iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 111

  • 40 050
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Бургас
  • Мнения: 5 687
Точно затова Вела е подчертала, че фъстъченото масло се прави от печени фъстъци т.е. дори ядейки го с лъжицата, то е продукт претърпял топлинна обработка, за разлика от кокосовото масло )

# 196
  • have faith and be patient ..
  • Мнения: 4 674
Пък и лично аз не виждам никаква полза от един фъстък .. печен или суров .. а за кокосовото масло и ползите му има написани фермани.. изобщо нямат място за сравнение двете масла ..

# 197
  • София
  • Мнения: 9 940
Препоръчайте бързи аминокиселини (при натоварени дни)

Фъстъка е алерген  

# 198
  • София
  • Мнения: 36 032
FeelGood23
И двете масла си имат своите ползи, зависи как и от кого се използват и какво друго съдържат като готов продукт (сол, захар и т.н.)
Фъстъченото масло е богато на протеин, напр. АК аргинин с ползи за ССС-ма, освен това фъстъците са с нисък инсулинов индекс т.е с ползи при диетичното хранене.
Кокосовото масло е богато на средно верижни триглицериди, които въпреки че са вид мазнини, ако се използват правилно, подпомагат горене на собствената мазнина, освен другите им ползи ( за сърцето, мозъка, дават енергия...).
Ако не искаш да се съобразяваш с нищо и просто да си хапваш по 1-2 сл на ден нещо полезно - избери кокосовото масло.
ПП.
Сама си правя фъстъчено масло, като за базова мазнина, ползвам кокосово масло - много по-вкусно и съм сигурна, какво точно съдържа.  Wink
От няколко години в нас ползваме само кокосово мляко и кокосова сметана - които също сами си правим.
Просто две идеи за полезни храни Peace

Денис,коластрата я искам най-вече
Скрит текст:
за имунитет-2 гр ли да взимам и наведнъж ли, сутрин или вечер?Забравих преди да отбележа ,че имам и тази коластра( ако е по-добра нея да пия,другата на Now Foods да дам на майка ми)-https://www.iherb.com/pr/california-gold-nutrition-concentrated- … 40-capsules/52395
Вечер глутамин и след 40 мин колаген или най-добре заедно на един прием?
За коластрата, става  - 2 грама е добра доза Peace
За Глутамин и Колаген - по-добре да има някакъв интервал, поне 10-15 мин., е по-добре. Глутаминът, по-голямата част се дърпа от мускулите, а Колагена са АК и има вероятност също да се дръпнат от мускулите, защото се нарушава съотношението на АК ( в колагена - добавя се друга АК)?! Поне според моята логика.
Разтворимите елементи (прах, течност) се усвояват за около 15 мин. от стомашната лигавица, но колагенът е протеин, а той се усвоява по-бавно, сравнено с един водоразтворим витамин, напр.


Препоръчайте бързи аминокиселини (при натоварени дни)
Ето предложения:
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Sports-Amino-Complete-360-Capsules/5421
https://www.iherb.com/pr/Optimum-Nutrition-Superior-Amino-2222-T … 320-Tablets/36135
https://www.iherb.com/pr/Country-Life-Max-Amino-Caps-with-Vitami … -Veggie-Caps/1724
- приемат се на гладно с вода, поне час преди хранене

iHerb® код:   YUL919
за първа поръчка - 10% намаление
за следващи поръчки - само жест към мен

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 07:50 от denis.

# 199
  • Пловдив
  • Мнения: 251
Здравейте,
Препоръчайте ми продукт с Магнезий за хора с недостиг на магнезий със симптоми бърза умора,безсъние,нерви
Благодаря!

