На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 26

  • 84 992
  • 748
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 040
silvi_7878  няма посредник, но  БГ карта няма да ти я приемат HM имат някаква страна политика с чуждите карти и не ги харесват, аз имам отказани поръчки от Европейски хм защото крата ми била българска.

# 301
  • Мнения: 190
silvi_7878  няма посредник, но  БГ карта няма да ти я приемат HM имат някаква страна политика с чуждите карти и не ги харесват, аз имам отказани поръчки от Европейски хм защото крата ми била българска.

Писах Ви на лично

# 302
  • Мнения: 4 066
Здравейте, с приятелка сме за първи път в Турция,  по-точно в Истанбул. В чл юделник се прибираме и мислим да минем да напазарувам малко от Одрин. Прочетох тази тема и това, което разбрах е:
1. В началото на главната има някакъв пазар, който в понеделник е за млечни продукти.  Искаме от там да вземем кашкавал на конци.
2. Да посетим Кипа и Марги аутлет.
3. Не разбрах от къде да вземем хубава баклава и къде са борсите за перилни препарати. Уж до петъчния пазар, ама аз нямам идея къде е той. Благодаря ви.

# 303
  • Мнения: 2
А знаете ли под Селиме джамия магазините за прежди дали работят през седмицата или само и единствено в събота ? Има ли други магазини за прежди в Одрин ? Някъде бях чела до някакъв магазин а 101 , но не можах да разбера точно къде е и дали работи през седмицата .

Здравейте, с приятелка сме за първи път в Турция,  по-точно в Истанбул. В чл юделник се прибираме и мислим да минем да напазарувам малко от Одрин. Прочетох тази тема и това, което разбрах е:
1. В началото на главната има някакъв пазар, който в понеделник е за млечни продукти.  Искаме от там да вземем кашкавал на конци.
2. Да посетим Кипа и Марги аутлет.
3. Не разбрах от къде да вземем хубава баклава и къде са борсите за перилни препарати. Уж до петъчния пазар, ама аз нямам идея къде е той. Благодаря ви.

Погледни още първия пост в темата /1стр./, там има информация и упътване  . Аз съм ходила , но не съм много наясно , как и от къде точно се минава , да не те объркам .

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 03:05 от AnMary

# 304
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Много пъти в последните теми е обсъждано, че качествени препарати на добри цени се купуват от Мигрос/БиМ/Карфур, а не от борсите. Млечните са забранени за пренос, още повече в това горещо време. Може и да минете без проблем, няма гаранция. За баклавата, хвалена е тази от Баклава Хаус, в централната част на Марги аутлет.

# 305
  • Варна
  • Мнения: 25 294
Ние пък от борсите купувахме препарати... Като имам предвид, че няколко от колежките ми са превърнали ходенето в Одрин в ежемесечна традиция и твърдят, че са много доволни от качеството взех и аз Crazy Не съм ги пробвала още.

# 306
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 711
Единственото предимство на Одрин пред Истанбул е, че е много близо до България. Не виждам никакъв смисъл някой да е в Истанбул и да не си напазарува там, а да спира специално в Одрин. Предлагането на каквото си помислите, е в пъти по-голямо, борси и пазари изобщо не смятам да коментирам.Ама явно не ги разбирам тези работи аз.

# 307
  • Мнения: 1 040
В Истанбул има в пъти по хубава баклава. А за големите магазини кипа /мигрос на излизане от Истанбул карате в локалното има доста магазини от големите вериги и няколко мола,безмислено е да спирате в Одрин нищо по -хубаво няма нито пък по ниски цени.

# 308
  • Мнения: 4 066
Много ми е трудно шофирането в Истанбул, за това мислех Одрин. Тук в района има ли аутлет за дрехи? Другото, което ми бяха казали е, че в Одрин всички било по-евтино, за това на там се насочихме. Ще погледна дамите  в темата за Истанбул какво пишат

# 309
  • Мнения: 1 040
В локалното като се шофира е спокойно и спирате където решите 4 пъти все аз съм шофирала просто по внимателно и навигация.

# 310
  • Мнения: 775
Много ми е трудно шофирането в Истанбул, за това мислех Одрин. Тук в района има ли аутлет за дрехи? Другото, което ми бяха казали е, че в Одрин всички било по-евтино, за това на там се насочихме. Ще погледна дамите  в темата за Истанбул какво пишат
?
 

# 311
  • Мнения: 351
Здравейте, с приятелка сме за първи път в Турция,  по-точно в Истанбул. В чл юделник се прибираме и мислим да минем да напазарувам малко от Одрин. Прочетох тази тема и това, което разбрах е:
1. В началото на главната има някакъв пазар, който в понеделник е за млечни продукти.  Искаме от там да вземем кашкавал на конци.
2. Да посетим Кипа и Марги аутлет.
3. Не разбрах от къде да вземем хубава баклава и къде са борсите за перилни препарати. Уж до петъчния пазар, ама аз нямам идея къде е той. Благодаря ви.
Този пазар, който е в началото на главната улица е един и същ, казва се УЛУС ПАЗАРЪ.
 В понеделник продават плодове и зеленчуци, маслини, има търговец с хладилна витрина с кашкавал и сирена, и малко домашни потреби. В петък на същия пазар продават промишлени стоки ( дрехи, домашни потреби). От този пазар започва централната улица на Одрин. По главната също има специализирани магазини за млечни произведения, маслини и зехтин. Ние купихме от този магазин на главната. Човекът говори български език.

Баклава има малко по-нагоре от този магазин вдясно свивате в една странична улица Чилингилер се казва. Има много  баклаваджийници из центъра.

# 312
  • Мнения: 4 066
В локалното като се шофира е спокойно и спирате където решите 4 пъти все аз съм шофирала просто по внимателно и навигация.
Като тръгна посока мол Истанбул, след това или преди това да влеза в локалното? Благодаря

ПС. Всъщност, ако ми е да ми кажете някой магазин,  който направо да сложа в навигацията ще съм задължена. Не ги знам тукашните магазини. Видях, че Кипа  нямам по пътя,  друг не знам

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 13:48 от ioana_g

# 313
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 711
В цяла Турция цените в една и съща верига са абсолютно еднакви. Сега, може да има тук там някакви разлики, но специално в Истанбул, Силиври, Чорлу и Одрин по едно и също време не съм намирала разлики. За магазини говоря, битаците, пардон, пазарите , не ги броя. А специално в Истанбул баклава има навсякъде, и локум, и всякакви сладки неща.

# 314
  • Мнения: 351
В локалното като се шофира е спокойно и спирате където решите 4 пъти все аз съм шофирала просто по внимателно и навигация.
Като тръгна посока мол Истанбул, след това или преди това да влеза в локалното? Благодаря

ПС. Всъщност, ако ми е да ми кажете някой магазин,  който направо да сложа в навигацията ще съм задължена. Не ги знам тукашните магазини. Видях, че Кипа  нямам по пътя,  друг не знам
Вече няма Кипа. Веригата беше купена от Мигрос. И Кипата в Одрин вече е Мигрос. Според размера на магазина слагат брой М. Например има 5 М - Мигрос е най-големия по мащаб супермаркет. Другите вериги са Шок (Şok), BIM, A-101 и Карфур.

Общи условия

Активация на акаунт