Паническо разстройство - 37

  • 29 160
  • 742
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 120
Здравейте,случвало ли ви се е ,като се движите да сте като пияни,едно такова завеяно и нереално и така по цял ден,само когато съм в движение.Ужасно ми е,имам чувство,че ще падна някъде.И заедно с това имам и размазано виждане и не мога да фикусирам.

# 466
  • Мнения: 806
Да,одеве ме се случи.
Станах си,повървях си и изведнъж ми се завъртя главата,размаза ми се пред очите.
Това ми се случва много,много често.

# 467
  • Мнения: 35
Аз съм така като изляза от Агарофобията е при мен

# 468
  • Мнения: 246
И аз ходя като пияна. Усещам, че нямам стабилност. Претиска ме главата като на менгеме, но в момента, в който започна да се разсейвам с някаква дейност ми минава. Мисля ли го то чувството се засилва. Психиката е велико нещо. Обаче, въпроса е как да я използваме за да ни помага...

# 469
  • Мнения: 1 782
Хайде малко да сменя темата за хапчетата и симптомите. Simple Smile
Станах сутринта, направих си кафе (безкофеиново Simple Smile ) и се зачетох тук в нета. Ами то всяка втора статия е колко сме натоварени, тревожни и стресирани в ежедневието си и доста тъпи съвети как да го преборим. Работата я представят като някакво чудовище, което ни изяжда бавно, а май по-скоро по този начин променят нашето отношение към нея и я виждаме и ние като нещо гадно, но пък неизбежно.
Та се чудя дали някак сами не се убеждаваме колко сме стресирани, колко ни е напрегнат живота и как не можем да преборим стреса...
Вие какво мислите?

# 470
  • Мнения: 4 406
Пък тези без работа се тюхкаме, че по цял ден сме сами и депресирани.
Трябва сами да се опитаме да видим, хубавото в живота. Не да си мислим колко е грозен светът.

# 471
  • Мнения: 1 782
Джери, то няма значение дали работим или не - работата пак си я определяме като бреме. Някак хем искаме да ни дават по 3 бона, хем ако може нищо да не правим и да не ни занимават. Ако трябва да работиш повече - веднага се определя като напрегната и стресова.
То сам да се опитваш да видиш хубав света, но като те заливат статии и реклами за лекарства за спокоен сън и тревожност.... Както сами се убеждаваме, че ни има нещо физически - така може би и сами се убеждаваме колко сме стресирани и тревожни.
Знам ли... неделни размисли и страсти с кафето. Grinning

# 472
  • Мнения: 135
Здравейте ! Аз продължавам да пия деанксит и се чувствах добре до вчера .От вчера съм с ускорен пулс и прескачане на сърцето ,истината е ,че се поизплаших ,защото се случи около 6-7 пъти .Прескачането усещах  дори и в корема си ,валидол не ми помогна . Усещам от вчера и болки в гърлото ,но не такива като при настинка ,а по странни Sad Слава  Богу, паник атаки не съм имала от месец близо .Гледам да се занимавам с детето и да не мисля ,но...  Кардиолога го посетих преди месеци (3-4 ) направи ехограф и кардиограма ,всичко беше наред .Мислите ли ,че отново трябва да отида ? Притеснява ме тази странна болка в гърлото ,която е за секунда и спира  Sad   Четох ,че при проблем със сърцето има такива болки  Sad  Винаги ,когато наближи цикъла влизам в ей такива филми .  Още нещо : един задух имам отново за секунди ,сякаш някой ме хваща за гърлото ,ехографа на щит.жлеза беше добър и кръвните изследвания също в норама .Прекрасен ден ви желая !

Последна редакция: нд, 21 юли 2019, 12:03 от vanq_vaneva

# 473
  • Мнения: 4 406
Ваня, и аз бях така. То може би денят да е бил такъв. Но аз не му се връзвам много.

Дара, както вчера, след една тренировка, с отделения ендрофин се чувствах чудесно и бам реклама - стрес, тревожност и още ужасии, та пийте това. И веднага всичко нахлу в главата ми. Е, айде, свършихме с кафето. Време е за бира. Майтапя се.

