ВИЕНА тема 11

  • 31 516
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 4 736
Ще пътувам с дъщеря ми за 3 нощи и избрах хотел до Белведере и по специално до Wien Rennweg Bahnhof (гледам и трамвай 71 минава наблизо). Това добър квартал ли е за отсядане?
Имам следните въпроси за траспорта:
- с какво да се предвижа до тази гара от летището?
- ако взема Vienna city card за 72 часа, разбрах детето е безплатно, но тази карта включва ли и транспорта от/до летището?
- с какво да се предвижвам от хотела до центъра без смяна (има ли директна връзка) и до Пратера? Коя е спирката за централната част където всичко да ми е на пешеходно разстояние?

# 706
  • Варна
  • Мнения: 750
Ще пътувам с дъщеря ми за 3 нощи и избрах хотел до Белведере и по специално до Wien Rennweg Bahnhof (гледам и трамвай 71 минава наблизо). Това добър квартал ли е за отсядане?
Имам следните въпроси за траспорта:
- с какво да се предвижа до тази гара от летището?
- ако взема Vienna city card за 72 часа, разбрах детето е безплатно, но тази карта включва ли и транспорта от/до летището?
- с какво да се предвижвам от хотела до центъра без смяна (има ли директна връзка) и до Пратера? Коя е спирката за централната част където всичко да ми е на пешеходно разстояние?
Здравейте, за картата има четири опции с различни цени -https://www.viennacitycard.at/index.php?lang=EN Просто симулирайте покупка и ще видите какви са цените и опциите. Иначе за транспорта, аз ползвам навсякъде google maps за обществения транспорт, проверете, докато някой ви отговори.

# 707
  • Мнения: 1 521
Ще пътувам с дъщеря ми за 3 нощи и избрах хотел до Белведере и по специално до Wien Rennweg Bahnhof (гледам и трамвай 71 минава наблизо). Това добър квартал ли е за отсядане?
Имам следните въпроси за траспорта:
- с какво да се предвижа до тази гара от летището?
- ако взема Vienna city card за 72 часа, разбрах детето е безплатно, но тази карта включва ли и транспорта от/до летището?
- с какво да се предвижвам от хотела до центъра без смяна (има ли директна връзка) и до Пратера? Коя е спирката за централната част където всичко да ми е на пешеходно разстояние?
Здравейте, за картата има четири опции с различни цени -https://www.viennacitycard.at/index.php?lang=EN Просто симулирайте покупка и ще видите какви са цените и опциите. Иначе за транспорта, аз ползвам навсякъде google maps за обществения транспорт, проверете, докато някой ви отговори.
Ние ползвахме Moovit и qando Wien за транспорта - вършат чудесна работа и двете приложения.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Коя е спирката за централната част където всичко да ми е на пешеходно разстояние?

Всичко чак няма да е , но Stephansplatz на U1 (червената линия). Това е центърът. Оттам не е толкова далече Хофбург, Музеи, Търговската улица, Кметството дори (в този сезон до март препоръчвам карането на кънки на лед, пързалката е уникална)
До белведере ми е смотано, но мнг зависи къде. Аз съм спала в хотел Prinz Eugene един мразовит март и съм предубедена към отсядане там до гарата.
Но има и хубави места, все пак е кварталът на посолствата с приятни улички и т.н.

# 709
  • Мнения: 4 736
Josefin, Zlat_na, благодаря....
За сега съм се спряла на Arthotel Ana Enzian до Белведере. Излиза ми изгодна цена със закуска, а и ми е препоръчан от познати... Сега се чудя дали има музей, който във вторник да е с удължено работно време? Понеже пристигаме към 17:30, настаняваме се и исках нещо да видим този първи ден. Май единственото което се сещам е да отидем до Пратера и виенското колело... Другото е Кулата, тя също е отворена до късно и сега се колебая... Някой бил ли е на Кулата да каже дали си заслужава? Има ли заведение горе или само за наблюдение?
Били сме на такива кули, та не ни е първа необходимост, но все пак да питам... Smile

# 710
  • Мнения: 1 521
Josefin, Zlat_na, благодаря....
За сега съм се спряла на Arthotel Ana Enzian до Белведере. Излиза ми изгодна цена със закуска, а и ми е препоръчан от познати... Сега се чудя дали има музей, който във вторник да е с удължено работно време? Понеже пристигаме към 17:30, настаняваме се и исках нещо да видим този първи ден. Май единственото което се сещам е да отидем до Пратера и виенското колело... Другото е Кулата, тя също е отворена до късно и сега се колебая... Някой бил ли е на Кулата да каже дали си заслужава? Има ли заведение горе или само за наблюдение?
Били сме на такива кули, та не ни е първа необходимост, но все пак да питам... Smile
Ние ходихме, има общ билет за зоопарка и кулата. Има заведение, приятна обстановка е. По тъмно предполагам, че ще е интересна гледка. Ние бяхме по обяд, духаше ужасен леден вятър, а в същото време слънцето беше високо и не ставаше за снимки.

