Да реагираме!

  • 1 472
  • 39
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 866
Много се радвам, че сте реагирали така, но аз и по бебешките списания съм чела подобни глупости и съм се чудила как е възможно. Сега направо ми настръхва косата като се сетя как пак ще се разправям с разни педиатри като не дам прословутото сокче smile3511

# 16
  • Мнения: 532
и аз писах...


Здравейте,
Гледах Вашето предаване днес и останах разочарована.Мислех си,че поне журналистите в България са малко по-компетентни.
Те,че докторите повтарят едно и също от години без да се замислят едно на ръка,но поне медиите да са информирани.Даването на вода на кърмачето не само,че не е нужно,но може и да е вредно!!!Натоварва сърдечната и бъбречната дейност.Ние в България пак не разбрали.За сокчетата въобще да не говорим.Единственото от което се нуждае бебето през първите 6 месеца от живота е майчиното мляко!!!
Знаете ли колко малко жени в България успяват да кърмят децата си???
Заради "компетентните" съвети на педиатрите-режим на 3часа и 6 часа пауза през ноща.Съвети подходящи за изкуствено хранените бебчета,но не и за кърмачетата.
Моля Ви разровете се малко,потърсете информация!!!
Нали сте четвъртата власт?!!!?/'...
 Катерина Колева
 
п.с.Съжалявам,че се получи малко агресивно,но се вбесявам като си помисля,че трябва да се оправдавам пред педиатъра си,че искам да захраня късно и да кърмя дълго.Все изключително полезни за здравето на детето ми неща,одобрено от години от световно известни специалисти,но не успели да достигнат до нашите медицински "светила".Надявам се поне от вас да имам подкрепа.
 

# 17
  • Мнения: 1 735
jkaterina , супер си!!!  Hug Много добре си го написала!  thumbsup
Не мисля ,че е агресивно писмото ти. Смятам ,че е точно такова ,каквото трябва да е.  Peace

# 18
  • Мнения: 579
Не мога да повярвам,че все още в България е допустимо да дават даже в национален ефир подобни абсурди. #Crazy

До кога,мили мамчета,докога???????

Браво на вас,че реагирате по този начин.Именно така може би ще се оправят нащата и в нашата родина,относно късното захранване.

Успех на всички и не им се остваяйте   bouquet

# 19
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Много се радвам, че сте реагирали така, но аз и по бебешките списания съм чела подобни глупости и съм се чудила как е възможно. Сега направо ми настръхва косата като се сетя как пак ще се разправям с разни педиатри като не дам прословутото сокче smile3511

Аз лично, казвах, че давам всичко каквото трябва. И сокчета и захранване и те не ме закачаха.
А като ме питаха колко и казвах някакви милиграми.

# 20
  • Мнения: 942
Правилно сте реагирали. Ако повече такива реакции се получават след всяко предаване, ще има ефект. Аз пък в началото гледах предаваето и се чудех дали да не им пиша като стигнат до раждането и кърменето много да внимават какво ще кажат, ама после реших, че са спрели до раждането на бебето и не го следя.
Peace
И аз ще им пиша

# 21
  • Мнения: 2 047

До кога,мили мамчета,докога???????


  Докогато педиатрите учат това - много ми се иска да видя дали има промяна в лекциите им в медицинсдкия сега, след Националния план... . В предаването сигурно са ползвали един такъв ппедиатър като консултант и туйто.

# 22
  • Мнения: 804
Руми, много се радвам, че си реагирала. Пресъединих се към вас, нищо, че не съм в родината.
 Драго предавена,
пише ви майката на Йоана Иванова, родена на 1 май 2006. Българско бебче, родено и отглеждано в САЩ! За вашето предване разбрах от форума на бг-мама и ви пиша за да подкрепя българсалката майка. Останах учудена, че бг медията не е добре информирана за световно известни факти, свързани с отглеждането на бебето. Именно късното захранхване, изключителното кърмене до 6 месеца, те са много важни за здравето на нашите деца! В такива моменти се радвам, че не съм в България и не се налага да лъжа педиатъра си, че давам сокчета на невръстното кърмаче, както правят информираните майки. Тук моят педиатър ме съветва да кърмя когато бебето пожелае, за нормално се счиат да суче както на 30 минути, така и на 4-5 часа. На гърдата може да стои колкото си поиска, нормално е! Бебето търси в кърменето не само храна, а и утеха! Все още не ме съветват да давам нещо по различно от кърма, нито сок, нито вода, камоли пюрета! Захранването се препоръчва след 4 навършени месеца при изкуствено хранените бебета и след 6-я при кърмените. Като отново това зависи от бебето, ако не пожелая твърда храна, не е нужно да се насилва, може да се захрани  и с месеци по-късно. Разбира се нищо до сега не ми се налага от педиатрите, от тях получавам съвети, а не наставления. Може ли цял свят да знае опастностите от ранното захранване, а в България и дума да не се споменава на родителите?
 Ще спра до тук с информацията , която вярвам сами можете да откриете и да предложите на българската майка! Помагайте и да отглежда децата си природно и здравословоно! Желая успех на предването за напред и се надявам скоро да прочета добри отзиви за вас в любимия си форум. Съветвам ви да го посетите и да почерпите от богатата информация, грижливо събрана от всички майчета!
   С уважение:Петя Иванова

 Лас Вегас
  Някой има ли отговор от предаването, ще ми бъде интересно как те са се обосновали на нашите възмутени писма?

# 23
  • Мнения: 532
Смайли,
мерси за подкрепата,аз все още нямам отговор от предаването,за другите не знам...
Поздрави  bouquet

# 24
  • Мнения: 3 926
И аз нямам... мисля, че понеделник е добър ден, за да си погледнат нещата. Все пак съм сигурна, че предаването е било на запис и от екипа има най-много един човек дежурен, за да следи нещата... Ще чакаме, ще видим Wink

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 823
Браво майчета,страхотни сте. Grinning
Не знам дали да се включа и аз с протестно писмо,при положение,че не съм гледала предаването.Ще следя с интерес темата.Дано все пак се усетят за какво става на върпос!

# 26
  • Мнения: 1 503
За съжаление и аз не съм гледала предаването.Не се чувствам в правото си да се обадя Embarassed

# 27
  • Мнения: 4 242
И аз не съм гледала предаването, но мога да си представя какво се е говорило.  Crossing Arms
Ще чакам с нетърпение коментара им, много ми е любопитно... Thinking

# 28
  • София
  • Мнения: 3 994
и аз им писах! Sick #Cussing out #2gunfire

# 29

Искам само набързо да ви спомена, че ако консултантите ви си бяха направили да прочетат нещо, издадено през последните 5-6 години, нямаше да говорите глупости и да се излагате пред цяла България. Ранното захранване с нефизиологична храна води до симптоми на ГЕРБ (сигурно там има все някой, който да ви обясни, че съкращението значи гастро-езофагиална рефлуксна болест), повръшане, интестинални оплаквания и ненужно алергизиране. А в кърмаческа възраст всяка храна, различна от кърма, е нефизиологична. Затова, моля ви, не препоръчвайте даването на сокове на двумесечни бебета!!! 

Това им изпратих аз, да имат някаква представа хората. Явно не са чели достатъчно.

Общи условия

Активация на акаунт