# 200
  • София
  • Мнения: 36 032
Здравейте,
Препоръчайте ми продукт с Магнезий за хора с недостиг на магнезий със симптоми бърза умора,безсъние,нерви
Благодаря!
Ето предложения:
https://www.iherb.com/pr/Doctor-s-Best-High-Absorption-Magnesium-120-Tablets/15 - успокоява, има  релаксиращ ефект, за по-здрав и спокоен сън, приема се вечер преди сън
https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Magnesium-Malate-1-000-mg-180-Tablets/692 - тази форма дава тонус и енергия
Магнезият ще попълни дефицита, ако има такъв, но не винаги този дефицит е причина за симптомите, които изброяваш.
Добре е да се консултираш и с лекар.

# 201
  • Мнения: 449
Денис ,искам да те попитам-от коластрата може ли да се напълнее,че прочетох била богата не на протеини,а на въглехидрати-вярно ли е това?

# 202
  • София
  • Мнения: 9 940
Чудя се ако имам избор - капсула или таблета... в първото трябва да има по-малко помощни вещества, но не е ли  по-трайна таблетката (след отваряне)?!
Other Ingredients - Now
Bovine gelatin (capsule), hydroxypropyl cellulose, stearic acid (vegetable source), magnesium stearate (vegetable source) and silicon dioxide.

Country... Other Ingredients
Cellulose (capsule shell), cellulose, calcium silicate, magnesium stearate, silica.

Таблетки:
Other Ingredients
croscarmellose sodium, palmatic acid, stearic acid, silica, hydroxypropyl methylcellulose (HPMC), polydextros, medium chain triglycerides, soy lecithin.
Contains: Milk and soy

vegetable source окей ли е?
silicon dioxide./ silica.  - не ми звучи добре. Пясък.   calcium silicate?
Май Now са по-напред.
Вече се замислям дали да поръчвам колаген на таблетки, макар че го дават само с Magnesium stearate (vegetable source.
 Там поне го пия сутрин и винаги съм в нас. Докато аминокиселините е за предпочитане да не е пудра, а по-лесно да се приема на капсули/таблети.

# 203
  • София
  • Мнения: 36 032
Денис ,искам да те попитам-от коластрата може ли да се напълнее,че прочетох била богата не на протеини,а на въглехидрати-вярно ли е това?
Не е точно така. Ето една много хубава табл.
Хранителен състав на човешката коластра и говежда коластра
- гледаш говежда коластра


Лактозата е въглехидрата в коластрата.
Имай предвид, че приемаш 2 грама коластра - колко трябва да е лактозата че да напълнееш?!

# 204
  • Мнения: 350
Денис, да задам един малко тъп въпрос: добавката Л-лизин само при херпес симплекс ли е ефективна? Може ли да се приема и при други вирусни заболявания като баналните болежки зимата- червено гърло, хрема и други подобни, предизвикани от хилядите циркулиращи вируси?

# 205
  • София
  • Мнения: 36 032
Скрит текст:
Чудя се ако имам избор - капсула или таблета... в първото трябва да има по-малко помощни вещества, но не е ли  по-трайна таблетката (след отваряне)?!
Other Ingredients - Now
Bovine gelatin (capsule), hydroxypropyl cellulose, stearic acid (vegetable source), magnesium stearate (vegetable source) and silicon dioxide.

Country... Other Ingredients
Cellulose (capsule shell), cellulose, calcium silicate, magnesium stearate, silica.

Таблетки:
Other Ingredients
croscarmellose sodium, palmatic acid, stearic acid, silica, hydroxypropyl methylcellulose (HPMC), polydextros, medium chain triglycerides, soy lecithin.
Contains: Milk and soy

vegetable source окей ли е?
silicon dioxide./ silica.  - не ми звучи добре. Пясък.   calcium silicate?
Май Now са по-напред.
Вече се замислям дали да поръчвам колаген на таблетки, макар че го дават само с Magnesium stearate (vegetable source.
 Там поне го пия сутрин и винаги съм в нас. Докато аминокиселините е за предпочитане да не е пудра, а по-лесно да се приема на капсули/таблети.
Капс. са по-чисти, но са с по-малка трайност, за разлика от табл. Ако се съхраняват правилно, не би трябвало да има проблем.
На Now е по-добър избор.
За другите съставки - сам преценявай - това са различни слепващи вещества, абсорбиращи излишната влага( silicon dioxide - неорганичен силиций, silica е органичен силиций), medium chain triglycerides - това са вид ЕМК -срещат се в кокосовото масло, полезни са и т.н..
Магнезиев стеарат е магнезий + стеаринова к-ма (хидрогенирана мазнина и като такава е вредна) - предпазва табл. или капс. от залепване помежду им.


