставяш багажа?
Нищо от това не откривам като информация в сайта им.
ican, ето ти съвсем нова информация за Легендите- от вчера☺️
Цената на билета за възрастен е 60 долара или 347 ТЛ ( към четвъртък 13 юни) .
В цената на билета е включен вход, ползване на атракциите в двата парка, шоуто на делфините и моржа, 5Д кино.
Хавлии няма. Трябва да си носите или да си купите.
Касети за багажа има на входовете- 25ТЛ, но трябва да отидете първо до пунктовете за зареждане на гривни, които Ви слагат на входа, да заредите сума в тях и да се върнете до касетите за багаж.
Ние ползвахме по-малки касети, които са при шезлонгите на двата плажа - с жетони от по 15 лири са, които се купуват от барчето до джакузита срещу инфинити басейна.
Навсякъде плащаш само с гривната.
Неизползваната сума ти я връщат.
Но трябва да е преди 18часа. Самият парк работи до 18.30 и нито минута повече. Паркинги има бол☺️
Можете да внесете вода, на входа проверяват чантите за напитки и храна.
Досега сме ходили на доста от най-големите тематични паркове в Европа- Порт Авентура в Испания и Сиам парк в Тенерифе, и в Азия- в Дубай, Абу Даби и Сингапур и за нас като атракции Легендите е най-слаб.
Очаквахме много повече. Слайдовете в Аква парка са елементарни, a при скоростните влакчета само Hiper Coaster е мега, мега яко и разбиващо.
За сметка на това вечерното шоу от 22 часа е най-доброто от всички, които сме гледали в подобни паркове и си заслужава. Ние три вечери го гледаме вече и все ни е интересно.
Много е красиво ☺️

Благодаря, Роже. По-изчерпателна информация от тази нямаше как да получа. И на мен ми се струва слабичък парка от това, което виждам в сайта, но ще вървим. Детето ще има рожден ден и ще го водим вместо подарък 😉. Ние няма да спим в хотела, само вход ще платим, това шоу от 22.00ч само гостите на хотела ли го гледат? Ние като затвори парка трябва да излезем и не можем да гледаме шоуто или някак по друг начин са организирани нещата?

# 123
  • София
  • Мнения: 1 839
Ican, детето ще бъде във възторг от детската част на парка. Със сигурност ще му хареса подаръка за рождения ден ☺️ ЧРД предварително на детенце и много щастливи мигове на цялото семейство.
Паркът затваря точно в 18.30 и излизате от него.
Имате три часа да разгледате изключително красивия комплекс с над 100 магазина, заведения за хранене, канали с гондоли, пеещи фонтани, сцени за концерти, замък и какво ли не още.
Вечерното шоу от 22 часа е извън пределите на парка, входът е свободен за всички.
То е в търговската част на комплекса, започва от фонтаните, преминава шествие с гондоли и лодки по канала покрай драконовата порта и стига до Замъка в другия край, след което отново се връща и завършва пред драконовата порта.
Добре запомни последователността на шествието, защото има страшно много хора, които се движат с него и постоянно трябва да търсиш добра видимост на трите основни места, на които се развива действието на спектакъла.
Той продължава един час.
В страницата ми във ФБ съм качил снимки и клипове от него. Ако ти е интересно можеш да хвърлиш един поглед☺️

# 124
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Роже, наистина ли има страшно много хора? Бях април без семейството в Белек и го гледах шоуто, макар и посъкратено, и си помислих същото - че през лятото ще е пълна лудница и едва ли ще заведа семейството да го гледат, точно заради това, че с това бягане покрай канала, да не се изпозагубим с децата...

