Клуб на храбрата шивачка - тема 21

  • 28 664
  • 746
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 847
Немедленно ги купувай, със ,,широко затворени очи''!

# 286
  • Мнения: 60
Здравейте, търся спешно конструкция на дамска жилетка. ( тема е от учебника на Гиндев) ще съм благодарна ако някой ми изпрати

# 287
  • Мнения: 1 096
Здравейте, идвах за два дни до Бг. и ми се наложи да влезна в магазин за левче (незнам каква е разликата с китайските....) за да взема на децата ластички за коса. Реших да попитам за нещо за вдяване  и разбира се ме заведоха при онези железцата, но бързо ми се наби на очи тази джиджавка, която чакам да ми стигне някога със онази тип химикалка за вдяване на машина. Та продавачките и не знаеха какво е и им обясних,бяха въодушевлени, та от солидарност купих само 5 от наличните 7 в магазина. Цената им е...хайде да пробвам да провокирам нашия гуро, половин пара. Вършат работа, не съм пробвала на най-тънки игли, но на дебели не става, в смисъл ухото е по-дебелп на края и отвора му остава над дупката. Отделно има в д-р край се отваря по-малък дял, който сякаш е за машина, но не на принципа а избутването като на химикалката,а на издърпване. Пробвах го на машината, но не успях, защото вдяването й не е странично, а от пред на зад и някак ми е невъзможно, нито пък това да в зад иглата.... Иначе е супер, вече подарих 4 и си останах с едно....сл. път ще купя всипките от магазина. Ако схвана как се работи с него на машина, ще пиша....
Та идеята ми беше, че има доста евтини играчки.


Ако не ви тръгва клипа ето ви в оригинал https://youtu.be/mnTmJ7GnYPo

# 288
  • Мнения: 1 847
Vige, казвай немедленно откъде купи тази добревина, да си купя 20! Като я гледам, си мисля, че става само за ръчни игли. Просто няма достатъчно място, дори да вдигнеш иглата в горно положение, ако искаш да вдяваш машина. За нея, онази вдевачка която е като химикалка, е идеална. Искаш да кажеш, че тази добревина се продава в магазин за един лев, така ли?

# 289
  • Мнения: 1 096
Продава се за 50ст. ,  и то с увеличението на цената й, първо е била 40ст.
В другия край има допълнителна приставка, която предполагам, че е за машина, само да схвана как точно се ползва. Мисля че за машини със странично вдяване ще е лесно, първо приставката, после на кукичката да се постави конеца за да се извади.
Да от магазин за левче, но сигурно и в китайските ги има, само трябва търсене. Има и в алиекспрес, но там пък трябва чакане.
https://s.click.aliexpress.com/e/FdJcwTYU



# 290
  • Мнения: 1 847
Явно с тази малката джаджа се вдява и машинна игла:
https://www.youtube.com/watch?v=rpRQWxTVgzc
За нея по-удачна е тази вдевачка:
https://www.youtube.com/watch?v=dDIDqztSwxE
Вдяването с нея е буквално за секунди.

# 291
  • Мнения: 1 096
И тази съм си поръчала от Китай
https://s.click.aliexpress.com/e/5rJTrMOU
Оглеждах се и за нея, защото ми беше странно да си я поръчвате за 10лв., а братския китайски народ да я дава за 1,25лв. Та поръчай си я и от тук
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 292
  • Мнения: 1 847
Vige, на линкът който си пуснала, има стотина различни джаджи и там виждам само тези с телчицата. Нея ползвам за вдяване в ръчна игла, но пак иска да виждаш доста. Като отворихме тази тема, си спомних трагикомична случка с мен. Идвайки на власт, новите продажни ,,демократи'', се почувстваха задължени да унищожат българската икономика под претекст ,, - Така иска Европа и прогресивната общественост!'' Продадоха за жълти стотинки огромното печелившо предприятие в което работех, което новите небългарски собственици, фалираха с чувство на оргазъм. Търсейки препитание, отидох в шивашка фирма с молба за техник. Трябвало първо да работя като шивач и след няколко месеца ще бъда преназначен. Речено - сторено. От една, на друга операция, трябваше да шия и на илична машина. Който е работил на такава, знае, че иглата се вдява отзад, напред. На 2 - 3  мм. зад иглата се намира ножът който срязва илика, трябва много да виждаш и дори с пинсета е трудно. Срам, не срам, помолих колежка да ми я вдене. Тя се мъчи повече от мен, изтегли една благословия и съжалявайки се отказа. Добре, че стана обяд. В почивката си отидох и взех тази вдевачка с телчицата. Гледах никой да не ме види и за миг вдявах проклетата илична, която късаше на всеки втори илик. Работех от рано, до късно, но не посрамих мъжкото съсловие. След 4 - 5 месеца назначиха връзкар и напуснах изкарвайки 9 кошмарни месеца. Нямаш право да говориш по телефон, да ставаш, да разговаряш и т. н. Имаш право само да работиш. Да ме прощават дамите, но да се работи с 350 жени, (идват ми на ум доста суперлативи, свързани с пълзящи отровни твари, но ще ги спестя) е кошмарно. Карат се за какво ли не. Залата е пропита с негативна енергия и се чувстваш смазан от тягостната обстановка. Ако има почти невидимо изкривяване, ти връщат бройката, в почивката разшиваш и я ушиваш пак. Върнати бройки се оправят само в почивката, или след работно време. Само се моля на добрият Господ, да не позволява да ми се налага да работя като редови шивач в шивашка фирма! Работил съм като техник, но отношението на жените е коренно различно. Жени, които са работили в мъжки колективи, също са съгласни, че да се работи само със жени е ужасно. Не, че мъжете сме цвете за мирисане, но наистина е много по-спокойно.