Денис, да задам един малко тъп въпрос: добавката Л-лизин само при херпес симплекс ли е ефективна? Може ли да се приема и при други вирусни заболявания като баналните болежки зимата- червено гърло, хрема и други подобни, предизвикани от хилядите циркулиращи вируси?
Лизинът потиска действието на вируса (потиска вирусната репликация ),  в случая при HSV -1 и 2 и би помогнал само, ако причината е вирус - пробвай. Лично аз съм скептична, че би действал и на други вируси по същия начин.
Дори и да не помогне, няма да навреди.

Последна редакция: нд, 07 юли 2019, 16:05 от denis.

# 206
  • Мнения: 173
FeelGood23
И двете масла си имат своите ползи, зависи как и от кого се използват и какво друго съдържат като готов продукт (сол, захар и т.н.)
Фъстъченото масло е богато на протеин, напр. АК аргинин с ползи за ССС-ма, освен това фъстъците са с нисък инсулинов индекс т.е с ползи при диетичното хранене.
Кокосовото масло е богато на средно верижни триглицериди, които въпреки че са вид мазнини, ако се използват правилно, подпомагат горене на собствената мазнина, освен другите им ползи ( за сърцето, мозъка, дават енергия...).
Ако не искаш да се съобразяваш с нищо и просто да си хапваш по 1-2 сл на ден нещо полезно - избери кокосовото масло.
ПП.
Сама си правя фъстъчено масло, като за базова мазнина, ползвам кокосово масло - много по-вкусно и съм сигурна, какво точно съдържа.  Wink
От няколко години в нас ползваме само кокосово мляко и кокосова сметана - които също сами си правим.
Просто две идеи за полезни храни Peace


Благодаря Денис!

Горе-долу съм наясно (а и ти описваш), че двете масла са различни. Но все пак какво е личното ти мнене за ползата на фъстъченото масло конкретно за отслабване? Визирам, това "рекламиране" което му правят като диетичен продукт спомагащ отслабването - попаднах на поне няколко статии в тази насока, ако трябва да сме точни сигурно го има във всяка статия за ползите това....

Предполагам, идеята е да се ползва като заместител на 1 хранене (т.е. не че самото масло спомага изгарянето на мазнини, както е примерно при кокосовото, както си написала)? Може би заместване на 1 дневно хранене със 50-70 гр. фъстъчено масло, по логиката на заместване хранене с доза протеин на прах ? Все си мисля, че би бил доста по-чист вариант (колкото и на теория да са изчистени протеининовите добавки, все има повече изкуственаж в тях според мен), но пък предполагам чисто калорийно ще е повече калории и повече мазнини (при равна доза протеин на порция), което не знам доколко не обезмисля нещата ? (а само с 1 лъжица няма как човек да замести 1 хранене)  Rolling Eyes

P.S. Може ли да споделиш рецептата си за домашно фъстъчено масло ? Yum
Със сигурност е доста по-добър вариант от комерсиалните варианти, които купуваме !