# 711
  • Мнения: 341
Josefin, Zlat_na, благодаря....
За сега съм се спряла на Arthotel Ana Enzian до Белведере. Излиза ми изгодна цена със закуска, а и ми е препоръчан от познати... Сега се чудя дали има музей, който във вторник да е с удължено работно време? Понеже пристигаме към 17:30, настаняваме се и исках нещо да видим този първи ден. Май единственото което се сещам е да отидем до Пратера и виенското колело... Другото е Кулата, тя също е отворена до късно и сега се колебая... Някой бил ли е на Кулата да каже дали си заслужава? Има ли заведение горе или само за наблюдение?
Били сме на такива кули, та не ни е първа необходимост, но все пак да питам... Smile
Ако имате предвид Донаутурм, аз съм ходила.Не помня работно време, но ние вечеряхме и си тръгнахме по тъмно през лятото- тъй че 22.00 ще да е било. Хубава панорамна гледка, има въртящо се заведение с цени като навсякъде. Това й харесвам на Австрия, рядко има място, където да ти отрежат главата с цени. Няма " ден година храни". В квартално кафенце ли или в Захер, или на Дахщайн, няма да те изненадат със зверска надценка. Може да си сядаш, ядеш, пиеш- все на нормални и почти еднакви цени, достъпни за всички.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 324
Josefin, Zlat_na, благодаря....
За сега съм се спряла на Arthotel Ana Enzian до Белведере. Излиза ми изгодна цена със закуска, а и ми е препоръчан от познати... Сега се чудя дали има музей, който във вторник да е с удължено работно време? Понеже пристигаме към 17:30, настаняваме се и исках нещо да видим този първи ден. Май единственото което се сещам е да отидем до Пратера и виенското колело... Другото е Кулата, тя също е отворена до късно и сега се колебая... Някой бил ли е на Кулата да каже дали си заслужава? Има ли заведение горе или само за наблюдение?
Били сме на такива кули, та не ни е първа необходимост, но все пак да питам... Smile

Здравейте, ние в момента сме в този хотел. Приличен е, много са любезни и е чисто, стаите са окей. Ако имате въпроси питайте

# 713
  • София
  • Мнения: 1 324
Можете ли да ми кажете от къде мога да видя разписанието на S7

# 714
  • Мнения: 1 521
Можете ли да ми кажете от къде мога да видя разписанието на S7
В приложението Moovit може да се види точното разписание за всяка една спирка.

# 715
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Здравейте,
Какво ще кажете за това местоположение за нощувки Schwindgasse 9, Виена, Wien 1040, Австрия? https://www.google.com/maps/place/Schwindgasse+9,+1040+Wien,+%D0 … 3713473,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476d07788a5e2289:0x615bde8758eb2e5!8m2!3d48.1972195!4d16.373536

Последна редакция: вт, 21 яну 2020, 10:09 от mar4ela5

# 716
  • Мнения: 2 719
Здравейте,
Какво ще кажете за това местоположение за нощувки Schwindgasse 9, Виена, Wien 1040, Австрия? https://www.google.com/maps/place/Schwindgasse+9,+1040+Wien,+%D0 … 3713473,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476d07788a5e2289:0x615bde8758eb2e5!8m2!3d48.1972195!4d16.373536
Топ! По-добре като изходен пункт за пешеходни разходки и като транспортен възел няма къде да намерите.

# 717
  • Мнения: 10 665
Извинявам се, но това не е ли адресът на Българското посолство във Виена? Simple Smile

# 718
  • София
  • Мнения: 4 458
Не, то е на отсрещния тротоар - Schwindgasse 8. Simple Smile

# 719
  • София
  • Мнения: 1 324
Момичета, ето това знаете ли дали е градски транспорт, със седмична карта дали може да се возим с него?

Общи условия

Активация на акаунт