# 293
  • Мнения: 1 096
Я пробвай този
https://m.aliexpress.com/item/32853567526.html?pid=808_0000_0205 … 02&gclid=null

В търсачката на алиекспрес пиша : needle threader  , нагласям да са цени от ниски към високи и безплатна доставка. И само разглеждаш. Излизат още на първата станица и от бяло-сините тип химикал

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 16:36 от vige

# 294
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 236
https://hop-shop.net/presta/index.php?id_product=91&controller=product - или този Simple Smile

https://www.axioma-hobby-shop.com/vdevachka

Последна редакция: пт, 27 сеп 2019, 16:53 от pvacheva

# 295
  • Мнения: 1 847
Аз имам тази дето е показала vige. Кученцето ми изгриза непоправимо първата, та се наложи да си поръчвам втора. Като видях вдевачката колко е нагризана, ми се искаше хубаво да я отупам, но като ме погледна виновно, виновно и забравих да се сърдя. Е, помърморах, помърморах, но се сдобрихме, като дойде да ми се умилква. За тази вдевачка казвам, че с нея вдявам машината за няколко секунди. Нямам такава като на pvacheva. Първо ще потърся в магазин по един лев. Тя ми трябва за вдяване на ръчна игла.

# 296
  • Мнения: 6 842
Запалихте ме и мене да търся тези вдИвачки. Simple Smile

# 297
  • Мнения: 1 847
Мадам, казвай немедленно купи ли подгъвач за покривното Джуки? Ако си купила, шила ли си с него? Колко сантиметра подгъв прави? Ако си шила ползваш ли го за много тесни ръкавчета? Машината прескача ли бодове? Ядосва ли те? Капе ли? Пустите му думи, все с ченгела, все с ченгела!
    Не бях шил цяло лято, но сутрин вече застудя и реших да си ушия тениска с дълъг ръкав. Избрах си плат с цвят който ми хареса и я уших, като ръкавите ги оставих по-дълги. Облякох я и ги подгънах с топлийка колкото ми се иска. Срязах ги с ротационният нож и линеала и на покривната ги подгънах. Облякох готовата тениска и за най-голяма радост установявам, че единият ръкав е много къс, а другия - много дълъг. Трябваше ми половин минута да стопля, че съм срязал един и същи ръкав два пъти, докато другият не е пипан. Какво съм въртял и струвал, не знам. Имам достатъчно плат за нов ръкав, но изнадих късият със срязаното парче, за да ми напомня, че 5 пъти се мери и един се реже. Тази тениска ще я обличам за работна. В България има един каменен мост, останал от турско време. Накрая на моста има един камък. На него с длето е написано от самият майстор: ,, - Този камък хартиса от поръчаните за построяването на моста, за срам на майстора еди кой си''. Представяте ли си какви изчисления трябват, за да поръчаш точен брой камъни и то с различна големина? За него това е срам, че ЕДИН камък е хартисал. Ако знаете колко бетоновоза са изсипали хартисал бетон в долове, защото не е изчислен както трябва? Така ще си нося тази тениска, за срам на майстора.

# 298
  • FRANCE
  • Мнения: 2 206
Електричар нищо не казвам защото се срамувам Embarassed Всичко си напазарувах и индустриални игли доволно количество. И най съвестно съм си прибрала всичко. Истинска бяла птица ама не лебед. Обърнах къщата и нищо.  #2gunfire Та имаше и спешно търсене от къде мога да поръщам индустриални игли за Джуките че съм останала само с две Crazy Много ме е яд. Ако до Коледа не ги изровя пак ще поръчвам (и всичко ще се покаже чак тогава).  убедена съм к съществуването на дупка в пространството. Там изщезват и чорапи, очила и какво ли не.

За ръкава не се ядосвай, станал е фешънски, така съм шила на девойките клинчета когато не ми достига плат. Пачлърк  Joy (това как се пише?)

# 299
  • Мнения: 1 847
Пачуърк. В превод означава кръпка. Много са ми смешни франсетата като казват на твоята машина Жюки, с ударение на и. В шивашките предприятия в България им казваме Жуки, с ударение на у. Правилно е Джуки, с ударение на у, защото е от английски. Какво ги правиш тези игли, та ги чупиш толкова? Никак не е добре за плочката счупената игла, защото след време машината започва да прескача бодове и да къса конеца. Така и не каза купи ли си въобще погдъвач? И колко сантиметра подгъв прави? Пак ми трябва ченгел. Този подгъвач е по-добър от всички останали, но за тесни ръкавчета е много трудно с него. Винаги предпочитам да съединя ръкавът и тогава да го подгъна с покривната машина. Разбира се, много по-лесно е първо да го подгънеш, а след това да го съединиш, но така просто не ми харесва. Казвай немедленно как си подгъвала ръкавите досега?
    Въпросът е и към всички дами. Казвайте моля, как подгъвате много тесни ръкавчета на разтеглив трикотаж?

Общи условия

Активация на акаунт