Клуб на храбрата шивачка - тема 21

  • 28 894
  • 746
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 895
Po3u, на калъфки такъв пресичащ тегел можеш и по-далеко от зъбите да го минеш. Там не е нужно да е близо, както на дънки.
Винаги минавам с ръчно въртене дебелите места, то иначе не може да ги зашие човек. А и копчетата - също, докато не се центрира добре копчето. И при него много забиват иглите.
На мен коронният ми номер е, да чупя игли като поопъна плата, за да изравня подгъва. Мързи ме да го правя предварително и подгъвам, докато го шия.
Но съм си накупувала доста игли да ми се намират. Направо кутийки купувам.

# 91
  • Мнения: 197
Здравейте на всички, много хубава темичка. Надявам се тук да открия отговор на един въпрос, който тормози мен и майка ми вече 2 дни. Помолила съм я да ми ушие една рокля по снимка от интернет.
Скрит текст:
Правим опити да наберем горната част както е показано на снимката, обаче въобще не се получава този ефект.
Скрит текст:
Може ли да ми дадете съвет как да го постигнем. Набирайки плата ръчно, не стават така малки и фини ленти. Може би трябва да се издърпва плата при шиенето? Извинявам се, ако въпросът ми е тъп Rolling Eyes, обаче дори не знам как се казва този тип набор за да си потърся техниката в интернет.

# 92
  • sofia
  • Мнения: 8 938
Симона, мисля че показанат рокля има основа, върху която е направен набора и е прикрепен към въпросната основа.
Отделно, струва ми се че самият плат е  фабрично "намачкан" и оттам идва финия набор. Може да пробвате с рядък тегел на машината, издърпва се единия конец и става фино набиране. Гънките може да ги фиксирате с ютия.
Това е дизайнерска рокля и не е лесно да се докара подобна визия. А много зависи и от характеристиките на плата.

# 93
  • Мнения: 1 862
Здравей, Симона! Продава се краче за набор:  https://www.axioma-hobby-shop.com/krache-za-nabor
Как се работи с един и два плата можеш да погледаш тук: https://www.youtube.com/results?search_query=GATHERING+FOOT
И само да допълня поста на Веси. Точно така, най-голяма стъпка на правият шев, но трябва да охлабите конеца на иглата много. Ако машината е съвременна охлабете на 1 - 2! Ако машината е стар модел, охлабете конеца, като пробвате на парче от същият плат. Охлабва се стягането, за да не се скъса конеца, като го дръпнеш за да стане набор. Разбира се, ще дърпате конецът който виси от опаковата страна, защото той ще се дърпа лесно. Ако дърпате другият конец, той ще се скъса.

# 94
  • Мнения: 107
Здравейте и зов за помощ!
Купих вчера заветната ми първа шевна машина, SilverCrest, Lidl.
Поставих я на масата, вденах горния конец, поставих калерчето, но при завъртане с ръка на колелото, иглата се спуска надолу, после излиза и не захваща долния конец.
Калерчето вътре се мърда и върти свободно- да не би да трябва някак си да се фиксира, а аз не съм го направила?
Нямам опит с шевни машини и може би нещо не правя добре.
Следвах инструкциите за промъкване на конец под пластината на калерчето, но защо не вади конеца?
При нужда качвам снимки и видео.
Допълвам - при първите два опита видях че горния конец се е навил около калерчето, но долния конец си седеше там долу и не беше захванат ( след отваряне да видя защо не излиза)



Ето как изглежда, и какво става когато опитам на видео.
https://youtu.be/gPR_tDkD8_U
Помощ! Какво да направя?

Последна редакция: нд, 04 авг 2019, 15:17 от AnMary

# 95
  • Мнения: 1 862
Здравей, зимна_мама! Като започнах да чета, леко се уплаших, че машината не е центрована добре. Няма страшно, нищо й няма. Нали виждаш, че совалката има едно стърчащо краче? Сега виж машината добре! Виждаш ли място за същото краче над грайфера? Постави калерчето в совалката така, че конецът да виси от дясната му страна! Вдени совалката така, че конецът да щракне в мястото си! Вкарай совалката на мястото й, но така, че това краче да е точно до този отвор! Натисни совалката така, че да щракне. Чува се. Така машината е вече готова. Виж точно как го прави този ерген на 5:35 мин.:
https://www.youtube.com/watch?v=rsURyFaSlR0
Направи това и немедленно пиши какъв е резултатът!

# 96
  • Мнения: 107

Ох, знаех си че нещо пропускам! Огромно благодаря, електричар! Стана! Страхотен си!
Виждах че това нещо се движи прекалено свободно и усещах че нещо не правя добре.

Сега ще се престраша да стесня една тениска, пък... Каквото стане!