И аз се отпуснах онзи ден с компания, вчера едвам направих с хиляда прекъсвания една тренировка, понеже от спорта се чувствам по-добре, та край, за последен път казвам - никакъв алкохол.
Ще ми се да излеза да се поразкарам, ама на този пек ще стане зле. Много ми влияе силното слънце на ПР.

# 474
  • Мнения: 343
Трябва да се примирим, че ще имаме както хубави дни, така и лоши. Не си мислете, че с пиенето на АД, живота ви магически ще се оправи и всеки ден ще бъде прекрасен. Ето аз например онзи ден бях като парцал - една безпричинна умора, чувствах се смазана, главата ме болеше, спях много и не разбирах защо нямам енергия. Вчера се чувствах много добре. Понякога се събуждам и си казвам „ехх, какво ли ме чака днес, дали деня ще бъде от онези гадните?” Бях си пуснала да гледам и филм и усетих едно по-силно прескачане, рядко ги имам както бях казала и не му обърнах внимание. Няма смисъл да търсим под вола теле, щом сме ходили по лекари вече. Замислете се, че и хората без нашите ПА, ПР, тревожности и т.н пак имат дни като нашите - главоболие има всеки втори, замаяност, проблеми с кръвното, болки тук и там.

# 475
  • Мнения: 1 372
Днес е 12-ти ден от АД,тая големи надежди,поне месец ли трябва да мине,за да се каже,че вече действат?

Жабче , ти и по-рано ще усетиш подобрение, но истински бял човек ще се почувстваш след месец и половина, даже два.
А иначе Дара права си. Гледаме и четем всякакви депресиращи неща, а на нас малко ни трябва. Аз като гледам по телевизията за катастрофи и елате ме вижте като затръгваме на дълъг път. Всички около мен се радват и се приготвят за приятни изживявания, а аз искам някак да се телепортирам директно в крайната дестинация. Наистина май си самовнушаваме някои неща вместо да се отпуснем и наслаждаме. То каквото има да става, ще стане. 

# 476
  • Мнения: 353
Да, Сали и аз само това си повтарям, но някак не ме успокоява особено много.
То каквото има да става, ще стане. 

Дара, права си! В курса имах една колежка която казваше, че само от рекламите ни по телевизията всеки може да си направи извода, че сме гладен и болен народ...
Ваня, отпусни му края, не се притеснявай, все някога ще се оправим. Не го мисли толкова, този кратък живот. Наслаждавай му се до дупка!
Аз така говоря ама и аз съм си "хахо", дет му викаше една съфорумка Grinning (дано не се обиди някой)
С чисти чувства ви прегръщам!💗

# 477
  • Мнения: 1 372
Джерииии, аз последния път след една прекрасна вечер в компания когато ви се оплаках тук, се зарекох че приключвам с алкохола. Обаче тези дни пак ми се отварят някакви оферти, е как да не изпия поне една бира или една чаша бяло вино. Не ме мислете за някаква голяма пиячка, не съм. Но ми е приятно от време на време да си позволя питие. Като се замисля , ядосвам се на себе си че се стигна до хапчета, ама нали пък все някога ще ги спра. О , тогава ще се отдам на алкохола....Grinning шегичка. Приятна неделна вечер на всички Kissing Heart

# 478
  • Мнения: 806
Случайно ми попадна една стара тема от 2011г,за ПР,стана ми много интересно.
Дали тези хора,които са писали там преди толкова години,вече са се оправали. Как са се оправили и т.н.

 Asya е много права.
ММ например,понякога се оплаква,че го стяга от левия край.  Аз изпадам в паника само като го чуя,а той дори не си мери кръвното.
А аз например без никакви оплаквания мога да си измеря 10 пъти за ден кръвното.
Но как по дяволите да се контролирам?!
Аз,ако можех да се контролирам,нямаше да съм в това положение.
Ето например,одеве детето се оплака,че го боли корем-познайте,какво ли не ми мина през главата...
Сали,дано,дано! То и сега съм добре,надявам се с времето и тревожността отшуми.
Вие се оплаквате от алкохола,а аз от цигарите.  Не пуша кой знае колко много,ама понякога ми става много гадно от тях,обаче пак паля...

# 479
  • Мнения: 5 459
Жабче, аз съм от около 2012 година в темата. Повечето се преместиха във фейса. И не, не са се оправили. Пият си хапчетата и си бъбрим във Фейса и се успокояваме...

Общи условия

Активация на акаунт