Любители на Котки - Тема 134

  • 20 825
  • 759
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 19 104
Момичета, благодаря за съветите Simple Smile
Simanto, питахме за препарати Спот-он, нямали, защото били "билкови и неефективни", ако сме искали, трябвало да поръчват. Това ми се струва добро, защото е с по-продължително действие от тези, които досега сме ползвали.

Хм, кой ти го каза това? Освен ако не бъркам термина, спот-он се наричат тези препарати, които се капят отзад на врата - Фронтлайн, Бродлайн, Байер Адвокейт, Фиприст и т.н. Не знам кое им е билковото. Иначе за Стронгхолд и аз бях чела, но не съм ползвала - един от малкото, които са ефективни и против ушна краста.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Teya75, попаднали сте на бълхи, резистентни към противопаразитния препарат който ползвате. И на нас се случи и тогава си изтормозих котките от третиране, а аз се спуках да дезинфекцирам и пера.
1. Сменете противопаразитния препарат, който полвахте до сега с друг, като внимавате основната химична съставка да е различна.
2. Пръскайте у дома с препарат. Примерно фендона.
3. Пране на високи градуси и прахосмукачка
4. За вътрешни паразити-питайте ветеринар на колко време е допустимо да се третира котката и се следят изпражненията, до чисто. Може и трикратно да се наложи да се даде препарат, докато измират и тези, които още не са в храносмилателната система.
5. Повишено внимание към обувките, с които се прибираме и евентуално носим паразити.

# 47
  • Мнения: 1 153
Кукумицинка, в едната вет. клиника ни го казаха.
Стейси Грей, май е така, но защо не предложат нещо друго. Аз не съм ветеринар, че да разбирам от лекарства и състава им. Носим, капят, вдигат рамене. За вътрешните паразити - няма пълно изчистване. Забавим ли се с няколко дни с хапчетата, пак започват да излизат, даваме през 15 дни. Такива били, толкова действали. Пера на 90 градуса, минавам всеки ден по няколко пъти местата им с парочистачка, пръскаме, тупам. Гнус ме е вече, а са толкова гальовни.
Преди няколко месеца спасих на майка ми крака от рязане над коляното, защото се усъмних в диагнозата и лечението. Сега и ветеринарна медицина ли да чета Sad Разчитам на лекарите, а ето, че опирам до препатили хора. Ще започнем с един от препоръчаните препарати, надявам се скоро да ви покажа едни щастливи писки Simple Smile

# 48
  • София
  • Мнения: 1 715
Важно е да знаеш какво слагат. Отдавна не разчитам на лекари, а проверявам Simple Smile

# 49
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Единственият път, когато ме разочароваха в нашата клиника, беше тогава. Аз сама поисках друг препарат, след многократно лечение с Фронтлайн.
И веднага подейства.
Знам какво е да третираш с химия, да виждаш омаломощени бълхи и след два дни да бягат по кожата на котката като нови.
Препоръчвам и чисто механично почистване-с гребенче и бързи рефлекси. Simple Smile

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Да си похваля котката и да си обера срамовете: оставила съм я цял ден без достъп до тоалетната Rolling Eyes и тя като пич стиска и не прави беля.
Разходих кучето, прибрах се, а тя се заковава на едно място и почва да те гледа когато иска нещо. Гледам вода и едене има, тя стои и чака да ми дойде умът. Гледам в един момент, малиии тоалентата, тоалентатааа, куха чавке ...
Отворих и кацна право вътре да пиша ... Милото ми коте дунде ...

# 51
  • София
  • Мнения: 16 203
Барни хич не е толкова тактичен, ходи и реве пред затворената врата на тоалетната.

# 52
  • София
  • Мнения: 13 177
За вътрешните паразити - няма пълно изчистване. Забавим ли се с няколко дни с хапчетата, пак започват да излизат, даваме през 15 дни. Такива били, толкова действали.
Хапчетата за вътрешни паразити действат само на момента. Изтрепват всички големи паразити на момента и са до там. Яйцата оцеляват. След това от яйцата се излюпват нови паразити, които трябва да се убият преди самите те да станат достатъчно големи, за да снасят. Затова следващото хапче не се дава след 15 дни, а след 7 или 10 за глисти (не помня добре). За тении беше малко по-дълъг период. Обикновено се налага и трети прием, но пак трябва да се изчислява според инкубационния период. Най-добре прочети в нета точно за колко време се развиват и действай според това. Слагайки през 15 дни, няма полза, защото паразитите са се развили достатъчно, за да снесат нови яйца.

Котките дворни ли са? Такова често третиране може да им навреди. Sad

# 53
  • Мнения: 15 359
Ххаха, Мира. Наша Мая и тя е така. Един път съм затворила балконската врата по инерция, а тоалетната и  на терасата и тя милата се върти, суети се, ама не прави беля и чака да се сетя. Сетих се и гледам не може милото да свари да се навре вътре да си свърши нуждите.