Здравей, зимна_мама! Като започнах да чета, леко се уплаших, че машината не е центрована добре. Няма страшно, нищо й няма. Нали виждаш, че совалката има едно стърчащо краче? Сега виж машината добре! Виждаш ли място за същото краче над грайфера? Постави калерчето в совалката така, че конецът да виси от дясната му страна! Вдени совалката така, че конецът да щракне в мястото си! Вкарай совалката на мястото й, но така, че това краче да е точно до този отвор! Натисни совалката така, че да щракне. Чува се. Така машината е вече готова. Виж точно как го прави този ерген на 5:35 мин.:
https://www.youtube.com/watch?v=rsURyFaSlR0
Направи това и немедленно пиши какъв е резултатът!

# 97
  • Мнения: 6 895
SimonaSV, споделям мнението на другите, че има основа, която дава кройката. А отгоре набраното е много фин плат, но ми се струва, че само с набор няма да се получи този ефект, а си трябва и малко застъпване тип плисе. Освен това набраният плат сякаш е на верев.
Все пак не съм професионалист.
Съчувствия към майка ти, която трябва да се справи с твоите изисквания. Simple Smile

# 98
  • Мнения: 5 101
Здравейте да попитам за шевната машина, която са пуснали в лидл на silvercrest, как е като качество, трябва ми за домашна употреба. Преди си спомням бяха пускали и pfaff, но изобщо не им разбирам, та да изчакам ли пфафа да пуснат или да си взема тази сега. Искам да има функция зачистване, илици, ципове.

# 99
  • Мнения: 6 895
dani-ela-80, прочети на 5 стр.

# 100
  • Мнения: 5 101
dani-ela-80, прочети на 5 стр.

Благодаря, а някой може ли да сравни пфаф и силвъркрес, кое е по-добра и каква изобщо е разликата.

# 101
  • Мнения: 1 862
Разликата между двете машини е, че Пфафф е с едностъпков илик, а Силвър Крест с четиристъпков. Това значи, че поставяш нужното копче в крачето за илици на Пфафф, спускаш една джаджа но точното място, натискаш педала и машината ушива целия илик, с точната големина. За да ушиеш илик на Силвър Креста, поставяш една програма. С нея се ушива дясната верига на илика. С друга програма правиш широката затяжка. С друга програма правиш лявата верига. С втората програма, правиш втората затяжка. Но предварително, всичко това, трябва да го направиш на парцал, да срежеш илика и да видиш дали е голям, или малък. Като ти хареса големината му, трябва да видиш докъде на крачето да шиеш дясната верига, за да станат всички илици с нужната големина. Така написано изглежда много сложно, но на практика не е чак толкова. Разбира се става доста по-бавно. Вече две дами се оплакват от едностъпковият илик на различни машини. Казват, че първо става по-грозен и второ, че става маалко по-голям от нужното. Ако наистина става по-голям, може да се прежали едно копче и леко да се изпили в двете места, които опират в крачето. Предимството на Силвър Креста е, че иликът ножеш да го направиш с много гъст зиг заг и така да стане както ти харесва. На Пфафф това не може да стане, защото гъстотата на шева, се определя от машината. Нямам представа защо спряха да пускат Пфафф, а пускат Силвър Крест. Преди две години, пускаха машини всяко тримесечие, но явно продажбите силно са спаднали и сега пускат един - два пъти в годината. А на въпроса, коя машина е по-добра, всичко зависи от притежателя й. Както ти се грижиш за нея, така и тя ще ти отвръща със същото. Забравих да кажа, че разликата е и в цената. Едната е 180 пари, а другата е 230 - 240 пари.
   P.S.  И двете машини имат оверлочни шевове за зачистване, шиене на ципове и копчета.

Последна редакция: пт, 02 авг 2019, 17:19 от elektrichar

# 102
  • Мнения: 197
Здравейте, благодаря ви много за съветите Hug Купили сме плат за основа, но не с идеята да правим твърд корсет. Майка ми направи хубав набор с машината. Издърпа към рамото и усука плата за да стои фиксиран на гърдата. Получи се по-едър набор, но на нас ни хареса и ще го оставим така. Все пак роклята наистина е дизайнерска и не може да постигнем съвсем същия ефект, а и тънкия плат за отгоре, който сме избрали е с по-едра плетка от този на оригиналната рокля.

# 103
  • Мнения: 5 101
elektrichar, много ти благодаря за подробната информация. В крайна сметка я купих, кой знае дали изобщо ще има пфаф, а пък и цената е добра, така, че да ми е честита дет се вика. Много благодаря още веднъж, може да продължа да ви досаждам с въпроси за това и онова, но не съм шила от 20 години сигурно има.

# 104
  • Мнения: 6 895
Като прочетох какво е едностъпков илик и се радвам, че моята машина прави 4-стъпков.
Това чудо как обикаля и шие около копчето, нали обикновено копчетата са кръгли?

Общи условия

Активация на акаунт