Клуб на храбрата шивачка - тема 21

  • 28 864
  • 746
  •   1
Отговори
# 300
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Само една игла счупих. 70 номер понеже не бях я дигнала достатъчно високо и като издърпвах плата замина връхчето Rolling Eyes . Подгъвача не съм го пробвала защото е много добре прибран от мен че да не мога да го намеря. Иначе и аз ръкавите първо ги зашивам и после подгъва. За сега без никакво приспособление дори и на малките ръкавчета. На клинчетата също.

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 14:48 от madame

# 301
  • Мнения: 1 862
Мадам, признах те! От теб ще стане отличен партизанин. При 10 зададени въпроса, отговаряш на един. Ни вопъл, ни стон, за това как се държи покривното Джуки. Нали такъв ти е късметът, след като го купи, излезе модел с електроника и само подаваш плата и тя всичко сама си прави.

# 302
  • Мнения: 6 894
Електричар, нали разбра, че мадам е скрила всичко от себе си. Ти какви проби и коментари очакваш? Тя ти обясни недвусмислено, че се надява нещата да ги открие около Коледа. Тогава и коментарите. Simple Smile
Тези Джуки имат ли нужда и от червилце, или само масълце? Simple Smile

Аз подгъвам ръкав като правя двоен подгъв, тропосвам и с един прав тегел, но опъвам плата, че да стане тегелът по-еластичен.

А какъв е този ротационен нож или както там беше?

# 303
  • София
  • Мнения: 5 547
Ротационен нож е нещо като ел.ножица,  с диск режеш плата.

# 304
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Я какъв е моделът с електроника? Пак съм изпуснала.

# 305
  • Мнения: 1 862
Не, мадам има покривното индустриално Джуки от доста време и вече е шила доста на него, за да каже как е, дори без скритите неща, които не може да намери.
    Diorela, подгъваш два пъти, защото все още не си купила такава добревина наречена четириконечен оверлог, или покривна машина. От понеделник в ЛИДЛ има такъв оверлог за 325 пари. Страхотен е. Помоли се на половинката да ти купи такова нещо и се раждаш за втори път. А ротационният нож е ето тази добревина:
http://microasu.net/cart/%D0%B4%D0%B8%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%B2-%D … %B6-olfa-rty-2-dx
Първият който си купих беше на Олфа и както виждаш не е евтин. След това пуснаха в ЛИДЛ същият, но за 7 пари. С него съм рязал много повече, отколкото с прехваленият Олфа и още реже много добре. Ножът не е страшен, но плата се поставя на подложка за рязане:
https://dedal-office.com/product/2469/a1-600-x-900-mm-standartna-podlozhka-2.html
Моята е 600x900 мм., или 60 на 90 см. Както и при някои други неща, колкото по-голяма, толкова по-добре. Поставяш платът за два ръкава, кройката е хваната с топлийки за плата и с ножът режеш! Става срязано като с лазерен скалпел, а не надъвкано, надъвкано. При това реже както тънки, така и много дебели платове.
   А покривното индустриално Джуки е страхотна машина сега и такава ще бъде и след много години, независимо какви модели ще излязат. Налива се масло в картера и тя сама си смазва всички въртящи, триещи и плъзгащи се части. Както казват ,, - Дай Боже всекиму!''
  
  Ето пак. Мадам, не си отговорила, а питаш. Казано е ,, - Дай и ще ти се даде''!

Последна редакция: вт, 01 окт 2019, 17:57 от elektrichar

# 306
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Извинявам се на цялата аудитория че си трайкам. Индустриалнато покривно джуки е добра играчка. Признавам си че не съм и изучила всички функции. На по плътни платове не винаги ми излиза перфектен тройния двойно покривен шев (с три игли и покривен отгоре и отдолу). И другото което ме дразни, искаше ми се крачето да се повдига малко повече (около 6 мм е)

И ако някой има повече опит бих искала да попитам как става завършването?  При обикновената срязваш горните конци и издърпваш и те минават отдолу. Но тази не знам, вкарвам ги с игла от долната страна но губя много време.

# 307
  • София
  • Мнения: 5 547
Мадам, това което аз знам е че издърпваш всички конци ,а режеш само долните. Като гледам и горен плетач имаш ,супер.

# 308
  • Мнения: 1 862
Миленски, за притежанието на двойнопокривното Джуки на мадам, колкото и нескромно да звучи, има голям дял и моя милост, главен меринджей на отдел главен национален консулт на шевното изкуство. Виноват, но аз съм главният подкокоросвач. Така, че и аз благодаря, макар, че мадам наброи парите на тези плевенски ергени!
  Мадам, виж как една английска мома подгъва панталон и как завършва:
https://www.youtube.com/watch?v=r-xRBAEUs7Q
Лошо е, че крачето ти е непрозрачно и е трудничко срещането на начало с край. Виждаш ли как издърпва конците. Шиеш и като стигнеш началото минаваш още 4-5 бода да стане нещо като затяжка, вдигаш крачето, държиш отгоре и отдолу с една ръка, дърпаш и режеш и отгоре и отдолу. Така правят печените шивачки.
А сега виж как тази малка японска мома, шие тениска с покривна и оверлог Джуки. Покривната реже сама конеца:
https://www.youtube.com/watch?v=QPor7WBIZNA
Май започва все повече да ми харесва този начин на шиене на ръкав. Първо шие подгъвът, а след това всичко останало. Така не ти се налага да срещаш начало и край, да мислиш как да завършваш, удобно е и е безкрайно лесно. Щом една японска кратуна го е измислила така, значи е добре.

# 309
  • София
  • Мнения: 5 547
Дори и така да шиеш ръкава пак трябва срещане,при подгъва, иначе размината работа. Има едни оверлози дето правят нещо като затяжка ,много удобно, пробвах се на моя, ама не става баш както трябва.

# 310
  • Мнения: 6 894
Ама как сте го подкарали, ще отворите форумна шивашка фабрика. Simple Smile

Вие ми скройте тениската ( пижамка), аз ще си я отракам и на веритасчето.  ММ каза, че моите джуки са му били достатъчни и нямало що да харчи пари за чужди. Joy
Пусто кроене....

# 311
  • Мнения: 1 862
Миленски, срещането на оверлога е песен, спрямо с това произведение на шевната техника, наречено покривна машина. При нея всичко е трудно. Купил съм прозрачно краче, което струва доста денги. Направил съм няколко различни ограничителя, имам 3 различни подгъвача и ръкавите пак са мъка. Двата подгъвача и прозрачното краче, струват колкото една много добра шевна машина втора ръка. Знаете ли защо повечето машини и изобретения са дело на мъже? Много просто, мързеливи сме и измисляме какви ли не устройства за да направим нещата да стават по лесният начин. Знам много добре, че ако си зачупя ръкавчето с ютията, ще ми е много по-лесно да го зашия. Но аз правя различни подгъвачи, за да си спестя тази работа. Жените са многократно по-бързи, сръчни и работни от нашего брата мъжът. Е, всяко стадо си има мърша, но това са изключения. Казвам го защото съм бил бригадир настройчик с 4 мъже и като дойдоха да работят жена ми и една нейна колежка, вършеха работата на 4-те ергена и то без усилие и жалвания.
    Да, има такива оверлози, които с електроника шият 4 бода напред, обръщат хода назад също като правата машина, шият 4 бода назад и пак напред. Накрая пак същото. А ти как се опитваш да правиш тази затяжка която не ти се получава много? Казвай немедленно, за да почвам и аз така! Аз оставям дълги вериги конци в началото и в края. Правя им възелче плътно до плата и срязвам ненужното, но това много ме бави. Това задължително го правя на раменните шевове и на ръкава при ръкавната извивка. Ако не го затегна с това възелче, шевът се отваря и не е добре.
   Diorela, оверлогът е Пфафф, а покривната на мадам е Джуки. Кажи на половинката си, че като не иска да ти купи оверлогчето, поне да ти смаже Веритасчето! Явно още много ще трябва да жулиш на него.

# 312
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Електричар много благодаря за клипчетата. Мда , признала съм те. Винаги съветите ти са много добри , включително когато ми казваш да не правя/купувам нещо и аз все пак го направя и после разбира се мрънкам Joy

На оверлога е и аз не успявам да го нацеля перфектно свързването всеки път. Особено на по лигави платове.  На покривната има нещо като метален водач и той помага да се нацели при шиене началото и края. Вярно е, че прозрачно краче щеше да е плюс. (Имах такова на покривната на Жаноме-то).
И да Не похваля домашната покривна на Джуки mcs 1500. Преди индустриалната взех това животно. Е няма по-капризно нещо. И вдяването е тест за интелигентност. Отделно е скъпа.  Е вярно е, тръгне ли най после е супер. Но за всяко шиене ако трябва да се подготвя 40 мин Scream

# 313
  • Мнения: 1 862
Мадам, не ми казвай, че си затрила всички атачмънтс които ти бях рекомендувал. Освен всички други джаджи, ти препоръчах да купиш един централен водач ограничител за покривната. Той много помага. Немедленно започвай да ги търсиш тези добревини, че и аз вече се ядосах! Затова един человек като направи толкова години колкото тебе, трябва да му бият една инжекция и да почне да се подмладява. Като стане пак на 18 години, друга, за да почне да остарява.

# 314
  • FRANCE
  • Мнения: 2 225
Давай инжекцията за акъл  Twisted Evil Mr. Green

(за протокола съм на 45)

Сега имам поръчка от девойките да почна да им правя спортни клинчета с видимите декоративни шевове на покривната и спортни бюстиета (ама тук вече търся кройка за размер 12-13г)

Общи условия

Активация на акаунт