На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 26

  • 84 770
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 175
Здравейте! Търся магазин или сайт на фима продаваща консумативи за машини за циклене на паркет. Може някой случайно да е попадал на подобни фими, понеже е доста специфично.

# 721
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 018
В голяма дилема съм....В четвъртък рано сутринта тръгваме за Одрин, в петък след като обиколим петъчния пазар се прибираме. Гледам от няколко дни камерите по границата и положението не е никак розово. Много се чудя дали да не минем през Pazarkule. Там има една камера и виждам, че има коли и там. Не съм сигурна с каква скорост минават колите там. Дали въобще има смисъл и дали да си чакаме на Капитан Андреево.
Оф, тези гастарбайтери няма ли да свършат вече? Аз разчитах, че децата като започват училище от  септември, най-късно до сряда-четвъртък да са се изнесли, но.....

# 722
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Да ви кажа смених вече хотела, букнах този път за Едрин. Писах мейл на Отомана за цена без букинг - обявиха ми 70 евро ( в букинга е 108лв)> Директно има казах,че няма да се видим повече хахах
Вече толкова ми се ходи..как ще издържа до края на септември не знам... Всичките ми запаси свършиха. Голямо пазаруване ще пада Wink

# 723
  • Пловдив
  • Мнения: 1 375
В голяма дилема съм....В четвъртък рано сутринта тръгваме за Одрин, в петък след като обиколим петъчния пазар се прибираме. Гледам от няколко дни камерите по границата и положението не е никак розово. Много се чудя дали да не минем през Pazarkule. Там има една камера и виждам, че има коли и там. Не съм сигурна с каква скорост минават колите там. Дали въобще има смисъл и дали да си чакаме на Капитан Андреево.
Оф, тези гастарбайтери няма ли да свършат вече? Аз разчитах, че децата като започват училище от  септември, най-късно до сряда-четвъртък да са се изнесли, но.....

В петък(30.08.)ще е пълно с гастербайтери,дори и на Пазаркуле.Ние се прибрахме от почивка на 24.08. през Ипсала-повече от 6ч ни отне преминаването през турска и гръцка митница,а на ГКПП Капитан Петко войвода (около 4ч сутринта "почакахме" само 1,5ч).

# 724
  • Мнения: 5 061
Момичета, къде да търся в Одрин тенджери под налягане? Не искам някакви маркови и със сложни механизми - стандартното, 2-3 слойнно дъно, 7-9 литра, но и нещо твърде подозрително като цена/произход. Гледах, че в Текзен има, но се съмнявам да има само там.

# 725
  • Мнения: 1 326
Момичета, къде да търся в Одрин тенджери под налягане?
Аз съм виждала в мола, на най-долното ниво.Там има няколко магазина за домакински истории.

# 726
  • Димитровград
  • Мнения: 807
Гледам от няколко дни камерите по границата и положението не е никак розово. Много се чудя дали да не минем през Pazarkule. Там има една камера и виждам, че има коли и там.
Интересно, аз от няколко дни не виждам камерите. Да не е при мен проблема?

# 727
  • ...живея на последния етаж...
  • Мнения: 707
Ей сега разбрах, че 30 август е официален празник в Турция, ден на победата, и неработен ден. Предполагам, че магазините ще работят, но ако някой има по-подробна информация, нека се включи.

# 728
  • Варна
  • Мнения: 4 221
В голяма дилема съм....В четвъртък рано сутринта тръгваме за Одрин, в петък след като обиколим петъчния пазар се прибираме. Гледам от няколко дни камерите по границата и положението не е никак розово. Много се чудя дали да не минем през Pazarkule. Там има една камера и виждам, че има коли и там. Не съм сигурна с каква скорост минават колите там. Дали въобще има смисъл и дали да си чакаме на Капитан Андреево.
Оф, тези гастарбайтери няма ли да свършат вече? Аз разчитах, че децата като започват училище от  септември, най-късно до сряда-четвъртък да са се изнесли, но.....

Пипилотке, според скромните ми наблюдения доста от пътуващите избират да излязат през Пазаркуле вече. И от тези със западноевропейска регистрация. Вероятно водени от същите подбуди. Пунктът там обаче е изключително малък и със също такъв капацитет. Аз бях изумена да видя, че ГКПП Малко Търново може да изглежда като голям и с висока пропускателна способност пункт, но...
Та, пак е въпрос на късмет, но предвид капацитета на двете ГКПП-та е напълно възможно да си отвисите повече на Пазаркуле, а все пак това вероятно и ви удължава пътя, пък и после имате още една граница да минавате, колкото и бърза да е тя. Не се знае дали и там няма да има опашки от автомобили с подобен маршрут.



И на мен много ми се ходи.
Скрит текст:
Надявам се след 20-тина дни вече да е по-спокойно, макар че миналата година и около 10.09. си поседяхме 4 часа и половина на МТ на вход.
Тази година съм избрала делнични дни за преминаване на всички граници. Освен това изместихме пътуването с 2-3 дни. Дано има полза от тези сметки.

# 729
  • Мнения: 775
В голяма дилема съм....В четвъртък рано сутринта тръгваме за Одрин, в петък след като обиколим петъчния пазар се прибираме. Гледам от няколко дни камерите по границата и положението не е никак розово. Много се чудя дали да не минем през Pazarkule. Там има една камера и виждам, че има коли и там. Не съм сигурна с каква скорост минават колите там. Дали въобще има смисъл и дали да си чакаме на Капитан Андреево.
Оф, тези гастарбайтери няма ли да свършат вече? Аз разчитах, че децата като започват училище от  септември, най-късно до сряда-четвъртък да са се изнесли, но.....

от няколко дена насам средното чакане по границите (не зависи коя) е от 4 до 12 часа..

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Ние също в четвъртък пътуваме към Турция. Смятахме да се върнем в петък, но ще удължим пътуването до неделя или понеделник.
Колебая се обаче дали след Одрин да продължим към Истанбул или към Силиври и Текирдаг. Съвети? Simple Smile
Последният път имаше срив в системата на КА и чакането беше много дълго. Минахме през Пазаркуле, но там пунктът е малък и отново почакахме. Това, което ме озадачи, беше пускането на пешеходци с предимство. Мислех, че посещават безмитния магазин, но не. Така и не разбрах какво е това пешеходно движение към Гърция и обратно. Simple Smile

# 731
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Гледам от няколко дни камерите по границата и положението не е никак розово. Много се чудя дали да не минем през Pazarkule. Там има една камера и виждам, че има коли и там.
Интересно, аз от няколко дни не виждам камерите. Да не е при мен проблема?

Камерите от турския сайт не се виждат от 23ти при мен.  Гледам през други места.
На 23ти, на МТ, пункт, който не е най-избирания от гастърбайтерите , се чакаше по 7-8 часа. Имаше семейство, което е пробвало през Пазаркуле, но са се отказали и дошли чак на МТ уж за по-бързо.

# 732
  • Димитровград
  • Мнения: 807
Камерите от турския сайт не се виждат от 23ти при мен.  Гледам през други места.
Може ли информация за "другите места"? Simple Smile

# 733
  • Мнения: 140
Здравейте,някой може ли да направи сравнение къде ще е по-изгодно пазаруването в Одрин или в и около Кушадасъ?
Под пазаруване имам в предвид влизане в Мигрос и някой мол за дрешки и евентуално тетрадки за учениците.
Благодаря

# 734
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 652
Камерите от турския сайт не се виждат от 23ти при мен.  Гледам през други места.
Може ли информация за "другите места"? Simple Smile

Специално за МТ гледам от  тук.

Общи условия

Активация на акаунт