# 125
  • София
  • Мнения: 1 839
Роже, наистина ли има страшно много хора? Бях април без семейството в Белек и го гледах шоуто, макар и посъкратено, и си помислих същото - че през лятото ще е пълна лудница и едва ли ще заведа семейството да го гледат, точно заради това, че с това бягане покрай канала, да не се изпозагубим с децата...
AIR, не зная дали израза, който употребих е точния newsm78 много са хората е по-вярното.
Но тъй като алеята покрай канала не е много широка, блъсканицата и суматохата с тичането нагоре надолу създават такова впечатление.
Но като говорим за страшно много хора, никога няма да забравя най-добрия поне за мен европейски тематичен парк, този в Порт Авентура.
Та веднъж месечно има специална бяла нощ Порт Авентура.Имахме щастието или по скоро нещастието да бъдем на такава бяла нощ.
Тогава парка работи не до 24 часа, а до 4 часа сутринта и цената на билета е 15 евро. Но на никой не препоръчвам да отива в такава бяла нощ, защото се стичат тълпи от цяла Испания в тази нощ и в 1 през нощта опашката за билети бе дълга над километър. А вътре в парка просто е невъзможно да се добереш до каквото и да е било,Над 100 000 човека се събират в белите нощи... това вече е наистина страшно много хора 😁
Колкото до изгубването, то си е направо факт и не само за децата, а и за възрастните. Така, че който отива преди началото на шоуто да си уговори задължително час и място за среща при изгубване на другия/те...

# 126
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 440
Роже, благодаря!
Със сигурност отпада посещението му от програмата за семейната почивка 😀

# 127
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Ican, детето ще бъде във възторг от детската част на парка. Със сигурност ще му хареса подаръка за рождения ден ☺️ ЧРД предварително на детенце и много щастливи мигове на цялото семейство.
Паркът затваря точно в 18.30 и излизате от него.
Имате три часа да разгледате изключително красивия комплекс с над 100 магазина, заведения за хранене, канали с гондоли, пеещи фонтани, сцени за концерти, замък и какво ли не още.
Вечерното шоу от 22 часа е извън пределите на парка, входът е свободен за всички.
То е в търговската част на комплекса, започва от фонтаните, преминава шествие с гондоли и лодки по канала покрай драконовата порта и стига до Замъка в другия край, след което отново се връща и завършва пред драконовата порта.
Добре запомни последователността на шествието, защото има страшно много хора, които се движат с него и постоянно трябва да търсиш добра видимост на трите основни места, на които се развива действието на спектакъла.
Той продължава един час.
В страницата ми във ФБ съм качил снимки и клипове от него. Ако ти е интересно можеш да хвърлиш един поглед☺️
Роже, още веднъж много благодаря за подробната информация и за пожеланията. Ще вървим и на шоуто, не се плашим лесно 😁само да е хубаво времето, че всеки ден в прогнозата пише дъжд с гръмотевици и сутрин го местят за следващия ден 🙄.Пиши на лични коя ти е фейсбук страницата да разгледам снимки и да се ориентирам в пространството. Весело изкарване и на вас, ако имате още дни в Турция.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 839
ican, няма нищо за плашене, напротив шоуто и мизансцена, на който се развива спектакъла е приказно красиво. Просто има голямо движение нагоре надолу по време на шоуто и човек ако не е информиран предварително ще се чуди накъде да поеме☺️
Ако друго те интересува питай спокойно. Като лежа на плажа имам много време за писане.
И за времето не се плаши. Горещо е, слънчево е, дъжд йок😀

# 129
  • Мнения: 233
Моля, ако някой е бил тази година в хотел Сентинус - Кушадасъ и Посейдон - Мармарис да сподели впечатления.

За "Сентинус" в Кушадасъ - бягайте от там! Ние почивахме миналата година там и беше кошмар - описала съм го подробно назад в темите! По-отвратително място не съм виждала в живота си, а имам база за сравнение - мръсно, вкиснала и еднообразна храна, (щом ходихме да се храним в близкия мол!), лошо отношение от персонала...

# 130
  • Мнения: 408
Ако друго те интересува питай спокойно. Като лежа на плажа имам много време за писане.
Чакаме отзиви и снимки от Mardan.

# 131
  • Мнения: 71
Здравейте,дами!Ходила съм в Кушадасъ два пъти преди години.Тази година ми се иска да отида пак с приятелка.Имам нужда от помощ.Нашите деца пораснаха,ще ни се докато сме на почивка и сее храним да не тичат деца около масите.Къде мога да видя списък с хотелите Adults only.Благодаря ви предварително и чудесно лято на всички!

# 132
  • Пловдив
  • Мнения: 461
ican, няма нищо за плашене, напротив шоуто и мизансцена, на който се развива спектакъла е приказно красиво. Просто има голямо движение нагоре надолу по време на шоуто и човек ако не е информиран предварително ще се чуди накъде да поеме☺️
Ако друго те интересува питай спокойно. Като лежа на плажа имам много време за писане.
И за времето не се плаши. Горещо е, слънчево е, дъжд йок😀
Ние сме в Гранада Белек (Не разбирам какво толкова го възхваляват този хотел) Мисля на шоуто да отидем отделна вечер от парка, че цял ден там+вечерта ще ни дойде много. Може ли с билета за парка да влизаш и излизаш от него през деня или като излезеш не можеш да се върнеш повече? И ако кажеш как ка цените на храните и напитките в парка, ще е супер 😉

# 133
  • Мнения: 413
Здравейте,дами!Ходила съм в Кушадасъ два пъти преди години.Тази година ми се иска да отида пак с приятелка.Имам нужда от помощ.Нашите деца пораснаха,ще ни се докато сме на почивка и сее храним да не тичат деца около масите.Къде мога да видя списък с хотелите Adults only.Благодаря ви предварително и чудесно лято на всички!


В Анталия има такива хотели, за другите курорти не мога да коментирам.

В Белек, Анталия:
Adam&Eve 5* 16+
Sensimar Belek Resort 5* 18+

В Сиде, Анталия
Alba Royal Hotel 5* 16+
Commodore Elite Suite & SPA 5* 18+
Diamond Elite Hotel 5* 16+
Heaven Beach Resort&SPA 5* 16+
Seaden Valentine Resort & Spa 5* 18+
Sensimar Side Resort & Spa 5* 18+
SENTIDO Flora Garden Hotel - Couples Concept 5* 16+
Side Alegria Hotel&Spa 5* 18+
Side Su Hotel 4* 16 +
Side Valentine 5* 16+
The Raga Side 5* 16+
Tui Sensimar Andiz by Barut Hotels 4* 16+

Има и още по другите части на Анталия, ако ви интересува търсете в интернет Adults Only концепция.
Дала съм Белек и Сиде, защото са ми любимите в Анталия Simple Smile

# 134
  • Мнения: 71
Мнооого благодаря!!Ще ги разгледам.Дано успеем да се класираме.

Скрит текст:
Здравейте,дами!Ходила съм в Кушадасъ два пъти преди години.Тази година ми се иска да отида пак с приятелка.Имам нужда от помощ.Нашите деца пораснаха,ще ни се докато сме на почивка и сее храним да не тичат деца около масите.Къде мога да видя списък с хотелите Adults only.Благодаря ви предварително и чудесно лято на всички!


В Анталия има такива хотели, за другите курорти не мога да коментирам.

В Белек, Анталия:
Adam&Eve 5* 16+
Sensimar Belek Resort 5* 18+

В Сиде, Анталия
Alba Royal Hotel 5* 16+
Commodore Elite Suite & SPA 5* 18+
Diamond Elite Hotel 5* 16+
Heaven Beach Resort&SPA 5* 16+
Seaden Valentine Resort & Spa 5* 18+
Sensimar Side Resort & Spa 5* 18+
SENTIDO Flora Garden Hotel - Couples Concept 5* 16+
Side Alegria Hotel&Spa 5* 18+
Side Su Hotel 4* 16 +
Side Valentine 5* 16+
The Raga Side 5* 16+
Tui Sensimar Andiz by Barut Hotels 4* 16+

Има и още по другите части на Анталия, ако ви интересува търсете в интернет Adults Only концепция.
Дала съм Белек и Сиде, защото са ми любимите в Анталия Simple Smile
Голямата част от тези хотели не се предлагат от нашите ТА,а другите са ...небюжетни. Disappointed

Последна редакция: нд, 16 юни 2019, 12:34 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт