Паническо разстройство - 37

  • 29 194
  • 742
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: X
Аз съм имал в последните месеци всякви симптоми. Оказа се, че всички са на нервна почва. Поне след всичките прегледи. Може би освен кръвното. Но и то май е на нервна. Значи кръвно ниско, високо, сърцебиене, бавен пулс, замайване, чувство, че ще припадна, задух, прозяване, болки в сърцето, в главата, в гърдите, в ръката, в краката, треперене и не знам още кво ли не. Всичко е нервно нарпрежение и страх и малко предразположеност към високо кръвно. Ако те е прегледал многократно лекар и е казал, че е на нервна почва, препоръчвам да почнеш психотерапия.

# 391
  • Мнения: 1 782
Аз днес се чувствам ужаснооо.Всичко ми е като в сън.Омекват ми краката докато вървя,губя почва,замъглено зрение и имам чувството,че ще припадна.Не мога да се концентрирам,потя се обилно и усещам силна нереалност
Дереализация, ти май и преди си писала, че я имаш, нали?
Ти беше ли проверявала кръвна захар и инсулин? Аз съм с инсулинова резистентност и откакто съм на хранителен режим - не съм имала замъглено зрение.

# 392
  • Мнения: 1 372
И аз имам ИР и от там проблем със зрението. Божеее , всички имаме едни същи болежки. Трябва да знаеш обаче Ети, че каквото и да пиеш и съвсем здрава да си, винаги ще има кофти дни. Просро няма как всичко да е идеално,  и да си казваш, ето почнах АД, сега всичко ще е наред. Приеми че е временно и утре е нов ден и ще си добре. Не падай духом, нали.

# 393
  • Мнения: 1 782
Сали, то май и от там бая симптоми ни се препокриват. Simple Smile Неправилното хранене при наличие на ИР си води до замъглено зрение, постоянна умора, нежелание за нищо, замайване при повишаване и понижаване на захарта.
Аз заради това все пиша да се иде на лекар и да се изключват нещата едно по едно (включително дефицити на витамини, кръвна захар и инсулин, щитовидни хормони), защото и при тях симптомите се препокриват с тези на ПР.
А точно пък ИР лесно се оправя с правилно хранене. Но пък си е изпитание за волята да не ядеш сладко и тесто. Grinning

# 394
  • Мнения: 806
Днес ми е 8-ми ден откак пия АД и е факт,че откакто го приемам нямам сърцебиене,което потвърждава тезата на докторите,че е било на нервна почва.
Като се сетя,че и една година пих бетаблокери и въпреки тях не се оправях.
Живота е приливи и отливи,хубавите моменти вървят ръка за ръка с лошите.
Та с хапчета,психотерапия и т.н. живота не е розов все пак и трябва да приемаме случващото се спокойно.

Тези,които са по-наясно,да ви питам,все още пия 5мг Есобел, как мислите да си остана ли на 5мг за сега?
Освен гаденето,съм добре. Само в неделя не бях добре,така не съм се чувствала дори преди хапчетата, плачеше ми се,обвзе ме страх и тревожност,но отмина.
Та мисълта ми е,че винаги мога да мина на 10мг,сякаш за сега искам да остана и пробвам да се справя с 5мг.

# 395
  • Мнения: 1 372
Аз заради това все пиша да се иде на лекар и да се изключват нещата едно по едно (включително дефицити на витамини, кръвна захар и инсулин, щитовидни хормони)
Всичко свързано с разбъркани нива на захар, инсулин, витамини и особено хормони действат унищожително на нервите. Знам от опит. Освен ИР имам и Базед и гинекологични аномалии. И всичко това ми се откри покрай стреса и паник атаките. Но АД ми помогна много.

# 396
  • Мнения: 353
Аз също мислех, че състоянието ми се дължи на ЩЖ, понеже имам възел. Отидох на ендокринолог, пусна ми три хормона и всичко беше в норма. Възела не беше пораснал много (за три години с 2 мм). Сега със сиг. знам, че състоянието ми не се дължи на хормонални нарушения на ЩЖ...

# 397
  • Мнения: 1 117
 Аз съвсем наскоро ходих на преглед при ендокринолог по повод тези изтръпвания на тялото и замайването и се откри отклонение в ехографията  - два възела, при ТСХ в норма. Утре мисля да пусна целия щитовиден панел, за да видя дали все пак проблема не е и в хормоните, не само в структурата на жлезата.
Имате ли мнение за Аритави, предписан ми от невролог - всичко било на нервна почва.
Друг невролог ми предписа - Ремотив, който приемам в момента. Та относно него - колко дълго мога да го приемам? Днес ми правиха доплер на вени на врата (не знам точно как се казва изследването) и се установи, че лявата вена не кръвоснабдява достатъчно мозъка, а дясната е натоварена, за да компенсира.Та започвам и Сибелиум...
Какви са оплакванията ти, loveuu_m?

Последна редакция: вт, 16 юли 2019, 21:52 от sentido

# 398
  • Мнения: 353
Какви са оплакванията ти, loveuu_m?
Промени в настроението, тревожност, топли вълни, обилно изпотяване, косопад, отпадналост, лека редукция на тегло.
Аз отидох и заради спонтанния аборт.
Пуснах си TSH, fT4 и МАТ( anti TPO). Всичко е в норма.

# 399
  • Мнения: 52
Здравейте ! От няколко дни ме болят очите имам разширени зеници и днес и главата започна да ме боли, челото клепачите. Незнам дали е ПА или да ходя на очен ? Благодаря
Какво точно изпитваш и как прецени, че са ти разширени зениците?


Те са виждат че са разширени по - големи са от обикновено . Изпитвам болка на клепачите , и в слепоочията .

# 400
  • Мнения: 4 406
Да не е настъпила някаква епидемия за мерене на пулс. Та и през нощта. Веднъж си го премерих, под влияние от тук. По принцип първият симптом на ПР е ускорен пулс. Ама чак да си се вманиачил.

Аз какво да правя, работа няма. Е, от град с толкова вузове и администрация, едно място да не се обявява.  Иде ми да се напия, за момента. И ако не взема да го направя!

# 401
  • Мнения: 1 782
Джерииии, всеки си топли местенцето на държавната работа. Там поне до пенсия, че и след това, ти е сигурно. Дори и да пенсионират някой - доста преди това се знае за кого е предвидено мястото. Simple Smile

# 402
  • Мнения: 343
Мен напоследък ме мъчи едно нещо. Някоя от вас започвала ли е приема на АД преди забременяване? Знам, че не е добре да се пие по време на бременност, но ако планирате бебе, дали трябва да мине повече време да се изчистиш от тях. Като човек, който не спира да се тревожи и премисля всичко, взех малко да се притеснявам като бъдеща майка.

# 403
  • Мнения: 353
Мен напоследък ме мъчи едно нещо. Някоя от вас започвала ли е приема на АД преди забременяване? Знам, че не е добре да се пие по време на бременност, но ако планирате бебе, дали трябва да мине повече време да се изчистиш от тях. Като човек, който не спира да се тревожи и премисля всичко, взех малко да се притеснявам като бъдеща майка.
Ася, разбирам те на 100%. Понеже ние също планираме бебе и аз не пия АД въпреки състоянието си. За сега гледам да се успокоявам с валерианче и алора. И се чувствам по-добре. Но преди всичко нашето здраве е по-важно. Ако наистина състоянието ти изисква приемане на АД, първо се излекувай, тогава започвайте с опитите.

# 404
  • Мнения: 1 117
 Налагало ли ви се е да правите ЯМР, за да сте сигурни, че става въпрос именно за ПР?

Общи условия

Активация на акаунт