Време не остана вече, ЮНИ е, ще гушкаме малкото човече. - Тема 9

  • 22 272
  • 756
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 285
аз в 37 г. седмица+1 ден, бебчо беше 3080гр и гинеколога ми каза че ще качи най много 100 гр до края, не разбирам защо плашат безпричинно, че няма да се справиш с нормално раждане, бебетата не наддават чак толкова много през последните седмици, това си е откровена на лъжа

# 16
  • Мнения: 3 252
аз в 37 г. седмица+1 ден, бебчо беше 3080гр и гинеколога ми каза че ще качи най много 100 гр до края, не разбирам защо плашат безпричинно, че няма да се справиш с нормално раждане, бебетата не наддават чак толкова много през последните седмици, това си е откровена на лъжа
Аз лично се надявам моето да надава в последните седмици Simple Smile в 36+4 бяхме 2533 грама, оттогава съм качила 3 кг, ще го мерим в четвъртък, но дано не е само по мен това тегло Simple Smile

# 17
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Аз хич не му се връзвам на приказките, но ме дразни, че се опитва да ме плаши и навива за секцио, тъй като си мисли явно, че съм глупава, ще се уплаша, ще се вържа и ще му кихна още 900лв за избор на екип да раждам при него. Еми няма да е. Imp

Димитрова_87, спокойно, каквото и да правиш като му дойде време ще започне, почивай си и не му мисли.

Мен само ме е страх да не ми изтекат водите на публично място, че с тея посещения при АГ съм все с градския транспорт, а то не е като да не друса.

# 18
  • Мнения: 314
Аз се уверих,че ехографите хич не дават точно тегло.Сутринта преди секциото го измериха над 3 кг ,а след 20 мин извадиха бебе 2680 .те са оринтировачни и не смятам,че е причина за секцио.С мен имаше момиче секцио точно защото бебето уш щяло да е 3500 ,накрая 2900 .

# 19
  • Мнения: 458
И аз да се отчета. Мерси за темичката. Днес бях при АГ 39+0 3400 а преди 14 дни беше 3250. За 14 дни е качил само 150гр. Аз съм и настинала с възпалено гърло абе ужас. Може да се наложи оспамокс да пия накрая. А да питам някоя мама с надуване след ухапване от буболечка? Нещо ме ухапа вчера днес ми се е надуло яко и е червено и понеже е баш на глезена та си и боли доста докато вървя. На някой друг да му се е надувало така. Вече почвам да се панирам да не ме е заразила с нещо, а и незнам какво е.

# 20
  • Мнения: 285
Обикновено частните клиника настояват за секцио заради по-високата цена, която трябва да платиш. Чувала съм дори, че казват на родилката, че едва ли не на нейна отговорност я оставят за нормално, но много неща можело да се объркат. А в държавните болници, поне тук в Кипър правят секцио само по медицински причини дори бебето да е 4 кг, ражда нормално, но лошото е, че не предлагат епидурална упойка, но за безплатно това е😊, а и после лежиш 5 дена, а в частните лежиш 2 дена

# 21
  • Мнения: 2 571
Аз днес бях на тонове (37+4) и на 3-тата минута легнала по гръб започна да ми прилошава, та ме накараха да лежа настрани на ляво и се чувствах много по-добре. Разлика в тоновете нямаше.


Значи все пак може и на страни да си 🤔 просто не издържам по гръб!
В четвъртък съм на тонове и ще се пробвам.


Аз съм от Юлските мами , но с дата на секцио през Юни Simple Smile За сега няма да споделя датата , че може и да ме изненадат моите момичета 😊

# 22
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Обикновено частните клиника настояват за секцио заради по-високата цена, която трябва да платиш. Чувала съм дори, че казват на родилката, че едва ли не на нейна отговорност я оставят за нормално, но много неща можело да се объркат. А в държавните болници, поне тук в Кипър правят секцио само по медицински причини дори бебето да е 4 кг, ражда нормално, но лошото е, че не предлагат епидурална упойка, но за безплатно това е😊, а и после лежиш 5 дена, а в частните лежиш 2 дена

Аз ще раждам в Шейново и раждането минава по здравна каса, но ако следящия АГ успее да си наплаши пациентката достатъчно, че тя да иска секцио, което той да изпълни, тя трябва да плати 90члв за избор на екип, иначе секциото по медицински причини не се заплаща. То се поема от ЗК.

