На море в Турция - тема 61

  • 67 113
  • 765
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 775
Печикамъков
семейна даже за 2-3 семейства вилла с басейни из градчето на 5-10мн от плажовете
хотелчета мотелчета с вкл закуска/вечеря
инклузивнv хотели апартаменти и тн.
само това твоето евтино как да го разберем.. 600 лева ли 1600 ли кое Simple Smile .. говори ни със цифри..

Дама от морето :
турските агенции прават заст. за анулиране до последноте три дена и ти връщат цялата сума без да питат що.. др. не ги знам малко е сложно май..

AIR
да ми удариш два шамара поне на края де.. Simple Smile
аз това го питах мин. година на турската ама се замислям сега дали беше за дете или за кола.. не ми светна все още.. Simple Smile sorry все пак

Роже
Бате видяхме с този форум че и Суеното не се хареса.. брех Simple Smile


rusalka1

не беше ли ти дето мин. година и се замисляше замисляше замисляше за Турция и все още се замисляш
Simple Smile
та за до година е останало..
аиди де морето ще изсъхне Simple Smile

# 691
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Русалка 1 -  Само в Кушадасъ от курортите   е най-евтино  в периода който търсиш 15-25 юли.  
От 2018 г.  турските курорти помпат здраво цените нагоре всеки сезон.  

# 692
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 441
BsrnX, GrinningGrinningGrinning, за теб бях убедена, че бъркаш с декларацията за колата. шамари няма да има, ама виж едно кафенце на Босфора може да си изпрося Stuck Out Tongue Winking Eye

От къде гледате офертите за 2020г?
Самите хотели ли пускат?
За съжаление за 2020г се очертава , ако успеем най-накрая да идем за първа почивка в Турция , да е за края на юли, след 15-20-и. Confused А тогава е най-скъпо и горещо.Посъветвайте ме! Моля! Другия вариант е по друго време , но сама с децата. Sad Без съпруга ми.

Няма изнесени още от туроператорски фирми, това ще се случи от началото/средата на ноември. Сега може да гледаш в платформи на хотели - Букинг, Травел републик и др. за конкретен хотел, избирайки дати през 2020. На мен лично, за хотелите, които съм набелязала, ми излизат някакви космически цени от порядък на 20-30 хиляди, което ми показва, че самите хотели още не са си формирали цените...
За следващата година се глася да отивам сама с детето Grinning, така искам Grinning. Лошото е, че и при мен периодът ще е някакъв нетипичен за мен, заради кандидат-гимназиални ангажименти Sad (чета пак разни предложения за промени и на изпити и на период на провеждане Dizzy Face). Не знам колко са ти големи децата и доколко си свикнала без присъствие на мъжа ти, но няма нищо страшно да се отиде сама на почивка...За горещото - не знам, доколко ще е, мисълта ми е, че тази година бях период 1.07-07.07 в Анталия, буквално очаквах, че ще е 50 градуса - е, не мога да кажа такова нещо, беше си съвсем нормално лятно време и по цял ден не съм се прибирала в стаята (ако е имало дни температурата да надвишава 40 гр. въобще не съм ги усетила - нямаше термометър в хотела, където да гледам)

Последна редакция: пт, 19 юли 2019, 14:02 от AIR

# 693
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Печикамъков
семейна даже за 2-3 семейства вилла с басейни из градчето на 5-10мн от плажовете
хотелчета мотелчета с вкл закуска/вечеря
инклузивнv хотели апартаменти и тн.
само това твоето евтино как да го разберем.. 600 лева ли 1600 ли кое Simple Smile .. говори ни със цифри..

За двама възрастни  за 7 дни какви са цените в тези къщички на Йолюдениз?

# 694
  • Мнения: 775
Печикамъков
семейна даже за 2-3 семейства вилла с басейни из градчето на 5-10мн от плажовете
хотелчета мотелчета с вкл закуска/вечеря
инклузивнv хотели апартаменти и тн.
само това твоето евтино как да го разберем.. 600 лева ли 1600 ли кое Simple Smile .. говори ни със цифри..

За двама възрастни  за 7 дни какви са цените в тези къщички на Йолюдениз?

www.etstur.com
www.jollytur.com
www.tatilbudur.com

Hа търса4ката пиши ölüdeniz Fethiye или ако искаш да разшириш целия район пиши Fethiye

AIR

чай, тавшан канъ? Simple Smile

# 695
  • Мнения: 555
При Гала  на кафе даваха за плажа Йолодезир  -  окръг Мугла - 

Йолодезир - място което  е копие на малдивите....сламени луксозни къщички и синьо море.

Само не разбрах по-скъпо ли е от Анталия или цените в островчето Йолодезир  са същите като в съседните до тях Мармарис  и Родос???

Не знам дали става въпрос за едно и също....., но Йолудениз е област Мугла до Фетие, в планината...Няна такива лагуни и красота.... От турците знаем, че му казват Карибските острови на Турция...
На Карибите не съм била, но съм била на Бахамски те острови....и съм категорична, че Йолудениз ги превъзхожда по всички показатели...

# 696
  • Мнения: 9 484
Относно отмяната на пътуването - българските агенции си ги имат тези клаузи в самите договори, кога и как може да се отменя, с или без компенсация, връщане на депозит и т.н.
В сайта на всяка агенция трябва да има публикувани общите условия, където са описани тези неща.
Отделно вече допълнителната застраховка е по желание, предполагам не е голяма сума и ако имате колебание може да се подсигурите с нея.