Само един път се изака в клетката си, ама аз патката хем знам, че ще пътуваме, сложих и да яде преди пътя и тя хубаво се надумка, ама нямаше време да чакам да и дойде музата за тоалетна и натоварваме се ние в колата с Мая в клетката и по едно време така се размириса, не се трае. Айде спирай да видим какво става, ами какво, какво, животното му дошъл напъна и къде, къде, в клетката. Бързо се оправихме, ама добре, че беше на място където можеше да спрем веднага и без проблем, че инак щяхме да се задушим докато търсим място за спиране. Joy

# 54
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Държелива е Късметка, за 5 години не знам три пъти дали е пишала или акала извън тоалетната. Случвало се е, ама толкова рядко, че чак се чувстваме виновни ние и се извиняваме като се случи, просто не е могла повече да ни чака ... Simple Smile Прави го когато цяла нощ и повече сме я оставили без тоалетната ...

Ааа имаше един пак мой фал, смених силикона с дървени пелети, почуди се къде да пиша и ми омаскари разсадите. И аз се карам, тя продължава, а не е такава смотана. Усетих се когато един карамфил въшляса и приготвих кутията, в която го бях садила за сваляне навъм, но съм затрупала с някакви картонени опаковки, та видях как ги е разбутала да се изпиша вътре в кутията с пръст. Много тъпо ми стана, върнах силикона и всичко стана ок.

# 55
  • Мнения: 3 732
Сутринта в 6 часа ставам за работа и проверявам Бегинс -  яде зеле като не видял. Досипах в почти празната купичка и то с връх. Докато един час се мотках преди да изляза - купичката беше наполовина.

Следобеда обикаля из стаите да проверява кой какво прави, клюкарката. Имам чувството, че след.всяко влошаване на здравословното му състояние получава амнезия и разучава наново дома си.

Снощи произведенията бяха три твърди като две от тях бяха наполовина бели. Това пък защо? В листовката на Биокана не пише такива неща. Да е от зелето?

Пи котешко мляко, пауч на Роял Канин 12 + години не поглежда.

Вече е с отворени очи, спи по - малко, все гледа да легне на хлад. Расте ни и козина. На места пораства, но към ушите и горната част на гърдите границата между плешиво и козина е доста ясно очертана.

Одеве както си стоеше на стола на господарката реши да се качи на масата. Това е забранено и той уж го знае. Като има хора в стаята му предлагаме да подуши от всичко. Като няма - ще се качи и ще провери какво има оставено.
Днес забрави за правилото и се качи. Стопанката му го видя. Аз щях да чакам да видя какво ще направи. Тя реагира с удар по масата. Не е да викне, че ще го стресне. Не е да го удари че то вече ... Тя удря с юмрук по масата, той се прави на глух. Накрая тя го хвана и го свали.


Извинявайте, че ви занимавам с ежедневието на моята котка, но ми трябва тълкуване на поведението му. Докато беше млад и здрав, всичко беше наред. А сега ...

# 56
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Зуки, няма за какво да се извиняваш. Аз чета и се радвам на победите на Бегинс, нямам с какво друго да съм полезна освен с положителна енергия. Та не се извинявай, от думите ти личи колко го обичаш този котарак Simple Smile

# 57
  • София
  • Мнения: 8 348
Зуки, сега пак всичко е наред, просто различно. Бегинс си е нормален за възрастта си, няма какво толкова да му се тълкува. Яде, спи, щъка по малко. Котешка му работа.

# 58
  • Мнения: 5 389
Зуки Су, не се извинявай, пиши си спокойно за Бегинс. Не съм го споменавала, но той е набор на моята Мартина, доколкото успях да разбера. На 1 март щеше да бъде нейният 20-годишен юбилей.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Една смешка да ви кажа с името на Късметка. На мм големия син иска да ходи на майсторски клас по цигулка при професор Антон Сороков през септември обаче има само един флаер с мейл и таксите и туй-то. Майка му му казала да види какво трябва и той ми казва: искам да отида ама не знам какво да направя.
Сядам аз написах едно запитване на английски през мейла на баща му, сложих нашия в копие да има мостра като му се наложи в бъдеще и получаваме отговор от жената на професора, която е българка и се казва проф. Теодора Късметска - Сороков Simple Smile
Казвам, Марто, пътят ти към Виенската консеватория ще е осеян с котешки косми, но туй е положението. Колкото пъти писах на тази жена докато го запишем, с кеф изписвах цялото ѝ име и се подсмихвах Simple Smile За мен е добър знак, детето ще има късмет, добър цигулар е Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт