Сицилия - 3

  • 48 652
  • 763
  •   2
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 1 731
Странното в Катания е, че въпреки мръсотията по улиците, входовете на блоковете вътре светят от чистота и даже повечето са с червени килими . Страшен контраст! Влаковете бяха също безупречно чисти.

# 691
  • Мнения: 3 916
Те не го правят за кеф, да си хвърлят болклука по пътищата.
Доколкото знам са им непосилни таксите, които предполагам са на обем изхвърлен боклук.
Обаче е страховито Smile, навигацията ни свали от магистралата по някакви кайградски/междуселски пътища, вярвайте ми, с километри нахвърляни отстрани пликове с боклук.

# 692
  • Мнения: 331

Иначе гледаме ето този хотел-на 15км от Чефалу е.
Acacia Resort - Best Luxury Hotel In Cefalu Sicily | Seaside Hotel Palermo https://www.acaciaresort.eu/language/en/home-e/
Мои колеги бяха в него, бил много хубав!

# 693
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 179
Благодаря за включването. Той изглежда хубав, да, и като цяло отзивите са положителни. Единственото, което ме спира да запазя още утре, е отдалечеността. Явно трябва да избираме или градски плаж с повече хора и съответно връзки за пътуване или хубав и широк плаж и добър хотел, но с доста неизвестни за придвижването

# 694
  • Мнения: 171
Привет! Пътуваме в края на месеца за Сицилия за няколко дни.
Препоръчайте ми рент - а -кар фирма от летището в Катания. Писах вчера на Sicily by car, но никакъв отговор нямам. Ако сте ползвали и сте доволни от някоя местна, предпочитам пред международните.
Иначе сме решили да отседнем в Катания като отправна точка за обиколката на острова или по-скоро част от него, тъй като времето ни е ограничено.
От предните теми стигнах до извода, че задължителни са : Таормина, Сиракуза, Ното, Палермо и Катания. Изпускам ли нещо важно?
На вулкана вероятно няма да се качваме, така че ще са обиколки с цел приятно разглеждане , хапване и пийване на вино.

# 695
  • Мнения: 5 926
Ами хващате един сайт генератор на оферти, като рентал карс или някой друг и гледате и сравнявате цени. Защо пишете мейли? Влизате в сайтовете на самите компании и си проверявате цени за периода.
https://www.sicilybycar.it/it/noleggio-auto?campaignid=152092941 … 2CAhoC5uwQAvD_BwE

На Етна можете да отидете с кола до кратера Силвестри, който е на пътя реално. Гледката си заслужава, защото е необичайна.

# 696
  • София
  • Мнения: 5 292
От предните теми стигнах до извода, че задължителни са : Таормина, Сиракуза, Ното, Палермо и Катания. Изпускам ли нещо важно?
На вулкана вероятно няма да се качваме, така че ще са обиколки с цел приятно разглеждане , хапване и пийване на вино.
Освен горните, виж Модика и Калтаджироне.
Също са част от Световното културно наследство на ЮНЕСКО.

# 697
  • Мнения: 165
Привет! Пътуваме в края на месеца за Сицилия за няколко дни....
Иначе сме решили да отседнем в Катания като отправна точка за обиколката на острова или по-скоро част от него, тъй като времето ни е ограничено.
От предните теми стигнах до извода, че задължителни са : Таормина, Сиракуза, Ното, Палермо и Катания. Изпускам ли нещо важно?
Ако нощувките ви са в Катания:
1 ден - Сиракуза и Ното (те са в една посока) с автомобил ще се получи (ние успяхме дори с влак, но през м.май, когато денят е много по-дълъг). Така комбинирани, в  Сиракуза ще разгледате вероятно само стария град, но то стига.
2 ден - към Таормина ... ако си я комбинирате с още нещо наоколо, ако не само там, то си е хубаво, дано не е студено, има много за разглеждане.
Палермо незнам как мислите да вместите, освен ако не спите там. Според мен ще ви мине денят само в пътуване...ако не ви бърка, ще си спирате за почивки на някои интересни места.
Не пишете колко са тези "няколко дни" всъщност, но подозирам,ч е са 4 нощувки, не повече, така са полетите на авиокомпаниите. Аз бих се отказала от Палермо, ако е така:-)

# 698
  • Мнения: 3 916
Имайте предвид, че е малко смотана навигацията на Сицилия, нямам обяснение защо!
Освен това строят нова магистрала на юг и са приготвили къщичките за толове😉
Ние спахме в Росолини, че ни бяха цел плажовете на юг и до ден днешен нямам обяснение, защо ни прекара през някакви ниви до Шикли, като главният и хубав път е през Модика! Вчера проверих, пак същия маршрут ми даде😀

Обръщам внимание, за Рагуса и Шикли се минава през/покрай Модика. Ако Ви предлага нещо друго, игнорирайте го!

# 699
  • Мнения: 5 926
Ние не сме имали никакви проблеми с навигацията. Доста обиколихме на юг.

# 700
  • Мнения: 3 916
Зависи, кога сте ходили. Явно са настроили пътища междувременно и Гугъл не ги е обходил. Сега се сещам, че покрай Лидо си Ното аз я виждам магистралата, а навигацията ме бута през стария път.

# 701
  • Мнения: 5 926
2018 година и тогава си имаше магистрала. Тъй като половината от времето нощувахме точно в Лидо ди Ното, постоянно ползвахме тази магистрала до където беше построена. И на север, и на юг.
Не си спомням нито веднъж в Сицилия и Гугъл, и Here да ни подведат. Докато например в Тоскана миналата година се случи, макар регионът да не го посещаваме за първи път.

# 702
  • Мнения: 910
Не живея там,но ходя често и все с колата си, през ферибота ,тол постовете и аз ги видях, магистралата ще я свържат чак с Палермо ,това е идеята , но и мен ме прекара през някакви нивя буквално ,особено като му задам Сиракуза - Рагуза, все между нивята ме кара ,магистралата е доста обиколна в случая,може би затова

Последна редакция: пт, 10 фев 2023, 21:08 от mama 69

# 703
  • Балчик
  • Мнения: 249
Благодаря за включването. Той изглежда хубав, да, и като цяло отзивите са положителни. Единственото, което ме спира да запазя още утре, е отдалечеността. Явно трябва да избираме или градски плаж с повече хора и съответно връзки за пътуване или хубав и широк плаж и добър хотел, но с доста неизвестни за придвижването
Ние през 2021 бяхме в Сицилия в Santa Lucia в края на септември. Хотела е на 15-20 минути пешеходно разстояние от Чефалу по алея покрай морето. На нас много ни хареса Чефалу и почти всеки ден бяхме там за обяд или вечеря и разходки. Пред хотела имаше много малък плаж, но по алеята до самото Чефалу а и пред самия град имаше доста по-широка плажна ивица. За хотела който вие сте избрали имаше хора с нашия полет и бяха много доволни от самия хотел, но не сме ги разпитвали за трансферите до града.

# 704
  • Мнения: 171
Пиша мейли защото имам специфични изисквания към колата.
Не наемам за пръв път и не е цената в случая определяща, а това че предлагат дадена кола ИЛИ ПОДОБНА.
Конкретно в Италия повечето коли  са малки по размер, дори и тези, предвидени за 5 души на хартия.

За Палермо честно казано не знам дали ще успеем, предвид разстоянието, може да остане за следващ път, а може и да се опитаме, предвид, че имаме 4 пълни дни.
Ще огледам на картата и другите предложения, благодаря за което!

Общи условия

Активация на акаунт