Роже, не виждам защо да не споделиш хотела.
Едва ли някой тук резервира на сляпо само след прочетено мнение на някой потребител във форума.
Има предостатъчно групи, форуми, сайтове с отзиви и оценки, и чужди, и български - човек рови, чете, гледа снимки и видеа, информира се от много места преди да избере хотел. /Е, има и такива, които първо плащат, после питат, ама те са изключение 😃/

В крайна сметка всички трябва да знаем, че на първо място дадено мнение за някой хотел е на база лично впечатление, предпочитания, вкус, опит и т.н.
На един ще му е вкусна храната, ще му хареса как чистят стаята, ще бъде доволен от обслужването, ще му е интересна анимацията, на друг - не. Това са чисто субективни усещания, които няма как да бъдат еднакви при всеки. За някой твоите плюсове са минуси, както и обратното.
Отделно, че никой не може гарантира дали един и същ хотел ще бъде на едно и също ниво в началото и края на сезона, какво остава пък за различни години.

# 697
  • Поморие
  • Мнения: 266
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209694845599038&se … ype=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209694843838994&se … ype=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10209694844799018&se … ype=3&theater

Йолудениз - синята лагуна. Райско място, изумрудена бистра вода. Селцето е малко с няколко хотелчета, но мястото е уникално, за да му се насладите дори за няколко часа, дори и само да го зърнете и да пошляпате във водата..Снимките са големи и не ми позволи да ги кача, затова давам препратка.

# 698
  • София
  • Мнения: 1 422
Това с отмяната не знам какво си мислите, да се разсополивчиш, да вдигнеш 38 градуса 5 дни преди тръгване и да си искаш парите. Няма да стане, при смъртен случай може да си ги вземеш.

# 699
  • Мнения: 775
Русалка 1 -  Само в Кушадасъ от курортите   е най-евтино  в периода който търсиш 15-25 юли.  
От 2018 г.  турските курорти помпат здраво цените нагоре всеки сезон.  



Aко за една минимална европейска заплата успяваш да резервираш ултра алл инклузиф хотел 7-8 нощувки и то на висок клас + вкл и самолетни билети зна4и изобщо не са скъпи Tурскуте курорти сравнимо другите (Greece, Spain, Italy, BlackSea, и т.н..)
Какво им липсва  от другите? Simple Smile

# 700
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
AIR, аз съм.
Ей го, и за 2020г. ще може семейно в най-горещите и скъпо време.Моя мъж тръгна да работи по пътищата и не може, когато той си пожелае да отсъства от работа. Sad
Кажете, през хотелите ли директно сега резервирате за 2020г?

# 701
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Русалка 1 -  Само в Кушадасъ от курортите   е най-евтино  в периода който търсиш 15-25 юли.  
От 2018 г.  турските курорти помпат здраво цените нагоре всеки сезон.  



Aко за една минимална европейска заплата успяваш да резервираш ултра алл инклузиф хотел 7-8 нощувки и то на висок клас + вкл и самолетни билети зна4и изобщо не са скъпи Tурскуте курорти сравнимо другите (Greece, Spain, Italy, BlackSea, и т.н..)
Какво им липсва  от другите? Simple Smile



Значително по-скъпо е в Мармарис - Бодрум -  а в Анталия над 200 % по-скъпо спрямо Гърция и то аналогичните гъзарски курорти Корфу - Закинтос - Миконос....а между Анталия и Халкидики е над 250 % по-скъпо  в Анталия за юли месец.


Аз почивах 2-7 юни в Корфу за 429 лв.  миналата година.   За такава цена за същия период дори за Мармарис ще ми се измеят....пък за Анталия да не говорим. 

# 702
  • Мнения: 9 484
Да, бе да 😂

Точно това лято, както и предните години съм преровила не знам колко хотели в Гърция.
Ами цените се въртят около 150е на ден за ол инкл и то все с компромиси...
Въобще да не споменавам, че разликата между предлаганото е от тук до небето...
Една от причините да бием път до Турция е именно ниската цена.

# 703
  • Мнения: 775
Русалка 1 -  Само в Кушадасъ от курортите   е най-евтино  в периода който търсиш 15-25 юли.  
От 2018 г.  турските курорти помпат здраво цените нагоре всеки сезон.  



Aко за една минимална европейска заплата успяваш да резервираш ултра алл инклузиф хотел 7-8 нощувки и то на висок клас + вкл и самолетни билети зна4и изобщо не са скъпи Tурскуте курорти сравнимо другите (Greece, Spain, Italy, BlackSea, и т.н..)
Какво им липсва  от другите? Simple Smile



Значително по-скъпо е в Мармарис - Бодрум -  а в Анталия над 200 % по-скъпо спрямо Гърция и то аналогичните гъзарски курорти Корфу - Закинтос - Миконос....а между Анталия и Халкидики е над 250 % по-скъпо  в Анталия за юли месец.


Аз почивах 2-7 юни в Корфу за 429 лв.  миналата година.   За такава цена за същия период дори за Мармарис ще ми се измеят....пък за Анталия да не говорим. 


Братов4етката потегля др.седмица за Миконос
хвана хотел за 8 хил tl. и май не беше алл инк. - ама сега нали е мода да се мине от там..  луда работа Simple Smile
ще си платят там екcтрите
като се върнат ще ти пиша подробно кво яли-пили-платили..
то само за 8 хил тука намираш хотели дет пари не приемат от портата и ядеш пиеш 7/24 никой не те пита или спира..

# 704
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
https://grabo.bg/pochivka-na-ov-korfu

Цензурира форума линка -
-  7 дни Олл инклузив Корфу с транспорт от 31 август до 6 септември - 429 лева.


Къде е има същата оферта в турски курорт без Кушадасъ за същия период за 7 дни олл инклузив???

Общи условия

Активация на акаунт