Сицилия - 3

  • 49 070
  • 763
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 2 662
Колкото повече чета, толкова повече ме хваща страх и не знам дали не сгрешихме със Сицилия. Още повече, че и мъжът ми импулсивно вече купи билети за юни🙄 Някак романтично звучеше, а то ще излезне много криминално място. В Гърция никъде по островите не сме се чувствали застрашени. Били сме и с нашата кола, и с рентакар. Никъде не сме имали проблеми и не сме плащали за паркинг.

Последна редакция: вт, 07 фев 2023, 22:06 от BettyBoop

# 676
  • София
  • Мнения: 1 752
О, не ме разбирай погрешно. Сицилия е страхотна. Никъде не сме се почувствали застрашени. За колата под наем се страхувам само от възможни извънредни разходи. Бяхме септември за 3-4 дни и веднага започнахме да мислим кога ще отидем отново. Обожавам Гърция, тя е първата ми любов, даже понаучих малко гръцки, за да ми е по-комфортно. Но и Сицилия има какво да предложи - уникално място е, което аз досега подценявах. Така че в никакъв случай не съжалявай - ще ви хареса.

# 677
  • Мнения: 2 826
Колкото повече чета, толкова повече ме хваща страх и не знам дали не сгрешихме със Сицилия. Още повече, че и мъжът ми импулсивно вече купи билети за юни🙄 Някак романтично звучеше, а то ще излезне много криминално място. В Гърция никъде по островите не сме се чувствали застрашени. Били сме и с нашата кола, и с рентакар. Никъде не сме имали проблеми или не сме плащали за паркинг.

Сицилия е СТРАХОТНА - романтична, вълнуваща, ароматна и автентична!!! Ние бяхме със седалище Катания и обществен транспорт от Катания до Сиракуза и след това от Катания до Таормина. Даже и до Етна стигнахме Simple Smile  Никакви проблеми не сме имали, транспортът е организиран много добре. Бих си пратила там и детето, даже се чудехме дали да отидат до Сицилия или до Бари. Искам да се върна скоро Simple Smile











# 678
  • София
  • Мнения: 2 662
Има ли хубави пясъчни плажове в югоизточната част( кацаме в Катания) или са предимно в западната?

# 679
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 188
Чета ви от известно време и се включвам и аз с нужда от съвет.
Навили сме се морето ни да е септември в Сицилия (мислехме Испания, но отпадна). Повечето хотели, които агенциите предлагат, са на брега на морето и съответно отдалечени от градове и села.
Понеже никога не сме ходили на такъв тип почивка имам следните притеснения - как ще можем да се придвижим до Чефалу например? Дали около хотелите по крайбрежието има спирки за обществен транспорт? Чудим се и ние за кола под наем за два дни, с която да отидем до Палермо и до Етна, но нямам никакъв опит с наемане на кола в чужбина и се притеснявам от шофирането там-чувала съм, че паркират, бутайки другите 😁
Какви са вашите мнения - хотел в град и градски плаж или хотел по плажната ивица, но далеч от градове/села. Много ми е странно това да нямам достъп до места за разходка. Какво ще правим вечер примерно, иска ми се романтична разходка, сладолед, вино, някакви такива неща.
Всяко мнение ще ми е от полза Simple Smile
Иначе гледаме ето този хотел-на 15км от Чефалу е.
Acacia Resort - Best Luxury Hotel In Cefalu Sicily | Seaside Hotel Palermo https://www.acaciaresort.eu/language/en/home-e/

# 680
  • София
  • Мнения: 5 330
Аз разчитам на обществен транспорт и винаги избирам мястото за настаняване съобразено с него. От големия град ( дори в Сицилия ) опциите са много. Не че ще имаш обществен транспорт до всички плажове, разбира се, но ще имаш до част от тях, тоест избор.
Мястото, което показваш, изглежда изцяло курортно без жилищни сгради наоколо.
Казват, че имат шатъл бус до Чефалу три пъти дневно. Съмнявам се да има редовен обществен транспорт.

# 681
  • Мнения: 165
... не знам дали не сгрешихме със Сицилия...... ще излезне много криминално място...
Не сте сгрешили! Не е "по-криминално" от всеки един наш голям град:-)
Ако се държите като отговорни туристи: чантите с дълги дръжки и носени по диагонал; паспорти и лични карти на различни места; пари и банкови карти също разпръснати на няколко места; внимавате на места където се струпват хора и други подобни, няма да имате никакви проблеми. Просто да ви стане навик всичко това.
И в Неапол и в Катания си изкарахме страхотно. И в двата града сме се шматкали посред нощ по тъмните и не винаги главни улици. Ще срещате много мигранти, но те хорицата едва си влачат краката вечер, след като цял ден са се опитвали да си изкарат някак прехраната, дори не ни забелязваха... Това видях аз. Много хора се възмущават, че там има и такива, които били спели по земята около гарите и спирките, но аз лично в Лондон видях много повече такива спящи, отколкото в тези градове (Катания и Неапол - обявени за едни от най-опасните) в Италия.
А малките градчета като Таормина, Ното и други са истински бижута, там е много спокойно.

# 682
  • София
  • Мнения: 1 873
Ние през 2021 бяхме само женска компания и взехме рент-а-кар от катания, ходихме до Палермо, 3 дни бяхме и там и всеки ден до ново място - Чефалу, Сан Вито ло капо и Мондело, после се върнахме към Катания през Скала дей турки и Агридженто, от Катания също ходихме до близък плаж, който сега не помня.
Искам да кажа, че доста обиколихме, аз шофирах и съм жена Simple Smile и нямахме драми, единствено букнахме места за спане с паркомясто и спирахме по платени паркинги близо до плажовете. Няма да лъжа, че в Палермо и Катания движението е лудница, но то и в София си е лудница... не сме имали инциденти, а рентала беше чисто новичка кола, никой не я и краде. Навъртяхме към 1000 км. Та не е толкова страшно Simple Smile

# 683
  • София
  • Мнения: 2 662
Sweat Smile Не знам защо се шашнах така. Къде ли не сме се разхождали по нощите без проблем..Не че не се опитаха да ни оберат в Барселона или пък не попаднахме на празен паркинг в Рим с банди и запалени кошове като по филмите, но като чете човек за Сицилия, особено в чужди сайтове, започва да си изгражда представа за Катания и Палермо като за мръсни и пълни с престъпност градове( и много кучешки акита). Вероятно всичко е силно преувеличено, въпрос на възприятия. Поне имам доста време да чета. Засега и сред чужденците се е заформило мнение, че ако може човек да избегне шофирането и взимането на кола под наем- най-добре. Малко ще ни затрудни придвижването с обществен транспорт. Свикнали сме да обикаляме с кола.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 752
Катания наистина е много мръсна - определено надмина очакванията ми - по тротоарите е буквално свинщина, но има чар и красиви сгради. Така че не съжалявам, че я посетихме, но не планирам да повтаряме.

# 685
  • София
  • Мнения: 2 662
В тази връзка има ли смисъл да оставаме повече от 2 нощи в Катания? На Палермо или Катания е по-добре да обърнем повече внимание?

# 686
  • Мнения: 19 064
Палермо определено

# 687
  • София
  • Мнения: 5 330
В тази връзка има ли смисъл да оставаме повече от 2 нощи в Катания? На Палермо или Катания е по-добре да обърнем повече внимание?
Аз те съветвам първо да решиш с автомобил или с обществен транспорт ще пътуваш.
Нощувките по-лесно ще съобразиш след това.
И дали искаш всеки ден да спите на ново място или да използвате една или две бази в които да се връщате вечер.

# 688
  • София
  • Мнения: 2 662
Да, ясно ми е това, но в началото изобщо не стоеше въпросът да обикаляме с обществен транспорт. Благодаря на всички за мненията, полезни са ми. Сицилия ще е предизвикателство:)
Много ще се радвам, ако някой препоръча проверена фирма за рент-а-кар:)

Последна редакция: ср, 08 фев 2023, 17:20 от BettyBoop

# 689
  • София
  • Мнения: 1 873
За мръсотията не е преувеличено Simple Smile но само в двата големи града, в малките аз лично не видях мизерия. И аз не бих повторила Катания или Палермо, ако се върна в Сицилия ще е за Сиракуза, че до там не успях да стигна.

Общи условия

Активация на акаунт