На море в Гърция 2019 - III

  • 37 527
  • 758
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 11 074
Не знам, може и да се престраша да наема кола, но ако е много завоесто ще ме е страх сама с малкия и непозната кола. Далеч съм от мисълта, че ще опознаем острова за 5 дни, но поне да извлечем максимума.  Гледах на Аликанас има и по-дива част на плажа, дано да успеем да се усамотим там. Изпитвам ужас от плаж с безкрайни редици шезлонги и чадъри.
То не че няма да се справите и без кола, но първо попитай дали обиколната екскурзия включва гледане и снимки на Навагио отгоре (щото това е най-забележителното на Закинтос) и плажа Геракас, например. Това са по-популярните места, които си заслужава непременно да се видят. На мен много ми харесаха и минералният плаж (мирише ужасно на сяра) Хигия и едни драматични гледки на западния бряг, но за краткото време, което имаш и с малко дете, надали ще стигнете дотам. Аликанас ми се видя много спокоен, даже пуст, но ние бяхме на острова около 20-25 юни. 
Иначе доколкото помня от малкото си досег с тур. агенции, препродават дневните екскурзии доста скъпо, а на място могат да се намерят по-евтино от местните оператори, това го казвам, защото Аликес е доста туристическо място и сигурно ще имаш избор от трипове, просто като се разходиш по главната.
Кръчми за съжаление не мога да ти препоръчам, защото най-много ни харесаха такива в отдалечени места, има си доста туркапани по главните курорти.

# 106
  • Sofia
  • Мнения: 1 180
Мерси, Параход. А малкия ще може ли да се качи над Навагио? Да не е прекалено екстремно за него?
Иначе гледах в нета, тръгват и то Аликес турове, цените почти като от агенцията, ще погледна и на място. Таверни намерих доста в Трипа, все с добър рейтинг, та в това отвошение мисля, че ще се справим. Утре ще се опитам да измъкна повече инфо от агенцията на място.

# 107
  • Варна
  • Мнения: 3 940
Чуваме, че опашките на Маказа в момента са големи.

За мен румънците унищожиха минаването през Маказа , опашките през светлата час на денонощието са невероятни дори и делничен ден.Аз преоткрих Златоград въпреки , че пътя е тесен двулентов е добър.Мноооого е завоест , се едно Шипка , но е страшно красив и живописен.Предпочитам да сме 3 коли на границата и да карам час с 30 - 40 отколкото да чакам 7 часа на МАКАЗА.За мен другата ми алтернатива е Капитан Андреево или Гоце Делчев , румънците не ползват тези трите и по става.

# 108
  • София
  • Мнения: 11 987
Хм... мен ММ днес ме сюрпризира с новината, че е капарирал кемпер и в сряда да идем да го купуваме. Никога не съм била привърженик на къмпинги, палатки и пр. Не е моят начин на почивка. Не мисля, че и за него е. Отдавам го на криза на средната възраст 😁  Както и да е, оказва се, че ще успеем да опитаме и да преценим.
Разгледах в нета и мисля още за уикенда да направим 3-4 нощувки в  Арменистис. Мога ли да тръгна без предварителна резервация, или е много рисковано? Има ли нещо, което бихте ме посъветвали (освен - да го удуша моя куку)? Още съм в шок 😂

Добре дошла в клуба. Какъв кемпер е капарирал?
Ние от години пътуваме по този начин. В Гърция не влизаме в къмпинги, само на диво сме.
Ако мога да съм полезна с нещо, ще се радвам да помогна.

# 109
  • Варна
  • Мнения: 3 940
То че сме диваци и варвари е ясно Simple Smile
Ако искаш септември ще ти пратя снимки от Бяла до Дуранкулак какво остава след дивите къмпингари.Миналата година община Шабла е дала 160 000 за чистене на боклуци.
Аркадия , не е само  криза на средната възраст и дъртите мъже го правим - скоро си купих 4та лодка Simple SmileSimple SmileSimple Smile . Цял живот мъжете си мечтаят за играчките които са нямали през детството си.Ако можеш нещо да спасиш от капарото там и ако купуването на кемпер е обратимо , гледай примерно тази годинА да наемете кемпер - има предостатъчно и да пробвате що е то това чудо.Има хора дето никога няма да повторят  . Моята Валя веднъж я заведох на палатка и толкова и остана за цял живот SadSadSad

# 110
  • София
  • Мнения: 11 987
То че сме диваци и варвари е ясно Simple Smile
Ако искаш септември ще ти пратя снимки от Бяла до Дуранкулак какво остава след дивите къмпингари.Миналата година община Шабла е дала 160 000 за чистене на боклуци.

Не ми се влиза в дискусии, но обикновено дивите къмпингари чистим преди да се настаним някъде и не правим свинщини.
Те са от други туристи.

# 111
  • София
  • Мнения: 14 672
Някой търсеше поносимо настаняване в Северна Гърция. Това ми излезе във ФБ, семейството на моя позната го предлага, но си нямам представа как е плажа в Аспровалта.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2176688139054314& … d=100001394488750

# 112
  • Мнения: 11 074
Мерси, Параход. А малкия ще може ли да се качи над Навагио? Да не е прекалено екстремно за него?
Нищо екстремно няма, тя наблюдателната площадка си е до шосето, оградена с перила, съвсем цивилизовано. Даже има нещо като пазарче със сергии до нея.
Екстремно е за тия, дето ходят на забраненото, за да направят по-различна снимка. За тях е и опасно даже Simple Smile

# 113
  • Мнения: 896
Някой търсеше поносимо настаняване в Северна Гърция. Това ми излезе във ФБ, семейството на моя позната го предлага, но си нямам представа как е плажа в Аспровалта.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2176688139054314& … d=100001394488750

Твоите познати да си имат едно наум: https://news.bg/world/gratski-hotelieri-propishtyaha-ot-balgarsk … na-halkidiki.html

# 114
  • Мнения: X
Ох, този клип днес ми попадна във Фейса. Змии на плажа до шезлонгите.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2697596483602281& … d=100000558679868

# 115
  • София
  • Мнения: 11 987
не се страхувайте от змиите. не са опасни и не нападат хора, просто ги оставете да си отидат.

# 116
  • София
  • Мнения: 5 726
Ох, този клип днес ми попадна във Фейса. Змии на плажа до шезлонгите.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2697596483602281& … d=100000558679868
Изглежда се ухажват. Иначе едва ли толкова много ги интересуват шезлонгите.

# 117
  • Мнения: 2 641
Здравейте,  ще пътуваме за Левкас след 2 седмици и смятаме да нощуваме в или около Кавала. Моля за предложения за апартаменти, хотели. Ще бъдем с 3 деца. Къде мога да разгледам какво би било интересно да покажем на децата в околността? Има ли по специфична тема?

Последна редакция: вт, 18 юни 2019, 16:02 от Nivea :)

# 118
  • Мнения: 11 074
За Лефкада или за района на Кавала? От Черноморието ли пътувате, че там ще спите?

# 119
  • Мнения: 2 641
Уф! Ще тръгнем от Шумен и ще спрем в Кавала за нощувка. Търся за Кавала варианти, за Левкада имаме акомодейшън.

Общи условия

Активация на акаунт