На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 26

  • 84 841
  • 748
  •   2
Отговори
# 315
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
В Истанбул има в пъти по хубава баклава. А за големите магазини кипа /мигрос на излизане от Истанбул карате в локалното има доста магазини от големите вериги и няколко мола,безмислено е да спирате в Одрин нищо по -хубаво няма нито пък по ниски цени.

То всичко е по-хубаво...далеч по-голямо....много по-евтино в Истанбул! ....НО  и много далеч за голяма част от българите.

# 316
  • Мнения: 5 081
Цените във веригите в цяла Турция са едни и същи. Вече на баклави, храни и тн. в разни частни бизнеси (грубо казано) е нормално да има разлика според търсенето и мястото, където се намират. В Истанбул не съм ходила от години, родителите ми обаче поне веднъж годишно ходят и казват, че много зависело къде се намираш. В туристическите части било много скъпо (за баклави и хапване), на другите - много евтино. Което само по себе си не е изненада Simple Smile За мен лично трафикът в Истанбул е голям "стоп", за да тръгна с автомобил. Аз карам по принцип и въпреки че имам богат и положителен опит в София, от този мегаполис и движението му си ме е страх, та я разбирам дамата.

# 317
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Печикамъков, тук става дума  че жената Е в Истанбул. В преден пост писах, че предимството на Одрин е, че е близо. Никой не те кара да караш още 250 км. но така и така съфорумката е там....

# 318
  • Мнения: 4 036
Да, така и ще направя. Ще взема всичко от тук и прескачам Одрин. Благодаря ви. Ще задам в навигацията някоя голяма верига по път.

# 319
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Е, в Mall of Istanbul си има 5М Мигрос. Отивате направо там и готово- всичко е на едно място.

# 320
  • Мнения: 4 036
Е, в Mall of Istanbul си има 5М Мигрос. Отивате направо там и готово- всичко е на едно място.
Идеално,  даже ни е по път. Благодаря

# 321
  • Мнения: 10 210
Моля за помощ турскоговорящите. Какво е URT ....   STT.... .

# 322
  • Мнения: 1 339
https://www.evvelcevap.com/urunlerin-uzerinde-urt-ve-skt-ne-anlama-gelir/
Ако е обозначение върху стока, то:
URT: Üretim Tarihi - дата на производство
SKT: Son Kullanım Tarihi - срок на годност

# 323
  • Мнения: 10 210
Сърдечно благодаря! 🌼 Написано е обаче STT - това дали променя нещата съществено? 🤔

# 324
  • Мнения: 518
Здравейте,предстои ни пътуване до Текирда,градче непознато все още за нас.Може ли някой да даде инфо за хубави плажове и заведения Blush

# 325
  • Мнения: 35 993
Здравейте,предстои ни пътуване до Текирда,градче непознато все още за нас.Може ли някой да даде инфо за хубави плажове и заведения Blush

На път в чужбина

# 326
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Добри заведения няма начин да няма. То само като се сетя за текирдаг кюфте дори по крайпътните заведения около Текирдаг и ми потичат лигите на момента.
Колкото за плажовете, мои приятели турци ми казаха, че преди време Текирдаг и плажовете му са били посещавани от хайлафа на Истанбул. Но когато започнали много кораби да влизат в залива на Текирдаг спрели да го посещават и се изнесли на други места , дори по-далечни.
Причината е, че там в залива няма течение което да чисти бреговете.

# 327
  • Пловдив
  • Мнения: 1 378
В Текирда(Tekirdağ-в турски език буквата ğ не се чете) няма плаж,но крайбрежната улица е дълга,приятна за разходки.Пясъчни плажове има в посока Kumbağ,или към Marmara,Silivri.За прочутото Tekırdağ köftesi обаче нищо не мога да кажа,защото не ям агнешка кайма,по центъра на много места има и kokoreç(за любителите на агнешки дреболи).Любимо място с вкусна храна...навсякъде,по крайбрежната улица ресторантите са един до друг.

# 328
  • Мнения: 775
Сърдечно благодаря! 🌼 Написано е обаче STT - това дали променя нещата съществено? 🤔

STT - Son Tüketim Tarihi -

дата за консумиране..
нещо таково се превежда..
все тая де.. Simple Smile

# 329
  • Мнения: 1
Здравейте,
Мисля тези дни да ходя до Люлебургас, тъй като ще ми е за пръв път, може ли някой да сподели повече информация за магазините има ли Мигрос и въобще всякаква информация би ми била от полза.
Благодаря Ви.

Общи условия

Активация на акаунт