# 23
  • Мнения: 370
Petia92,предполагам,че не си се заразила с нищо. Аз съм така дори и при ухапване на бълха,комар.... Заради настинка не съм излизала в болнични,но за ухапване да. Някаква алергична реакция е. Слагай веднага компреси дори само със студена вода и крачето нагоре,да може да минава отока(на глезена боли доста и минава бавничко). Не знам противоалергичните за мазане дали може да се прилагат сега. Ако имаш някакво виж листовката. Дано мине бързо.
Аз също се притеснявам да не ми се случи сега,че в повечето случаи съм на антибиотик след ухапване.
Лека вечер.⭐

# 24
  • София
  • Мнения: 888
Момичета на тоновете питайте дали не може седнали. На мен така ми ги следят и всичко е ок, с една възглавница на гърба.
Лека и спокойна Nature Moon

# 25
  • Мнения: 140
Аз съм 37+1,останаха ми 2 седмици до секциото и вече едвам издържам.Напоследък яко ме рита и разпъва и е супер болезнено.А откакто доктора ми каза че върви дребен ми е някакси напрегнато.Надявам се като го извадят да диша самостоятелно поне.Tired Face

# 26
  • Мнения: 3 252
Аз съм 37+1,останаха ми 2 седмици до секциото и вече едвам издържам.Напоследък яко ме рита и разпъва и е супер болезнено.А откакто доктора ми каза че върви дребен ми е някакси напрегнато.Надявам се като го извадят да диша самостоятелно поне.Tired Face
И аз, но при мен вече психически много ме натоварва чакането, а и като е нормално и може да тръгне всеки момент.. Иначе и ние сме мънички.. но каквото такова, всеки път гледа кръвотока и правим доплер на 2 седмици и независимо, че са добре, бебето пак е малко..

# 27
  • Мнения: 2 513
При нас се оказа, че бебка не е много наддавала накрая, заради плацентата 3та степен. Педиатърката дори каза, че си знаела работата като е тръгнала по-рано.

# 28
  • Мнения: 1 694
Записвам се в новата тема с бебче Simple Smile вчера, на 10.06 в 19:26 проплака (доста гръмогласно) нашето второ момченце Михаил, 3130, 49 см. Родих нормално, с епидурална и три външни шева точно където бяха и от първото раждане. Второто мина толкова бързо, в 12 ч бях в Кауфланд за сладолед, в 15 започнаха болезнени контракции, в 16:20 тръгнахме с мъжа ми и се оказах с 5 см- клизма, проби за упойка, отказах окситоцин, сложиха катетър за упойката и докато се усетя ме заведоха да раждам. Пожелавам на всички чакащи такова раждане, сега повярвах, че наистина с второто докато се светнеш и вече гушкаш бебе Simple Smile (на фона на 11 ч първо раждане)

# 29
  • Мнения: 458
Petia92,предполагам,че не си се заразила с нищо. Аз съм така дори и при ухапване на бълха,комар.... Заради настинка не съм излизала в болнични,но за ухапване да. Някаква алергична реакция е. Слагай веднага компреси дори само със студена вода и крачето нагоре,да може да минава отока(на глезена боли доста и минава бавничко). Не знам противоалергичните за мазане дали може да се прилагат сега. Ако имаш някакво виж листовката. Дано мине бързо.
Аз също се притеснявам да не ми се случи сега,че в повечето случаи съм на антибиотик след ухапване.
Лека вечер.⭐
Благодаря, слагам компреси, но направо едва ходя.
Milk-choc Честит да ти е Михайл! Жив и здрав и много щастлив! 😊

Общи условия

Активация на акаунт