Криминални досиета

  • 156 537
  • 2 411
  •   8
Отговори
# 2 070
  • София
  • Мнения: 13 974
Според мен, прокуратурата е преценила, че така има най-голям шанс за присъда.

# 2 071
  • Мнения: 486
mariposa_viv, виждам че знаеш много за делото Бишимбаев, аз също го следя.
Искам да попитам, ако знаеш - как изтекоха записите от камерите в заведението, при положение че са били изтрити? Или поне е имало заповед да бъдат изтрити.
Не са успели да ги изтрият ли, или полицията ги е възстановила?

# 2 072
  • Мнения: 1 039
mariposa_viv, виждам че знаеш много за делото Бишимбаев, аз също го следя.
Искам да попитам, ако знаеш - как изтекоха записите от камерите в заведението, при положение че са били изтрити? Или поне е имало заповед да бъдат изтрити.
Не са успели да ги изтрият ли, или полицията ги е възстановила?
lys, това е въпроса, че са били изтрити, но...не всичките. Просто не са проверили със сигурност дали нещо не е останало...
За обвинението тези записи са огромен късмет, а също и онези ужасяващи клипчета в телефона на Бишимбаев.

Байжанов си призна, че Бишимбаев му е заповядал да изтрие записите от ресторанта и той е отишъл в стаята на охраната, където е видеонаблюдението и е казал на момчетата да ги изтрият. Тук е тънката уловка, че Байжанов изтъква точно този момент, че ако е трил записи умишлено, е щял лично да провери дали ВСИЧКИ записи са изтрити, а той не го е направил. Просто е изпълнявал поръчение, както много други пъти преди това, тъй че не е било и за първи път. Плюс това сам самия не би имал и физическо време да проверява дали всичко е изтрито, защото стана ясно, че Бишимбаев му е звънял постоянно с най-различни поръчения през този ден и е бил в движение да ги изпълнява. А Бишимбаев е разчитал на Байжанов, че ще изпълни заповедта и е предположил, че работата е свършена, но триенето на записите не става с магическа пръчка и с едно копченце, макар че на самия Бишимбаев вероятно точно така му се е струвало. Той просто ги е забравил, приоритет му е било тялото на Салтанат, какво да прави с него и да не допусне случайни хора до нея.

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 20:28 от mariposa_viv

# 2 073
  • Мнения: 486
Като чета и коментарите, ако не е била визитата на Путин точно в този ден, и заради охраната му, тялото на Салтанат щеше да е изнесено и кой знае как скрито.

И след това белия и пушист Бишимбаев щеше да разказва, че нищо не знае и няма представа къде е Салтанат - забегнала е с любовник най - вероятно. А той невинния бил с Юлия Супер в това време.

Едно от клипчетата в телефона му е как се опитва да и разтвори краката и да снима интимната и зона. И тя горката въпреки целия 8 часов побой, изнемощяла и пребита като куче, с последни сили си прикрива гърдите и си свива краката.

Каквато и присъда да му дадат - малко е.
Трябва да умира 8 часа... постепенно, като Салтанат.
Трябва да изпита нейните мъки х 100 .. изрод.

# 2 074
  • Мнения: 1 039
Да, визитата на Путин и охраната е изиграла огромна роля да не може да се отърве от тялото по най-бързия начин. Рисковано е било въобще да я изнася от сградата и не е посмял. Охраната е шетала насам-натам. Сам е бил хванат като в като в капан и единственото място, което е могъл да контролира, е ресторанта. Юлия Супер не му е единствената любовница и други има, за които не знаем, а и тази Гулнара също. Нали не мислиш, че само са си говорили за голф час и половина на сладко чайче и бисквитки... Нищо, че тя каза, че той хич не я интересувал нито като човек, нито като външност. Smile Обикновено това означава точно обратното. И на такъв "безинтересен" субект съвсем не се изпраща съобщение, че "мирише на рози". Без значение дали е кодирано съобщение за скриване на улики или не. Уж по погрешка било.  Laughing Не знам дали е имало запис как самата тя влиза и излиза от сградата с приятелката си и дали е носила нещо. Адвокатите на потърпевшата страна предполагат, че е изнасяла улики, но за съжаление не могат да го докажат.

Каквато и присъда да му дадат  - малко е.

Каквато и присъда да му дадат - малко е.
Трябва да умира 8 часа... постепенно, като Салтанат.
Трябва да изпита нейните мъки х 100 .. изрод.
Да, малко ще му е.