# 207
  • София
  • Мнения: 36 032
Скрит текст:
FeelGood23
И двете масла си имат своите ползи, зависи как и от кого се използват и какво друго съдържат като готов продукт (сол, захар и т.н.)
Фъстъченото масло е богато на протеин, напр. АК аргинин с ползи за ССС-ма, освен това фъстъците са с нисък инсулинов индекс т.е с ползи при диетичното хранене.
Кокосовото масло е богато на средно верижни триглицериди, които въпреки че са вид мазнини, ако се използват правилно, подпомагат горене на собствената мазнина, освен другите им ползи ( за сърцето, мозъка, дават енергия...).
Ако не искаш да се съобразяваш с нищо и просто да си хапваш по 1-2 сл на ден нещо полезно - избери кокосовото масло.
ПП.
Сама си правя фъстъчено масло, като за базова мазнина, ползвам кокосово масло - много по-вкусно и съм сигурна, какво точно съдържа.  Wink
От няколко години в нас ползваме само кокосово мляко и кокосова сметана - които също сами си правим.
Просто две идеи за полезни храни Peace
Благодаря Денис!
Горе-долу съм наясно (а и ти описваш), че двете масла са различни. Но все пак какво е личното ти мнене за ползата на фъстъченото масло конкретно за отслабване? Визирам, това "рекламиране" което му правят като диетичен продукт спомагащ отслабването - попаднах на поне няколко статии в тази насока, ако трябва да сме точни сигурно го има във всяка статия за ползите това....

Предполагам, идеята е да се ползва като заместител на 1 хранене (т.е. не че самото масло спомага изгарянето на мазнини, както е примерно при кокосовото, както си написала)? Може би заместване на 1 дневно хранене със 50-70 гр. фъстъчено масло, по логиката на заместване хранене с доза протеин на прах ? Все си мисля, че би бил доста по-чист вариант (колкото и на теория да са изчистени протеининовите добавки, все има повече изкуственаж в тях според мен), но пък предполагам чисто калорийно ще е повече калории и повече мазнини (при равна доза протеин на порция), което не знам доколко не обезмисля нещата ? (а само с 1 лъжица няма как човек да замести 1 хранене)  Rolling Eyes

P.S. Може ли да споделиш рецептата си за домашно фъстъчено масло ? Yum
Със сигурност е доста по-добър вариант от комерсиалните варианти, които купуваме !
Диетичен продукт е много широко понятие, защото всичко зависи от режима на хранене и как се приема дадена храна - с какви други храни се комбинира.
Фъстъците са добра храна при ВМХ, Кетогенната диета и т.н. - съдържат малко въглехидрати и държат КЗ и Инсулина в ниски граници. Инсулиновия индекс напр. е 15., докато при едно нискомаслено кисело мляко с малко ягоди е около 85.
... или по-добрият вариант е 1-2 сл фъстъчено масло Wink
И да вметна, че съдържат и Ресвератрол - една от ползите за сърцето.
Аз съм на високо протеиново хранене, с по-малко мазнини и затова не мога да го консумирам в големи кол-ва, колкото ми се иска, защото го обичам много, но по 2-3сл през ден-два си хапвам и това не ми създава проблеми с теглото.
Фъстъчено масло:
300-400 гр. фъстъци (печени, без люспата) се смилат с блендер за 4-5 мин, докато започне да се отделя мазнината от тях - превръщат се в гъста лепкава смес.
Добавя се послепенно около 50-60мл. кокосово масло, зависи колко гъсто искам да бъде и каква част да е кокосовото масло. Съхранявам в стъклен буркан, в хладилник.
За Хрупкаво фъстъчено масло - се отделят 2-3 сл по-едро смелни фъстъци, които се добавят накрая.
След като се научиш да си правиш фъстъчено масло, опитай сусамов тахан - също много лесно и бързо се приготвя. Като мазнина за тях, ползвам зехтин - голяма вкусотия са.
Ето и как изглеждат моите тахани
Черен, пълнозърнест сусам:
https://www.iherb.com/pr/Kevala-Organic-Black-Sesame-Seeds-16-oz-453-g/50667

Последна редакция: вт, 09 юли 2019, 17:30 от denis.

# 208
  • Мнения: 2 165
Денис, дали случайно миличка има мултивитамини, които не съдържат витамини от група Б?

# 209
  • Мнения: 107
може ли да препоръчате работещи добавки за стави , гонартроза

Общи условия

Активация на акаунт