Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 21

  • 18 716
  • 752
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 775
То от самия "метод" 10 минути на едната, 10 минути на другата (щото после си играе?!? това изцепка на педиатъра ли е),трябва да ти светне лампата, че този педиатър е некадърник.

Защо бебето е държано 3 часа гладно?

Съветът е като на Феичка, храниш на поискване, без АМ. Виж в първи пост има снимка на знаците, които да те ориентират, че бебето е гладно, не е нужно да се чака да се разреве. Два часа и половина за мен е дълъг интервал за толкова малко бебе. Бих инициирала хранене на не по-дълъг интервал от 2 часа. Нощно време с една 4 часова пауза. Кърмене на едвата гърда, докато пусне, после оригване и другата.

# 16
  • Мнения: 620
Изцепка на педиатъра е, да... само забравих да я питам тя колко дълго е кърмила по този метод. За 3-те часа глад си беше моя грешка, понеже не успях да го накърмя преди прегледа...
Започвам да се чудя, дали няма и друг проблем като къса юздичка... предполагам консултанта трябва да може да ми каже. Забелязвам, че долната устна стои подвита навътре, езичето и при плач не стига догоре, често се чуват муцкащи звуци и пуска зърното, може и вакум да не прави добре, някой път и зърното сякаш е по бяло и ми се струва, че го чупи особено, едното при засмукване доста ме боли, а и това сукане по 30-40 мин. на гърда... Освен това мисля, че племеника имаше същия проблем... ако е нещо в рода.
Сега съм решила да го кърмя още по настоятелно, случва се да се храним по час-час и половина и след това заспива и се буди точно след 10 мин с плач, може би не суче ефективно и трябва пак да го храня...

# 17
  • Мнения: 7 775
Ужас е тоя педиатър. Ама те масово са.

Дам, май си права за засукването, така описано не е добре. Има две видеа за правилното засукване пак в първи пост, изгледай и пробвай да корегираш засукването. Консултант на място ще е най-добре и ще каже и за юздичката. Ако е от нея - лесно ще се оправи проблема. Продължавай все така и повикай на място консултант на място, сигурна съм, че ще помогне да се изясни проблема.

А за времето - съвсем нормални са 30-40 минути, особено за мъничко бебе. Дори да не суче в даден момент ефективно, задава сигнал на тялото - още мляко.  Така, че това висене на гърди е полезно и ще помогне да се регулира кърмата, първия месец обща взето минава в нон стоп кърмене. Аз затова все казвам - филм, книга, форума, някакво забавление,та мама да не се взира в часовника, а да оползотворява времето приятно.

# 18
  • Мнения: 1 405
В началото точна така бяхме, кърмих ме се нон стоп с почивки от 5-10мин и бях започнала давам АМ, добре че бързо се осъзнах  и с препоръките на майките тук я махнах. Това е съвсем нормално защото бебето не суче постоянно 1ч, заспива, събужда се и пак суче

# 19
  • Мнения: 620
Благодаря ви много, така ме окуражавате да намеря правилния подход в ситуацията, не искам да се отказвам да кърмя. Гледах видеото за корекцията на засукването, но той губи вакума, ако се опитвам да го коригирам по този метод или изобщо не мръдва устната. Още от родилното ми направи впечатление, че подвива навътре, даже някой път, като заспи след сукане, е с подвита долна устна. Чудех се, дали да не се опитвам да се цедя и да давамот шише, за да засека нещата. Имам такова на Медела калма. Единствено, че при цедене не мога много да изцедя с ръчната.
При всички положения ще извикам консултант още тези дни, за да си разсея съмненията.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Момичета, да попитам аз...какво ползвате за под мишниците. Знам, че стандартен дезодорант не е ок принципно, а какво остава в период на кърмене. Без нищо обаче съвсем не става Laughing

# 21
  • Мнения: 296
А използвам обикновен стик, какъвто има на промоция, не съм претенциозна Joy Сега е Фа, розово и сиво някакъв, доволна съм. Но наскоро коментирахме, че много се потим в периода на кърмене/след раждане

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 545
Аз използвам Vichy стик сигурно от 7-8 години, дори в най-големите жеги ми е вършил перфектна работа, а сега след раждането няма никакъв ефект. 🙄 Все едно не съм слагала нищо

# 23
  • Мнения: 1 134
Момичета, да попитам аз...какво ползвате за под мишниците. Знам, че стандартен дезодорант не е ок принципно, а какво остава в период на кърмене. Без нищо обаче съвсем не става Laughing
Това за дезодоранта не го знаех, защо не се препоръчва при кърмене, заради близостта с гърдата ли?
И още един въпрос към кърмещите, възможно ли е спазването на някакъв хранителен режим с цел намаляване на теглото, без това да повлияе негативно лактацията? Четох на доста места, че не се препоръчват диети в този период, но все пак реших да се допитам до майките с опит.

# 24
  • Мнения: 620
Момичета, да попитам аз...какво ползвате за под мишниците. Знам, че стандартен дезодорант не е ок принципно, а какво остава в период на кърмене. Без нищо обаче съвсем не става Laughing
Не знаех, че не трябва да се ползва обикновен дезодорант. Каква е причината?

# 25
  • Мнения: 7 775
И при мен нормален стик/ рол он нямаше действие. Аз ползвах dove предимно. Реших да пробвам био дезодорант преди няколко месеца и съм доволна много. Аз ползвам този , но има доста избор на такава био козметика.

# 26
  • Мнения: 143
Аз използвам Vichy стик сигурно от 7-8 години, дори в най-големите жеги ми е вършил перфектна работа, а сега след раждането няма никакъв ефект. 🙄 Все едно не съм слагала нищо

И аз го ползвам. Още не съм родила, но вече не ми действа. Дано не остане така завинаги

# 27
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Чела съм статии, че не е ок първо заради алуминия, който принципно трябва да се избягва. Мен ме притеснява и близостта на нослето на бебето до аромата, както и че при пръскането може да попадне на гърдата...към био козметиката ще се ориентирам и аз явно, че не става без. Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 4 318
Чеборита, те са казали, ама и аз да кажа...кърмете на 2 часа- 2 часа и половина и максимум една 4 часова пауза. При кърмене правете компресия, за да поема бебето повече мляко, докато още има сили. Следете количеството памперси, в заглавния пост има написано колко трябва да са. Ако мислите, че има проблем със засукването не чакайте другата седмица за консултант, ами извикайте по-скоро.
За дезодоранта е малко прекалено с алуминия, не се стряскайте толкова. Аз използвам от твърдите стикове Salt of the earth, те пак са алуминий. Освен тях използвам и на avon един рол он, който е единствения, който действа при мен от този тип. Пръскала не обичам, че много се размирисва покрай тях.

# 29
  • Мнения: 312
В миналата тема споделих за болка в зърната, за която vartoglava предрече, че предшества отбиването. Та болката отмина, кърменията станаха само 3, а днес вечерта за първи път отказа да суче. Дайте ми съвет, моля, какво да правя - едната ми гърда леко се е втвърдила (тази, от която не цока на обяд). Неприятно ми е да изцеждам ръка, пробвах. С помпа ще „предобря” нещата. Та зеле ли да слагам, лецитин ли да пия? Ако и сутринта не цока, ще я втасам съвсем. Малко тъп въпрос, но какво се случва с млякото в гърдите, когато няма стимулация, но няма и цокане? Задължително ли е да изцеждам, щом има леко втвърдяване (не е бучка)?
П.П. Какъв рев му ударих няма да ви казвам...

Общи условия

Активация на акаунт