# 2 075
  • София
  • Мнения: 978
Нещо ново от криминалната хроника /макар и да не е било умишлено, поне от страна на детето/:
https://offnews.bg/112/sinat-na-iavor-bozhankov-prostrelia-drugo … lnena-822899.html

# 2 076
  • Мнения: 1 126
Нещо ново от криминалната хроника /макар и да не е било умишлено, поне от страна на детето/:
https://offnews.bg/112/sinat-na-iavor-bozhankov-prostrelia-drugo … lnena-822899.html
Изключително безотговорно боравене с оръжие. Заради нечия немарливост деца са пострадали и физически, и психически. Добре че най-лошото се е разминало.

# 2 077
  • София
  • Мнения: 3 882
Имаше такъв случай преди няколко години, когато дете беше загинало от такъв изстрел и после е било захвърлено на улицата, пак внуче на някакъв местен политик беше. Бащата на другото дете влезе в затвора, за неправилно съхранение на оръжието. Иначе дори и да го направи умишлено, толкова малко дете няма да лежи в затвора и да носи отговорност.

# 2 078
  • София
  • Мнения: 19 344
Трябваше да напишат "малолетно", а не "непълнолетно" дете, има разлика. Щом е на 11, съм склонна да вярвам, че не е нарочно. И на 16 е непълнолетно, но тогава вече се предполага да имаш повече мозък

# 2 079
  • Мнения: 18 790
Детето е малко, за да носи отговорност, но че е пипало и стреляло с пистолет за мен никак не е безобидно. Добре, че не е станало нещо истински страшно!
Виновен е безотговорния собственик на пистолета, то е ясно.

# 2 080
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 079
Аз имам подозрения, че децата и преди са пипали оръжие, и вероятно са стреляли... Просто сега е станал сакатлъка.

# 2 081
  • Мнения: 15 387
Знам, че този случай не е точно криминален, не е точно и загадка по смисъла на темата със загадките, но какво мислите за Странния случай на Наталия Грейс/Барнет понастоящем Наталия Грейс/Манс.
Момиче от Украйна със заболяване бива осиновено от американците Барнет. И започва кошмара. Твърдят, че държанието и поведението на Наталия е безумно и дори е опасна за себе си и околните и най вече за околните.
По ТLC наскоро подновиха случая с поредицата Наталия говори. То психолози, то защити в подкрепа на беззащитното сираче. Там набедиха осиновителката Барнет, че е злоупотребявала и измъчвала Наталия. Осиновителите са се развели и Майкъл Барнет се помири с Наталия, поиска и прошка, кълнеше се, че не е знаел за поведението на жена си, тя се била оказала чудовище, настроила синовете им срещу него, изобщо избълва куп щуротии и излезе бял от лайната, после се качи в бялата си кола с гюрук и отпраши. Наталия ред сълзи, ред сополи, прощавам ти, прощавам ви, започвам нов живот, намерих мое семейство, което да ме обича и аз ги обичам, ще ме осиновят, ще живея нов живот, ще завърша гимназия, живота ми започва сега. И верно я осиновиха - сем. Манс, ред сълзи, ред сополи, всички реват от радост, посрещаници, чудесии и... дават след шест месеца телефонно обаждане от Манс - не издържаме повече, Наталия съвсем полудя, държи се безумно, създава опасност за семейството, били сме я държали като заложница, лоши думи, още по лоши дела, ние приключихме с нея и това не е първата и проява, имаше и още неща, край, приключихме.
Та, ако сте запознати със случая какво мислите. Аз мисля, че Наталия не я слуша главата и е нещо като обсебена, същински демон и манипулатор. Лоша работа.

# 2 082
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 205
Нещо ново от криминалната хроника /макар и да не е било умишлено, поне от страна на детето/:
https://offnews.bg/112/sinat-na-iavor-bozhankov-prostrelia-drugo … lnena-822899.html

Силно впечатление ми направи фразата "присъствали са само бизнесмени и политици".
И не знам защо никой не задава въпроса какво прави депутат на парти на бизнесмен, "занимаващ се с всичко - от внос на тоалетна хартия до хазарт".

В тази връзка, какво стана с бащата на детето, което загина на ски пистата? Пак политик беше.

И кого осъдиха в крайна сметка в случая Местан - последно четох, че съдят бащата за липса на колан. Местан май се измъкна.

# 2 083
  • София
  • Мнения: 19 344
Загиналото дете беше на министъра на транспорта Ивайло Московски и мисля, че е достатъчно наказан

# 2 084
  • Мнения: 18 790
Пкъртителен случай от Пловдив. 21 годишният син на служителка от Пътна полиция, карайки мощен джип с 200 км / час в града, убива себе си и седящото до него 20 годишно момиче. Пътуваща отзад двойка момче и момиче на по 22 години се борят за живота си, много тежко ранени. За мен това е ужасяващо престъпление, жалко за погубените млади животи. Трагедия.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт