Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 21

  • 18 717
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Колко беше голямо бебето ви? При препълване се изцежда до облекчаване. Ако се случва системно продължитено време, цеденето се прави в намаляващи през няколко дена обеми, а после се пропускат постепенно. В един момент усещането при цедене е почти болезнено както в началото на кърменето. Ако изцежданият обем е по-малък от 20-30 мл и сте разредили до изцеждане веднъж на ден-два, може да пробвате тотално да спрете. Ако усетите напрежение след време, изцедете пак малко и т.н.

И не тъжете, всяко нещо си има начало и край. Приемете, че сега следват нови интересни и забавни неща. Гушкайте си бебето и бъдете до него, това е най-важно.

# 31
  • Мнения: 312
Почти на 2 годинки е. Сутринта сука малко на събуждане, и после съвсем малко пак. От днес имам цикъл, явно това е била причината за всички тези промени - болките в зърната, тежестта в корема и слабото сучене. Каза, че цоцето Grinning имало друг вкус Simple Smile Цялата тази промяна несъмнено е предизвикана и от самата нея, която от няколко месеца сама намали обемът на кърменето. Като скачени съдове са мама и бебе. Тъжно ми е, защото трябваше да се върна на работа и се обвинявам. Благодаря и поздрави!

# 32
  • Мнения: 684
Чебурита, присъединявам се към всички. Само да споделя и от моя опит, аз кърмя на мое поискване, защото моето бебе не искаше често, явно пестеше енергия. Иначе в началото и аз цедях и давах, за да заякене по съвет на консултант. Първо след всяко кърмене изцежда каквото има и с лъжичка. После запоп ах само през нощта да изцеждам и давам по 3 шишета, после по 2,после по 1 и после започна да си суче и през нощта (в началото заспива ще в момента, в който я сложа на гърда - закачи се за гърдата, усмихнеш се и заспи). Цедене то ми беше супер изтощително, спрях по по съвет на момичетата и живнах. Но мисълта ми беше, че да следиш дори да не поиска на често да даваш докато заякене.

За юздичката виж какво ще ти каже консултант и имай предвид, че и най добрия УНГ или зъболекар не разбират от кърмене. Ако консултант каже действай. На мен с каката нямаше кой да я клионе и до последно ме боля. Сега от както я клипнха на това бебе никаква болка. Болката от юздипката идва по късно не е първоначалното загрубяване.

Кактусче силен ли му е аромата на деото, понеже сандаловото дърво си е по принцип със силен аромат питам. Чакам да кажеш и поръчвам тъкмо искам и просо да си поръчам от там.

Последна редакция: чт, 13 юни 2019, 13:50 от teg

# 33
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 402
Почти на 2 годинки е. Сутринта сука малко на събуждане, и после съвсем малко пак. От днес имам цикъл, явно това е била причината за всички тези промени - болките в зърната, тежестта в корема и слабото сучене. Каза, че цоцето Grinning имало друг вкус Simple Smile Цялата тази промяна несъмнено е предизвикана и от самата нея, която от няколко месеца сама намали обемът на кърменето. Като скачени съдове са мама и бебе. Тъжно ми е, защото трябваше да се върна на работа и се обвинявам. Благодаря и поздрави!
Може нещата да се оправят след края на менструацията и да не се отбие човечето. Мъчно е, да, но две годинки е екстра опит Wink

# 34
  • Мнения: 7 775
На мен ми звучи като естествено и плавно отбиване, водено от бебето. И мама няма какво да се притеснява или обвинява. Напротив. Пожелавам си и при мен да стане така плавно като дойде време 😊 Беше ми много полезно да разбера какво ме чака при отбиването. Благодаря!

Teg, не е силен изобщо, трябва някой да те подуши под мишницата,за да го усети. Но си мирише на сандал. Ако не ти харесва миризмата му по принцип, си вземи другия, с лайм ли беше,не помня,ще видиш в сайта. Просо има хубаво и в Берьозка руските магазини. Аз от там го взимам, но в зоята има и други много хубави нещица 😝

# 35
  • Мнения: 312
Почти на 2 годинки е. Сутринта сука малко на събуждане, и после съвсем малко пак. От днес имам цикъл, явно това е била причината за всички тези промени - болките в зърната, тежестта в корема и слабото сучене. Каза, че цоцето Grinning имало друг вкус Simple Smile Цялата тази промяна несъмнено е предизвикана и от самата нея, която от няколко месеца сама намали обемът на кърменето. Като скачени съдове са мама и бебе. Тъжно ми е, защото трябваше да се върна на работа и се обвинявам. Благодаря и поздрави!
Може нещата да се оправят след края на менструацията и да не се отбие човечето. Мъчно е, да, но две годинки е екстра опит Wink
Да, вече ми е по-спокойно Simple Smile
И ако някой някога ви каже, че насила кърмите порасналото бебе, изобщо не се връзвайте - не иска ли да суче, колкото и да му давате, и на челна стойка да застанете, няма да засуче. 😂

# 36
  • Мнения: 684
Дано и ние успеем по дълго, каката я кърмих годинка и три месеца, и някакси двете се отказахме:)

Сега пък ново 20 с това шише, вече окончателно отказва да пие от шише, съсипа много Замразена кърма, оставям на татко й по 100 събота или неделя като излизаме с каката по женски и това изобщо не иска. Мислех да не е от вкуса на замразената кърма, но не е защото баща й казва само като приближи шишето и започва да се дразни.... А тя суче на често все още на 2 часа през деня и през нощта понякога на 3, по често на 2. Ако съм излязла и се забавя няма големи драми само дето от вратата ме сграбчва и започва да търси гърда... Имали ли сте такъв период? Важно ми е единствено за събота и неделя, когато искам да прекарвам повече време с каката извън вкъщи.

Иначе исках да допълня, да се възползват мамите с по малки бебета, защото като са малки е много удобно докато кърмим да си гледаме филм, но ето ни на 4 м. Вече е абсурд, веднага се обръща да не изпусне нещо и то се опитва да се обърне без да си прекъсне сученето, като ластик опъва. Даже и на телефона нещо да гледам веднага фиксира и тя.. Simple Smile

# 37
  • Мнения: 6 622
Излизане от вкъщи без малката няма как да стане. То и къпането ми е трудно. Шишето много отдавна не иска да го погледне, незнам като започна захранването как да и давам вода. Щом не ме вижда такъв вой надава и нищо не може да я успокои.

# 38
  • Мнения: 312
Спасяваше ме ергономична раница - и за кърмене става, и за пазаруване, и за филмче Simple Smile

# 39
  • Мнения: 6 622
Най-любимият ми предмет. Без нея щях да умра от глад.

# 40
  • Мнения: 1 106
Опитай ти да я храниш с шише веднъж седмично, за да свиква с шишето. Моят герой без проблем пие от шише , но имаше някакъв период, в който се мръщеше ако друг освен мен държи шишето. Няколко пъти аз го пратих, а таткото стоеше до нас, после таткото държи шишето, аз стоя и проблемът изчезна, вече няма претенции (да не говорим, че и сам се научи да държи шишето към 5 м.)

# 41
  • Мнения: 2 988
Тег, моят дребосък три месеца, че и повече го храних с шише и после за няма и седмица хранене само от гърда отказа шишетата. Щом веднъж го бях оставила на баба ми и беше тръгнал да търси да суче от нея, смятай. От тогава винаги си го водя с мен. Дори и сега не смея да го оставя, защото я яде манджа, я не, а е вече на годинка. Иса до колкото си спомням ми беше казала другия път ако се наложи друг да го храни да го направи със сонда, прикрепена към пръста.

# 42
  • Мнения: 228
Здравейте,
 Искам да попитам колко време след спиране на лекарства мога да възобновя кърменето? Имах отит и се наложи да пия антибиотик клиндамицин, неуробекс, ксизал и разни капки в ушите и носа. Днес сутринта ми беше последния прием на аб, спрях и другите неща, ще продължа само биозин мама, но той е ок. Мисля да изчакам още 2-3 дни и да възобновя кърменето - как мислите, ок ли е? Утре ще питам и педиатърката. Simple Smile

# 43
  • Мнения: 7 775
Скрит текст:




Това са активните съставки на лекарствата, които сте изброили. Всички са съвместими с кърменето. И това би трябвало да ви каже лекарят, назначил лечението. Можело е да кърмите през цялото време. Тоест, възобновете си кърменето, няма проблем.
И съвет - проверявайте лекарствата преди приема и ако трябва изисквайте алтернативни, защото ги има. Искрено се ядосвам на некомпетентността и мързела на някои медицински лица относно кърменето.

# 44
  • Мнения: 228
Да, благодаря ви, знам за този сайт, но въпреки всичко бяха доста лекарства и не се чувствах много спокойна. Пих преди това и друг антибиотик(зелен Simple Smile ), но той не ми помогна и ми назначиха друг.

Общи условия

Активация на акаунт