Любители на Котки - Тема 134

  • 20 769
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Плевен
  • Мнения: 352
Аз. Обаче само профилактично. Нямам опит как действа при реален проблем с глисти и бълхи.
Ветеринарят ми го препоръча, тъй като си намерих ухапано от бълха и се притеснявам, че може да съм я вкарала в къщи при Морадо. И тъй като е време за профилактично вътрешно обезпаразитяване ми даде направо Broadline и за двете. Каза, че било ефикасно. Аз обаче малко се тревожа от поставянето му, Да не взема да го сложа някъде, където би го достигнал и облизал. Днес ще се мъча и ще му го слагам.
А поради каква причина може от 6 часа да ака 2 пъти, като това по принцип се случва веднъж на ден? Аз съм малко паника и започвам да чета и мисля всякакви неща...

# 31
  • Мнения: 1 153
Момичета, помощ. Напълнихме се с бълхи. Имаме три котки, различен цвят, дължина и гъстота на косъма. Пускам снимки на всяка котка, ако може да дадете адекватен съвет. Пръскахме у дома вече не знам колко пъти, котките ги носим да им капят капки (не им помня имената), третираме с шампоан против бълхи. Няма и няма. Сипят се яйца, бълхичките тичат по котките и по нас, хапят дъщеря ми. Още след третирането и бълхите си щъкат щастливи по писанките. Постелките на дивана и леглото в кухнята почерняха от яйцата на бълхите, постоянно чистя с прахосмукачка, парочистачка, четкам котките със ситно гребенче.
Това е Бебето. С къс и не гъст косъм, по него не намирам бълхи и яйца, вероятно само го попълзяват.

Фъсти, с черна и гъста козинка, има най-много яйца.

Това е Писа, с много гъст долен слой косми, като пух е. При нея има всичко - бълхи, яйца.

Вече почти година се борим с проблема и ефект нула. Имаме ги от години, такова нещо не е било никога. Чудя се, ако ги обръснем, дали ще помогне.

# 32
  • Мнения: 5 353
Мира Иванова, честит рожден ден на патерица bouquet
При нас възстановяването от операцията върви доста добре.Онзи ден бяхме на контролен преглед, докторът свали един външен конец и каза, че другите трябва да паднат от само себе си. Давам ѝ лекарството, което ми изписаха в храната ѝ и тя си го приема без никакви проблеми. Сега сме горе-долу на половината от времето за възстановяване от такава интервенция (нали беше 10 дена?) и критичните дни ги прескочихме. Ако не съм я показвала тази снимка, ето данък:

Teya75, обезпаразитени ли са?

# 33
  • София
  • Мнения: 16 193
Нашият вет каза, че бълхите умират от вода, т.е. перете и измивате всичко вкъщи, къпете котките и не ги пускате навън да лепят пак.

# 34
  • Мнения: 1 153
Балкай, за вътрешни паразити ли питаш? Да, даваме по схема хапчета, но не умират глистите и тенията, а се стопират само. А сме закъснели ден-два, ппоявяват се пак. Не помня имена на хапчета, но са едни, които са според килограмите. На 15 дена се дават, така ни казаха в клиниката. До миналото лято нямаше проблеми, бълхи не са имали, дори като прибрахме Писа от улицата. Имаше няколко кърлежа, сложиха и някаква инжекция тогава (преди 5 години), измряха кърлежите, нямаше бълхи, глисти. После същото слагахме и на Бебето, което е дъщеря на Писа. Същото правехме  е с Фъсти. В един момент тези инжекции изчезнаха, казват, че не са имали никога, а какво им слагахме толкова години, нали ги носим там и виждаме - забива се подкожно. От миналото лято - ужас и половина. Котачките се измъчиха вече, ние двойно повече. Ветеринарят казва, че не сме само ние така, но това не ме успокоява. Не мога да ги махна, но се побъркваме. Дори не знам как се казваше този препарат. Носим ги, слагат го и това беше. На 6 месеца ги обезпаразитяваха. Сега - през 15 дни пръскане, мазане, капки някакви в козинката, Фъсти се пени от тях... Жал ми е, бясна съм. Фъсти ръси яйца на котешка тения... Какво става, като в кръг се въртим.

# 35
  • София
  • Мнения: 6 064
Не знам какво да те посъветвам, но дали не са били инжекции, а Бродлайн? Той е като спринцовка и може да ти е изглеждало като инжектиране?

Ако искаш, изброй като препарати какво сте ползвали, може някой да се сети за още нещо!

# 36
  • Мнения: 1 153
Лято, точно инжекции си бяха. Със спринцовка и игла от някакво голямо шише изтегляха нужната доза, хваща се кожата на врата и се забива иглата. От него първия път, когато прибрахме Писа, кърлежите изсъхнаха и изпадаха, бълхи и глисти нямаше. После със същото третирахме бебетата ѝ, Фъсти. Ветеринарите си знаеха, носим, слагат и ... Не са споменавали как се казва, не сме питали, важното е, че действаше. Нямаше даване на хапчета, къпане с шампоани, само това на 6 месеца. Изчезна преди около 2 години, минахме на другите налични, някакви капки на вратлетата и хапчетата. И ей на - проблем голям.

# 37
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Благодрая, момичета Simple Smile И вие да сте здрави, и семействата ви, и котаците Simple Smile

Късметка тази сутрин Simple Smile

# 38
  • Мнения: 18 969
Teya75, пробвай всичко, което не можеш да го изпереш на висока температура, да го напръскаш с разтвор на този препарат: https://newfresh.org/preparat-protiv-balhi-karlezhi-bandit-10-ev-1-l

Или на този, като видиш указанията за ползване и дозировката при първия препарат: https://apteka.framar.bg/30049141/%D1%86%D0%B8%D0%BF%D0%B5%D1%80 … D-10-%D0%BC%D0%BB

Повтори пръскането след 7 дни. За животните - има 2 основни вида спот-они, с 2 основни съставки. Виж с какво сте третирали предишния път и не е подействало, и вземи от спот-он от другата група, който съдържа другата съставка.

# 39
  • Мнения: 1 153
За Бандит от кога говоря и аз, ама мъжът ми дебела глава, пръска с едни флакони Sad  Преди имах куче - болонка. Помня, че всеки месец я къпех в разтвор на ампулка в 10 литра вода и нямаше бълхи и кърлежи, това беше преди повече от 10 години. Питах и за такова, не знаели какво е. Ама и аз, като не помня имена Sad

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 433


Бела в жегите.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 715
Teya75, малкото коте, което намерихме, обезпаразитиха със Stronghold Plus. Нашият голям котак сме третирали профилактично със същото.
Това е листовка на препарата.
Малкото беше пълно с бълхи. Сега няма. Казаха месец да не се къпе.

# 42
  • Мнения: 21 275
Благодаря за новата тема. Hug

# 43
  • София
  • Мнения: 9 532
Благодаря за новата тема,  Таня!
Наместваме се в нея с тези две снимки. Други нови няма,  защото Елза само търси къде по-високо да се качи,  за да дреме и аз не мога да я снимам.



А това са едни бебета,  които снимах и няма как да не споделя с вас.

# 44
  • Мнения: 1 153
Момичета, благодаря за съветите Simple Smile
Simanto, питахме за препарати Спот-он, нямали, защото били "билкови и неефективни", ако сме искали, трябвало да поръчват. Това ми се струва добро, защото е с по-продължително действие от тези, които досега сме ползвали.

Общи условия

Активация на акаунт